Ľahko sledovateľné a základné školiace videá WordPress z WP101

WP101 Príručky WordPress

Zdá sa, že program WordPress sa pre začínajúcich používateľov javí ako zastrašujúci, čo spôsobuje, že sa zdrvujú vývoj webových stránok. Našťastie školiaca webová stránka WP101 môže pripraviť začiatočníkov a vylepšovateľov programu WordPress relatívne jednoduchú navigáciu v útržkoch a útržkoch WordPress..


Teraz, v siedmom roku online, sa WP101 ukázal ako vynikajúci zdroj pre viac ako 500 000 jednotlivcov. Prostredníctvom videí a iných školiacich materiálov vybavujú vlastníkov stránok tak, aby si mohli s istotou vybudovať svoje vlastné webové stránky zvládnutím základov WordPress. V tomto príspevku sa bližšie pozrieme na WP101 a upozorníme na sedem základných tréningových videí, ktoré si môžete pozrieť hneď teraz!

Viac informácií o WP101

WP101 v posledných rokoch exponenciálne rástol. Rozšírili pôvodné ponuky o pokročilé návody, možnosti členstva, licencovanie doplnkov a videa.

Možnosti plateného členstva zahŕňajú úplný prístup ku všetkým videonávodom (vrátane programov WordPress 101 a 201 a ich série SEO Yoast) a fóra WP101. Pre profesionálov v oblasti dizajnu, ktorí chcú trénovať svojich klientov v programe WordPress, vytvorili doplnok WP101. Licencie začínajú na iba 99 dolárov ročne na použitie na 250 klientskych stránkach. Všetky možnosti zahŕňajú 20 WordPress 101 a 13 vašich videí SEO (všetky biele) a ročné aktualizácie. Nie je to zlé, správne?

Spoločnosti, ktoré chcú začleniť videá WP101 do svojich vlastných školiacich kurzov, môžu na svoje vlastné webové stránky licencovať videá s bielym označením za 497 dolárov ročne, čo je veľa pre 23 inštruktážnych videí plus aktualizácií. Len pomyslite na všetok čas, ktorý vám ušetrí, keď pomáhate zákazníkom, ktorí sú novým používateľom WordPress. Teraz, keď poznáte svoje možnosti, prečítajte si sedem základných tréningových videí WordPress WP101, počnúc základmi.

Založenie firmy nadácie

V súlade so svojím názvom domény ponúka WP101 úvodný kurz pre WordPress. Tri základné videá oboznamujú divákov s webovou platformou.

1. Čo je to WordPress?

Toto video definuje WordPress ako webový softvér, ktorý sa používa na vytvorenie webovej stránky alebo blogu. Presnejšie povedané, je to systém riadenia obsahu s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý sa neustále vyvíja. Na prispôsobenie vlastnej webovej stránky môžete použiť jej doplnky, widgety a motívy a pomocou webového editora môžete svoje webové stránky vytvárať namiesto toho, aby ste sa učili HTML kód. Keďže svoj obsah hosťujete sami, nemôže ho odstrániť hostiteľ tretej strany.

Ak potrebujete pomoc nad rámec týchto výukových programov, môžete hľadať odpovede na stránke Fórum WordPress, Výmena zásobníka WordPress, alebo z WPQuestions.

2. WordPress.com alebo WordPress.org?

Aký je rozdiel medzi WordPress.com a WordPress.org? WordPress.org je bezplatný softvér s otvoreným zdrojovým kódom ktoré sa po inštalácii na webový server stanú viditeľnými na internete. Budete tiež potrebovať hostingový účet, aby ste mohli hosťovať svoje webové stránky. Táto vlastná verzia vám umožňuje prispôsobiť a spravovať svoje vlastné webové stránky pomocou vlastnej domény.

WordPress.com je hosťovaná verzia WordPress. Je tiež bezplatná, ale vaša webová adresa bude obsahovať „.wordpess.com“. Máte možnosť kúpiť si svoju vlastnú doménu, ale vaše stránky budú stále hostené programom WordPress a nie s možnosťou vlastného hostenia podľa vášho výberu. Existuje obmedzený počet tém, ktoré môžete použiť, a nebudete mať možnosť nahrávať prémiové témy alebo doplnky z webových stránok tretích strán..

WordPress.com je teda úplne zadarmo, ale ponúka menej slobôd. Inštalácia programu WordPress.org je bezplatná, ale ak chcete, aby ste mohli pracovať, musíte si kúpiť svoju vlastnú doménu a účet hostenia.

3. Ako nainštalovať WordPress

Na inštaláciu WordPress potrebujete poskytovateľa webhostingu. Mnohé z nich uľahčujú inštaláciu WordPress a odosielanie vašich webových stránok naživo pomocou niekoľkých kliknutí. Vyskúšajte náš nedávny príspevok na blogu o tom, ako začať s WordPress, aby ste sa dozvedeli viac o našich obľúbených hostingových spoločnostiach pre WordPress, alebo navštívte našu najlepšiu hostingovú stránku WordPress, kde sa dozviete viac možností..

