Ako bezpečne zmeniť tému WordPress

Na povrchu sa zmena témy môže zdať neškodná. Je to také ľahké, je ťažké si predstaviť, že to môže ublížiť. V týchto dňoch to môžete urobiť dokonca aj z ovládacieho panela bez potreby manuálneho nahrávania FTP. Je to rýchle, bezbolestné a úplne bezpečné, však? Závisí to od toho, ako ste nastavili svoje stránky.


Ide o stránky WordPress, že často sa časom stávajú skôr záhadou alebo vežou jenga. Máte tému, pridané doplnky a akékoľvek malé (alebo väčšie) úpravy, ktoré ste mohli urobiť. Všetky sa spoja, aby vytvorili krásny funkčný web, ktorý vyhovuje vašim potrebám.

Preto je dôležité, aby ste pri zmene témy (alebo dokonca aktualizácia WordPress na svojich stránkach) dávali pozor. Ak vytiahnete nesprávny kus, celá štruktúra by sa mohla zrútiť. A potom budete musieť prejsť dlhým (as niektorými webhostikmi nákladný) proces získavania. Alebo môžete skončiť s tým, že budete musieť nahradiť veľa doplnkov, ktoré ste si zvykli poznať a milovať.

Existuje však spôsob, ako zmeniť tému tak, že sa bude usilovať o riziko 0%, a našťastie je podrobne uvedená nižšie. Začnime!

Krok 1. Vyberte nový motív WordPress

Ak ste tak ešte neurobili, nájdite novú tému, ktorú máte radi. Ak nie ste vývojár, skúste nájsť motív, ktorý viac alebo menej vyzerá, ako chcete. Skvelé miesto na hľadanie prémiových tém je Themeforest. Nájdete tu veľa tém WordPress, ktoré majú veľa farebných možností, pridané funkcie a dokonca aj tvorcov stránok drag and drop (napríklad našu tému Total WordPress), vďaka ktorej si môžu aj tí, ktorí nie sú kódovačom, ľahšie prispôsobiť svoju tému WordPress..

Samozrejme, ak váš rozpočet nepovoľuje prémiovú tému, pozrite sa na naše WPExplorer témy zadarmo WordPress alebo na WordPress.orgMasívne úložisko, do ktorého sa neustále pridávajú nové bezplatné témy.

Adresár tém WordPress.org

Pri výbere nového motívu je dôležité uistiť sa, že váš nový motív podporuje doplnky, ktoré považujete za potrebné. Ak ste so spoločnosťou WooCommerce vybudovali celý obchod, pravdepodobne budete chcieť používať službu WooCommerce s novým motívom. Pred potvrdením stačí skontrolovať kompatibilitu doplnkov a hlavné funkcie tém. Samozrejme, ak ste vývojár, nemusíte si robiť starosti s hľadaním „dokonalej“ témy. Pravdepodobne máte vedomosti, ako sami vytvoriť alebo prispôsobiť tému. Keď nájdete tému, ktorá vyhovuje vašim potrebám, prejdite na krok dva.

Krok 2. Vytvorte zálohu stránky WordPress

Pred zmenou témy je vhodné vytvoriť si aktuálnu zálohu svojho webu WordPress. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť. V tomto príspevku sa zameriame na dve rôzne metódy: používanie záložných doplnkov a manuálne zálohovanie stránok WordPress. Obidva procesy sú pomerne jednoduché (aj pre nových používateľov)..

Metóda 1: Použitie doplnku na zálohovanie WordPress

Zálohovací doplnok VaultPress WordPress

Najlepšie záložný doplnok (podľa nášho názoru) je VaultPress. Jeho použitie je jednoduché a vyžaduje úplnú zálohu vášho webu. Navyše to začína na iba 39 dolárov ročne (pre osobný plán JetPack). Nízka cena s ohľadom na to ponúka automatické zálohovanie, 30-dňový archív zálohy a obnovenie jedným kliknutím. Ale počkajte … je toho viac! Pretože VaultPress je súčasťou plánov JetPack, budete mať tiež na svojom webe možnosť povoliť prémiové funkcie Akismet a JetPack..

Najväčšou výhodou zálohovania je, že sa nemusíte obávať.

Ďalšou spoľahlivou možnosťou je vyskúšaná a skutočná BackupBuddy. Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto staromódnom ale dobromy, prečítajte si celú našu recenziu BuddyPress. Zahrnul som aj bezplatnú alternatívu, ktorou je Updraft Plus. Služba Updraft nielen zálohuje vaše stránky, ale tiež ich na jedno kliknutie nahrá na viac miest „v cloude“. A tiež vám umožňuje urobiť jednoduché obnovenie jedným kliknutím, ak sa niečo stalo veľmi zle.

