Ako opraviť chybu interného servera WordPress 500

Ako opraviť chybu interného servera WordPress 500

Väčšina z nás, vývojárov, dizajnérov alebo dokonca koncových používateľov, musela počas svojho života vydržať aspoň jedného. To je bolestivý proces získania internej chyby servera a jeho pokusu o opravu. Mnoho ľudí sa o to nestará – len to chcú opraviť. Ak sa ho však nesnažíte aspoň pochopiť, musíte tento osud trpieť častejšie. Chyba 500 interných serverov je veľmi dôležitá, pretože úplne zastavuje všetky procesy a môže znížiť celý váš web. Takže ak sa toho niekedy chceme zbaviť, musíme lepšie pochopiť, čo to znamená ako prvé.


V tomto článku sa budem venovať základom toho, čo táto chyba znamená, ako môžete problém identifikovať a samozrejme, ako ho vyriešiť. Ale skôr, ako začnem, chcem vás oboznámiť s rôznymi chybami http (site), ktoré existujú a čo by mohli znamenať. Ak chcete, môžete preskočiť na to, ako opraviť chybu WordPress 500.

Bežné kódy stavu HTTP a chyby

Prvé veci ako prvé – vysvetlím, čo tieto chyby v skutočnosti znamenajú. V súčasnosti existuje zoznam stavu a chyby pre HTTP ktoré sú prístupné na lepšie riešenie problémov. Tieto chyby sa zvyčajne delia na jednotlivé typy. Aby sme túto záležitosť skrátili na krátku dobu, pokryjeme najdôležitejšie chyby a informačné stavové kódy, ktoré nájdete pri práci s vašou stránkou WordPress..

100x odpoveď (stav)

Tento typ odpovede poskytuje priamo webový server. V závislosti od vašej hostiteľskej spoločnosti môže odpoveď poskytnúť buď Apache, nginx alebo akýkoľvek iný webový server, ktorý spoločnosť používa. Tento typ reakcie nie je spojená s chybami. Zvyčajne sa používajú na označenie, že spojenie je zavedené. Sú to stavové kódy odpovedí na pripojenia.

200x odpoveď (úspech)

Úspešným je to, čo im hovorím. Tento typ odpovede vždy naznačuje a úspech. Znamená to, že server vám úspešne nadviazal spojenie, že požadované zdroje boli poskytnuté správne alebo že bolo nadviazané pripojenie proxy..

Najbežnejší úspešný kód je známy ako 200 OK. Príklady toho nájdete, ak používate testovací nástroj rýchlosti WordPress, povedzme o Pingdom Tools, a pokúšate sa zistiť FTTB (Prvýkrát byte). Odpoveď 200 OK je vždy poskytnutá na prvú predloženú žiadosť.

300x odpoveď (presmerovania)

Presmerovanie chlapci. Tieto kódy sa vždy odkazujú, ak daný odkaz presmeruje. 300 stavových kódov označuje úspešné presmerovanie a je tiež, nepovažovala sa za chybu.

Povedzme, že máte webovú stránku SSL (HTTPS) a máte tiež priamy prístup k HTTP (nezabezpečené) a chcete presmerovať všetkých na verziu svojich stránok HTTPS. Mohli by ste vytvoriť presmerovanie všetkých žiadostí prichádzajúcich z protokolu HTTP na prechod na HTTPS. Ak sa omylom pokúsite vstúpiť na svoje stránky pomocou protokolu HTTP, váš prehliadač dostane odpoveď 300, ktorá naznačuje presmerovanie na verziu HTTPS..

Jednoduché tipy pre WooCommerce: Vaše presmerovanie SEO pre nevypredané produkty

Ďalším bežným príkladom, ktorý možno poznáte, sú presmerovania na mieste pre SEO. Možno ste odstránili staré príspevky alebo stránky. S pomocou doplnku ako Váš SEO môžete ich presmerovať na novšie a relevantnejšie stránky. Alebo použite dočasné presmerovanie 307, ak pracujete na aktualizácii a chcete používateľov trochu nasmerovať na inú stránku.

Odpoveď 400x (chyby klienta)

Slávne chyby klienta. Tieto typy chýb spôsobujú problémy vo vašom prehliadači. Zvyčajne nie je možné načítať určité dielo (najbežnejšie známa je chyba 404). To sú chybové kódy, ktoré sa nepovažujú za závažné.

