10 kľúčových prvkov WordPress Back End vysvetlených pre začiatočníkov

Mnoho pôvodných blogerov a iných vlastníkov webových stránok nepochádza z prostredia vývoja softvéru alebo softvéru. Ak toto čítate, pravdepodobne ste jedným z nich! Nie je nič zlé na tom, že nerozumiete kódovacím jazykom alebo že ste schopní vytvoriť webovú stránku od nuly, ale spustenie stránky WordPress môže byť zastrašujúce – najmä ak neviete veľa o používaní toho, čo je známe ako „zadný koniec“ (časť kde sú všetky webový dizajn sa stane).


V tomto príspevku vás prevedieme každou z desiatich častí zadného konca WordPress a vysvetlíme, pre čo je každá časť určená a ako ju používať. Použijeme WordPress ako profesionálov v žiadnom momente!

Informačný panel

prístrojová doska

Informačný panel je v podstate vaša domovská stránka alebo vítané centrum, ktoré sa zobrazí pri každom prihlásení. Odtiaľ si môžete zobraziť základné štatistiky svojho webu, napísať nový príspevok, zobraziť pripomenutia toho, čo ste nedávno uverejnili, a skontrolovať čo je nové s WordPress. Každú časť informačného panela je možné posúvať tak, aby bol materiál, ktorý chcete privítať, vpredu a v strede.

Ak kliknete na aktualizácie, dostanete sa na novú obrazovku, ktorá vám ukáže, či je vaša aktuálna verzia WordPress, témy a vaše doplnky aktuálne. Uistiť sa, že všetko je aktuálne, je dôležité – ak nebudú veci aktualizované, nebudú fungovať dobre alebo budú mať najnovšie zabezpečenie alebo opravy chýb, preto je vhodné pravidelne kontrolovať aktualizácie..

dashboard_updates

príspevky

Ďalej v ponuke je príspevky oddiel. Táto sekcia je miestom, kde budete pravdepodobne tráviť väčšinu času, keď bude váš web v prevádzke, najmä ak veľa píšete.

allposts

Všetky príspevky stránka zobrazuje vo formáte tabuľky každý príspevok, ktorý ste napísali alebo uverejnili. Toto je vaša základňa pre správu pošty. Ak chcete napísať nový príspevok, kliknite na Pridať nové; Ak chcete upraviť alebo odstrániť existujúci príspevok alebo publikovať koncept, kliknite na jeho príslušný názov v tabuľke alebo jednoducho umiestnite kurzor myši nad názov a kliknite na jednu z nasledujúcich možností:

editpost

Môžete tiež vidieť možnosti ponuky pre Kategórie a Tagy. Toto sú stránky, na ktorých spravujete značky a kategórie priradené ku každému z vašich príspevkov; tiež sa zobrazujú ako widgety na pridávacích a upravujúcich príspevkových stránkach.

tagmgmt

Media

Ďalej je Media oddiel. Tu sú umiestnené všetky vaše obrázky, súbory a ďalšie odovzdané položky.

medialibrary

Ak chcete nahrať položky do svojej knižnice, kliknite na Pridať nové. Na obrazovke, ktorá sa objaví, môžete niečo drag and drop do priestoru, alebo kliknutím vyhľadajte súbory.

uploadmedia

Ak píšete alebo upravujete príspevok a chcete pridať obrázok, jednoducho kliknite na ikonu Pridať médiá nad textovým editorom a vyberte obrázok z knižnice alebo nahrajte nový.

insertmedia

stránky

V tejto ďalšej časti môžete pridať a spravovať stránky svojho webu. Stránky nie sú to isté ako príspevky – stránka na WordPress je napríklad vaša domovská stránka alebo stránka o stránke; je to prehľad alebo rýchly zásah informácií alebo nejaká galéria. Príspevky sú naproti tomu váš blog alebo spravodajské články. Jedným z widgetov na stránke Pridanie alebo úprava príspevku je Atribúty stránky; to vám umožňuje vložiť stránku skôr pod inú, ako o hlavnú stránku. Je to tiež miesto, kde pre svoju stránku vyberiete šablónu, ak chcete konkrétnu.

