Ako nastaviť Cloudways Managed WordPress Cloud Hosting

Sprievodca nastavením cloudového hostenia WordPress Cloud Hosting

Na webe sú doslova stovky možností hosťovania, každá s množstvom rôznych možností hostenia. Zdieľaný hosting. Spravovaný hosting WordPress. VPS. Dedikovaný server. A samozrejme existuje cloud hosting. Pri hľadaní spravovaného cloudového hostingu je Cloudways jedným z prvých, ktorý má dobrý dôvod. Od svojho založenia v roku 2011 poskytuje spoločnosť Cloudways jednu z najlepších riadených služieb cloudového hostingu a dnes sme vám chceli ukázať, o čom všetci sú.


Prehľad hostingu cloudových služieb

Cloudways je jedným z najlepších poskytovateľov cloudhostingu. Čo je to cloud hosting? Je to skoro presne to, čo to vyzerá – hosťovanie cez „cloud“. V podstate veľké množstvo serverov v reálnom svete spolupracuje ako jeden systém a poskytuje stabilný a bezpečný hosting pre virtuálne servery. To znamená vyšší výkon pri menších prestojoch pri nižších nákladoch a ešte väčšej flexibilite webhostingu.

Čo robí Cloudways inak

Cloud hosting je k dispozícii od niekoľkých známych hostingových spoločností, ale Cloudways ho posunul na ďalšiu úroveň. Vylepšili tradičný cloud a priniesli vám niekoľko možností spravovania cloudového hostingu s funkciami standout.

Po prvé, ktoré používajú najnovšie servery a systémy (Konkrétne Nginx, Redis, MySQL, Varnish, Memcached a Apache) ako súčasť ich zásobníka výkonnosti. Okrem toho predinštalujú svoje užitočné informácie Zásuvný modul Breeze Cache ktorá obsahuje funkcie na vylúčenie súborov, zoskupenie a minifikáciu, ako aj kompresiu Gzip pre optimalizované veľkosti súborov. Vďaka tejto neuveriteľnej kombo je hosting v službe Cloudways rýchly a spoľahlivý.

Ďalšou veľkou časťou spoločnosti Cloudways na rozdiel od niektorých ich konkurentov je to, že poskytujú spravované zabezpečenie na strane servera so všetkými ich plánmi. Používajú viac vrstiev ochrany (napríklad firewally, dvojfaktorové overenie a IP whitelisting) spolu s automatickými aktualizáciami, aby udržali všetky servery na svojej platforme aktuálne..

Navyše budete ťažko nútení nájsť iného hostiteľa, ktorý vám umožní výber z rôznych platforiem (váš výber DigitalOcean, linode, VULTR, Amazon, Google), neobmedzená inštalácia, tímová spolupráca, ľahké škálovanie servera a úžasne ľahko použiteľnú konzolu účtu (ktorú uvidíte veľa záberov neskôr) a SSL zadarmo certifikáty prostredníctvom Poďme zašifrovať.

Cloud Hosting Managed Cloud Hosting Plans

Teraz, keď viete, čo to je Cloudways, mali by ste sa pozrieť na ich plány. Jednou z najlepších funkcií služby Cloudways je to, že ponúkajú rôzne možnosti hostingu na uspokojenie potrieb rozpočtu alebo údajov na ľubovoľných webových stránkach.

Cloud Hosting Managed Cloud Hosting Plans

Môžete si vybrať z cloudových serverov, ktoré začínajú už od 10 dolárov mesačne, kontaktujte ich pre vlastný zostavený plán alebo si vyberte jeden z ďalších serverových plánov uprostred. Všetky ich plány hostovania cloudového hostingu vám umožňujú pridať toľko inštalácií webových stránok, koľko chcete, takže ak ste vývojár, môžete pre klientov bez problémov jednoducho vytvoriť niekoľko oddychových webov. A ak nie ste vývojár a chcete len presunúť svoj blog do služby Cloudways, budete radi, že viete, že vám dokonca pomôžu pri migrácii jednej stránky na nový server za účelom zadarmo.

