Ako nainštalovať WordPress v

  1. 1. Aktuálne čítanie: Ako nainštalovať WordPress v
  2. 2. Ako nainštalovať WordPress v službe Google Cloud
  3. 3. Nainštalujte WordPress do webových služieb AWS – Amazon
  4. 4. Úvod do cloud computingu s WordPress
  5. 5. Ako nainštalovať WordPress v DigitalOcean

Microsoft Azure je jedným z popredných poskytovateľov cloud computingu v radoch spoločností Google a Amazon. Predtým sme sa zaoberali tým, o čom je cloud computing a ako nastaviť WordPress v kvapke DigitalOcean. Dnes sa pozrieme na to, ako nasadiť WordPress do cloudu pomocou cloudových služieb spoločnosti Microsoft Azure.


úvod

Cloud computing je oveľa väčší, ako sme uviedli v úvodnom príspevku. Akonáhle sa zaregistrujete pre Microsoft Azure, získate prehľad o nespočetné možnosti cloud computing musí ponúknuť. Pozrime sa na informačný panel Microsoft Azure:

azúrovo dashboard-pokukovať

Tu je sled udalostí:

  1. Zaregistrujte sa a získajte bezplatný účet Microsoft Azure
  2. Nasadiť novú webovú aplikáciu WordPress
  3. Konfigurácia inštalácie WordPress

Fáza # 1 – Zaregistrujte si účet Microsoft Azure

Microsoft Azure ponúka 30-dňový skúšobný účet so zdrojmi cloud computingu v hodnote 200 dolárov. Toto je bezplatný účet, ktorý vyžaduje platnú kreditnú alebo debetnú kartu. Karta sa používa iba na účely overenia. Predplatené kreditné karty a virtuálne kreditné karty nie sú podporované.

azúrovo-install-WordPress-account vytvorený

POZNÁMKA: Osobne som sa zaregistroval do služby spoločnosti Microsoft Azure pomocou kreditnej karty. Účtoval sa jeden dolár a táto suma sa vrátila v priebehu nasledujúcich dvoch pracovných dní.

Jednou zo základných vlastností cloud computingu je internet pay-as-you-go model. To znamená, že musíte platiť iba za to, čo používate. Niektorí z nás by radi venovali pozornosť poplatkom za naše karty. Koniec koncov, kreditné karty robiť so sebou nesie určité riziko. Ako už bolo povedané, existuje možnosť, že ak na našej stránke WordPress dôjde k veľkému dopravnému zaťaženiu, Azure automaticky pridelí prostriedky pridelené našej aplikácii (WordPress) automaticky, aby sa vyvážilo ďalšie zaťaženie. To by malo za následok zvýšenie mesačnej faktúry, a teda variabilné účty.

Azure Výdavky Limit a mier mysle

Microsoft Azure má pre to múdre riešenie – oni to nazvali Výdavky Limit. Ako už názov napovedá, s aktívnym limitom výdavkov vám Azure nedovolí minúť viac, ako je stanovená suma. Tento limit môžete nastaviť na ľubovoľnú sumu – od nula dolárov.

Povedzme napríklad, že ste nastavili limit výdavkov 20 USD mesačne. Keď spotrebujete prostriedky cloud computingu v hodnote 20 dolárov, vaše prostriedky budú pozastavené na zvyšok mesiaca, alebo kým neaktualizujete limit výdavkov.

Dobré správy: Pri registrácii na bezplatný účet pre chodcov a automaticky sa vytvorí výdavkový limit nula dolárov. Takto získate úplnú pohodu – na vašu kreditnú kartu sa nebude účtovať poplatok, pokiaľ tento limit konkrétne nezvýšite.

Fáza č. 2 – Inštalácia webovej aplikácie WordPress

Po zaregistrovaní účtu Microsoft Azure prejdite na informačný panel Azure Management Dashboard. Vyzerá to takto:

azúrovo-install-WordPress-azúrovej s riadením portál

Docela v pohode, hm? Je ešte chladnejšia. Vďaka popularite WordPress sa poskytovatelia cloudu domnievali, že by bolo najlepšie, keby dali pre WordPress pripravené šablóny. Tento krok by zbavil zákazníkov nutnosti prekonať problém s inštaláciou WordPress v prostredí cloud computingu. To isté sme videli aj v inštalátore WordPress spoločnosti DigitalOcean s jedným kliknutím.

Spočítajme si počet krokov potrebných na inštaláciu WordPress. Pripravený? Poďme.

Krok 1
Prihlásiť sa k vám Azure Management Dashboard.

Krok 2
Prejdite na lištu ponuky v dolnej časti obrazovky a stlačte tlačidlo Nový.

