Ako nainštalovať WordPress v službe Google Cloud

 1. 1. Ako nainštalovať WordPress v
 2. 2. Aktuálne čítanie: Ako nainštalovať WordPress v službe Google Cloud
 3. 3. Nainštalujte WordPress do webových služieb AWS – Amazon
 4. 4. Úvod do cloud computingu s WordPress
 5. 5. Ako nainštalovať WordPress v DigitalOcean

Dnes sa pozrieme na to, ako nainštalovať WordPress ako obrázok na jedno kliknutie v službe Google Cloud – vlastná cloudová infraštruktúra spoločnosti Google. Medzi hlavných poskytovateľov cloudových služieb na trhu má spoločnosť Google jednu z najkonkurenčnejších cenových politík v porovnaní s webovými službami Amazon a Microsoft Azure. Je to cloudová sieť poháňaná vlastnou infraštruktúrou spoločnosti Google, ktorá sa stará viac ako 40 000 vyhľadávacích dopytov za sekundu.


Jednou z vecí, ktoré na WordPress milujem, je to rozšírený popularity. Práve z tohto dôvodu poskytuje takmer každá cloudová spoločnosť svojim používateľom „inštaláciu jedným kliknutím“ programu WordPress. Niektorí to nazývajú „aplikácia“, zatiaľ čo iní to nazývajú „šablóna“ alebo „obrázok“. Hovorte tomu, čo chcete – ale najdôležitejšou skutočnosťou je, že nastavenie služby WordPress v cloude vyžaduje iba niekoľko kliknutí.

POZNÁMKA: Jeden dôležitý bod predtým, ako začneme. Ak je toto vaše prvýkrát inštalácia WordPress v cloude – t. j. od skutočného poskytovateľa cloudu, prosím, okamžite nehostite svoje živé webové stránky. Odporúčame vám otestovať všetko najmenej 2 až 4 týždne pred migráciou blogu alebo webovej stránky WordPress do cloudu.

PREČO? Poskytovatelia cloudu ako Google Cloud, AWS a Microsoft Azure majú pre vašu webovú stránku WordPress iba obmedzenú podporu. Ak narazíte na konflikt doplnkov alebo problémy s hostovaním alebo škodlivým softvérom, budete musieť vyriešiť to sami.

Našťastie pre vás existuje riešenie. Môžete buď:

 • Vyhľadajte poskytovateľa cloudových služieb spravovaného treťou stranou, napríklad Cloudways (pozrite si našu recenziu) alebo
 • Choďte na spravovaný hosting WordPress ako WPEngine (my vo WPExplorer používame WPEngine a milujeme ho!)

Niekoľko technických čajov

Skôr ako sa dostaneme k tutoriálu, musíme sa naučiť niekoľko základných pojmov. Cieľom je informovať vás o všetkých rôznych produktoch, ktoré ponúka Google Cloud. Po vývoji a záujme o niečo, čo vidíte, môžete v nich začať vytvárať vlastné aplikácie!

projekty

google-cloud-WordPress-002-projekt obrazovkouInformačný panel projektu

Priložené sú všetko a všetko, čo chcete robiť v službe Google Cloud (alebo zapuzdrené) v rámci projektu. V rámci projektu môžete rôzne využívať alebo nasadzovať vedľajších produktov Google Cloud môže ponúknuť. Zahŕňajú App Engine, Compute Engine, Google API, Google Cloud Storage, BigQuery alebo priamo inštalujú vopred pripravené riešenie. (Viac o tom trochu neskôr)

Účtovacie účty

Každý projekt, ktorý vytvoríte musieť byť prepojený s fakturačným účtom. Google Cloud umožňuje flexibilitu viacerých fakturačných účtov, z ktorých každý môže používať inú kreditnú alebo debetnú kartu. Hlavnou myšlienkou je implementácia pay-as-you-go politika prostredia cloud computingu.

POZNÁMKA 1: Vo svojom fakturačnom účte nemôžete použiť predplatenú kreditnú / platobnú kartu. Skúsil som to a môj účet spolu so všetkými súvisiacimi projektmi to bol dočasne upchatý. Okamžite som odstránil predplatenú kartu a zmenil som ju na platnú kreditnú kartu. Po niekoľkých pracovných dňoch bol účet znova povolený.

google-cloud-WordPress-003-cloud-trial-300SERP pre „Google Cloud Trial“ zo stránky Google.com

POZNÁMKA 2: Spoločnosť Google v súčasnosti ponúka skúšku 300 USD niekto kto sa zaregistruje v službe Google Cloud. Teraz nemáte žiadnu výhovorku, aby ste vyskúšali službu Google Cloud haha!

Cloudové produkty Google

Hovorili sme o rôznych vedľajších produktov Google Cloud môže ponúknuť. Pozrime sa teraz na každú z nich.