Rovnakú chybu sa môže zobraziť, keď sa pokúsite získať prístup k neexistujúcemu obrázku na vašom webe. Môžete napríklad použiť presmerovanie 410 na informovanie vyhľadávacích nástrojov o tom, že obsah bol natrvalo odstránený, alebo na číslo 451, ak ste stránku z právnych dôvodov (napr. Žiadosť DMCA) nedali k dispozícii..

Reakcia 500x (chyby servera)

A teraz sme sa dostali k nášmu hlavnému protagonistovi. 500 chýb. Ako vidíte, jedná sa o dôležité chyby a vždy súvisia so samotným serverom. Chyby servera sú dôležité, pretože môžu efektívne havárie Tvoja webová stránka. Z týchto chýb sú najdôležitejšie:

 • Služba 503 nie je k dispozícii
 • Chyba brány 502
 • 500 interná chyba servera

Pozrime sa na 3 z nich podľa dôležitosti.

503 služba nedostupná

Najmenej vážna je nedostupná služba 503. Ak sa táto chyba zobrazí, máte na webovom serveri problém so zdrojmi. Takmer vždy, keď sa to prejaví váš server je preťažený. Zjednodušene povedané, ak vidíte túto chybu, vedzte to je to dočasné a priamo s tým súvisí hustá premávka a toto je preťaženie procesora. Kedykoľvek procesor a samotný webový server nemôžu spracovať viac prichádzajúcich pripojení, pretože dosiahli 100% využitie CPU, zobrazí sa toto kontextové okno s chybami.

Môžete to vyriešiť buď prepnutím na lepší webový server (napríklad z Apache na Nginx) alebo implementovaním doplnku pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress na svojich stránkach..

502 Bad Gateway

To je to, čo som nazval chybná konfigurácia. Táto chyba sa nezobrazí bez dôvodu. Ak sa niekedy vyskytne táto chyba, najpravdepodobnejšou príčinou je to urobil si niečo a urobil si to zle. Toto sa zvyčajne stáva, keď sa ľudia pokúsia vylepšiť konfiguráciu Apache a PHP alebo pri pokuse o optimalizáciu nginx. Zlá brána je chyba, ktorá sa takmer vždy stane, keď PHP FPM (Fast Process Manager) stratí spojenie. Buď zladením nesprávnych nastavení alebo z dôvodu zlyhania procesu. To vedie webový server k odpovedi pomocou zlá brána.

Najjednoduchší spôsob, ako opraviť túto chybu, je skontrolovať konfiguráciu PHP-FPM, pretože to je najpravdepodobnejšia príčina tejto chyby. Stáva sa to častejšie na strane Nginxu ako na serveri Apache a takmer nikdy sa nestane pri hosťovaní služieb poskytovaných cPanel alebo Plesk. Tieto posledné dva panely majú zavedené bezpečnostné opatrenia na zabránenie nesprávnej konfigurácie. Stáva sa to však veľmi často pri správe vášho vlastného VPS.

Hľadáte ďalšiu pomoc s týmto? Postupujte podľa nášho sprievodcu, ako opraviť chybnú bránu 502.

500 Interná chyba servera

Veľký zlý chlapec chýb. 500 vnútorná chyba servera je najhoršia zo všetkých, predovšetkým preto, že je taká všeobecná chyba. Ak nemáte dostatočné vedomosti o tom, ako sa s tým vysporiadať, môže to byť skutočná bolesť, pretože to môže znížiť celý váš web. Chybná brána 502 tiež bráni vašim stránkam dole, ale ľahšie je diagnostikovať a opraviť. Ako už bolo uvedené, takmer vždy súvisí s konfiguráciou FPM.

Dôvody 500 internej chyby servera a spôsob ich opravy

Prvá vec, ktorú treba pochopiť o chybe 500 je, že môže byť spôsobená množstvom rôznych faktorov, ktoré takmer vždy súvisia s chybami vo vykonávaní kódu. Namiesto toho, aby som sa pokúsil diagnostikovať všetko naraz, dám vám zoznam chýb podľa typu problému a toho, čo ste robili..

 • Migráciou staršej stránky na novšiu webovú stránku
 • Chyba v .htaccess v apache konfigurácii
 • Chyba pri vykonávaní kódu PHP

Existujú aj iné menej bežné prípady, ktoré môžu spôsobiť 500 interných chýb servera, ale kvôli jednoduchosti a použiteľnosti tohto článku sa zameriam na tieto tri.