Sprievodca hostingom cloudového slova WordPress

Ak Cloudways znie ako správny hostiteľ pre vaše webové stránky (alebo ak sa chcete len pozrieť na to, čo ponúka ich hosting), je náš ďalší sprievodca perfektným ďalším krokom. vás prevedie postupmi nastavenia cloudového servera pomocou služby Cloudways. Si pripravený?

Registrácia do bezplatného účtu služby Cloudways

Ak chcete začať, prejdite na domovskú stránku služby Cloudways kliknutím na odkaz a začnite zadarmo. Dostanete sa na hlavnú registračnú stránku služby Cloudways. Môžete sa rozhodnúť prihlásiť pomocou svojho účtu LinkedIn alebo Github, ale uprednostňujeme sa starým spôsobom pomocou e-mailu.

Registrácia bezplatného účtu služby Cloudways

Jednoducho zadajte svoju e-mailovú adresu a heslo. Za pár minút by ste mali dostať aktivačný e-mail.

E-mail s overením účtu služby Cloudways

Po prijatí aktivačného e-mailu kliknite na veľké zelené tlačidlo a aktivujte svoj účet hneď teraz.

Poznámka: Ak sa pri registrácii zobrazí chyba alebo ak verifikačný e-mail nedostanete okamžite, nemusíte sa obávať. Jednoducho otvorte chatovú schránku 24 hodín denne, 7 dní v týždni v pravom dolnom rohu ktorejkoľvek stránky služby Cloudways. Technik podpory cloudu by mal byť schopný pomôcť.

Nastavte si svoj hostingový server Cloudways

Teraz je čas začať skutočne nastavovať server tak, aby hostil vaše webové stránky (alebo webové stránky). Po kliknutí na odkaz „Aktivovať účet“ v e-maile by sa vám mala zobraziť nasledujúca obrazovka.

Nastavte si svoj hostingový server Cloudways

Najprv si vyberiete svoju aplikáciu. Cloudways vedia, že WordPress je jednou z najpopulárnejších webových platforiem v okolí, takže ju pohodlne umiestnia na vrchol. Na výber sú štyri možnosti:

 • Štandardný WordPress
 • WordPress Plus WooCommerce
 • Multisite WordPress
 • Čisté WordPress (žiadne optimalizácie cloudových služieb)

Vyberte si možnosť, ktorá vyhovuje vašim potrebám. Ak si nie ste istí, choďte s prvou možnosťou pre štandardný WordPress. Je dosť ľahké pridať WooCommerce neskôr alebo dokonca povoliť viacmiestne stránky neskôr (ak potrebujete pomoc, máme príručku, ako povoliť viacmiestne stránky WordPress). Navyše si myslíme, že optimalizácie cloudových služieb sú veľmi užitočné.

Potom pridajte svoje vlastné názvy pre aplikáciu, server a svoj projekt. Je to len pre vaše oči, preto si vyberte niečo, čo vám pomôže zapamätať si, pre ktoré webové stránky to nastavujete.

Po výbere aplikácie sa zobrazia dostupné možnosti pre vášho poskytovateľa cloudu, veľkosť servera a umiestnenia údajového centra. Všetky plány ponúkajú bezplatnú trojdňovú skúšobnú verziu, aby ste mali možnosť otestovať ich hosťovanie. Dostupné možnosti poskytovateľa v súčasnosti zahŕňajú:

 • Digitálny oceán: Úložisko založené na SSD so 7 dátovými centrami v 3 krajinách
 • Linode: poskytovateľ cloudu s 8 dátovými centrami v 3 regiónoch
 • VULTR: Úložisko založené na SSD s 13 dátovými strediskami na celom svete
 • Amazon EC2: konfigurovateľná veľkosť disku, 8 dátových centier v 6 krajinách
 • Google Cloud: 4 miesta na 3 kontinentoch, navrhnuté špeciálne pre veľké podniky alebo webové stránky náročné na zdroje

Všetky cloudové platformy Cloudways ponúkajú podobné služby, pričom najväčší rozdiel spočíva v cene a spoľahlivosti. Digital Ocean a VULTR ponúkajú takmer neobmedzenú šírku pásma pre vaše stránky s nižšími nákladmi, čo z nich robí skvelé možnosti pre vývojárov v rozpočte. Amazon & Google na druhej strane poskytujú šírku pásma na báze priebežného platby, čo znamená, že vaše mesačné poplatky budú pravdepodobne vyššie, ale máte pocit, že vaše stránky sa nikdy neznížia, pretože platíte za každý zdroj používaš.

