Ako hostiť podcast s WordPress pomocou

Ako hostiť podcast s WordPress pomocou

Hľadáte hostiť podcast s programom WordPress? Ak je to výrazné áno, tento príspevok si určite zamilujete. Dnes vám presne ukážeme, ako vytvoriť úspešný podcast na vašom webe WordPress pomocou šikovného doplnku známeho ako PowerPress. Prečo PowerPress? Doplnok sa dodáva s miliónom funkcií, ktoré vám pomôžu hostiť podcasty ako šéf.


Program PowerPress vám okrem toho pomáha distribuovať vaše podcasty medzi Apple Podcasts (predtým iTunes Podcasts), Spotify a Google Podcasts. Doplnok vám takto umožňuje osloviť milióny poslucháčov bez ohýbania dozadu. Najlepšie je plugin zadarmo a neuveriteľne ľahko sa nastavuje a používa.

Ako už bolo povedané, zoberte si horúcu kávu a poďme sa valiť. Oh, neváhajte klásť otázky a podeľte sa o svoje myšlienky v sekcii komentárov na konci tohto príspevku.

Stiahnite si PowerPress z WordPress.org

Ako používať PowerPress na hosťovanie podcastov s WordPress

Bez plytvania ďalšiu sekundu, pripravme si PowerPress, aby sme vytvorili a hostili podcast s WordPress. Nebojte sa ani trochu; môžete doplnok nakonfigurovať, aj keď ste dokonalý začiatočník bez znalosti kódovania. Prejdime k biznisu.

Inštalácia aplikácie PowerPress

PowerPress je k dispozícii na repozitári doplnkov WordPress.org, čo znamená, že ho môžete nainštalovať priamo z hlavného panela správcu WordPress. Ako? V ponuke správcu WordPress prejdite na Doplnky> Pridať nové ako je uvedené nižšie.

inštalácia nového doplnku wordpress

Ďalej zadajte PowerPress do vyhľadávacieho poľa a po nájdení doplnku stlačte Nainštalovať teraz ako zvýrazňujeme na obrázku nižšie.

inštalácia doplnku powerpress wordpress

Po tom, hit Aktivovať gombík.

aktivácia doplnku powerpress

Aktivácia aplikácie PowerPress pridá novú položku do ponuky správcu WordPress. Kliknite na toto PowerPress položka ponuky, ako to zvýrazňujeme na obrazovke nižšie.

doplnok pre podcasting powerpress v ponuke správcu wordpress

Konfigurácia aplikácie PowerPress

Na nasledujúcej obrazovke nakonfigurujte základné nastavenia podcastu. Môžete pridať nastavenia, ako napríklad názov podcastu, nastaviť Apple Podcasts, integrovať služby Blubrry (mediálny hosting a štatistiku) a prepojiť svoj účet blubrry.com (ak ho máte) okrem iného..

Powerpress nastavenia hostiť podcast s WordPress

Nakonfigurujte svoje nastavenia (sľubujem, že je ľahké ako A, B, C), prejdite nadol na spodok stránky a stlačte Uložiť zmeny gombík.

uložte nastavenia aplikácie Powerpress

Vytvorenie prvého podcastu

Po pripravení základných nastavení môžete začať vytvárať podcasty. Kliknite na ikonu Vytvorte blogový príspevok s epizódou odkaz, ako je znázornené na obrázku nižšie.

vytvorenie podcastu s powerpressom

Kliknutím na tento odkaz sa presmerujete do známeho editora príspevkov WordPress. Vidíš? Nepovedal som vám, že služba PowerPress uľahčuje hosťovanie podcastov pomocou programu WordPress?

doplnok podcast powerpress wordpress

Čo ďalej? Zadajte názov a obsah podcastu rovnakým spôsobom, ako vytvoríte blogový príspevok. Podcast však so zvukovým / obrazovým súborom nie je úplný. Ako to môžete pridať? Je to jednoduché, posúvajte sa k spodnej časti stránky, až kým neuvidíte nasledujúcu časť.

pridanie multimediálneho súboru podcastu Powerpress do editora wordpress post

Teraz by ste mali mať pripravený súbor podcastov. Najlepšie na tom je, že môžete hosťovať svoje súbory na akomkoľvek serveri s hostiteľmi médií.

Nahrávanie obrovských súborov na ten istý server, na ktorom žije váš web WordPress, by mohlo viesť k spomaleniu rýchlosti stránky, samozrejme v závislosti od vášho hostiteľa.

