Ako opraviť chybu 502 Bad Gateway vo WordPress

Ako opraviť chybu 502 Bad Gateway pre stránky WordPress

Akákoľvek chyba, ktorá spôsobuje, že váš web WordPress je nepoužiteľný, je vážnym dôvodom na obavy, pretože to pre vás znamená stratené príjmy, zlé hodnotenie SEO a veľa neprimeraného stresu. Jednou z najznámejších chýb, ktorá kedy milostila internet, je chyba v bráne 502. Je to nepríjemný a frustrujúci problém, pretože sa môže objaviť z niekoľkých dôvodov, ktoré sťažujú riešenie problémov a ich opravu..


Nemajte však obavy, máme chrbát. Ak chcete na svojom webe WordPress opraviť chybu 502 chybnej brány, vydajte odvetu, pretože vám ponúkame niekoľko osvedčených riešení. Do konca dnešného príspevku by ste sa mali raz a navždy zbaviť 502 chybnej brány.

Ak to znie ako druh dohody, o ktorej by ste ani len nesnívali, dajte si hrnček kávy a poďme.

Čo je chyba Bad Gateway 502?

Najprv je potrebné uviesť, že v mene otázky je chyba brány 502? Tu je malá lekcia o hostovaní vecí. Hosting vášho webu WordPress zvyčajne zahŕňa niekoľko serverov.

Najzákladnejšie nastavenie môže zahŕňať štyri až päť (ish) serverov, a to:

 • Aplikačný server, ktorý spracúva váš kód PHP a akýkoľvek ďalší dynamický obsah na vašom webe
 • Databázový server, v ktorom žijú vaše databázy
 • Reverzný proxy server, napr. Nginx a Apache, ktoré určujú, ktoré požiadavky HTTP smerujú kam
 • Webový server, ktorý ukladá všetky vaše statické súbory, ako sú obrázky, CSS a JavaScript
 • CDN (voliteľný server výkonnosti)

Teraz, keď do prehliadača zadáte webovú adresu svojej stránky a stlačíte ENTER, prehliadač odošle niekoľko HTTP požiadaviek na reverzný proxy server.

Rezervný proxy server potom nasmeruje požiadavky na príslušné servery. Napríklad požiadavky na údaje uložené v databáze sa smerujú na databázový server. Požiadavky na statické súbory sú smerované na webový server a žiadosti, ktoré vyžadujú PHP, spracováva aplikačný server.

Každý server potom odošle údaje späť na reverzný server proxy, ktorý ich potom odošle do prehliadača a načíta sa váš web. Jednoduché ako A, B, C – nenechajte sa zmiasť tvrdými slovami, ako napríklad reverzný proxy.

Ak jeden zo serverov odošle neplatnú odpoveď na reverzný proxy server, vaša webová stránka sa nenačíta do vášho prehliadača podľa očakávania. Namiesto toho vám reverzný server proxy zobrazuje chybu brány 502.

Zviera z mnohých rôznych foriem

Chyba zlej brány 502 môže a má mnoho rôznych podob, ako napríklad:

 • Chyba 502
 • 502 Chybná brána Nginx
 • 502 Chyba servera proxy
 • 502 Služba dočasne preťažená
 • HTTP Error 502 Bad Gateway
 • 502. To je chyba. Server zaznamenal dočasnú chybu a nemohol dokončiť vašu žiadosť. Skúste to znova o 30 sekúnd. To je všetko, čo vieme.

Čo spôsobuje chybu 502 chybnej brány?

Aj keď k chybe 502 chybnej brány zvyčajne dochádza na strane servera, môže sa vyskytnúť aj kvôli problémom na vašom konci. Tu je niekoľko dôvodov, prečo čelíte chybám brány 502 v žiadnom konkrétnom poradí:

 • Váš upstream server môže byť preťažený kvôli nárastu prevádzky
 • Server offline vrhne chybu 502 chybnej brány do vašej tváre
 • Chybné konfigurácie servera, ktoré by sa mohli vyskytnúť z mnohých dôvodov, napríklad z dôvodu ľudskej chyby, najmä ak hostiteľ presunie servery
 • Problémy so sieťou na doručovanie obsahu (CDN)
 • Nesprávna vyrovnávacia pamäť prehliadača
 • Problémy s DNS
 • Chybný kód PHP vďaka problematickému doplnku alebo téme

Ako vidíte z nášho užšieho zoznamu, zlá chyba brány môže byť spôsobená množstvom vecí. To znamená, že musíte vyskúšať rôzne riešenia na odstránenie chyby.

Ako už bolo povedané, poďme riešiť a opraviť chybu 502 chybnej brány na vašom webe WordPress.