To znamená, že ak je vaša webová stránka veľká časť toho, ako si zarobíte svoj príjem, alebo je pre vás neuveriteľne dôležitá iným spôsobom, mali by ste robiť občas manuálne zálohovanie. Len na pokrytie všetkých vašich základní.

Metóda 2: Ručné zálohovanie WordPress

Aj keď sa záloha stránok WordPress zálohuje manuálne, môže sa zdať ako veľká, komplikovaná, dokonca ohromujúca úloha pre novšieho používateľa, je to však celkom jednoduché.

# 1 Prihláste sa do ovládacieho panela svojich webhostov pre svoj web (či už je to cPanel alebo niečo iné).
Väčšina webhostingov má možnosť prihlásiť sa do svojho účtu alebo do ovládacieho panela prostredníctvom svojich webových stránok, takže prejdite na svoju webhostingovú stránku a prihláste sa.

# 2 Vyhľadajte prihlasovacie informácie FTP alebo vytvorte nový účet.
Ak to chcete urobiť, kliknite na jednu z možností v ponuke ovládacieho panela, ktorá hovorí niečo ako „Používatelia / účty FTP“ alebo „Prístup k FTP“ alebo „Nastavenia FTP“. Ak nevidíte žiadnych používateľov alebo nepoznáte heslo, môžete rýchlo vytvoriť nového používateľa kliknutím na položku „Pridať nového používateľa“ a potom vytvorením nového používateľa..

ftpaccount

# 3 Prihláste sa a skopírujte všetky príslušné súbory zo správneho adresára.
V tomto okamihu by vás veľa ľudí radilo, aby ste si kúpili FTP klienta, ako je FileZilla, ale k svojmu webu môžete pristupovať prostredníctvom ftp pomocou webového prehliadača alebo dokonca dobrého starého prieskumníka Windows (alebo vyhľadávača / nautilus, ak nepoužívate Windows) ).

ftpadress

Ak to chcete urobiť, do prieskumníka alebo do druhého zadajte jednoducho reťazec „“ ftp://yoursite.com “a prihláste sa s informáciami, ktoré ste našli, alebo s používateľom, ktorého ste práve vytvorili. Páči sa mi používať prehliadač súborov, pretože zálohovanie je také jednoduché, ako je kopírovanie a vkladanie na požadované miesto, a potom sa priečinok zmení na archív ZIP..

Jeho hlavným cieľom

# 4 Vráťte sa na ovládací panel a otvorte phpMyAdmin.
Pre mnoho ovládacích panelov to znamená pomerne malé posúvanie nadol (pozrite si nižšie zobrazené logo).

PhpMyAdmin_logo

# 5 Vyberte správnu databázu.
Ak máte na rovnakom serveri spustených veľa webových stránok WordPress, veľa databáz bude v rovnakom phpMyAdmin. Preto musíte dvakrát skontrolovať, či ste vybrali správny stôl na zálohovanie. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je jednoducho ísť do databáz a skontrolovať, čo je napísané v príspevkoch v časti wp_posts..

admin

Ďalším spôsobom, ako to zistiť, je kontrola súboru wp-config.php na príslušnej stránke. Môžete to urobiť buď prostredníctvom informačného panela WordPress, alebo otvorením záložnej kópie súboru v textovom editore. (Dávajte pozor, aby ste ho neupravovali.) Jednoducho vyhľadajte výraz „db_name“ a nájdete ho okamžite.

# 6 Export databázy
Jednoducho kliknite na možnosť vlastné a pri výbere databázy, ktorá sa má exportovať, vyberte správnu databázu, prejdite okolo ďalších vlastných možností a kliknite na tlačidlo Prejsť. Je to presne také jednoduché, ako to znie. Ďalšou dobrou správou je, že je rovnako jednoduché importovať tabuľku. Ak sa niečo pokazí … a už viete, ako na to!

exportdatabase

Krok 3. Klonovanie webových stránok na testovanie

Existujú dva jednoduché spôsoby, ako naklonovať svoju webovú stránku na testovanie, a to buď pomocou postupného webu, ktorý je súčasťou vášho plánu hostenia, alebo nastavením lokálneho servera..