Na účely tohto návodu som však nahral hudobný súbor do svojej mediálnej knižnice WordPress. Potom som vložil adresu URL súboru, ako vidno na obrázku nižšie.

V tomto okamihu skopírujte adresu URL svojho súboru do vyššie uvedenej časti, skontrolujte, či je všetko v poriadku a stlačte publikovať Tlačidlo. Uvidíme, čo sme doteraz dosiahli.

Vôbec nie zlé. Co si myslis? Bolo to ľahké alebo čo?

Odošlite svoj podcast do adresárov podcastov

Teraz, keď máte pripravený podcast, je čas dostať sa do viacerých očí. Je zrejmé, že musíte zostaviť marketingový plán pre podcast, rovnakým spôsobom, ako propagujete svoj ďalší obsah.

Ďalej ho môžete odoslať do adresárov podcastov. Vďaka technológii PowerPress je neuveriteľne ľahké odoslať podcast do rôznych adresárov. Ako to robíš?

Prejdite späť na stránku PowerPress admin dashboard a kliknite na ikonu Odošlite svoj podcast do iTunes a ďalších adresárov podcastov odkaz, ako zdôrazňujeme nižšie.

odosielanie podcastov do adresárov podcastov pomocou doplnku powerpress

Budete presmerovaný na webovú stránku Blubrry. Ak ešte nemáte účet, zobrazí sa výzva na jeho vytvorenie. Ak už máte účet, budete presmerovaní na nasledujúcu stránku.

Na vyššie uvedenej stránke môžete svoj podcast odoslať do služieb Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Hudba Google Play, TuneIn a Stitcher Podcast Radio. Všetky odkazy, ktoré potrebujete na odoslanie podcastu do týchto adresárov, nájdete na navigácia menu napravo (pozri obrázok vyššie).

To nie je všetko, môžete urobiť omnoho viac na prístrojovej doske Blubrry podcaster, takže neváhajte a preskúmajte.

Čo je viac?

PowerPress prichádza s viacerými funkciami, vďaka ktorým je podcasting nielen realitou, ale aj mimoriadne zábavnou. Môžete napríklad importovať podcasty z kanálov SoundCloud, LibSyn, PodBean, Squarespace, Anchor.fm a RSS. Okrem toho môžete importovať nastavenia a epizódy z doplnkov podcasting podpressDoplnok podcasting od spoločnosti TSG.

Okrem toho môžete importovať epizódy podcastov z iných blogovacích platforiem, ako sú Blogger, Joomla, Movable Type a TypePad. A keďže spoločnosť Blubrry ponúka hosting médií, môžete svoje mediálne súbory migrovať do ich služieb niekoľkými kliknutiami.

Máte obavy o SEO? PowerPress SEO je nová funkcia, ktorá vám pomôže optimalizovať epizódy podcastov pre vyhľadávače bez porušenia potu. Navyše si môžete úplne prispôsobiť zvukové a obrazové prehrávače PowerPress tak, aby vyhovovali vašej téme.

Okrem toho môžete definovať značky MP3 ID3 (názov, album, interpreta, rok atď.), Ktoré sa zobrazia vedľa vašich epizód podcastov. PowerPress prichádza s mnohými ďalšími nástrojmi, vďaka ktorým je doplnok v čase písania správnym riešením pre viac ako 60 000 používateľov WordPress..

záver

Je nevyhnutné mať webovú stránku, ktorá vám umožní hosťovať váš podcast a publikovať ho do viacerých adresárov podcastov. Web nielenže dáva vášmu poslucháčovi možnosť počúvať a prihlásiť sa na odber, ale tiež dáva vašej komunite platformu na diskusiu o každej epizóde..

Každý príspevok, ktorý odkazuje na epizódu podcast, môžete použiť ako oblasť na zobrazenie podrobných ukážok alebo ďalších informácií. Pomocou sekcie komentárov každého príspevku môžete získať spätnú väzbu od svojich poslucháčov o každej epizóde. Okrem toho vám web ponúka archív všetkých vašich epizód podcastov bez spoliehania sa na služby tretích strán.

Mať výkonný doplnok, ako je napríklad PowerPress, na hosťovanie podcastov s WordPress, vedie k hmatateľným výsledkom. prečo? Tento zlý chlapec robí veľa ťažkých výťahov pre bezplatný doplnok WordPress. Úprimne povedané, nemyslím si, že môžete získať lepší doplnok pre podcasting pre WordPress.

Hostíte podcast s programom WordPress? V komentároch by sme radi počuli, ako to robíte, ako aj vaše názory na celý proces.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map