Ako opraviť chybu 502 Bad Gateway vo WordPress

Aj keď sa táto chyba môže javiť pre priemerného Joea problematická, je skutočne neuveriteľne ľahké ju opraviť. Potrebujete trochu trpezlivosti, aby ste vyskúšali nasledujúce riešenia.

1. Obnovte / obnovte svoje stránky

Ako sme už spomínali, najčastejšie sa na strane servera vyskytuje neslávne závažná chyba brány 502, teda viac, ak ste na zdieľanom hostení. Prudký nárast v premávke môže vyčerpať prostriedky servera a zanechať vás v dôsledku tejto nepríjemnej chyby. Inokedy môžu vaše servery pôsobiť alebo offline z viacerých dôvodov.

Poskytovatelia hostingu obvykle problém vyriešia okamžite, pretože majitelia webových stránok nesú nadšenie kvôli výpadkom. Navyše strácajú výnosy vždy, keď sú stránky offline.

Skôr ako si vytiahnete vlasy a prekonáte záchvaty paniky, skúste webovú stránku WordPress niekoľkokrát obnoviť, aby ste zistili, či sa chyba sama osebe neodstráni. Okrem toho skúste iný prehliadač alebo zariadenie a zistite, či sa chyba sama vyriešila. Ak chcete mať istotu, že problém nie je na strane servera, otestujte svoje stránky pomocou nástroja, ako je napríklad isup.me.

Ak však chyba pretrváva aj po vyskúšaní vyššie uvedených opráv, prejdite v tomto príspevku k ďalšiemu riešeniu.

2. Vymažte vyrovnávaciu pamäť prehliadača

Nedokážete opraviť chybnú bránu 502 ani po obnovení prehliadača? Ak áno, vykonajte v prehliadači tvrdé obnovenie (CTRL + F5 na systémoch Windows a Windows CMD + CTRL + R o systémoch OS X). Zbavuje vykonávanie tvrdého obnovenia nepríjemností, ktoré predstavuje chybu brány 502? žiadny?

Môžete skúsiť vymazať vyrovnávaciu pamäť prehliadača priamo pomocou tipov, ktoré sme načrtli, ako vymazať vyrovnávaciu pamäť WordPress. Je po vymazaní vyrovnávacej pamäte nepríjemná chyba preč? Ak áno, prestaňte čítať a urobte šťastný tanec. Rovnomerné preklopenie. Vtipy stranou.

Ak sa chyba stále zobrazuje, môže vám pomôcť nasledujúce riešenie.

3. Dočasne vypnite svoje CDN

Používate pre WordPress sieť na doručovanie obsahu, ako je CloudFlare, KeyCDN alebo iné CDN? CDN zvyčajne smerujú návštevnosť vašich webových stránok na ich servery, aby vám ponúkli lepší výkon a bezpečnosť.

Problém na ich serveroch by vám mohol spôsobiť problém so zlou bránou 502. Ak nesprávne nakonfigurujete svoje CDN, môžete pristúpiť k chybe 502 chybnej brány.

Ak chcete zistiť, či sa vaše číslo CDN nachádza na spodku vašich 502 strastí, pozastavte ho a obnovte svoje stránky. To núti vaše stránky načítať sa priamo z hostiteľských serverov.

Je chyba pozastavená po pozastavení vášho CDN? Ak áno, nechajte službu pozastavenú a kontaktujte oddelenie podpory. Zvyčajne riešia problém rýchlo, čo znamená, že sa budete musieť na chvíľu obísť bez CDN.

Každá CDN má iné rozhranie, čo znamená, že musíte skontrolovať u svojho CDN, ako pozastaviť službu. Podľa mojej skúsenosti je však pozastavenie siete CDN také ľahké ako koláč, takže neočakávam, že sa stretnete s problémami..

4. Problémy DNS

DNS (skratka pre systém názvov domén) je to, ako sa názvy domén (napr. Wpexplorer.com) zhodujú s ich príslušnými adresami IP. Ak niečo nefunguje s nastaveniami DNS, môžete medzi ostatnými problémami očakávať chybnú bránu 502.

Prešli ste nedávno na nového hostiteľa? Migrácia zahŕňa opätovnú konfiguráciu serverov DNS. Propagácia DNS trvá určitý čas, niekedy až 48 hodín alebo viac.

Ak sa po migrácii stretnete s chybou brány 502, počkajte na šírenie zmien DNS, v prípade potreby sa obráťte na svojho hostiteľa, ktorý vám poskytne ďalšiu pomoc a pomoc..

