Ultimate WordPress DNS Guide

Ultimate WordPress DNS Guide

DNS je skratka pre systém doménových mien, ktorý, ako ste uhádli, je systém používaný na riadenie vašich domén.


DNS môže byť zastrašujúcou témou, ak nie ste vývojár, mal by som vedieť, pred rokmi som sa obával, že musím urobiť zmeny v DNS! Existuje veľa rôznych záznamov s číslami, názvami a hodnotami a systém môže byť trochu ohromujúci, ak ste v ňom noví.

Ale nebojte sa, muž DNS je tu! Tu demystifikujete nekonečný spleť záznamov A, menných serverov a hodnôt MX, ktoré môžu spôsobovať bolesti hlavy mnohým z vás..

Čo je to DNS?

Viem, že som povedal, že to znamená systém doménových mien, ale pravdepodobne to ešte pre začiatočníkov to ešte veľmi neznamená, takže tu je jednoduchá analógia. DNS je ako telefónny zoznam na internete. Názvy domén sa ukladajú do telefónneho zoznamu a prevádzajú sa na adresy IP pomocou systému DNS, aby slúžili webovým serverom tým, ktorí ich navštívia.

Pokiaľ ide o prácu s WordPress, DNS sa zvyčajne používa na označenie toho, čo sa zobrazuje vo vašej doméne, keď ju niekto navštívi, a ako interaguje s rôznymi službami. Napríklad váš záznam A určuje, kde sú vaše webové stránky hostené, a váš Záznamy MX spravovať svoje e-maily.

Ak váš záznam A ukazuje na IP adresu vášho hosťujúceho účtu WP Engine (a sú k dispozícii súbory a databáza vašich webových stránok), vaša doména pri návšteve zobrazí webovú stránku WP Engine, pokiaľ neexistujú žiadne iné pravidlá..

Registrácia domény

Ak chcete spravovať DNS, musíte mať najprv doménu, takže začneme s procesom registrácie domény, ktorý je super jednoduchý.

Ak chcete zaregistrovať doménu, musíte navštíviť niekoho, kto ich predáva, napríklad Namecheap. Namecheap ponúka bezplatnú ochranu súkromia vo všetkých doménach, takže je prirodzenou voľbou, ak vám nevadí oddeliť domény od hostenia..

Registrácia domény Namecheap

Pokiaľ ide o registráciu domén, môžete urobiť jednu z dvoch vecí:

 1. Zaregistrujte svoje domény u niekoho, ako je Namecheap, a hostujte svoje webové stránky inde.
 2. Zaregistrujte svoju doménu na rovnakom mieste, kde ste si zakúpili hosting.

Niektorí ľudia odporúčajú hosťovať vaše webové stránky na jednom mieste a ukladať svoje domény inde z bezpečnostných dôvodov. Teoreticky by potom bolo pre niekoho ťažké získať kontrolu nad vašou webovou stránkou a doménou.

Mám klientov, ktorí kvôli ľahšiemu používaniu radšej nechajú všetko pod jednou strechou. Je to naozaj na osobných preferenciách a aké úrovne zabezpečenia sú potrebné v závislosti od počtu ľudí, ktorí budú mať prístup k vašim účtom, a od akej kapacity.

Správa DNS

Správa DNS sa vykonáva odkiaľkoľvek nameservery zdržiavať. Ak majú vaše doménové servery bydlisko u vášho registrátora domény, jednoducho sa prihláste a prejdite do sekcie Domény alebo upravte DNS pre konkrétnu doménu.

Ak ešte neviete, ktoré menné servery sú a ešte ste ich neupravili, môžete sa prihlásiť, kde ste zaregistrovali svoju doménu, aby ste mohli upravovať svoje DNS.

Kdekoľvek si kúpite svoju doménu, uistite sa, že máte úplná kontrola domény. Niektorí z lacnejších poskytovateľov na trhu neposkytujú úplnú kontrolu nad doménou, takže nebudete môcť spravovať všetky prvky svojho servera DNS. Toto je niečo, čo je potrebné objasniť s podporou pred nákupom, ak to nemôžete overiť na predajnom webe.

Pokiaľ ide o správu servera WordPress DNS, budete pravdepodobne pracovať s 4 primárnymi záznamami.