Klonovanie vášho webu WordPress na pracovnú stránku

Mnohé programy hostenia programu WordPress zahŕňajú prístup k inscenácii jedným kliknutím, napríklad GoDaddy a WPEngine. Toto sú skvelé možnosti, pretože sú online, takže sa môžete prihlásiť, aby ste si mohli vyskúšať tému na rôznych zariadeniach (niečo, čo s miestnym hosťom nemôžete urobiť, pretože je obmedzené na váš počítač).

Ak používate WPEngine, tento proces je veľmi jednoduchý (ako je tomu u väčšiny hostiteľov). Musíte sa prihlásiť na webovú stránku WordPress, ktorú chcete duplikovať, kliknite na položku ponuky WPEngine v hornej časti dashboardu, kliknite na kartu pracovnej plochy a kliknite na veľké modré tlačidlo na položku „Kopírovať web z LIVE do STAGING“. ” A to je všetko (ďalší dôvod, prečo tak veľmi milujeme WPEngine).

wpengine-staging

Klonovanie vášho webu WordPress do miestneho umiestnenia

Nastavenie localhost je tiež skvelá voľba, pretože lokálna verzia je prístupná aj bez internetového pripojenia (čo je užitočné). A rovnako ako zálohovanie webových stránok, môžete použiť doplnok na pomoc alebo manuálne klonovať svoje webové stránky.

Metóda 1: Použitie doplnku na klonovanie vašej lokality WordPress

V závislosti od operačného systému vášho počítača existuje niekoľko možností nastavenia servera localhost.

# 1 Nainštalujte softvér lokálneho servera a WordPress.
Môžete si vybrať XAMPP, WAMP, Mampu a ďalšie. Čo robí tento softvér, je znovu vytvoriť prostredie webového servera na vašom vlastnom počítači. Nielenže to umožňuje otestovať nové motívy, doplnky a aktualizácie WordPress na vašom webe WordPress. Umožňuje vám pripravovať koncepty pripravené na uverejnenie v aplikácii WordPress, keď nemáte pripojenie k internetu.

Po dokončení inštalácie nezabudnite aktivovať Apache a mySQL. Keď bude váš localhost pripravený, budete tiež musieť nainštalovať WordPress lokálne.

# 2 Nainštalujte doplnok na pôvodný web a exportujte ho.
Ako príklad budeme používať All-in-one-migrovať tu. Môžete však použiť ľubovoľný doplnok, ktorý uprednostňujete. Medzi ďalšie bezplatné doplnky, rozmnožovacie stroj Zdá sa, že je najviac povýšený. Jednoducho pridajte a aktivujte zvolený doplnok a potom podľa toho exportujte svoje webové stránky.

export

# 3 Nainštalujte doplnok na lokálne hostovaný WordPress a importujte ho.
Je to celkom rovno. Prihláste sa na svoj lokálne hostený server WordPress, nainštalujte a aktivujte doplnok a potom importujte.

import

# 4 Počkajte a užívajte si svoj nový klon.
Počkajte, kým doplnok importuje kópiu vašej stránky (v závislosti od veľkosti vašej stránky to môže chvíľu trvať). Po dokončení ju otvorte a užite si ju. Je to také ľahké.

Metóda 2: Ručné klonovanie vašej stránky WordPress

Ručné kopírovanie živého webu obsahuje iba niekoľko ďalších krokov.

# 1 Pripravte si miestny server alebo pracovnú stránku.
Či už používate doplnok alebo nie, tento krok je stále rovnaký. Stále budete musieť nastaviť localhost a nainštalovať WordPress lokálne.

# 2 Skopírujte a prilepte záložnú kópiu programu WordPress
Ak plánujete manuálne vytvoriť miestny klon (a už ste tam na polceste), stačí skopírovať záložnú kópiu súborov, ktoré ste si užili skôr. Stačí ich vložiť do príslušného priečinka (ampéry / www / priečinok, ak používate AMPPS, alebo mamp / htdocs, ak používate MAMP). Uistite sa, že súbory sú umiestnené v samostatnom priečinku. Tým sa predíde problémom so softvérom „serverového simulátora“ (mal by byť umiestnený napríklad v ampéroch / www / wpclone / ak používate AMPPS). Ak ste si ešte nevybrali manuálnu záložnú kópiu, postupujte podľa vyššie uvedených krokov.