Google App Engine

google-cloud-WordPress-001-app-engineGoogle App Engine

Väčšina softvéru je vytvorená pomocou konkrétneho softvéru Jazyk a (voliteľne) na základe a rámec. Klasickým príkladom by bolo aplikácia zoznam úloh, ktorý je postavený na JavaScripte a je založený na rámci jQuery. jQuery, ako viete, je rámec pre JavaScript, ktorý je jazykom.

Podobne je veľa aplikácií písaných v populárnych jazykoch ako krajta, Jáva a PHP. Každý z týchto jazykov vyžaduje počiatočné nastavenie v hostiteľskom systéme, aby sa spustili aplikácie napísané v tomto konkrétnom jazyku. Napríklad aplikácie napísané v jazyku Java vyžadujú, aby bol Java Virtual Machine (JVM) nainštalovaný v cieľovom systéme.

Služba Google App Engine sa stará o túto úlohu. Nainštaluje a nakonfiguruje tieto jazyky v cloudovej infraštruktúre, takže si môžete jednoducho nahrať kód a začať s vývojovým procesom. Nemusíte sa starať o nastavenie jazyka ani o prispôsobenie hostiteľského systému pre svoju aplikáciu. Algoritmy vyrovnávania záťaže služby Google Cloud sa o to automaticky starajú. V službe Google App Engine musíte jednoducho vybrať jazyk, ktorý potrebujete, a nasadiť do neho aplikáciu.

Google Compute Engine

google-cloud-WordPress-003-výpočtovej-engineGoogle Compute Engine (GCE)

Google Compute Engine (GCE) je iný názov pre virtuálne počítače v cloude. Každý VM sa považuje za inštanciu GCE. VM môžu spúšťať takmer akýkoľvek softvér, ktorý chcete. Ponúka väčšiu flexibilitu ako App Engine a je určený pre prispôsobené prostredia.

Google API

google-cloud-WordPress-003-google-apiGoogle API

Google má pre svoje množstvo produktov vyše 100 rozhraní API. Táto funkcia cloud umožňuje prístup k týmto rozhraniam API.

Cloud-ové úložisko

google-cloud-WordPress-003-google-cloud-storageGoogle Cloud Storage

Ako už názov napovedá, Cloud Storage vám umožňuje ukladať veľké objemy neštruktúrovaných a čiastočne štruktúrovaných údajov dátovej sady, s vysokou dostupnosťou (v podstate podivné výrazy pre aplikácie veľkých dát).

BigQuery

-Google google-cloud-WordPress-003-big-queryGoogle BigQuery

BigQuery je implementácia jazyka spoločnosti Google, ktorý je vhodný na odovzdávanie veľkých údajov. Aj keď to nie je ani vzdialene spojené s naším tutoriálom, experimentovať s ním je fascinujúce!

Vopred postavené softvérové ​​balíky

google-cloud-WordPress-008-google-predkompilované-appsZoznam inštalačných obrazov na jedno kliknutie

Tu začína zábava! Zabudnite na všetky tieto zložité pojmy. Spoločnosť Google zostavila zoznam najobľúbenejšieho softvéru, rámcov a jazykov a ponúkla ich ako vopred zostavené softvérové ​​balíky. Hádaj čo?

WordPress je jedným z nich!

Pamätáte si, že sme diskutovali o tom, že každý z týchto jazykov je nainštalovaný vo virtuálnom počítači (alebo inštancii Compute Engine)? To isté platí aj tu. Pri vytváraní alebo softvérovom balíku WordPress musíte najskôr vybrať virtuálny počítač, jeho veľkosť a región, aby ste mohli pokračovať v inštalácii. Softvérový balík je v podstate súbor pokynov, ktoré inštalujú príslušný softvér do novovytvoreného virtuálneho počítača.

Inštalácia programu WordPress v službe Google Cloud

Fáza 1: Nájdite cestu

google-cloud-wordpress-009-vytvorte nový projektVytvorte nový projekt

Krok 1: Najprv musíte vytvoriť nový projekt. Môžeš navštíviť Konzola Google Cloud Console začať.

fakturačný účet google-cloud-wordpress-010-addPridajte fakturačný účet

Krok 2: Pridajte fakturačný účet do projektu. Môžete si tiež vybrať požadované dátové centrum. V súčasnosti má Google Cloud dve hlavné dátové centrá Google App Engine – USA a EÚ. V tomto návode som si vybral dátové centrum v USA. Pokračujte výberom možnosti Vytvoriť.

google-cloud-wordpress-011-nové oznámenie o vytvorení projektuVytvorenie nového projektu bolo ukončené (označené zelenou značkou)

Krok 3: Teraz sa vytvorí projekt. Po dokončení dostanete upozornenie, ako je uvedené na obrázku vyššie.

panel predvolených projektov google-cloud-wordpress-012-selectNájdenie manažéra nasadenia

Krok 4: Teraz musíme nájsť stránku, ktorá zobrazuje zoznam preddefinovaných softvérových balíkov, tzv Manažér nasadenia. Môžete to urobiť tromi spôsobmi:

