5 jednoduchých krokov na vytvorenie autorskej webovej stránky a na predaj ďalších kníh pomocou WordPress

Jednoduché kroky na vytvorenie autorskej webovej stránky a predaj ďalších kníh pomocou WordPress

S Amazonkou Priame publikovanie Kindle Ponúka bezproblémový spôsob, ako samostatne vydať svoje knihy, počet autorov, ktorí idú sami, je na vzostupe. Zatiaľ čo publikačná časť je jednoduchšia ako kedykoľvek predtým, marketingová stránka vecí predstavuje stále zložitejšiu výzvu. Čím viac autorov súťaží o predaj kníh, môže byť ťažké vystúpiť z davu.


Jedným zo spôsobov, ako zvýšiť expozíciu a spojiť sa s viacerými potenciálnymi čitateľmi, je vytvorenie vlastnej webovej stránky autora. Toto vám nielenže ponúka príležitosť rozšíriť svoj dosah, ale tiež vám poskytuje prostriedky na potenciálne väčšie zárobky z predaja z vašich kníh a iných produktov..

Tento podrobný sprievodca vám ukáže, aké jednoduché je vybudovať platformu na platforme WordPress, ktorá vám predstaví vaše knihy, zarobí extra provízny príjem a pritiahne nových čitateľov prostredníctvom blogov. Začnime!

Krok č. 1: Vyberte svoju platformu

WordPress.org, WordPress s vlastným hosťovaním

Pokiaľ ide o vytvorenie novej webovej stránky, existuje množstvo platforiem. Odporúčame vám používať hostiteľa WordPress pre jeho relatívne ľahké použitie a vysokú úroveň flexibility. Pre skutočne hosťovanie vašich stránok je poskytovateľ, napríklad Bluehost, lacnou možnosťou s cenovými úrovňami, ktoré uspokoja všetkých používateľov..

Ak chcete nastaviť svoje webové stránky, jednoducho si vyberte možnosť stanovenia ceny Bluehostingu, ktorá vyhovuje vašim potrebám, a potom nainštalujte WordPress cez internet One-Click vo vašom účte bola nájdená možnosť. Ak uviaznete, ponúkajú rôzne podporné kanály, ktoré vás prevedú každým krokom na ceste – aj keď ste úplným začiatočníkom.

Krok č. 2: Prispôsobte vzhľad a funkčnosť svojich stránok

Po nainštalovaní programu WordPress je čas začať prispôsobovať svoje stránky. Jedným z prvých rozhodnutí je výber témy WordPress. Jednoducho povedané, téma určuje celkový vzhľad vášho webu, takže je to veľké rozhodnutie. Budete na výber, pretože máte k dispozícii rôzne druhy bezplatných a prémiových tém WordPress, ktoré vyhovujú vašim potrebám.

Jedným z príkladov skvelej bezplatnej témy pre autorov je naša vlastná téma Témy bez blogovania s nulovou odozvou. Táto čistá a minimalistická téma vám umožní predviesť krásne vizuálne prvky a zároveň upozorniť na vaše písomné dielo:

Téma bez nuly.

Hľadáte niečo s viacerými možnosťami? Téma Total WordPress je vynikajúca viacúčelová téma, ktorá je plne integrovaná s populárnym tvorcom stránky Drag & Drop Visual Visual Composer, takže môžete vytvoriť ľubovoľné vlastné rozloženia stránky, ktoré chcete. Navyše téma prichádza so stovkami vstavaných možností v programe WordPress Customizer, ktorý vám dáva možnosť vyladiť farby, rozloženia, písma a ďalšie v celej téme..

Celkom viacúčelové téma WordPress pre Infoprenuers

Po výbere témy ju môžete prispôsobiť pomocou možností, ktoré nájdete v nastaveniach témy. Každá téma ponúka niečo iné, aj keď väčšina vám umožňuje vyladiť farby, písma a pozadie. Ak nemáte kreatívne ohýbané, je najlepšie nechať veci na začiatku jednoduché a riadiť sa niektorými základnými pravidlami.

Okrem toho budete chcieť nainštalovať doplnky, ktoré sa nazývajú pluginy, aby ste vylepšili základné funkcie WordPress. Zatiaľ čo niektoré nie sú potrebné, iné sú úplne nevyhnutné – a tisíce nájdete zadarmo na internete Adresár doplnkov WordPress.org. Napríklad môžete na svojej domovskej stránke zobraziť viac obálok kníh pomocou Posuvník WD alebo ukážte recenzie svojej knihy pomocou doplnku, ako je napríklad Good Reviews for WordPress.

Nakoniec budete chcieť pridať svoje vlastné snímky. Prémiové príklady nájdete na stránkach ako Shutterstock, veľa zadarmo Licencia spoločnosti Creative Commons obrázky možno nájsť na stránkach ako Pixabay.

Krok č. 3: Vytvorte a zverejnite kľúčové stránky

Aj keď existujú niektoré dôležité stránky, ktoré každý web potrebuje, najdôležitejšie na vašom webe by mali byť stránky O mne a Knihách – takže si nájdite čas na vypracovanie svojho životopisu a predstavenie obálok a popisov kníh. Zvážte aj pridanie kontaktného formulára pomocou doplnku, ako je napr Kontaktný formulár 7. Čitateľom, recenzentom a vydavateľom tak získate jednoduchý spôsob, ako sa s vami spojiť. Keď budete pripravení, budete chcieť svoje stránky uložiť alebo zverejniť.