1. Migrácia staršej stránky na novšiu hosting

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa táto chyba môže zobraziť, ale takmer vždy sa zdá, že súvisí s verziou PHP, ktorá je viazaná na váš webový server. Novšie verzie PHP môžu generovať okamžitú 500 internú chybu servera, ak aktuálna stránka alebo doplnky nepodporujú aktuálnu verziu.

Táto chyba je klasická napríklad vtedy, keď migrujete svoje stránky z priemerného hostingu so staršou verziou PHP na novší hosting, ktorý akceptuje iba novšie verzie (7.0 a vyššie). Ak vaše stránky neboli nedávno aktualizované, problém môže spôsobovať starý doplnok. Nazývam to „chyba interného migračného servera“, pretože sa takmer vždy stáva, keď migrujete web.

Riešenie

Najlepším spôsobom, ako túto hroznú chybu napraviť, keď sa tak ťažko snažíte migrovať svoj web WordPress na nový hosting, je vytvoriť úplnú kópiu svojej doplnky a tému vašich stránok. Potom to urobte, odstrániť všetky doplnky z vášho webu a skúste to znova. Ak chyba zmizne, je takmer zaručené, že chyba bola vygenerovaná novšou verziou PHP na vašom hostení, ktorá jednoducho odmietne spustiť kód na vašom staršom doplnku. Opakovaným odovzdaním jedného doplnku naraz ľahko zistíte, ktorý spôsoboval problém.

Tieto chyby sa takmer vždy prejavujú pri migrácii starších webov spustených na PHP 5.4 a 5.6 na novšie hostenie s PHP 7.0, 7.1 alebo 7.2.

To isté platí pre vašu tému. Pretože témy dokážu a môžu implementovať ďalší PHP kód v function.php, single a page.php Súbory. Je veľmi pravdepodobné, že staršia téma bez aktualizácií môže vašu lokalitu zlomiť po migrácii na hosting s novšou verziou PHP. Táto situácia je nešťastná, pretože jediným spôsobom, ako to vyriešiť, je zmeniť tému a znova vytvoriť webovú stránku. Toto je najhorší scenár.

2. .htaccess Apache Configuration Error

Povedzme, že ste konfigurovali doplnok a zrazu sa všetko zhroutí. Ak sa pri konfigurácii vyskytne chyba interného servera 500, napríklad doplnok pre vyrovnávaciu pamäť alebo akýkoľvek doplnok súvisiaci s optimalizáciou, musíte skontrolovať, či doplnok pridal do súboru .htaccess ďalší kód..

Vzhľadom k tomu, apache môže byť upravený v reálnom čase nakonfigurovaním funkcií v súbore .htaccess (ktorý je takmer vždy skrytý) môže zlá konfigurácia narušiť vaše stránky.

Riešenie

Spôsob, ako to napraviť, je buď prístupom na vaše stránky cez FTP a úpravou súboru .htaccess alebo priamou úpravou, napríklad pomocou prieskumníka súborov na cPanel alebo Plesk..

Ak neviete, ako vrátiť späť to, čo doplnok vytvoril, a potrebujete znova navštíviť svoje stránky, vytvorte kópiu existujúceho obsahu ako textový súbor. Uložte ho ako zálohu. Potom nahraďte celý .htaccess nasledujúcim kódom:

# BEGIN WordPress

PrepísaťEngine zapnuté
PrepísaťBase /
RewriteRule ^ index \ .php $ - [L]
RewriteCond% {} REQUEST_FILENAME! -F
RewriteCond% {} REQUEST_FILENAME! -D
RewriteRule. /index.php [L]

# END WordPress

To je predvolené. WordPress .htaccess file. Mal by fungovať s akýmkoľvek miestom. Takže, ak ste zúfalí a neviete, ktorá časť sa má odstrániť, odstráňte všetko a vložte tento kód. Okamžite sa tým ušetrí. Doplnok môžete neskôr odstrániť alebo skúsiť znova nakonfigurovať. Teraz viete, ako vás zachrániť pred touto katastrofickou chybou. Aspoň, ak to súvisí s úspechom.