Pokiaľ ide o výber veľkosti servera, urobte všetko, čo je v jeho silách, aby ste si vybrali plán, ktorý odhadujete, aby vyhovoval vašim potrebám. Ak si nie ste istí, ktorý spôsob výberu máte s menším plánom, môžete kedykoľvek pridať ďalšie zdroje na svoj server podľa potreby. Cloudways uľahčuje aktualizáciu plánu servera v ľubovoľnom čase priamo z konzoly servera (ktorú vám ukážeme neskôr).

Po nastavení poskytovateľa a veľkosti servera je posledným krokom výber umiestnenia servera. Odporúčame vám vybrať si server blízko vášho hlavného publika. Ak teda väčšina vašej prevádzky pochádza z USA, vyberte umiestnenie servera v tejto krajine.

Konfigurácia servera Cloudways

Vďaka tomu ste pripravení spustiť server! Mali by ste byť presmerovaní na konzolu, kde uvidíte odhadovanú dobu čakania na nastavenie servera (náš odhad bol 7 minút a inštalácia pre nás trvala približne 8 minút – tak blízko!). Počas čakania môžete vyplniť profil svojho účtu informáciami o svojej spoločnosti.

Po dokončení nastavenia servera môžete pokračovať v jeho správe. Kliknutím na váš primárny server otvorte konzolu.

Správa servera Cloudways

Pri prvom otvorení konzoly servera Cloudways bude k dispozícii sprievodca, ktorý vás oboznámi so súhrnom servera, navigačným panelom, dostupnými akciami a podrobnosťami..

Váš server Cloudways

V predvolenom nastavení bude vaša konzola otvorená pre váš Hlavné poverenia. Odtiaľto môžete upravovať svoje používateľské meno a heslo, spravovať kľúče SSH a prezerať svoju IP adresu.

Monitorovanie servera Cloudways

Ďalej je monitorovanie tab. Existuje množstvo rôznych grafov a možností na monitorovanie vášho servera a aplikácií. Existujú však dve kľúčové možnosti servera, na ktoré môžete dohliadať. Prvý je váš Nečinný CPU. V našom grafe vidno, že server je väčšinou v rozsahu 95 – 100% voľného procesora, čo znamená, že v súčasnosti je na našej webovej stránke dostatok priestoru na fungovanie. Ak by sa graf obrátil a vyskytlo sa značné množstvo prípadov, keď bol náš bezplatný procesor na 0%, potom by bolo načase rozšíriť ho na väčší plán servera..

Ďalším monitorovacím grafom je váš Voľná ​​pamäť. Plány malých serverov dokážu fungovať úplne dobre s iba 15 – 50 MB voľnej pamäte, ale ak vaše podnikanie zakúpilo plán so 4 GB alebo viac, vaša bezplatná pamäť by mala byť stále nad 100 MB. Ak to tak nie je, môže to byť ďalší znak toho, že je čas rozšíriť svoj plán.

Služby Správca serverov Cloudways

Po sledovaní uvidíte a Správa služieb kde nájdete rôzne základné služby Cloudways, ktoré udržujú váš server v prevádzke. Zahŕňa to služby Apache, ukladanie do vyrovnávacej pamäte, databázu a voliteľné monitorovacie služby (prostredníctvom služby New Relic). Odtiaľto môžete reštartovať rôzne služby a vymazať vyrovnávaciu pamäť.