Krok č. 3
vybrať vypočítať > Webová aplikácia > Z galérie. Otvorí sa nové okno.

azúrovo-install-WordPress-azúrovo-step-1

Krok č. 4
V galérii sa zobrazia všetky dostupné aplikácie na inštaláciu jedným kliknutím. Boli testovaní na bezproblémovú spoluprácu s cloudovým prostredím Azure. Z ponuky vľavo vyberte položku CMS. Na pravej strane prejdite nadol a vyhľadajte WordPress. vybrať WordPress a kliknite na ikonu ďalšia šípka.

azúrovo-install-WordPress-azúrovo-step-2-1-select-wp

Krok č. 5
pod Nastavenia stránok, jednoducho zadajte názov svojej stránky. Ostatné nastavenia nechajte spolu s Nastavenia nasadenia ako je. Môžete si vybrať iný kraj avšak na základe cieľového publika. Prejdite na ďalší krok kliknutím na ikonu ďalšia šípka.

azúrovo-install-WordPress-azúrovo-step-2-2-config-región

Krok č. 6
Teraz, ako vieme, WordPress potrebuje databázu na uloženie obsahu stránok. V tomto kroku pomenujeme databázu, ktorú používa naša stránka WordPress. Kliknite na tlačidlo začiarknutia a Azure začne vytvárať webovú aplikáciu pre vás..

azúrovo-install-WordPress-azúrovo-step-2-3-add-db

Krok č. 7
Po vytvorení nájdete pod webovými aplikáciami nový záznam s menom, ktoré ste vybrali v kroku č. 4. To je to, že je vytvorený a spustený WordPress. Kliknutím na adresu URL spustíte web WordPress s podporou cloudu. Azure vám poskytuje bezplatnú subdoménu všetko vaše hosťované aplikácie.

azúrovo-install-WordPress-azúrovo-step-2-3-success-app-vytvoril

Krok č. 8
Od tejto chvíle je to slávna 5 minútová inštalácia. Vyberte požadovaný jazyk a kliknite na tlačidlo ďalej.

azúrovo-install-WordPress-azúrovo-step-3-1

Krok č. 9
Vyplňte potrebné informácie a nezabudnite nie na použitie admin ako používateľské meno. Zakázala som súkromia nastavenie, pretože ide o testovacie miesto. Kliknite na Nainštalujte WordPress pokračovať.

azúrovo-install-WordPress-azúrovo-step-3-2

Krok č. 10
Áno, WordPress bol nainštalovaný. Teraz môžete pokračovať v prihlásení na informačný panel WordPress.

azúrovo-install-WordPress-azúrovo-step-3-3

Krok # 11
Zadajte prihlasovacie údaje, ktoré ste nastavili v kroku č. 9, a kliknite na tlačidlo Prihlásiť sa.

azúrovo-install-WordPress-azúrovo-step-3-4

Boom – váš informačný panel WordPress je pripravený. Teraz môžete nainštalovať svoju obľúbenú viacúčelovú tému WordPress, pridať niekoľko doplnkov (napríklad Symple Shortcodes 2.0.0?) A pridať svoj obsah.

azúrovo-install-WordPress-azúrovo-step-3-5-success

A tu je váš front-end. Funguje skvele!

azúrovo inštaláciu-WordPress-azúrovo krok 3-6-Frontend-2

Rozšírené nastavenia v aplikácii Microsoft Azure

Budem k tebe úprimný – pod palubnou doskou Azure Management je toľko funkcií, že ich sotva poznám 30%. Z tých mála, ktorým rozumiem, som zistil, že sú celkom zaujímavé a zdieľam ich s vami.

Ak chcete získať prístup k týmto nastaveniam, musíte kliknúť na položku webovej aplikácie WordPress. Týmto sa spustí internetový obchod prístrojová doska. Pod konfigurácia nájdete množstvo softvéru – .NET, PHP, Java, Python atď. – ktoré môžete pomocou prepínača povoliť / zakázať! Teraz je to pohodlné! Nemusíte sa obávať inštalácie Java (tí, ktorí to už predtým urobili, to budú vedieť). Zapnite prepínač a Java je pripravená na prácu.

azúrovo wordpress pokročilé-3-konfigurácia-1

Mapovanie názvov domén bohužiaľ nie je vo voľnej stope povolené. Navrhujem, aby ste upgradovali na Pay as you go členstvo na povolenie vlastných názvov domén.

azúrovo wordpress pokročilé 3-config-2

Môžete získať z vtáčej perspektívy zdroje, ktoré spotrebuje WordPress, v porovnaní s pevnou jednotkou času. Predvolená hodnota je hodina a môžete ju zmeniť podľa svojich požiadaviek.

azúrovo wordpress pokročilé-1-resource-monitoring

Prehľad použitia zobrazuje množstvo prostriedkov spotrebovaných programom WordPress. Každý z týchto zdrojov má čas resetovania. Napríklad čas CPU je obmedzený na 1 hodinu každých 24 hodín. Výstup dát (alebo odchádzajúci prenos) je obmedzený na 165 MB za deň a RAM je obmedzená na 1 GB za hodinu.

azúrovo wordpress pokročilé-2-resource-používanie-prehľad

záver

Inštalácia programu WordPress do cloudovej platformy Microsoft Azure nám poskytuje pohľad na úžasné veci, ktoré pre nás cloud computing obsahuje. Nielen WordPress, môžete experimentovať s viacerými inštanciami všetkých webových aplikácií v galérii. Ak sa vám páči to, čo vidíte, vyskúšajte Microsoft Azure – a dajte nám vedieť, čo si myslíte!

Viac informácií o Microsoft Azure

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me