Ako exportovať a importovať bloky Gutenberg vo WordPress

Ako exportovať a importovať bloky Gutenberg vo WordPress

Používatelia WordPress mali spočiatku vzťah so staviteľmi blokov WordPress s bitterweet. Potom, ako sme objavili v našom sprievodcovi Gutenbergom, nový editor prichádza s úžasnými funkciami, vďaka ktorým je vytváranie krásneho obsahu jednoduché a zábavné. Niektorí teraz nemôžu editora dosť nabrať.


Gutenberg vám ponúka dostatok funkcií na vytvorenie pozoruhodných stránok a príspevkov bez toho, aby ste museli písať kód. Bez ohľadu na obsah, ktorý chcete pridať, Gutenberg má iba blok.

Chcete značne upraviť a upraviť každý blok obsahu? Gutenberg má chrbát vďaka batérii možností prispôsobenia. Chcete ešte viac blokov, než aké sú k dispozícii v predvolenom editore? Tam sú tony doplnkov Gutenberg add-on tam.

Preto je smutné, že veľa používateľov o tom nevie Opakovane použiteľné bloky, jedna z vynikajúcich funkcií spoločnosti Gutenberg. Ak neviete, o čom hovoríme, bloky na jedno použitie sú jednoducho obsah bloky, ktoré sami vytvoríte, uložíte a znova použijete.

Povedzme, že chcete pridať výzvu na akciu, ďakujem poznámke, podpisu, formuláru alebo čomukoľvek iného na konci každého príspevku alebo stránky..

V minulosti ste museli túto funkciu uložiť do textového súboru v počítači. Ak to potrebujete, skopírujte ho do svojho príspevku alebo stránky. Gutenberg tento problém zmiernil. Teraz nemusíte zakaždým používať textové súbory ani vytvárať rovnaké bloky od začiatku.

Môžete vytvoriť jeden opakovane použiteľný blok a použiť ho nielen vo svojich príspevkoch a stránkach, ale aj na iných webových stránkach WordPress.

Či už vytvárate veľa webových stránok alebo potrebujete pridať špeciálny obsah ku každému príspevku alebo stránke, opakovane použiteľné bloky Gutenberg vám môžu ušetriť veľa času.

A v dnešnom príspevku vám presne ukážeme, ako vytvárať a exportovať opakovane použiteľné bloky Gutenberg v programe WordPress. Naším cieľom je pomôcť vám ľahko a rýchlo presunúť a znovu použiť bloky vlastného obsahu na viacerých príspevkoch / stránkach / webových stránkach WordPress.

stranou: Ak vytvoríte blok pomocou doplnku, ako je napríklad Getwid, musíte tento doplnok nainštalovať na iné weby WordPress, ktoré chcete znova použiť. Upozorňujeme tiež, že vaše bloky sa môžu mierne líšiť od témy k téme, ale je to všetko dobré, pretože Gutenberg vám ponúka veľa možností prispôsobenia.

To z cesty, uchopte hrnček kávy a užívajte si čítanie.

Po prvé, potrebujete opakovane použiteľné bloky

Bohužiaľ nemôžete exportovať ani importovať pravidelný bloky. Ak chcete exportovať a importovať bloky Gutenberg, musíte najprv vytvoriť na opakované použitie bloky.

Pre ilustráciu vytvorím a ďakujem poznámku ktoré by som chcel pridať na koniec každého uverejneného príspevku. Vieš, bez prepisovania poznámky vždy, keď ju potrebujem pridať k príspevku ��

môj ďakujem poznámku nie je nič zložité; iba jednoduchý odsek s odkazmi na Twitter a Facebook. Nezabúdajte, že váš blok môže byť čokoľvek, čo chcete – bannerovú reklamu, posúvač obrázkov, ponuku, zoznam, najnovšie príspevky, formulár MailChimp atď.

Neskôr vám ukážem, ako exportovať poznámku (prečítať, blokovať) na druhú webovú stránku WordPress. Znie to dobre? Skvelé, začnime.

Ako vytvoriť opakovane použiteľný blok

Vytvorenie opakovane použiteľného bloku je neuveriteľne ľahké. Prejdite na Príspevky> Pridať nové spustiť editor Gutenberg:

pridanie nového príspevku pre wordpress

Ďalej kliknite na ikonu Pridať blok (+) a vyberte blok s obsahom. V našom prípade som pridal odsek odsek, ako je znázornené na nasledujúcom obrázku.

pridanie gutenbergovho bloku v

Potom prispôsobte a upravte blok podľa svojich potrieb. Pridal som nejaký text, odkazy na sociálne médiá a farbu pozadia. Takto vyzerá náš nový blok ďakujem poznámku vyzerá v mojom editore Gutenberg:

Veľmi pekný John Doe. Veľmi pekné. Teraz budem pravdepodobne sledovať váš blog na sociálnych médiách �� Rýchlo sa pohybujeme.

V súčasnosti je uvedená poznámka a pravidelný blok. Musíme ju previesť na na opakované použitie blok, ktorý môžeme exportovať a importovať. Ak to chcete urobiť, kliknite na ikonu Viac možností ikonu a potom Pridať do opakovane použiteľných blokov, ako je uvedené nižšie.

Potom pomenujte opakovane použiteľný blok a stlačte kláves Uložiť , ako vidno nižšie.

pomenovanie opakovane použiteľného bloku gutenberg

A to je všetko, práve ste vytvorili svoj prvý opakovane použiteľný blok. Spôsob, ako ísť amigo.