Nastavenia a balíčky servera Cloudways

Keďže používate WordPress, možno budete musieť upraviť niektoré nastavenia servera, aby ste mohli nahrať konkrétny súbor alebo nainštalovať veľký doplnok alebo motív. Všetky tieto nastavenia servera a ďalšie nájdete v konzole Nastavenie a balíčky tab. Zmeny nezabudnite uložiť.

Zabezpečenie servera Cloudways

Zabezpečenie, ak je pre akúkoľvek webovú stránku nanajvýš dôležité, a služba Cloudways uľahčujú zabezpečenie servera. Cloudways udržuje brány firewall a pravidelne implementuje záplaty servera, aby vaše inštalácie boli bezpečné. Monitorujú tiež podozrivú aktivitu na vašom serveri. Takže ak máte viac neúspešných pokusov o prihlásenie, pretože ste zabudli svoje heslo, môžete byť zablokovaní zo svojho účtu. Jedným zo spôsobov, ako tomu zabrániť, je úprava zabezpečenia nastavenia správcu servera na bielu listinu vašej vlastnej adresy IP. Toto je úplne voliteľné a väčšina používateľov môže túto časť preskočiť.

Vertikálne škálovanie servera Cloudways

Ak zistíte, že potrebujete viac miesta na serveri, môžete svoj plán Cloudways kedykoľvek ľahko zvýšiť z internetu Vertikálne škálovanie oddiel. Vyberte požadovanú zväčšenú veľkosť servera a kliknutím vykonajte zmeny (čo sa prejaví vo vašom ďalšom mesačnom poplatku)..

Zálohy servera Cloudways

zálohy sú tiež zabudované do možností servera Cloudways a predvolene sa prijímajú každý deň. Na tejto karte môžete povoliť zálohovanie tak často, ako každú hodinu alebo len raz týždenne. Môžete tiež povoliť Lokálne zálohy čím je k dispozícii kópia najnovšej zálohy na stiahnutie prostredníctvom SFTP / SSH, takže si môžete ukladať svoje vlastné zálohy do svojho počítača.

Aj keď sú zahrnuté zálohy skvelé, stále odporúčame používať službu ako VaultPress aby ste mali vždy po ruke úplnú kópiu svojej webovej stránky.

Cloudways Server SMTP

SMTP je posledná časť pod správcom servera. Toto je vstavaná funkcia na používanie e-mailovej služby tretej strany ako brány na doručovanie e-mailov z vášho servera. Stačí kliknúť a vybrať si vlastného SMTP, potom pridať a nakonfigurovať poskytovateľa e-mailu alebo povoliť elastický e-mail z vašich doplnkov (ktoré sa dostaneme k ďalšiemu).

Doplnky cloudu

Cloudways ponúkajú hŕstku užitočných Add-ons ktoré sú prístupné prostredníctvom správcu servera. Doplnky aktivujete kliknutím na ikonu mriežky v hlavnej ponuke.

Doplnky cloudu

Momentálne je k dispozícii šesť doplnkov, pričom posledné tri možnosti pridávajú možnosti konfigurácie na server po aktivácii:

