Ako funguje medzipamäť WordPress?

 1. 1. Sprievodca pre začiatočníkov o porozumení vnútorných funkcií WordPress
 2. 2. Čo je medzipamäť WordPress a prečo je to dôležité?
 3. 3. Aktuálne čítanie: Ako funguje medzipamäť WordPress?
 4. 4. Ako nainštalovať a nastaviť medzipamäť WordPress s WP Super Cache
 5. 5. Ako nastaviť vyrovnávaciu pamäť WordPress s medzipamäťou W3 (W3TC)
 6. 6. Recenzia MaxCDN: Najlepšie CDN pre WordPress?

Vitajte v novej kapitole v našej sérii medzipamäte WordPress, kde sa dozvieme, ako funguje ukladanie do pamäte cache WordPress. Predtým, ako sa dostaneme na koniec tejto témy, uistite sa, že ste pozorne sledovali každú z predchádzajúcich tém (z tejto série), pretože táto kapitola využíva znalosti z nich. Najprv si povedzme o dvoch dostupných primárnych typoch protokolov vyrovnávacej pamäte, ktoré sú k dispozícii na základe modelu klient-server:


 • Ukládání do medzipamäte na strane klienta a
 • Ukladanie do vyrovnávacej pamäte na strane servera

Caching na strane klienta

Model klient-server

Model klient-server

Webová stránka obsahuje veľa netextových, statických údajov, ako sú obrázky, súbory CSS a Javascript. Po stiahnutí je váš prehliadač dostatočne chytrý, aby ste ich znova nestiahli zakaždým, keď stlačíte tlačidlo F5. Tieto údaje slúžia iba na ukladanie údajov z miestnej vyrovnávacej pamäte – t. J. Údajov z vyrovnávacej pamäte uložených na pevnom disku počítača. Z tohto dôvodu sa odporúča vyčistiť vyrovnávaciu pamäť prehliadača raz za čas – šetrí to veľa miesta a zvyšuje výkon.

Tento proces opakovaného použitia údajov uložených v pamäti z počítača klienta (alebo z jeho konca) sa nazýva ukladanie do pamäte cache na strane klienta a používa ho takmer každý moderný web a každý prehliadač ich podporuje. Cache na strane klienta pomáha predchádzať redundancii údajov (t. J. Sťahovaniu rovnakých údajov znova a znova), a teda šetrí veľa serverových prostriedkov a čo je najdôležitejšie – čas!

Vyrovnávacia pamäť na strane servera

server

Vyrovnávacia pamäť na strane servera obsahuje všetky rôzne protokoly z vyrovnávacej pamäte, ktoré sa používajú pod vyrovnávacou pamäťou WordPress. Zahŕňajú:

 • Ukladanie stránky do vyrovnávacej pamäte
 • Ukladanie dopytov do databázy
 • Vyrovnávacia pamäť založená na objektoch
 • Ukladanie kódu do operačného kódu

WordPress využíva tieto štyri hlavné protokoly ukladania do pamäte cache na strane servera. Pozrime sa na každú z nich jednotlivo a uvidíme, ako môže každá z nich uložiť do pamäti, že môže ušetriť veľa drahocenného času na výpočet, čím sa zrýchli váš web.

Page Caching

1381630448_HTML-2Ukladanie stránok do pamäte cache je najjednoduchšie zo všetkých protokolov pre ukladanie do pamäte cache a stavím sa, že už o tom viete. Ide jednoducho o proces ukladania dynamicky generovaných súborov HTML na pevný disk alebo do pamäte servera (RAM) (bežne sa označuje ako „vyrovnávacia pamäť“) a ich obsluha z vyrovnávacej pamäte (tj opätovné použitie predtým vygenerovaných údajov) vždy, keď je predložená požiadavka. , To šetrí réžiu vykonávania PHP kódu a databázových dotazov MySQL.

Ukladanie databázy do vyrovnávacej pamäte

databázyPrvá informácia o databázach je, že sú obrovské a majú hlad. Sú to doslova srdcia každej spoločnosti – či už online alebo inak. To isté platí pre WordPress. Cieľom databázy je efektívne ukladať, aktualizovať a doručovať údaje. Keďže sú zvyčajne obrovské, každý dopyt vyžaduje určitý čas (zvyčajne rádovo niekoľko stoviek mikrosekúnd). Lepší hardvér, rýchlejšie generovanie výsledkov dotazov. Porozmýšľaj o tom. Pretože WordPress sa vo veľkej miere spolieha na svoju databázu, vytvára tu a tam dopyt. A keď sa údaje v databáze nezmenia, dotazy na získanie rovnakých údajov sú podobné opätovnému sťahovaniu tých istých obrázkov znova a znova – ako je uvedené v časti Vyrovnávacie pamäte na strane klienta. Uloženie výsledkov dotazu do lokálneho úložiska má preto zmysel, nie? Výsledkom tohto uloženia výsledkov databázových dopytov v lokálnom úložisku je ukladanie do pamäte cache databázy a je jedným zo základných faktorov ukladania do pamäte cache WordPress..

