Ako presunúť svoj blog z WordPress.com na WordPress.org

Ako presunúť svoj blog z WordPress.com na WordPress.org

Hľadáte presunúť svoj blog zo stránky WordPress.com do blogu, ktorý hostíte sami? Rovnako ako mnohí pred vami, pravdepodobne ste začali s dobrodružstvom WordPress blogom example.wordpress.com. Časom ste si však uvedomili, že na WordPress.com nemáte čo robiť.


Nemôžete napríklad pridať vlastné reklamy, doplnky ani prispôsobiť svoju tému WordPress v plnom rozsahu. Sakra, nemôžete ani sledovať svoju prevádzku bez platenia. Možno by ste chceli názov vlastnej domény, t. J. Niečo, čo nie je subdoménou; viete, doména ako wpexplorer.com.

Aj keď vám WordPress.com ponúka okrem iného možnosť kúpiť si vlastnú doménu, zaplatíte prémiu, aby ste na svojom webe WordPress využili to najlepšie. Pokiaľ však, samozrejme, nehovoríte o systéme WordPress s vlastným hosťovaním (nazývajme to WordPress.org), ktorý výrazne zníži náklady a pridelí vám možnosti prispôsobenia, ktoré vás pobláznia..

WordPress.com vs WordPress.org

Dnes sa už nedostanete k jemnejším detailom, dámy a páni, túto show sme už mali. A vytiahnuť – pre nedostatok lepšej vety – zablokovať citácie z uvedeného príspevku:

WordPress.com je bezplatná platforma na vytváranie blogu a webových stránok pomocou WordPress. Plne ju spravuje Automattic (tvorcovia programu WordPress) a najlepšie je jedna z najjednoduchších blogovacích platforiem na webe. Všetko, čo musíte urobiť, je zaregistrovať sa na bezplatný účet, vybrať subdoménu (napríklad: yourwebsite.wordpress.com), vybrať bezplatnú tému a začať pridávať svoj obsah. – Kyla

Zakaždým, keď sa pýtam akejkoľvek náhodnej osoby na WordPress, 95% respondentov si vždy myslí, že hovorím o WordPress.com..

WordPress.org

Na WordPress.org sa nachádza aj ďalšia príchuť WordPress.

WordPress.org môže mať rovnaký menovník a používať rovnaký systém správy obsahu ako WordPress.com, je to však sám o sebe úplne samostatný subjekt. Namiesto toho, aby ste všetko spravovali automaticky, máte úplnú kontrolu nad svojimi webovými stránkami. WordPress.org je vlastná verzia programu WordPress, ktorú môžete použiť na vytvorenie vlastnej webovej stránky online. Aj keď má stále svoje výhody a nevýhody, je to naša osobná obľúbená forma WordPress. – Kyla

Inými slovami, všetko, čo leží za tmavo modrým tlačidlom sťahovania na WordPress.org, vám umožňuje vytvárať a prispôsobovať akékoľvek stránky pod slnkom. Whoa. Na rozdiel od stránky WordPress.com máte úplnú kontrolu nad svojím webom. Nahráte, stiahnete a odtrhnete všetky stránky.

Môžete nainštalovať ľubovoľnú tému, ktorú chcete, oh a tisíce doplnkov. Svoje webové stránky navrhujete podľa vlastného želania. WordPress.com má obmedzené možnosti funkcionality a prispôsobenia, čo platí o to viac, ak máte obmedzený rozpočet.

V každom prípade si neváhajte prečítať viac o rozdieloch vo WordPress.com verzus WordPress.org: Rozdiely, výhody a nevýhody. Teraz, keď sme si vyčistili hrdlo, čo keby sme si vyhrali rukávy a kolená dole na nejaký WordPress? Na úvod uvediem túto stránku WordPress.com:

presunúť blog zo stránky wordpress..com na wordpress.org

K tomuto nedokončenému blogu WordPress, ktorý vlastní hostitelia,

blog s vlastným hostiteľom a wordpress pred importom obsahu

A potom prispôsobte blog, ktorý hostíte, tak, aby vyzeral rovnako ako náš blog WordPress.com. Na konci dňa úspešne presúvate svoje stránky z WordPress.com na WordPress.org, takže povzbuďte ��

Ako presunúť svoj blog z WordPress.com na WordPress.org

Bezplatný plán na stránkach WordPress.com je dodávaný s bezplatným hosťovaním a subdoménou, čo znamená, že môžete publikovať obsah v priebehu nasledujúcich 5 minút. Áno, presne takto.