 • Jednoduché používanie DNS: Cloudways neponúka systém názvov domén (DNS) na správu doménových mien v predvolenom nastavení, namiesto toho vám umožňujú používať vlastné DNS tretích strán (napríklad GoDaddy) alebo sa môžete prihlásiť na odber ich služieb DNS Made Easy. Tento doplnok sa začína o $ 2.50 / mesiac až pre 5 domén. Tento doplnok vyžaduje manuálnu aktiváciu prostredníctvom služby Cloudways, takže akonáhle bude povolený, bude doplnok nastavený na čakajúci, kým člen podpory nemôže schváliť vašu zmenu..
 • Rackspace Email: Ak chcete na svoju webovú stránku pridať e-mailovú službu, máte možnosť povoliť doplnok Cloudways Rackspace. Táto služba je spravodlivá 1 $ mesačne za e-mail. Tento doplnok tiež vyžaduje manuálnu aktiváciu tímu technickej podpory spoločnosti Cloudways, takže keď aktivujete doplnok, bude čakať, kým vás kontaktuje podpora člena, aby dokončil nastavenie vašej poštovej schránky..
 • Elastický e-mail: Ak chcete odoslať veľké množstvo mesačných e-mailov, môžete zvážiť doplnok Elastický e-mail, pretože poskytuje rýchly a jednoduchý spôsob, ako kontaktovať váš zoznam adries. Plány začínajú na 0,10 USD mesačne na 1 000 e-mailov (so zľavami aplikovanými na vyššie objemy) a všetko, čo musíte urobiť, je aktivovať doplnok a čakať na tím podpory Cloudways, aby potvrdil, že vaše predplatné bolo povolené. Tento doplnok je tiež spravovaný v časti Doplnky pre správu servera.
 • Migrácia aplikácií: Ak chcete presunúť svoje stránky WordPress z iného hostiteľa, tento doplnok predstavuje najjednoduchší spôsob, ako začať migráciu na službu Cloudways. Prvá migrácia je koniec koncov bezplatná a akékoľvek ďalšie pohyby sa pohybujú v cene 25 USD (alebo 49 USD v prípade viacerých miest).
 • Aktualizácia aplikácie: Chcete nainštalovať konkrétnu verziu WordPress? Využite túto prémiovú službu (od 50 dolárov), aby vám Cloudways Pro spravovala vašu inováciu.
 • CloudwayCDN: Ak váš plán obsahuje CloudwaysCDN, tu môžete skontrolovať, ktoré z vašich inštalácií WordPress sú naň naviazané. CDN sú vynikajúci spôsob, ako zrýchliť vaše webové stránky WordPress – takže ak máte CloudwaysCDN vo svojom pláne, odporúčame vám ho používať..

Po dôkladnom preskúmaní nastavení servera a služieb môžete prejsť na nastavenia aplikácie!

Správa vašich inštalácií WordPress

Ak v hlavnom menu kliknete na Aplikácie, dostanete sa do správcu aplikácií. Odtiaľto máte prístup ku všetkým inštaláciám vášho servera (WordPress, ako aj k všetkým ostatným, ktoré máte).

Aplikácie účtu Cloudways

Stačí kliknúť na jednu z nainštalovaných aplikácií a zobraziť súvisiace podrobnosti a nastavenia.

Podrobnosti aplikácie Cloudways

Po kliknutí na jednu z vašich inštalácií sa dostanete na obrazovku Detail prístupu. To poskytuje všetky základné informácie o vašej inštalácii, napríklad dočasnú adresu URL, prihlasovacie údaje správcu pre vaše stránky a informácie o MySQL..

Správa aplikačných domén Cloudways

Keď prvýkrát začnete so serverom Cloudways, vaše inštalácie sa nastavia ako pracovné miesta na hlavnej stránke cloudwaysapps. Keď ste pripravení prejsť na živé stránky, musíte navštíviť webovú stránku Správa domén na pridanie adresy URL (nezabudnite nasmerovať svoju doménu).

SSL aplikácie Cloudways

SSL sa stáva nevyhnutnou funkciou pre blogy a webové stránky. Táto pridaná vrstva zabezpečenia hovorí návštevníkom, že prístup ich prehliadača k vášmu serveru je šifrovaný, takže všetky informácie alebo údaje prenášané medzi nimi a vami sú v bezpečí. Ak chcete pridať túto bezpečnosť na svoju webovú stránku hostenú spoločnosťou Cloudways, jednoducho prejdite na stránku Certifikát SSL v časti Správca aplikácií a pomocou vstavaného nástroja vytvorte bezplatný certifikát SSL pomocou Poďme zašifrovať. Jednoducho zadajte požadované informácie a postupujte podľa pokynov na obrazovke.

Prípadne môžete prepnúť možnosť SSL a nahrať svoj vlastný certifikát. Pre túto možnosť budete musieť vytvoriť a stiahnuť žiadosť o podpísanie certifikátu, vytvoriť a kúpiť certifikát SSL prostredníctvom služby tretej strany a potom ho nainštalovať na server..