Typy záznamov DNS

A Záznamy

Kontrola záznamov, kde je váš web namierený. Ukazovanie domény povie doméne, aby zobrazila webovú stránku, ktorá sa nachádza v mieste IP adresa. Záznam A môžete použiť na nasmerovanie svojej domény na web hostený inde, bez toho, aby ste zmenili ostatné záznamy.

nameservery

Nameservers určujú, ktorý poskytovateľ je zodpovedný za DNS domény. Inými slovami, ak zmeníte svoje menné servery, povoľujete inému poskytovateľovi spravovať vaše DNS. Zmena menných serverov umožní inému poskytovateľovi spravovať všetky súvisiace záznamy.

V závislosti od toho, ako zmeníte menné servery, sa môžu niektoré z vašich záznamov DNS zlomiť, ale je možné zachovať ich záznamy pri prepnutí menných serverov na iného poskytovateľa. Pri zmene menných mien z tohto dôvodu buďte vždy veľmi opatrní a ak máte pochybnosti, požiadajte o pomoc.

Záznamy CNAME

Záznamy CNAME sa bežne používajú na aliasy jednej adresy IP na inú, napríklad ak chcete, aby váš záznam WWW A smeroval k vášmu záznamu @ A. Inými slovami, presvedčte www.yourwebsite.com, aby ukazoval na yourwebsite.com.

Záznamy MX

Záznamy MX spravujú e-maily vašich domén, odkiaľ pochádzajú a ako sú prijímané. Používanie balíka G Suite pre e-mail je obľúbený trend v e-maile, ktorý by si vyžadoval nastavenie záznamov MX na tie, ktoré sú potrebné pre balík G Suite.

Ukazujúce domény

Ukazovanie názvu domény je najbežnejšou úlohou súvisiacou s DNS, ktorú vykonávam. Zahŕňa to zmenu domény Nahrávka na inú adresu IP, aby doména načítala webovú stránku uloženú niekde inde.

Niekoľko príkladov, kedy možno budete musieť nasmerovať doménu, sú:

 • Názov vašej domény je uložený na inom mieste ako váš web
 • Chcete presunúť svoj web na iného poskytovateľa hostingu
 • Máte viac doménových mien, ktoré všetci chcete ukázať na jedno miesto

Ako nasmerovať doménu

A a CNAME

Pokyny na smerovanie domény sú uvedené krok za krokom:

 1. Najskôr pochopte, čo sa stane, ak zmeníte IP adresu svojho záznamu A, ktorý nasmeruje vašu doménu. Váš existujúci web sa prestane zobrazovať používateľom a po rozšírení (aktualizácii) vášho DNS sa používateľom zobrazí web, ktorý máte na novej IP adrese..
 2. Potrebujete adresu IP alebo zdieľanú adresu IP z cieľového účtu hosťovania. K tomu je možné sa prihlásiť prihlásením do cPanelu a obyčajne skontrolovať štatistiky zobrazené vľavo.
 3. V novom hostingovom účte musí byť nastavená správne nakonfigurovaná webová stránka WordPress so súbormi uloženými vo vašej doméne ako podpriečinok alebo vo verejnej_html, ak je to iba doména v účte.
 4. Prístup k DNS pre doménu, ktorú chcete smerovať, a zmeniť záznam A pre @ a WWW. Nastavte hodnotu @ a WWW na zdieľanú IP adresu, ktorú ste dostali od svojho hostiteľa cPanel. Ak existuje alias CNAME pre WWW a jeho hodnota je rovná @, jednoducho zmeňte @ záznam a WWW sa automaticky aktualizuje.

Presmerovanie domény

Správa presmerovania DNS

Nie úplne to isté ako pri nasmerovaní domény, presmerovanie domény zahŕňa použitie 301 trvalého nastavenia presmerovania vo vašom cPaneli..

Presmerovania DNS

Účinok je rovnaký v tom, že ak používateľ navštívi stránku old-domain.com, pošle sa na adresu new-domain.com, ale rozdiel spočíva v spôsobe, akým sa to dosiahne.

Toto je niečo, o čom sa musíte porozprávať so špecialistom na SEO, či je pre vás SEO pri spravovaní presmerovaní problémom.

Správa doplnkových domén

Vedeli ste, že na jednom hostiteľskom pláne môžete hostiť viac webových stránok? Ak ste tak neurobili, máte záujem o liečbu!

Doplnková doména je akákoľvek doména, ktorá bola pridaná do vášho plánu hostenia a ktorá nie je primárnou doménou, ktorou je doména, v ktorej ste otvorili účet..