# 3 Otvorte phpMyAdmin a importujte databázu.
Najprv otvorte informačný panel miestneho servera. Odtiaľ otvorte phpMyAdmin (ak používate AMPPS, môžete do svojho webového prehliadača jednoducho zadať „localhost / phpmyadmin“). Kliknite na import. Potom vyberte záložný súbor sql, ktorý ste predtým uložili, počas manuálneho zálohovania (ak ste manuálne zálohovanie nevykonali, znova postupujte podľa vyššie uvedených krokov).

sqlimport

# 4 Vyhľadajte správne informácie o užívateľovi / hesle databázy a vytvorte si používateľa v phpMyAdmin.
Najprv otvorte zálohovaný súbor wp-config.php v textovom editore, napríklad v poznámkovom bloku, a vyhľadajte DB_USER a DB_PASSWORD. Potom zoberte tieto hodnoty (ktoré sa nachádzajú na čiernom mieste) a vytvorte nového používateľa s týmto užívateľským menom a heslom tak, že prejdete do databáz v phpMyAdmin, kliknete na kontrolné oprávnenia vedľa pravej databázy a nakoniec kliknete na Pridať používateľa.

checkprivilege

# 5 Nahraďte niektoré adresy URL
Váš nový miestny web sa teda nezmrní, keď si myslí, že sa nachádza niekde inde. Musíte upraviť dve polia v databáze. Siteurl a domov, pod wp_options (ak zobrazuje iba 25 riadkov na stránku, domov sa zobrazí na 2. stránke). Upravte ich na http: // localhost / wp alebo čokoľvek, čo ste vybrali na pomenovanie priečinka. Klonovaný web bude pripravený na použitie.

SITEURL

Krok 4. Testovanie a riešenie problémov s témou WordPress na vašom klonovacom serveri

Je to také jednoduché ako prihlásenie sa do oblasti správcu na vašom miestnom klonovacom alebo pracovnom mieste. Nainštalujte a aktivujte tému, aby ste videli, čo sa stane. Všetky tieto kroky nie sú potrebné. Sú to iba niektoré z mnohých funkcií tém, ktoré by ste mohli vyskúšať, ak ste prepínali témy.

Povoliť wp_debug
Je to skvelý spôsob, ako otestovať, či sa vo vašej téme vyskytli nejaké chyby. na povoliť wp_debug , otvorte súbor wp-config.php a nastavte parameter wp_debug na true, napríklad:

define ('WP_DEBUG', true);

Na prednej strane vášho webu WordPress sa zobrazia všetky chyby a upozornenia týkajúce sa php. Nezabúdajte, že nie každé zobrazené upozornenie poškodí vaše stránky, ale stále je dobré ich opraviť.

wp-debug-error

Vlastné typy príspevkov
Ak vaša stará téma použila jeden alebo viac vstavaných vlastných typov príspevkov a vaša nová téma nemá tému, môže to vyzerať, že ste stratili všetok svoj obsah. Ale nebojte sa, stále je vo vašej databáze. Na registráciu svojich starých vlastných typov príspevkov v novej téme môžete použiť doplnok tretej strany, ako napríklad Doplnky typu WordPress typu Easy Content od spoločnosti Pippins Plugins. Ak si nie ste istí, aké sú názvy vašich vlastných typov príspevkov, môžete požiadať pôvodného vývojára témy alebo vyhľadať starú tému pre register_post_type funkcie a vyhľadajte názvy svojich starých vlastných typov príspevkov.

Miniaplikácie
Okrem iných oblastí, ktoré sú pripravené na použitie miniaplikácií, je vhodné skontrolovať možnosti widgetu, reklamné spoty, stĺpce päty a šírku bočného panela. Týmto spôsobom niet žiadnych prekvapení neskôr.

ponuky
V novej téme skontrolujte umiestnenia a formáty ponuky. Možno existuje viac umiestnení ponuky alebo vertikálna navigácia. Stačí sa pozrieť na tému, aby ste vedeli, kde budú všetky vaše ponuky, keď aktivujete tému na svojom živom webe.

Post Formáty
Mnoho tém používa vlastné polia. Ak teda používate na definovanie konkrétneho videa / zvuku / galérie / atď., Možno bude potrebné zmeniť výstup formátov príspevkov v novej téme. Môžete to urobiť pomocou podradenej témy, aby ste mohli naďalej používať staré meta na staré príspevky, alebo by ste mohli použiť add_post_meta ()

plugins
Už sme spomínali, že ak nie ste vývojár, mali by ste nájsť novú tému, ktorá je kompatibilná so všetkými požadovanými doplnkami WordPress. Len pre istotu je dobré vyskúšať svoje doplnky, aby ste sa uistili, že skutočne fungujú s vaším motívom. Ak ste vývojár, ktorý vytvoril alebo prispôsobil tému, teraz je tiež vhodný čas, aby ste sa uistili, že vaše vylepšenia neovplyvnili kompatibilitu doplnkov..