Obnova aplikácie Cloudways

Ostatné dve sekcie, ktoré si väčšina používateľov bude chcieť všimnúť, sú Nástroje na migráciu a obnoviť tab. Obidve tieto postupy sú celkom samozrejmé. Keď prvýkrát začnete s programom Cloudways, môžete pomocou bezplatného doplnku migrátora pomôcť presunúť svoje webové stránky zo starého hostiteľa na nový server Cloudways (hoci vaša prvá asistovaná migrácia je bezplatná, takže ak premiestňujete iba jeden web, môžete tiež nech to zvládne spoločnosť Cloudways). Neskôr na ceste, ak sa na vašom webe niečo stane a chcete ho obnoviť tak, ako to bolo, jednoducho prejdite na kartu Obnoviť. Odtiaľto môžete vybrať zálohu z rozbaľovacej ponuky a potom kliknutím na tlačidlo odovzdať.

Ak ste vývojár, možno vás bude zaujímať aj niekoľko ďalších vstavaných nástrojov, ktoré spoločnosť Cloudways vložila na dosah vašich prstov. Cron Job manager uľahčuje pridávanie naplánovaných úloh (napríklad odstránenie dočasných súborov alebo odosielanie našich e-mailových oznámení) do vašej inštalácie. K dispozícii je tiež karta pre Nasadenie prostredníctvom služby Git čo uľahčuje vygenerovanie kľúča SSH potrebného na pripojenie k úložisku a Nastavenia aplikácie karta s možnosťami vypnutia ukladania vyrovnávacej pamäte laku počas testovania / pracovnej fázy.

Pred prechodom na inštaláciu WordPress je v hlavnej konzole účtu Cloudways iba niekoľko ďalších možností, ktoré s vami chceme zdieľať..

Pridanie členov tímu na server Cloudways

Pridanie členov tímu na server Cloudways

Ak pracujete s tímom a na viacerých projektoch, určite budete chcieť využiť všetky možnosti, ktoré tímový modul ponúka. Odtiaľto môžete pridať svoj tím, upraviť ich prístup k určitým serverom alebo aplikáciám a obmedziť operácie so servermi, ku ktorým majú prístup (napríklad je pravdepodobne najlepšie, aby prístup k zmeneným alebo odstráneným serverom mal iba hlavný správca).

Správa projektov pomocou cloudway

Správa projektov pomocou cloudway

Poslednou časťou konzoly, ktorú si môžete pozrieť, je stránka Správa projektov. Odtiaľto môžete vidieť rýchly prehľad všetkých vašich živých projektov. Stačí kliknúť na projekt a zobraziť súvisiace aplikácie alebo zmeniť názov projektu. Táto funkcia slúži predovšetkým na to, aby ste si udržali prehľadnosť všetkých svojich inštalácií, aby ste na prvý pohľad videli, čo patrí klientovi atď.

Sprievodca rýchlym spustením WordPress

Teraz, keď ste vo svojej konzole Cloudways videli najdôležitejšie možnosti, je čas prejsť na svoju aktuálnu stránku WordPress. Prejdite späť do správcu aplikácií, kliknite na inštaláciu WordPress, na ktorej by ste chceli pracovať, a skopírujte používateľské meno a heslo pre panel Správca, ktoré ste dostali. Teraz kliknite na odkaz a prejdite na svojho správcu WordPress.

Cloudways: WordPress Dashboard

Pri prvom prihlásení pomocou prihlasovacích údajov by mal informačný panel vyzerať ako obrázok vyššie. Cloudways pre vás nainštaluje najnovšiu verziu programu WordPress a doplnok Breeze Cache (Poznámka: ak existuje iný doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte, radšej by ste ho mali deaktivovať a odstrániť, aby ste predišli konfliktom doplnkov).

Vašou prvou prioritou by malo byť vyčistenie inštalácie a jej príprava na tému a obsah. Tu sú prvé kroky, ktoré odporúčame.