addnewpage

Komentáre

Sekcia komentárov je, ako ste asi uhádli, miestom, kde moderujete komentáre k svojim príspevkom a stránkam. Podržaním kurzora nad komentárom zobrazíte skupinu akcií, ktoré môžete v súvislosti s daným komentárom vykonať, napríklad jeho úpravu alebo odstránenie.

komentáre

vzhľad

Ďalšia sekcia, ktorú uvidíte v ponuke Správca, je vzhľad V tejto časti nájdete informácie o tom, ako vaše stránky vyzerajú v klientskom rozhraní. Tu si môžete vybrať a prispôsobiť svoj motív vrátane miniaplikácií a ponúk. Kliknutím na témy zobrazuje témy, ktoré ste nainštalovali do WordPress; ak chcete nainštalovať nový, kliknite na Pridať nové. Nájdete nejaké pekné bezplatné témy Adresár tém WordPress, ale máme aj veľa bezplatných tém WordPress a do značnej miery to najlepšie téma WordPress, celkom, celkom tu na WPExplorer..

installedthemes

Sekcie Prispôsobiť, Záhlavie a Pozadie vás presmerujú na vstavaný nástroj na prispôsobenie. Tu si môžete vybrať obrázky na pozadí a záhlavie (ak ich chcete) alebo zmeniť farebnú schému. Odtiaľto môžete tiež prispôsobiť ďalšie kúsky, ktoré sa zobrazujú na vašom klientskom rozhraní. Kliknutím na ikonu X v ľavom hornom rohu sa dostanete späť na stránku Správca.

theme_customizer

Zadarmo témy budú mať v prispôsobiteľnom nástroji základné možnosti štýlu. Ak sa rozhodnete pre inováciu na prémiové tému, ako je napríklad Total, nájdete oveľa viac na prispôsobenie svojho webu! Nižšie sú uvedené niektoré z možností pre položku Total, ale do značnej miery môžete zmeniť čokoľvek a všetko (písma, farby, hlavičky, ponuky a mobilné ponuky, pozadia, vlastné päty, popisky, sociálne prepojenia a ďalšie tony). V závislosti od toho, ktoré doplnky ste povolili na svojom webe, sa vám môžu zobraziť aj možnosti pre tieto v prispôsobiteľnom nástroji.

total-Customizer

Späť v ponuke Vzhľad kliknite na Miniaplikácie alebo ponuky vás zavedie na príslušné stránky správy. Na stránke ponuky môžete vytvárať a organizovať ponuky pre svoj web. Vytváranie ponúk je jednoduché – stačí skontrolovať stránky, príspevky alebo odkazy na taxonómiu, ktoré chcete zahrnúť, kliknite na tlačidlo „Pridať do ponuky“ a potom presunutím myšou presuňte odkazy na svoje ponuky. Keď máte veci usporiadané, vyberte umiestnenie ponuky a svoju ponuku uložte.

menudashboard

A na stránke miniaplikácií môžete pridávať nové widgety, aktivovať ich a usporiadať ich – je to také jednoduché, ako pretiahnutie miniaplikácií, ktoré chcete použiť, do rôznych miest pripravených pre miniaplikácie (zvyčajne bočné panely a päty).

widgetdashboard

A konečne, na stránke Editor si môžete hrať s kódovaním svojich tém. Najlepšie je nechať túto oblasť na pokoji – rozprávanie s vaším kódom by mohlo viesť k nefunkčnej webovej stránke. Akékoľvek zmeny, ktoré by ste mohli chcieť urobiť, by sa okrem toho mali vykonávať prostredníctvom podradeného motívu, aby ste mohli pokračovať v aktualizácii motívu na svojom webe bez straty akýchkoľvek zmien..

theme_editor

Ak však používate prémiové tému, autor môže mať zabudovaný panel pre CSS. Celkovo sme vám to uľahčili pridaním oddielu pre vlastné CSS do nášho panela s témami, stačí povoliť možnosti, ak chcete pridať niekoľko vylepšení bez toho, aby ste ohrozili základnú tému.