Je to iný príbeh ako v tábore WordPress.org. Aby ste mohli prevádzkovať WordPress s vlastným hosťovaním, musíte si kúpiť plán webhostingu a doménové meno.

Môžete nainštalovať WordPress na váš lokálny stroj na testovanie vôd bez toho, aby vám to spôsobilo náklady. Miestny rozvoj je skvelý, ale váš web nie je k dispozícii na internete. Pokiaľ samozrejme nepoužívate bezplatnú aplikáciu Local by Flywheel WordPress Development.

Súvisiace čítanie:

 • Inštalácia WordPress na Mac lokálne s MAMP
 • Inštalácia WordPress na Windows lokálne pomocou WAMP
 • Nainštalujte WordPress na Ubuntu lokálne pomocou LAMP
 • Recenzia Local by Flywheel: Okamžité vytváranie miestnych prostredí WordPress (bezplatný nástroj)

Ide o to, že môžete presunúť svoj blog z lokality WordPress.com do ľubovoľnej hostenej inštancie WordPress, či už ide o počítač alebo server, ktorý ponúkajú hostitelia webu. Poďme. na.

Nájdite hostiteľa WordPress

NameCheap-hosting

Chlapci v oblasti webhostingu vám v zásade ponúkajú serverový priestor a softvér (na vytváranie a správu webových stránok + e-mail atď.) Za opakujúci sa poplatok. Prečo znova potrebujete webhostingu? Všetky súbory, z ktorých sa skladá váš blog WordPress, sa nachádzajú na serveri, bez ktorého je váš web neprístupný pre celý svet.

Na stránkach WordPress.com získate hosting zadarmo (pokiaľ nemáte samozrejme prémiový plán), ale tu si musíte kúpiť plán hostenia s akýmkoľvek poskytovateľom hostingu, ktorého si chcete vychutnať. Ale pretože konkurencia je tuhá a peeps vám urobí šialené veci, aby vás len vyhrala, zostavili sme tento skvelý zoznam hostiteľov WordPress, aby sme vám uľahčili výber toho najlepšieho..

Aby sme vám to uľahčili, tu je rýchly zoznam našich obľúbených možností hostenia v rôznych cenových bodoch:

 1. Hosting WordPress riadený motorom WP: Podľa nášho názoru je WP Engine tou najlepšou voľbou pre hosťovanie. Používame a veríme, že hostíme všetky naše webové stránky a ukážky tém WordPress. Je to rýchle, spoľahlivé a celý tím je s potešením pracovať. Plány začínajú na 29 dolárov mesačne (ešte menej, keď použijete náš propagačný kód WP Engine, ktorý ušetrí 20%), a náklady na to, že váš web je rýchly a bezpečný, sa oplatia stáť!
 2. Cloud Hosting Managed Cloud Hosting: Super rýchly cloudový hosting, ktorý sa rýchlo nastavuje a ľahko rozširuje s rastom vašich webových stránok. Od 7 dolárov mesačne, existuje veľa rôznych možností hostenia v cloude od spoločnosti Cloudways, vrátane služieb Digital Ocean, Amazon Web Service, Google Cloud a ďalšie všetko pomocou jednoduchého nastavenia WordPress jedným kliknutím.
 3. Zdieľaný hosting Bluehost: Ste novým používateľom WordPress? Testovanie vôd pomocou novej webovej stránky? Zdieľaný hosting spoločnosti Bluehost predstavuje iba 2,95 dolárov mesačne vďaka nášmu promo kódu Bluehost, čo z neho robí cenovo dostupnú možnosť hosťovania od známeho hostiteľa.