 • Choďte do svojho príspevky a stránky odstrániť vzorový príspevok a stránku, ktorá sa už nachádza na vašom webe.
 • Prejdite na nastavenie upraviť všeobecný názov stránky a slogan, ako aj váš Permalinks (odporúčame použiť názov príspevku možnosť).

S vašim webom trochu vyčisteným teraz môžete nainštalovať tému WordPress a akékoľvek ďalšie doplnky, ktoré by ste mohli mať.

Ako nainštalovať WordPress Téma

Inštalácia témy je s programom WordPress veľmi jednoduchá. Všetko, čo musíte urobiť, je prejsť na Vzhľad> Témy a kliknite na tlačidlo Pridať nové. Odtiaľto môžete prehľadávať bezplatné témy dostupné na WordPress.org alebo môžete kliknúť na ikonu Nahrať motív môžete pridať svoju vlastnú tému WordPress.

Cloudways: Install Theme

Na webe je veľa skvelých možností témy WordPress a pri výbere témy WordPress to môže byť trochu ohromujúce. Ak chcete získať predstavu o tom, aké motívy by ste mohli chcieť začať touto kolekciou niektorých najlepších tém WordPress, alebo vyskúšajte niektoré z našich bezplatných tém WordPress..

Keď nájdete tému, ktoré je pre váš web najvhodnejšie (napríklad osobne milujeme našu viacúčelovú tému WordPress), môžete ju nainštalovať. Keď odovzdáte tému, inštalovateľný súbor WordPress by mal byť vo formáte .zip.

Cloudways: Nahrajte súbor ZIP WordPress Theme

Stačí kliknúť na tlačidlo Vyberte súbor a prehliadač pre váš motív zip, potom kliknite na Nainštalovať teraz.

413 Chyba žiadosti

V závislosti od toho, aký veľký je váš súbor s témou, sa môže zobraziť chyba 413, ako je uvedená vyššie. Nerobte si starosti! Znamená to jednoducho, že súbor, ktorý ste sa pokúsili odovzdať, je väčší ako maximálna veľkosť nahrávania, na ktorej je server v súčasnosti nastavený.

Zväčšiť veľkosť odovzdaného súboru servera Cloudways

Ak to chcete opraviť, jednoducho sa prihláste späť do svojho účtu Cloudways. Kliknite na sekciu Servery, vyberte server, ktorý používate a kliknite na Nastavenia a balíčky. Potom jednoducho nahrajte veľkosť súboru na 20 MB a kliknite na Uložiť.

Cloudways: Potvrdenie inštalácie témy

Teraz sa vráťte k inštalácii WordPress, znova nahrajte súbor zip súboru témy a kliknite na tlačidlo Nainštalovať teraz. Všetko by malo ísť hladko a mali by ste vidieť stránku s potvrdením témy, ako je uvedená vyššie. Stačí kliknúť na Aktivovať téma! Vďaka novej téme môžete začať pridávať obsah alebo môžete nainštalovať niekoľko užitočných doplnkov WordPress.

Ako nainštalovať doplnky WordPress

Doplnky WordPress sú nainštalované podobne ako témy WordPress a môžu na váš web pridať veľa skvelých funkcií a funkcií.

Cloudways: Inštalácia doplnkov WordPress

Z informačného panela prejdite na stránku Doplnky> Pridať nové na prehliadanie všetkých bezplatných doplnkov zo stránky WordPress.org. Rovnako ako témy existuje na internete veľa bezplatných a prémiových doplnkov. Tu je niekoľko odporúčaní od našich autorov, ktorí vám pomôžu začať:

 • 50+ z najlepších doplnkov WordPress
 • 15 doplnkov na doplnenie komentárov WordPress
 • Najlepšie doplnky pre preklad, aby váš web WordPress bol viacjazyčný
 • Najlepšie 9 najlepších bezplatných zásuvných modulov WordPress
 • 10+ Najlepšie doplnky proti spamu pre WordPress
 • Najlepšie doplnky WordPress pre WordPress

Nainštalujte odporúčané doplnky WordPress

A samozrejme, ak je vaša prémiová téma dodávaná s prémiovými doplnkami (napríklad ako Total zahŕňa výkonný nástroj na tvorbu stránok WPBakey), budete chcieť sledovať všetky výzvy alebo správy na obrazovke a nainštalovať tieto doplnky..