Domény doplnkov majú vo svojom hostingovom účte vlastné podpriečinky, takže existujú nezávisle od vášho primárneho webu, ktorý má svoje súbory v koreňovom adresári svojho účtu na public_html..

Ak chcete spravovať DNS domény doplnku, musíte vykonať tieto kroky

 1. Doplňte doménu do svojho plánu hostenia. Môžete to urobiť tak, že prejdete na svoj cPanel a kliknete do časti Add-on Domains. V prípade subdomény, ak ju neplánujete používať, nastavte ju na „test“ alebo na niečo podobné.
  Domény doplnku DNS
 2. Nastavte záznam A pre doplnkovú doménu tak, aby sa jej hodnota rovnala zdieľaná IP adresa vášho hostingového plánu
 3. Uistite sa, že existuje alias CNAME pre záznam WWW A alebo vytvorte záznam A pre WWW a túto hodnotu rovnajte zdieľanej IP adrese vášho plánu hostenia.

Pekné a jednoduché, nie? Nezabudnite, že sme diskutovali o rôznych spôsoboch zmeny záznamov DNS. Záznam A spravuje to, čo sa zobrazuje pri návšteve vašej domény, takže ide o jednoduchý spôsob hostenia webových stránok ako domény doplnku, keď je doména spravovaná inde.

Zmena serverov mien

Ako sme už zistili, vaše menné servery prideľujú kontrolu nad DNS poskytovateľom. Zmena menných serverov pre doménu dáva inému poskytovateľovi možnosť spravovať DNS.

Prejdime si preto kroky na zmenu mien serverov domén v prípade, že to chcete urobiť.

 1. Získajte prístup k svojej doméne DNS prihlásením sa, kdekoľvek je doména uložená, kliknutím na položku „spravovať doménu / spravovať DNS“ alebo kliknutím na doménu, ak je v zozname domén.
 2. Nájdite sekciu nameserverov.
 3. Zadajte mienové servery cieľového poskytovateľa a potom kliknite na aktualizovať.
  Správa menného servera

Ak je to možné, vyberte voľbu, ktorá vám umožní zachovať rovnaké DNS pri prepínaní názvových serverov, aby sa všetko stalo v tomto prípade, ak dáte inému poskytovateľovi možnosť vykonať zmeny DNS v budúcnosti..

Upozorňujeme, že zmena menných serverov môže v niektorých prípadoch trvať až 24 hodín a počas tejto doby bude váš server DNS nezvládnuteľný..

Propagácia DNS

Keď prvýkrát zavoláte hostiteľovi, keď dôjde k poklesu vašich stránok, pravdepodobne sa vám ozve slovo „propaguje“ alebo „propagácia“, keď navrhujú riešenia alebo opravy, prečo vaše webové stránky upadli..

Propagácia je technické slovo pre „aktualizáciu“. Poskytovateľ hostingu hovorí, že váš server DNS sa „aktualizuje“, pretože vo vašom serveri DNS došlo k zmene (ak problém súvisí s serverom DNS, ktorým často býva).

Poskytovatelia internetových služieb po celom svete prejavia zmenu DNS tak, aby sa „šírila“. Poskytovateľom internetových služieb v rôznych krajinách trvá určitý čas, kým sa na vašom webe „prihlásia“ a potom aktualizujú svoje uzly, aby vyriešili novú verziu vášho webu pre ľudí, ktorí ho navštívia..

Hostingové spoločnosti vám povedia, že šírenie DNS môže trvať až 48 hodín. Skutočný príbeh je, že to skoro nikdy nebude trvať tak dlho. Podľa môjho názoru je šírenie DNS zvyčajne buď okamžité alebo sa vyskytuje v priebehu niekoľkých minút. Aktualizácia DNS niekedy môže trvať celé hodiny na celom svete, ale proces sa zvyčajne začína do niekoľkých minút na väčšine miest.

Ak zmeníte svoje DNS a nevidíte nič pomocou nástroja na propagáciu DNS do jednej hodiny, odporúčame vám, aby ste si dvakrát overili poskytovateľa hostingu a zistili, či sa vyskytol nejaký problém..

Propagácia DNS

Ale nebojte sa, volá sa jednoduchý nástroj Čo je môj DNS môžete kedykoľvek skontrolovať stav svojho šírenia DNS. Jednoducho zadajte názov svojej domény a pomocou rozbaľovacej ponuky vyberte záznam, ktorý chcete skontrolovať.