Toto video obsahuje manuálnu inštaláciu webového softvéru WordPress pomocou FTP klienta, textového editora a webového prehľadávača. Tento proces zahŕňa stiahnutie WordPress z WordPress.org, odovzdanie týchto súborov na webový server, vytvorenie databázy MySQL a používateľa a spustenie inštalačného skriptu WordPress. Všetky tieto body sú podrobne popísané.

Navigácia na zadnom konci

Po nastavení vašich webových stránok a prihlásení do administračného panela svojich webových stránok objavíte informačný panel WordPress a možnosť vytvárať príspevky a stránky..

4. Informačný panel

WP101: Panel WordPress

Toto video obsahuje podrobné informácie o všetkých aspektoch informačného panela, od modulu Welcome na panel nástrojov, možností profilu a hlavnej navigačnej ponuky. Informačný panel si môžete prispôsobiť kliknutím na ikonu Možnosti obrazovky rozbaľovací odkaz. Pomoc karta ponúka pomoc na základe aktívnej stránky alebo panela, na ktorom pracujete.

Nápady na blogové príspevky môžete tiež zaznamenať pomocou Rýchly koncept nástroj na hlavnom paneli. Úpravy komentárov sú tiež jednoduché z hlavného panela. Hlavné navigačné menu sa nachádza vľavo. Primárne odkazy sa rozširujú a zobrazujú podnadpisy, keď na ne umiestnite kurzor myši. Určite pozrite si video pre viac informácií, alebo si prečítajte náš článok o používaní prvkov backendu WordPress.

5. Po revíziách

Video s opravami WP 101

Po revíziách vám umožní vrátiť vaše príspevky a stránky späť na predchádzajúce verzie. Pole pre revíziu príspevku sa nachádza v dolnej časti editora príspevkov blogu. cvaknutie Možnosti obrazovky v pravom hornom rohu stránky, ak vaše poštové revízie nie sú viditeľné. Jednoducho začiarknite políčko označené revízií a vaše poštové revízie by sa mali zobraziť v dolnej časti stránky. Pred výberom konečnej revízie, ktorú chcete použiť, si môžete zobraziť obsah, na ktorý sa chcete vrátiť.

Príprava pre návštevníkov stránok

Nastavenie zadného konca je pravdepodobne najnáročnejším aspektom budovania stránok pre začiatočníkov. Nasledujúce dve videá diskutujú o spôsoboch, ako pripraviť svoje webové príspevky a stránky pre budúcich návštevníkov stránok.

6. Čo je to RSS?

WP 101 Video Čo je to RSS

RSS (Really Simple Syndication) doručí zhrnutie obsahu do živého informačného kanála. Po aktualizácii sa webová stránka automaticky zobrazí vo vašom informačnom kanáli RSS. Návštevníci vašich webových stránok sa môžu prihlásiť na odber vášho kanála RSS pomocou čítačky RSS. Čítačky RSS zostavujú všetky informačné kanály, na ktoré je osoba prihlásená. Čitatelia potom majú možnosť čítať blogové príspevky vo svojom informačnom kanáli alebo navštíviť každý web pomocou odkazu na informačný kanál.

Na hlavnom paneli WordPress môžete priradiť počet blogových príspevkov, ktoré sa objavia vo vašom RSS kanáli prostredníctvom čitateľ link. A ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si nášho sprievodcu pre začiatočníkov o RSS a WordPress!

7. Všeobecná karta doplnku SEO

Toast SEO Video Tutorial od WP101

Váš doplnok SEO vám pomôže optimalizovať váš web tak, aby spĺňal štandardy optimalizácie pre vyhľadávače (SEO). Na karte Všeobecné môžete zadať kľúčové slovo so zameraním, ktoré indexovým prehľadávačom stránok a ľuďom umožní zistiť, o čom je váš blogový príspevok. Názov SEO sa navrhuje na základe vášho kľúčového slova zamerania. Ak chcete, môžete tento názov zmeniť. Mali by ste tiež zahrnúť meta popis svojho príspevku, ktorý obsahuje vaše kľúčové slovo so zameraním. Znalosť základov tejto všeobecnej karty vás posunie na správnu cestu k optimalizácii vášho webu pre vyhľadávače a čitateľov, ktorí prejavia záujem.

záver

Keď už viete, že tieto zdroje existujú, môžete ich začať vytvárať pri vytváraní svojej webovej stránky WordPress. Postupom času môžete s istotou nadviazať na svoje zručnosti WordPress. A s členstvom vo WP101 budete mať prístup k ešte viac videonávodom a zdrojom.

Máte prístup na videá WP101 na školenie WordPress? Aká to bola pre teba skúsenosť? Alebo máte iný zdroj školenia videa, ktorý používate? Radi by sme počuli vaše myšlienky – dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map