A keďže hovoríme o DNS, môžete skúsiť aj vyprázdniť lokálnu vyrovnávaciu pamäť DNS. Pre používateľov Windows otvorte príkazový riadok (cmd.exe) a spustite nasledujúci príkaz: ipconfig / flushdns. Ako užívateľ systému Mac OS X spustite dscacheutil -flushcache v príkazovom termináli.

5. Skontrolujte svoj motív a doplnky

Zdá sa, že sa chyba zatiaľ nedala opraviť? Možno problém spočíva vo vašich doplnkoch alebo téme. Vaša téma alebo niektorý z vašich doplnkov by mohol spúšťať skript, ktorý sa na vašom serveri nehrá dobre.

Výsledkom je, že server zabije skript, ktorý spôsobí chybu 502 chybnej brány. Čo robiť? Začnime s vašimi doplnkami.

6. Doplnky na riešenie problémov

Pravdepodobne sa nemôžete prihlásiť do svojho administračného panela správcu WordPress kvôli chybe. Ako potom vyriešite problémy s doplnkami bez prístupu k správcovi WordPress?

Je to jednoduché. Prihláste sa do svojho koreňového adresára WordPress (zvyčajne je to public_html ale môže to byť niečo iné v závislosti od toho, kde ste svoje stránky nainštalovali) pomocou aplikácie FTP, napríklad Filezilla alebo Správca súborov v cPanel.

Potom prejdite na wp-content a vyhľadajte plugins zložky. Premenujte priečinok na niečo podobné plugins.old na deaktiváciu všetkých vašich doplnkov naraz. Nebojte sa, nestratíte žiadne údaje.

Ak chcete zistiť, či sa chyba neodstránila, obnovte svoje stránky. Ak sa namiesto chyby zobrazuje váš web, problém predstavuje jeden z vašich doplnkov.

premenovanie plugins.old späť k plugins a prihláste sa na svoj informačný panel správcu WordPress. Je čas nájsť problematický doplnok.

Aktivujte doplnky jeden po druhom a znova načítať stránku po každej aktivácii. Tento postup opakujte, až kým neurčíte doplnok, ktorý spôsobuje problémy. Problematický doplnok zrejme obnoví chybu 502 chybnej brány pri aktivácii, ktorá by vás mohla zablokovať mimo oblasti správcu..

Deaktivujte alebo úplne odstráňte doplnok pomocou FTP alebo FTP Správca súborov, získajte alternatívu alebo kontaktujte vývojára a požiadajte ho o ďalšiu podporu.

7. Riešenie problémov s vašou aktívnou témou

Ak sa vaše problémy začali po aktualizácii vašich stránok, t. J. Tém, doplnkov a WordPress, a deaktivácia doplnkov nič nevyrieši, musíte odstrániť tému WordPress..

Kontrola problému s témou sa trochu líši od riešenia problémov s doplnkami. Poďme na to a skončíme.

Prihláste sa do svojho koreňového adresára WordPress cez FTP alebo Správca súborov. Potom prejdite na wp-content> témy a vyhľadajte svoju aktívnu tému.

Premenujte priečinok aktívnych tém na niečo podobné total.old. Týmto sa deaktivuje aktívna téma a aktivuje sa predvolená téma WordPress.

Znova načítajte stránku a skontrolujte, či sa chyba neodstránila. Je tu chyba stále? Znamená to, že vaša téma je v poriadku. V takom prípade by ste mali priečinok s témou premenovať späť na pôvodné meno.

Ak chyba zmizne, požiadajte vývojára témy o ďalšiu pomoc alebo investujte do profesionálnej témy, ako je napríklad naša celková suma.

8. Ak problém pretrváva, kontaktujte svojho hostiteľa

Zdá sa, že chyba na bráne 502 na vašej stránke WordPress sa stále nedá vyriešiť ani po vyskúšaní všetkých vyššie uvedených riešení?

Možno je problém na strane servera, takže jednoducho kontaktujte svojho hostiteľa a získajte odbornú pomoc. Ak tak urobíte, zvážte investíciu do hostiteľa najvyššej úrovne, aby ste sa vyhli tejto chybe v dôsledku nižších zdrojov servera dostupných pre zdieľané plány hostenia.

záver

Aj keď je riešenie mätúce a frustrujúce, riešenie problémov s chybou brány 502 ľahké, riešenia, ktoré uvádzame v tomto príspevku, sú ľahké. Dúfame, že vás náš príspevok v tomto ohľade nasmeroval správnym smerom.

Máte nejaké myšlienky, otázky alebo ďalšie opravy? Pomôžte nám rozšíriť tento príspevok zdieľaním vašich tipov, otázok a nápadov v sekcii s komentármi nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map