Ak ste teda chceli skontrolovať záznam A pre svoju doménu, napíšte do domény your-website.com a kliknite na tlačidlo Hľadať, pretože predvolene je vybratý záznam A..

Tento nástroj môžete použiť na kontrolu záznamov A, záznamov MX, menných serverov, ktoré ste pomenovali.

Vzťah medzi doménami a e-mailom

Skôr som to vysvetlil Záznamy MX spravovať e-maily pre doménu, ktorá je dostatočne jednoduchá.

Jedna vec, ktorú ľudia často prehliadajú, je skutočnosť, že vaše záznamy MX môžu byť prepísané zmenou serverov mien, čo môže narušiť vaše e-maily..

Rozbitie záznamu MX sa najčastejšie vyskytuje pri prepínaní názvových serverov alebo pri prenose domény. Pri vykonávaní niektorého z vyššie uvedených krokov je dôležité zabezpečiť, aby DNS vašej domény zostal rovnaký, konkrétne záznamy MX, ak sledujete e-maily. V mnohých prípadoch máte pri prepínaní menného servera alebo pri prenose domény k dispozícii možnosť údržby servera DNS z účtu pre prevod.

Ako preventívne opatrenie, vždy urobte snímku obrazovky DNS domény pri prepínaní doménových mien alebo pri prenose domény, aby ste ju mohli manuálne obnoviť, ak sa niečo zlomí alebo nefunguje podľa plánu.

Pri zmene menných serverov sa váš server DNS môže pripnúť k predvolenému serveru DNS pre hosťujúcu spoločnosť. Napríklad som sa nedávno zaoberal problémom, keď doména mala spravované svoje menné servery prostredníctvom hostiteľskej spoločnosti, ale bola zaregistrovaná v GoDaddy. Museli sme prepnúť menné servery späť na GoDaddy, aby odtiaľto bolo možné znova spravovať DNS..

Keď som mal s týmto procesom predchádzajúce skúsenosti, vedel som, že po aktualizácii nameserverov na používanie nameserverov GoDaddys bude DNS nastavený na predvolený DNS GoDaddy. Vedel som, že by to vlastne prinieslo webovú stránku a prerušilo e-maily, pretože záznam A by sa mal zaparkovať a záznamy MX by sa mali nastaviť ako predvolené súbory GoDaddy, a nie G Suite. Takže som musel ručne vytvoriť záznamy A a MX, ktoré som skopíroval od starého hostiteľa. Našťastie je to veľmi rýchly proces a zvyčajne sa dá urobiť skôr, ako sa váš DNS rozšíri, ak ste na ihrisku.

Vzťah medzi vyrovnávacou pamäťou a DNS

Vyrovnávacia pamäť je dvojsečný meč, ktorý môže priniesť veľké zvýšenie rýchlosti vašich webových stránok, ale môže tiež spôsobiť frustráciu, pokiaľ ide o DNS a prezeranie „skutočnej živej verzie“ vášho webu.

Ukladanie do vyrovnávacej pamäte programu WordPress ukladá verziu vášho webu a zobrazuje ju vašim návštevníkom, čím sa proces zrýchľuje, pretože už má predinštalovanú verziu svojho webu na zobrazenie..

Problém je v tom, že keď na svojom webe vykonáte zmeny, ktoré nie sú v súlade s verziou v pamäti cache, skončíte zobrazením starej verzie vášho webu..

To môže byť frustrujúce pri rokovaniach s DNS v prípadoch, keď potrebujete zistiť, ako vyzerá vaša webová stránka pri načítaní z iného miesta, t. J. Nového hostiteľa.

Povedzme, že ste práve zmenili svoj záznam A a nasmerovali svoj web na nového hostiteľa. Môže sa zdať, že je všetko v poriadku, ale mohli by ste si prezerať verziu svojho webu v vyrovnávacej pamäti a môžu sa vyskytnúť chyby, ktoré sa môžu zobraziť používateľom, ktorí predtým váš web nenavštívili, pretože k tejto verzii nemajú prístup..