Vytváranie stránok WordPress

Po nainštalovaní a aktivovaní témy a doplnkov môžete začať s tvorbou svojich webových stránok. Ak vaša téma prišla s ukážkovými údajmi, môžete ich nahrať (jednoducho prejdite na Nástroje> Import> WordPress nahrať vzorový súbor .xml, ktorý bol dodaný s vaším motívom).

Celkový počet ukážok tém

Ak používate motív, napríklad Total, s viac ako 40+ ukážkami ukážok, ktoré sú k dispozícii prostredníctvom vstavaného dovozcu ukážok, môžete importovať svoje obľúbené ukážky pomocou možností témy. Celkovo sa to nachádza v paneli Témy> Demo Importer.

Cloudways zvyšujú maximálny limit vykonávania

Pri odovzdávaní vzorových údajov môže váš server vypršať čas pred dokončením. Aby ste tomu zabránili, jednoducho zvýšte maximálny čas vykonávania pre váš server. Ak sa chcete prihlásiť späť do svojho účtu Cloudways, prejdite na svoj server a kliknite na ikonu Nastavenia a balíčky upraviť limit vykonávania na 300 sekúnd (len aby ste boli v bezpečí).

Môžete tiež vyskúšať možnosti štýlov pre svoj motív a doplnky pod Vzhľad> Prispôsobiť ako aj ďalšie možnosti prostredníctvom vlastného panela na hlavnom paneli. Keď bude váš web vyzerať dobre, môžete začať pridávať svoj obsah.

Tipy na blogovanie

V závislosti od toho, o čom je váš web, existuje veľa skvelých tipov na internete pre blogovanie, hľadanie vlastného štýlu písania, speňaženie vášho blogu a ďalšie. Tu je niekoľko rád od našich autorov, ako začať, ale rýchle vyhľadávanie Google odhalí tisíce ďalších skvelých článkov:

 • Tipy na blogovanie WordPress, aby bol váš blog úspešný
 • 10+ tipov na zvýšenie dôveryhodnosti a dôveryhodnosti vášho blogu WordPress
 • Ako zarobiť peniaze pomocou blogu
 • Tipy na marketing obsahu pre malé podniky používajúce WordPress
 • Ako sa stať úspešným blogerom a zarábať peniaze pomocou WordPress

Zabalenie

Dúfajme, že po prečítaní všetkých vyššie uvedených informácií máte lepšiu predstavu o tom, čo Cloudways ponúka používateľom WordPressu a ako skutočne začať s WordPress pomocou cloudového cloudového hostingu..

Veľmi ma ohromila ich ľahko použiteľná serverová konzola a rýchle nastavenie WordPress. Ja osobne im dávam pevných 5/5 ako hostiteľa. Vďaka množstvu skvelých vstavaných funkcií pre škálovanie serverov sa SSL, tímy a ďalšie služby Cloudways ocitli ako vynikajúca voľba pre úplne nových používateľov alebo malé podniky, ako aj pre skúsené dizajnérske agentúry, ktoré môžu spravovať stovky klientskych stránok..

Ak sa chcete dozvedieť viac, prejdite na webovú stránku Cloudways. Svoju vlastnú trojdňovú skúšobnú verziu môžete začať jednoducho registráciou prostredníctvom e-mailu (nevyžaduje sa žiadna kreditná karta).

Bezplatná skúšobná verzia pre cloudways

A ak máte nejaké otázky týkajúce sa cloudového hostingu Cloudways WordPress, jeho funkcií alebo našich skúseností s jeho používaním, nechajte nám otázku v komentároch nižšie. Alebo sa podeľte o svoje skúsenosti s Cloudways – radi by sme počuli, čo si myslíte!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map