 • 4.1 – Z ponuky vľavo vyberte položku Nasadiť a spravovať> Kliknutím nasaďte
 • 4.2 – Vyberte banner vedľa # 2, ako je to znázornené na obrázku vyššie
 • 4,3 – Kliknite tu pre WordPress pre Google Cloud

google-cloud-wordpress-013-vyberte wordpressWordPress ako rozmiestnený obraz jedným kliknutím

Krok 5: Na stránke sa zobrazí obrovský zoznam softvéru. Posuňte zobrazenie nadol a vyberte položku WordPress (na Teraz). Môžete hrať s ostatnými tak, ako chcete neskôr! ��

Fáza 2 – Inštalácia a konfigurácia WordPress

google-cloud-wordpress-013-vyberte wordpress 2

Krok 6: Dobre, takže teraz ste konečne našli možnosť inštalácie WordPress. Je čas rozlúsknuť. vybrať nasadenie začať proces.

inštalačné parametre google-cloud-wordpress-013-wordpressParametre inštalácie WordPress v službe Google Cloud

Krok 7: Toto je zásadný krok. Poďme sa prihlásiť. V každom kroku si pozrite snímku obrazovky.

 •  Názov nasadenia môže obsahovať iba alfanumerické znaky.
 • v zóna, existujú tri hlavné zóny – USA, EÚ a Ázia. V tomto návode som si vybral us-central1-f. Môžete si vybrať ľubovoľnú zónu.
 • Typ stroja je priamo úmerná množstvu energie, ktorú potrebujete. Na experimentálne účely: a n1-standard-1 stroj inštancie by urobil. Má 1 virtuálny procesor (vCPU) a 3,7 GB pamäte RAM, čo je viac ako dostatočné na vyskúšanie programu WordPress.
 • Vybral som si Typ disku ako Trvalý disk SSD. Je to preto, že SSD disky sú 5 až 10 krát rýchlejšie ako tradičné HDD.
 • Minimum Veľkosť disku je 10 GB, čo je dostatočné.
 • E-mail správcu by mali byť zadané správne.
 • Skontrolovať Nainštalujte phpMyAdmin a Povoliť Google Cloud Monitoring možnosti.
 • Ostatné nastavenia nechajte tak, ako sú.
 • Kliknite na Nasadiť WordPress začať s inštaláciou WordPress.

google-cloud-wordpress-013-wordpress nastavenieSprávca nasadenia nastavuje WordPress

Krok 8: Správca nasadenia Google Cloud teraz vytvorí vybratú inštanciu a nainštaluje na ňu program WordPress.

Inštalácia google-cloud-wordpress-013-wordpress je dokončenáPoverenia prístupu ukazujú inštaláciu po inštalácii

Krok 9: WordPress je teraz nainštalovaný. Ale to je len 70% procesu. Teraz máme pred sebou nasledujúce úlohy:

 1. Poznamenajte si heslo správcu WordPress
 2. Poznamenajte si heslo MySQL a phpMyAdmin

google-cloud-wordpress-013-wordpress povoľuje prenos httpsPovolenie prenosu HTTP a HTTP

Fáza 3: Domáce spustenie!

Krok 10: Teraz musíme povoliť prenos externej HTTP a HTTPS cez IP adresu nášho servera WordPress. (Google Cloud to predvolene zakáže z bezpečnostných dôvodov). Inými slovami, pre našu pridelenú adresu IP budeme musieť pridať pravidlo brány firewall.

Kliknite na adresu IP servera, ktorá sa nachádza v časti Externá adresa IP. Malo by sa otvoriť dialógové okno. vybrať oba Povoliť prenosu HTTP a HTTPS cez váš server. Kliknite na platiť na vykonanie zmien.

google-cloud-wordpress-013-wordpress aktualizácia pravidiel brány firewallPravidlá brány firewall boli úspešne aktualizované

Po úspešnej aktualizácii pravidiel brány firewall by ste mali mať prístup k WordPress z danej adresy IP.

google-cloud-wordpress-013-wordpress hotovoPoskytuje sa WordPress

záver

Ak ste si to všimli, nevideli sme žiadne snímky obrazovky pre slávnu päťminútovú inštaláciu WordPress – viete konfiguračnú fázu, v ktorej nastavíte názov svojich webových stránok, používateľské meno, heslo atď..?

No, Google Cloud’s One-Click Skript nasadenia WordPress tieto kroky eliminuje a konfiguruje ich s predvolenými hodnotami. Mali by ste prejsť na nastavenia WordPress a zmeniť ich podľa vašich požadovaných hodnôt.

Vyskúšajte službu WordPress v službe Google Cloud (bezplatná stopa 300 dolárov)

Dúfam, že sa vám tento tutoriál páčil, rovnako ako som ho písal. Ak máte nejaké otázky alebo návrhy, nechajte ich v sekcii komentárov nižšie alebo ma napíšte na adresu @souravify – Vďaka za prečítanie! Šťastné chodníky.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map