Preto je dôležité porozumieť medzipamäte a ako na to vypláchnite vyrovnávaciu pamäť. Vyprázdnenie vyrovnávacej pamäte znamená vyprázdnenie vyrovnávacej pamäte, takže novú aktuálnu verziu vášho webu môžete uložiť do vyrovnávacej pamäte (predbežne načítať) a zobrazovať návštevníkom. Výsledkom by mala byť nová aktuálna verzia vášho webu, ktorá sa zobrazí vám aj každému, kto ju navštívi.

Ak chcete vymazať vyrovnávaciu pamäť, musíte vykonať tieto kroky:

 1. Zistite, koľko vyrovnávacej pamäte musíte vymazať. Ak máte doplnok pre vyrovnávaciu pamäť, to je jedna vyrovnávacia pamäť. Môžete mať vyrovnávacia pamäť servera, napríklad veľa hostiteľov cache na úrovni servera. Mohlo by tiež existovať Vyrovnávacia pamäť CDN prostredníctvom služby Cloudflare, ak váš web používa službu Cloudflare. Pozrite si našu úplnú príručku o tom, ako vymazať vyrovnávaciu pamäť WordPress, kde nájdete ďalšie podrobnosti.
  Vymažte medzipamäť
  Vyrovnávacia pamäť
 2. Vypláchnite každú z vašich vyrovnávacích pamätí. Ak používate doplnok, v CMS bude existovať možnosť v Nastaveniach / Nástroje alebo na hlavnom paneli WordPress. pre tento doplnok. V prípade vyrovnávacej pamäte servera to urobte v rámci svojho cPanelu a pre Cloudflare to môžete urobiť v časti „Vyrovnávacia pamäť“..
  Cache cloudflare
 3. Tvrdo obnovte svoje webové stránky. Tvrdé obnovenie prehliadača Google Chrome sa uskutoční podržaním klávesu CTRL a kliknutím na tlačidlo obnovenia. Týmto sa načíta váš web bez vyrovnávacej pamäte a vo väčšine prípadov by sa mal zobraziť aktuálny stav vášho webu. Ak sa jedná o obzvlášť dôležitú zmenu DNS, ktorú sa snažíte sledovať, odporúčame vám okrem všetkých krokov vymazať aj vyrovnávaciu pamäť a súbory cookie a prípadne sa pokúsiť zobraziť webovú stránku na zariadení, na ktorom sa nikdy predtým nezobrazila, len aby bola bezpečná. vyššie.

Správa DNS prostredníctvom CDN

Sieť na doručovanie obsahu alebo v skratke CDN je sieť serverov a dátových centier rozmiestnených po celom svete, ktoré slúžia vašim návštevníkom na verzii vášho webu od najbližšieho dátového centra k nim..

Nechaj ma vysvetliť. Povedzme napríklad, že váš web je hosťovaný na serveri so sídlom v Londýne. Ak návštevník z USA pristane na vašom webe, musí mať prístup na server so sídlom v Londýne, ktorý mu pošle späť údaje, ktoré potrebuje na načítanie vášho webu..

Ak váš web používa CDN ako Cloudflare, tento návštevník bude nasmerovaný na server, ktorý je bližšie k nim so sídlom v USA. Znamená to, že váš web sa načíta rýchlejšie a nemusia čakať, kým sa na ne dostanú údaje z Londýna.

Znie to brilantne a hlavne to je, ale spravuje to vašu DNS pridaním ďalšej úrovne zložitosti. Keďže sa služby ako Cloudflare stali veľmi populárnymi, často sa stretávam s tým, že pomáham svojim zákazníkom orientovať sa v problémoch s DNS, kde sa týka Cloudflare, a preto som do tejto časti zahrnul aj riešenie vašich DNS problémov s DNS, ktoré súvisia s CDN..

Ako to funguje?

Aby Cloudflare fungoval, musíte ho v zásade nechať spravovať vaše menné servery. Pamätajte si skôr, že sme hovorili o menných serveroch, ktoré určujú, kto spravuje DNS domény?

To znamená, že ak zmeníte svoje DNS mimo Cloudflare, nenadobudnú účinnosť. To je príčinou mnohých bolestí hlavy pre tých, ktorí si nemôžu zabaliť hlavu okolo toho, ako fungujú nameservery.

Pretože služba Cloudflare má počas používania DNS na starosti, musíte zmeniť svoje DNS v službe Cloudflare, aby sa zmeny prejavili..

Nastavenia DNS v cloude

Ak zmeníte svoje menné servery späť na svojho hostiteľa alebo registrátora domény Cloudflare prestane fungovať a môžete znova vykonať zmeny DNS z ktoréhokoľvek z týchto miest..