Ako používať opakovane použiteľné bloky

Pridanie opakovane použiteľného bloku, ktorý sme práve vytvorili, do vašich príspevkov alebo stránok je veľmi jednoduché. Po pridaní požadovaného obsahu do svojho príspevku alebo stránky kliknite na ikonu Pridať blok (+) ikonu, prejdite na ikonu Opakovane použiteľné bloky a vyberte blok (v našom prípade ďakujeme), ako je to znázornené nižšie.

gutenberg opakovane použiteľný blok

Po pridaní opakovane použiteľného bloku na svoj príspevok alebo stránku stlačte Náhľad/publikovať na zobrazenie výsledkov na klientskom rozhraní. Tu je to, čo som dostal:

Na mojom testovacom webe je spustená téma dvadsať dvadsať.

Najlepšie na tom je, že môžem znova použiť svoje ďakujem poznámku blokovať kedykoľvek, bez toho, aby ste ho museli vytvárať od nuly. Môžem ho pridať do všetkých typov príspevkov, ktoré podporujú bloky Gutenberg.

Teraz, keď viete, ako vytvárať a používať opakovane použiteľné bloky, získajte viac informácií o exportovaní týchto blokov na inú webovú stránku WordPress. Aby sa predišlo nejasnostiam, budem používať rovnaký blok, aký sme práve vytvorili.

Ako exportovať bloky Gutenberg vo WordPress

Exportovanie opakovane použiteľného bloku Gutenberg je záležitosťou štvrtých porovnávačov, o ktoré budete mať čas.

Čo robiť?

Vo vnútri editora Gutenbergov kliknite na ikonu Viac nástrojov a možností ikonu a potom Spravujte všetky opakovane použiteľné bloky, ako zdôrazňujeme nižšie:

spravovať všetky opakovane použiteľné bloky

Ak tak urobíte, vedie vás k Blocks na ktorej môžete zobraziť a spravovať všetky opakovane použiteľné bloky:

Máme iba Ďakujem Poznámka blokovať, ale pri vytváraní ďalších sa vyplní obrazovka uvedená vyššie. Ak chcete exportovať, prejdite kurzorom myši na názov a kliknite na ikonu Exportovať ako JSON sa zobrazí odkaz. Pozri obrázok nižšie.

Potom uložte súbor JSON do svojho počítača:

Teraz, keď máme vo vašom počítači súbor JSON, je čas naimportovať blok na našu druhú testovaciu stránku.

Ako importovať bloky Gutenberg do WordPress

Import vašich opakovane použiteľných blokov je rovnako jednoduchý ako A, B, C. Najprv otvorte editor Gutenbergov. Potom kliknite na ikonu Viac nástrojov a možností ikonu a potom Spravujte všetky opakovane použiteľné bloky, ako je uvedené nižšie.

Na internete Blocks obrazovka, ktorá nasleduje, kliknite na tlačidlo OK Importovať z JSON, vyberte súbor, ktorý ste stiahli skôr, a potom stlačte import v tomto poradí:

A to je všetko! Rovnako ste úspešne naimportovali opakovane použiteľný blok Gutenberg na svoju druhú webovú stránku WordPress:

Nebolo to ľahké? Potom môžete použiť a znova použiť blok Gutenberg na druhej webovej stránke toľkokrát, koľkokrát chcete.

Existujú doplnky na export blokov Gutenberg?

Ach áno, a našiel som jednu od ThemeIsle, renomovaného vývojára WordPress. Jedná sa o bezplatný doplnok známy ako Blokuje exportný import. Doplnok v podstate umožňuje preskočiť celý tento návod. Áno to je pravda; nemusíte vytvárať ani opakovane použiteľné bloky.

Nainštalujte a aktivujte doplnok a potom otvorte editor Gutenberg. Navrhnite blok podľa svojich predstáv a potom kliknite na ikonu Viac možností ikona. Ďalej stlačte Exportovať JSON, ako je uvedené nižšie. Tu je snímka obrazovky:

Ak tak urobíte, stiahne sa súbor JSON do vášho počítača. Ak chcete importovať súbor JSON pomocou doplnku, otvorte editor Gutenberg. Ďalej kliknite na ikonu Pridať blok ikonu a potom Importovať bloky z JSON pod Miniaplikácie Záložka:

Potom kliknite na tlačidlo OK Vyberte súbor vyberte súbor z počítača a stlačte Nahrať tlačidlo:

Jediný problém s metódou doplnku je, že vaše bloky sa neuložia na vaše stránky WordPress. Na uloženie blokov do databázy WordPress musíte použiť manuálnu metódu. Možno sa to v budúcnosti zmení.

Bohužiaľ som nenašiel iný doplnok. Doplnok vám napriek tomu môže ušetriť veľa času, ak vám nezáleží na ukladaní opakovane použiteľných blokov na vašom webe. Vo vašom počítači budete mať bloky ako súbory JSON.


Opakovane použiteľné bloky Gutenberg sú záchrancom. Umožňujú vám rýchlo replikovať šablóny a funkcie, pretože nezačínate úplne od nuly. Ak vytvoríte veľa príspevkov / stránok a / alebo webových stránok, naučíte sa, ako exportovať bloky Gutenberg.

Máte otázky alebo návrhy týkajúce sa blokov Gutenberg? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map