Akonáhle je však databáza aktualizovaná (napríklad keď je príspevok aktualizovaný alebo publikovaný alebo je odoslaný komentár), je veľmi dôležité, aby sa predtým uložená vyrovnávacia pamäť databázy vymazala a znova sa znova uložili výsledky dotazu na databázu. Toto nie je nadbytočné, pretože pomáha eliminovať irelevantné alebo chybné výsledky dotazov databázy.

Ukladanie objektov do vyrovnávacej pamäte

OPCODEWordPress má systém interného ukladania do vyrovnávacej pamäte, ktorý obsahuje niekoľko podsystémov (t.j. rozhranie Caching API, Object Cache a Transient API). Jadro WordPress umožňuje doplnkom ovládať tento systém ukladania do vyrovnávacej pamäte, aby sa znížil počet databázových hovorov. Toto je dosť pokročilá téma a pre bežného používateľa to nie je celkom relevantné.

Ukladanie kódu do operačného kódu

PHP kódPodobne ako ukladanie databáz do pamäte cache, kde je cieľom znížiť počet databázových dopytov, ukladanie kódov do operačného kódu odkazuje na ukladanie kompilovaného kódu PHP medzi každú požiadavku. Ak sa pozriete na akýkoľvek súbor PHP, uvidíte, že tento kód je v skutočnosti zoznam pokynov, ktoré má kompilátor použiť. PHP je objektovo orientovaný programovací jazyk a má svoje výhody od svojho vzniku! Na vykonanie kódu PHP musí kompilátor PHP najprv kompilovať kód a vygenerovať spustiteľný kód, ktorý webový server vykoná. O medzipamäte výstupu kompilátora PHP pre viacnásobné spustenie je to, o čom je práve ukladanie kódov opcode. Znova ide o vnútorné veci – veci, o ktoré by ste sa nemali veľmi báť!

Miestne úložisko – primárne verzus sekundárne

Lokálny obchod

Aby sa implementovalo ukladanie serverov do medzipamäte v akejkoľvek forme, rozumie sa, že údaje musia byť uložené v lokálnom úložisku. Výraz „miestne úložisko“ môže znamenať jednu z dvoch vecí. Jedným z nich je pevný disk servera a druhým je primárna pamäť servera – t. J. RAM.

RAM, čo je skratka pre Random Access Memory, je forma nestálej pamäte a je rádovo rýchlejšia ako pevné disky, čo je forma energeticky nezávislej sekundárnej pamäte. Je to tiež drahšie. Samozrejme to všetci viete.

Kde uložíte údaje uložené v pamäti, je obrovský rozdiel. Ak je na pevnom disku, potom je určite pomalší, ako keď je uložený v pamäti RAM. Opäť je dôležitá rýchlosť pevného disku. Pevné disky serverov sa pohybujú od 7 200 ot / min do 15 000 ot / min a môžu mať rôzne úrovne RAID – RAID 0 je najrýchlejší a najnebezpečnejší, RAID 4 je správny zostatok. Máte tiež SSD. Z tohto dôvodu má umiestnenie údajov v pamäti cache vážny vplyv na rýchlosť.

Pre ľudí na serveroch zdieľaného hostingu nemáte inú možnosť, ako ich uložiť na pevný disk. Pre ľudí, ktorí prevádzkujú svoj vlastný dedikovaný server alebo VPS, máte ďalšiu možnosť uloženia vyrovnávacej pamäte do primárnej pamäte, čo sa musí znova urobiť s veľkou starostlivosťou – nesprávna konfigurácia môže viesť k nestabilite (vyčerpanie pamäte RAM atď.) a časté zlyhania servera.

záver

Teraz, keď dobre rozumiete rôznym protokolom o ukladaní do vyrovnávacej pamäte WordPress, dostaňme sa k ústrednému bodu našej série príspevkov – Ako implementovať ukladanie do pamäte cache WordPress.

Ak máte akékoľvek otázky alebo návrhy na zlepšenie tejto kapitoly, neváhajte sa ich opýtať alebo zdieľať – radi by sme si vypočuli vaše myšlienky!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map