Celkové-theme-panel

plugins

Podobne ako v časti Vzhľad, aj v časti Doplnky sa zobrazujú nainštalované doplnky a Adresár doplnkov WordPress. Časť Editor je rovnako ako editor tém – tu môžete upravovať kód nainštalovaných doplnkov. Pokiaľ sú doplnky aktívne, neodporúča sa meniť žiadny kód.

addnewplugin

užívatelia

V tejto časti spravujete všetkých používateľov, ktorí sa prihlásili na váš web. Ak ste jediný, kto má prístup, budete jediný uvedený v zozname. Ak povolíte prístup viacerým ľuďom, budú tu uvedení spolu s ich úlohou a počtom zapísaných príspevkov. Prečo by ste mohli mať viac ako jedného používateľa? Povedzme, že máte malú firmu a hoci spravujete web, jeden alebo dvaja z vašich zamestnancov majú na starosti firemný blog alebo internetový obchod. V takom prípade by mohlo byť prospešné poskytnúť prístup viacerým používateľom na vaše webové stránky.

Tvoj profil V tejto sekcii spravujete všetky informácie o sebe, ako aj to, ako chcete nastaviť zadné rozhranie. Môžete si zvoliť vlastnú farebnú schému, keď sa prihlásite do WordPress, obnovíte svoje heslo a ak máte nainštalovaný doplnok, ako je napríklad autorský rámček Fancier, môžete sem pridať aj autorské bio a sociálne odkazy..

tvoj profil

náradie

Sekcia Nástroje obsahuje – čo ešte? – nástroje, ktoré uľahčujú život pri nastavovaní vašich stránok. Jediné, čo môže byť pre vás obzvlášť užitočné, sú nástroje na import a export. Ak prenášate obsah z iného webu, pravdepodobne budete musieť použiť nástroj Import.

import_tool

Na prípravu obsahu na presun na inú stránku použite Export.

export_tool

nastavenie

Nakoniec sa dostávame k prvku Nastavenia. V tejto časti programu WordPress Admin spravujete všetko, čo nie je obsiahnuté v inej oblasti: názov a slogan, formát dátumu a času, jazyk, možnosti komentárov, koľko príspevkov je na stránke viditeľných atď. nastaviť svoje stránky, prejsť všetkými nastaveniami – a nezabudnite tiež prejsť podsekciami! Svoju domovskú stránku budete chcieť nastaviť v časti Čítanie a v časti Permalinky vyberte možnosť pre štruktúru adresy URL. Pri rastúcom počte stránok a získavaní ďalších informácií môže byť užitočné znova skontrolovať nastavenia.

discussionsettings

Bonus: Panel tém

Už sme spomenuli, že veľa prémiových tém prichádza s ďalšími funkciami, ktoré sa nenachádzajú v bezplatných témach, a ďalšou z týchto funkcií je panel tém. Celkom napríklad existuje veľa ďalších funkcií, ktoré vám pomôžu vytvoriť a spravovať vaše webové stránky, napríklad možnosti na povolenie / zakázanie funkcií v rámci témy (čo môže skutočne pomôcť pri vyčistení a urýchlení vášho webu), možnosti pre vlastné CSS a JS, vlastné staviteľ päty a ďalšie! Keď inštalujete motív, stačí sa pozrieť na informačný panel, aby ste zistili, či existuje možnosť panela tém a pozrieť sa, aké funkcie sú zahrnuté..

záver

Do tohto bodu by ste mali lepšie porozumieť rôznym častiam programu WordPress Admin a tomu, čo robia. Už čoskoro budete spravovať svoj backend ako profesionál! Ktoré časti aplikácie WP Admin vás najviac zmätili, keď ste prvýkrát začali? Máte nejaké tipy a triky na zdieľanie? Dajte nám vedieť v komentároch!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map