Skontrolujte konzolu prehliadača
Otvorte prehliadač a skontrolujte chyby javascriptu. Ak niektoré veci nefungujú správne (týkajúce sa javascriptu), ako sú posuvníky, rozbaľovacie ponuky, karusely atď., Môžete skontrolovať chyby konzoly prehliadača. Stačí otvoriť konzolu a zobraziť chyby javascriptu a umiestnením kurzora myši zistiť, kde sa chyba nachádza.

console-error

Tu sú odkazy na to, kde nájdete konzolu pre rôzne prehliadače:

Skontrolujte odporúčané veľkosti obrázkov
Keď prepnete na novú tému, pravdepodobne budete musieť odovzdať alebo vylepšiť svoje odporúčané obrázky. Najjednoduchší spôsob, ako sme našli, je použitie bezplatnej služby Doplnok na čistenie obrázkov WordPress. Doplnok indexuje všetky vaše orezané a nepoužité veľkosti obrázkov, ktoré môžete odstrániť alebo presunúť do nového priečinka. Brnkačka. Po vyčistení domu budete chcieť znova orezať všetky svoje obrázky so správnymi rozmermi. Niektoré motívy, ako je napríklad celková orezanie obrázkov, nemusíte robiť nič. Ak to však téma nerobíte, použite Obnovte miniatúry doplnku WordPress na regeneráciu všetkých obrázkov v správnej veľkosti.

Kontrola SEO
Bohužiaľ existujú témy so zabudovanými možnosťami SEO a ak ich práve používate, pravdepodobne ich nebudete môcť preniesť do svojej novej témy. Namiesto toho by ste mali nainštalovať doplnok SEO na svoju aktuálnu stránku a pred aktualizáciou vyplniť možnosti.

Testovanie v mobile / prehliadači
Ak ste sa rozhodli vytvoriť online pracovnú stránku prostredníctvom hostiteľa programu WordPress, máte možnosť vykonať vlastné vlastné mobilné testovanie. Chyťte svoj tablet a telefón, aby ste videli, ako vyzerá vaša nová téma. Alebo, ak ste sa rozhodli nainštalovať novú tému na miestneho hostiteľa, môžete vyskúšať online responzívny simulátor, ako je napríklad Responsinator alebo Testovanie naprieč prehliadačmi.

Nezabudnite navštíviť svoje príspevky, stránky a skontrolovať, či je všetko v poriadku. Keď potvrdíte, že neexistujú žiadne problémy, je čas prejsť na posledný krok.

Krok 5. Nainštalujte a aktivujte svoje nové téma WordPress na svoje živé stránky

Teraz, keď ste dôkladne otestovali svoje nové tému WordPress, prihláste sa do hlavného panela WordPress a nainštalujte ho na svoje živé stránky. Pred aktiváciou témy vykonajte rýchlu dvojitú kontrolu pomocou možnosti Živý náhľad. Môžete použiť na preklikanie niekoľkých stránok, aby ste si boli istí, že všetko vyzerá dobre.

náhľad-theme

Voliteľným krokom by bolo nainštalovanie doplnku, ktorý bude čoskoro k dispozícii na vašom webe pred aktiváciou novej témy. Týmto spôsobom, ak budete musieť urobiť nejaké vylepšenia na svoje živé stránky po aktivácii vašej novej témy, vaši návštevníci uvidia celkom rozostavanú stránku alebo stránku, ktorá bude čoskoro k dispozícii. Dva doplnky, ktoré sa nám naozaj páčia, sú Režim údržby WPUž čoskoro Plugin od SeedProd.

Až budete pripravení, jednoducho prejdite na Vzhľad> Témy a kliknutím na tlačidlo „Aktivovať“ svoju novú tému WordPress.

Zabalenie

Pre niekoho, kto nezažil nočnú moru vraku vlaku na webe, sa to môže javiť ako prehnané. Úplná nadmerná komplikácia niečoho, čo má byť jednoduché. Ver mi – nie je. Myslite na to, ako keby ste mali skvelé zdravotné poistenie okrem zdravého stravovania a cvičenia, ale pre vaše stránky WordPress. Tvrdá práca na lokálnom riešení problémov s témou minimalizuje riziko, že sa na vašom živom webe stane niečo zlé.

Považujete túto príručku za užitočnú? Alebo máte čo pridať? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map