Ak neviete, či to súvisí s úspechom alebo sa táto chyba začala zobrazovať bez toho, aby ste sa dotkli doplnkov, zahrajte si to bezpečne. Ak chcete vyskúšať a diagnostikovať, skopírujte obsah svojho .htaccess a skopírujte vyššie uvedený kód. Ak sa tým problém nevyrieši, nechajte .htaccess tak, ako je, a potom vyskúšajte ďalší návrh.

3. Chyba spustenia kódu PHP

Tieto typy chýb sú častejšie, než si myslíte, a zvyčajne sa stanú, ak doplnok vykonáva neplatný kód. Najbežnejším spôsobom vykonania neplatného kódu je pokus o vykonanie zastaraných pokynov. Možno sa snažíte spustiť starý doplnok, ktorý bol navrhnutý tak, aby pracoval iba s PHP 5.4 alebo 5.6 s PHP 7.0 alebo novšími verziami. Zastarané a neplatné funkcie vytvorí internú chybu servera, ktorú môže diagnostikovať iba povoliť režim ladenia WP.

Povoliť wp_debug

Režim ladenia WordPress vám poskytne podrobné informácie o chybe vyvolanej zastavením vykonávania. Spôsob, akým to umožňujeme, je zmena hodnoty z „Nepravdivé“ na „pravdivé“ na wp_debug vo vnútri súboru wp-config.php v koreňovom priečinku vašej stránky.

Ak používate Plesk alebo cPanel, môžete tak urobiť jednoducho zmenou tejto hodnoty pomocou Prieskumníka súborov a úpravou wp-config.php. Môžete to tiež sledovať ladiaci sprievodca od Blogvault pre podrobnejšie kroky.

Po úprave súboru uvidíte skutočnú generovanú chybu, ktorá zastavila vykonanie. Chyba tiež uvedie cestu a súbor, kde sa to stalo, takže je ľahké uhádnuť, aký doplnok spôsobil to. podľa zakázať to môžeme chybu preskočiť a neskôr aktualizovať alebo odstrániť doplnok v závislosti od situácie.

Riešenie

Veľká väčšina prípadov 500 interných chýb servera sa týka staršie tematické verzie alebo doplnky. Prepnutím témy na akúkoľvek štandardnú tému WP budete môcť znova získať prístup na svoje stránky. Zakázaním konfliktných doplnkov sa tiež vráti váš prístup na informačný panel. Ak narazíte na situáciu, keď je vaša téma zodpovedná za prerušenie stránky, najlepším spôsobom, ako to napraviť, je vytvoriť súbor ZIP danej témy z priečinka témy. wp-content / themes / yourtheme potom ho odstránite zo svojho webu. Odstráni sa tým chyba, takže môžete znova získať prístup na svoje stránky. Potom ho môžete znova nahrať a aktualizovať bez jeho aktivácie. To isté môžete urobiť aj s doplnkami.

Najčastejšie situácie týkajúce sa 500 interných chýb servera možno opraviť aktualizáciou. V prípade, že uvedený doplnok / téma nemá k dispozícii aktualizáciu, môžete skúsiť prechod na staršiu verziu PHP. Ale vedzte, že toto je krátkodobé riešenie. Novšie verzie PHP sa stávajú stabilnými a staršie verzie sú pravidelne zastarané. Skôr alebo neskôr vaše stránky určite prestane fungovať. Najlepším prístupom bude vždy aktualizácia alebo odstránenie / výmena príslušných doplnkov.

Vždy pamätajte, že je lepšie predchádzať a aktualizovať, ako sa pokúsiť o kontrolu poškodenia neskôr.

Zabalenie nášho sprievodcu k chybám WordPress 500 interných serverov

Interná chyba servera WordPress 500 môže byť skutočnou bolesťou. Vo väčšine prípadov ich však možno ľahko diagnostikovať a opraviť jednoduchým odstránením / aktualizáciou kolidujúcich častí vášho webu. Aj keď sa môžu vyskytnúť situácie, keď sa tieto chyby prejavia mimo normy (napríklad pri vývoji doplnku), ide nad rámec účelu tohto článku..

Pre veľkú väčšinu ľudí by ste mali problém vyriešiť podľa vyššie uvedených pokynov. Pamätajte, že ladenie wp je váš najlepší priateľ a postupujte vždy opatrne. Svoj web budete mať späť online hneď.

Máte ďalšie otázky? Alebo tipy na riešenie internej chyby servera WordPress 500? Daj mi vedieť!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map