Na tieto stránky navyše nezabudnite pridať tlačidlá sociálneho zdieľania, aby ich fanúšikovia mohli zdieľať s ostatnými. jetpack je vynikajúci doplnok s možnosťou pevného zdieľania sumo tiež ponúka sadu možností zdieľania z čoho vyberať.

Krok č. 4: Pridajte skvelý obsah

Jedným zo spôsobov, ako prilákať čitateľov, je aktualizácia webovej stránky čerstvým obsahom vo forme blogu alebo spravodajstva. Nemusí to byť každý deň alebo dokonca týždenne, ale poskytovaním určitých príležitostných aktualizácií sa môžu vaši existujúci návštevníci vracať a prilákať nových. Autori, ako sú Anthony Horowitz, Bernard Cornwell a Carolyn Jewel, všetci poznajú hodnotu dobre udržiavaného blogu..

Stránka spravodajstva Anthonyho Horowitza.

Blog Anthony Horowitza sa pravidelne aktualizuje.

Ak vás zaujíma, aký typ obsahu by ste mali zahrnúť, kľúčom je, aby bol relevantný pre vašich súčasných a budúcich čitateľov. Mohli by ste uverejňovať výňatky z kníh, vydávať správy, profily postáv alebo dokonca recenzie kníh.

Ak chcete vytvoriť ešte bližšie spojenie so svojimi čitateľmi, zvážte vytvorenie bulletinu, ktorý by odberateľom zasielal e-mailové správy o správach, podpisoch a propagačných akciách. Služby ako MailChimp a AWeber pomôžu vám vytvoriť a spravovať váš zoznam e-mailov prostredníctvom vášho webu.

Krok č. 5: Zvýšte návštevnosť

Teraz máte svoj web nastavený, je čas prilákať návštevníkov. Existuje toľko spôsobov, ako zvýšiť návštevnosť vašich webových stránok, že téma si zaslúži vlastnú knihu! Tu je niekoľko kľúčových spôsobov, ako sa k tomu dostať:

 1. Sociálne médiá: Ak máte účty sociálnych médií, začnite uverejňovať odkazy na svoje stránky a požiadajte svojich sledovateľov, aby ich zdieľali s ostatnými.
 2. Príspevky hostí: Požiadajte o príspevok hosťa na stránkach, o ktorých si myslíte, že by ich mohli navštíviť vaši potenciálni čitatelia, ale uistite sa, že vám na konci príspevku umožňuje pridať odkaz na svoje vlastné webové stránky..
 3. Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO): Optimalizujte svoj obsah tak, aby sa vo vyhľadávačoch zaradil dobre.

Zistili sme, že o téme je toho dosť čo napísať, jeden príspevok nestačí. S ohľadom na to, keď ste vyčerpali všetky možnosti, ako zarobiť návštevnosť, prečítajte si náš článok s ďalšími tipmi, ako zvýšiť návštevnosť svojich stránok WordPress..

Krok č. 6: Speňažte svoje stránky

Hlavným cieľom vášho webu je, samozrejme, osloviť nových čitateľov a nakoniec predať viac kníh. Zvýšenie predaja však nie je jediný spôsob, ako profitovať z autorskej webovej stránky. Affiliate marketing sa dá ľahko začleniť do vašej stratégie speňaženia a môže sa stať veľmi výnosným – najmä ak dosiahnete vysokú úroveň prenosu.

Jedným z najzreteľnejších partnerských partnerstiev autorov je Amazon Associates. Po schválení môžete požiadať o odkazy na svoje knihy a potom ich vložiť na svoju stránku Knihy a kdekoľvek inde, ktoré sú uvedené na vašom webe..

Pri vyhľadávaní môžete nájsť aj ďalšie pridružené programy, ktoré sú relevantné pre obsah vašich webových stránok. Poskytnú textové odkazy, ktoré môžete umiestniť na svoje stránky, alebo alternatívne poskytnú obrázky, ktoré môžete vložiť do príspevkov, stránok alebo oblastí miniaplikácií..


Aj keď publikovanie vašej vlastnej práce nebolo nikdy jednoduchšie, pokus o uvedenie kníh na trh predstavuje stále výzvu. Keďže toľko autorov súťaží o čitateľov, môže byť ťažké vyniknúť a spojiť sa s potenciálnymi fanúšikmi.

Pomocou týchto šiestich krokov môžete vytvoriť autorskú webovú stránku, ktorá vás spojí so čitateľmi, pomôže vám predať viac kníh a ponúkne vám možnosť zarobiť si extra provízny príjem. Zhrnieme:

 1. Vyberte si svoju platformu.
 2. Prispôsobte vzhľad a funkčnosť svojich stránok.
 3. Vytvorte si statické stránky.
 4. Pridajte skvelý obsah.
 5. Zvýšte návštevnosť svojich stránok.
 6. Speňažte svoje stránky.

Máte vlastné tipy na vytvorenie autorovho webu? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map