Ak si nie ste istí, čo sa deje s vašimi servermi mien, môžete použiť Čo je môj DNS skontrolovať. Jednoducho vyberte NS v rozbaľovacej ponuke zobrazenej na obrázku nižšie.

Mená serverov poskytujúcich cloudflare

Pro Tip: Ukážka zmien DNS

A teraz je čas na tip, o ktorom vaši vývojári a hostingové spoločnosti vedia, ale s vami sa o ne často nezdieľajú.

Pomocou súboru hosts si môžete prezrieť zmeny DNS skôr, ako ich skutočne vykonáte. Toto je užitočné najmä pri presúvaní vašich webových stránok k novému hostiteľovi.

hosts.cx

Váš súbor hostiteľov mapuje hostiteľa na adresy IP, možno ho použiť na to, aby váš počítač prezeral webovú stránku, ako keby bol jeho záznam typu A nastavený na niečo, čo nie. Súbor hosts.file však môže byť trochu mätúci / neohrabaný, takže existuje online nástroj, ktorý môžete použiť a ktorý sa ešte ľahšie nazýva hosts.cx

Použitie hosts.cx na zobrazenie ukážky aktualizovaného servera DNS

Tento nástroj vám umožní prezerať a upravovať vaše webové stránky na inom hostiteľovi bez aktualizácie záznamu A. Robí všetko, čo robí súbor .hosts, bez akýchkoľvek ťažkostí.

Ak chcete použiť hosts.cx, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 1. Duplikujte svoje webové stránky s novým hostiteľom. Uistite sa, že súbory a databáza sú exportované a správne nastavené a či postupujete podľa krokov potrebných na pripojenie súborov a databázy (úprava .wp-config atď.)
 2. Otvorte hosts.cx
 3. Po nastavení vášho webu na nového hostiteľa získajte zdieľanú IP adresu z účtu cPanel nového hostiteľa.
 4. Ak požaduje adresu servera na serveri hosts.cx, prilepte zdieľanú adresu IP
 5. Názov webu na adrese hosts.cx zadajte názov domény vášho webu
 6. Kliknite na „Získať moju testovaciu webovú adresu“ a budete si môcť zobraziť ukážku svojho webu, ako sa bude vykresľovať pomocou nového hostiteľa

Čo je super v tomto nástroji, je to, že vám umožňuje ladiť chyby a vykonávať zmeny na vašom webe na novom hostiteľovi bez toho, aby naň ukazoval..

Do svojho hlavného panela WordPress sa môžete prihlásiť pomocou vygenerovanej adresy URL hosts.cx a všetko, čo urobíte, sa uloží do súborov / databázy, akoby vaše webové stránky už boli na novom hostiteľovi živé. Toto je absolútne nevyhnutné pre citlivé migrácie WordPress a je to nástroj, ktorý pravidelne používam.

Stručný prehľad DNS

V súhrne uvádzame najdôležitejšie body, ktoré treba vziať z tohto článku a použiť pri práci s WordPress DNS.

 1. Záznam A sa najčastejšie používa na „nasmerovanie“ vášho webu na poskytovateľa hostingu, aby tam web zobrazil.
 2. Ak si nie ste istí pri zmene DNS, že nevidíte očakávaný výsledok, vymažte vyrovnávaciu pamäť na úrovni servera, doplnkov a CDN (ak máte).
 3. Väčšina šírenia DNS sa vyskytuje v priebehu niekoľkých minút až jednej hodiny. V pokynoch sa uvádza, že to môže trvať až 24 hodín, ale ak ste nevideli žiadne zmeny za hodinu, vypláchnite všetky medzipamäte a dvakrát prekontrolujte svoju podporu hostingu, že všetko funguje tak, ako bolo plánované, a nič nebráni procesu.
 4. Pred vykonaním zmien na serveri DNS na živých webových stránkach alebo doménach vždy použite ukážku hosts.cx. Pomocou hosts.cx môžete naladiť / opraviť akékoľvek problémy namiesto toho, aby ste na živom webe museli hasiť..
 5. Pri prepínaní na nového hostiteľa nezabudnite znova vydať certifikáty SSL pomocou príkazu Poďme šifrovať.

Máte nejaké otázky týkajúce sa zmeny alebo správy DNS? Alebo môžete pridať niekoľko tipov? Zanechať komentár nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map