Nastavenie hostingového účtu je také jednoduché ako koláč a mali by ste to urobiť za menej ako 5 minút. Dobre, 10 minút. Ak potrebujete pomoc, sme tu vždy pre vás.

Získajte doménové meno

Teraz potrebujete iba doménové meno, čo je spôsob, ako ľudia nájdu váš web online. Ak už máte doménové meno, musíte ho jednoducho nasmerovať na svoj hostingový účet. Váš hostiteľ vám ukáže, ako na to, takže sa nemusíte báť. Môžete dokonca presunúť svoj blog do svojej vlastnej subdomény.

Ak ste novýb, kúpte si doménové meno, ktoré odráža váš web WordPress, ale nepoužívajte výraz „WordPress“ v rámci názvu domény, pretože – autorské práva. Skratku WP však môžete použiť ľubovoľne.

Príklady skvelých doménových mien zahŕňajú WPExplorer.com, WebDesignLedger.com, a WPExplorer.com medzi ostatnými. Používam Namecheap pre domény.

Ďalej musíte prepojiť svoje doménové meno s účtom hostenia. Váš webový hostiteľ vám ukáže, ako prepojiť svoju doménu s vaším hostingovým účtom, takže sa nemusíte potiť. Je to jednoduchý postup, ale pred šírením zmien bude možno potrebné počkať.

Po prepojení názvu domény s hostiteľským účtom ste pripravení na vzrušujúcu časť: inštalácia WordPress s vlastným hosťovaním.

Nainštalujte WordPress s vlastným hosťovaním

Ak ste si kúpili webhostingový účet prvýkrát, musí to byť skutočne vzrušujúce. Robím si srandu. Nainštalujte si WordPress, tak si dajte niečo na pitie alebo čokoľvek a jednoducho nechajte variť. Väčšina moderných webových hostiteľov ponúka inštaláciu WordPress jedným kliknutím, čo znamená, že všetko, čo musíte urobiť, je nasmerovať a kliknúť na cestu do nového blogu WordPress..

Je dôležité skontrolovať, či váš výber možností ponúka inštaláciu WordPress jedným kliknutím, najmä ak nie ste technicky dôvtipný typ. Ver mi, Amigo, nechceš sa stratiť v prostredí serverov – je to škaredé. Ako sa stratiť v lese tesne pred súmraku. Inštalácia programu WordPress ručne je však hračkou pre deti inštalačná príručka z WordPress.org.

Napríklad, ak použijem Namecheap cPanel (oh, ja tiež hostím), stačí kliknúť na Softaculous Apps Installer a vybrať WordPress z rozsiahleho zoznamu aplikácií.

Softaculous-app-installer-NameCheap

Tu je Softaculous obrazovka s vybratým WordPress:

Softaculous-WordPress-montáž-first

Potom vyberte názov domény, vyplňte podrobnosti a stlačte tlačidlo inštalácie:

Softaculous-WordPress-montáž-second

Inštalácia je o chvíľu hotová:

Softaculous-WordPress-montáž-robiť

Ak teraz aktualizujete názov svojej domény, zobrazí sa predvolená inštalácia WordPress:

wordpress-org-default-installation-s-2017-tému

Váš konkrétny blog WordPress s vlastným hosťom je zrelý na prispôsobenie alebo čokoľvek iné, čo si prajete. Môžete sa prihlásiť a robiť, čo chcete, v charakteristickom štýle WordPress.

Na porovnanie, a opravte ma, ak sa mýlim, blog subdomény.wordpress.com nemá na blogu, ktorý je hosťom, nič z hľadiska prispôsobenia a funkcií. Nemôžem to dostatočne zdôrazniť.

Presun obsahu

Teraz, keď už máte pripravený svoj web, môžete svoj obsah presunúť z webu WordPress.com.

Krok 1: Export obsahu z WordPress.com

Hej, pozri sa na to. Táto časť je práve tu, táto časť je najjednoduchšia v tomto návode. Na tom nie je prakticky nič; iba importujte svoj obsah do nového blogu. Vyberte si tu niečo a vhoďte to, viete, niečo také.

Tu je niekoľko voliteľný veci, ktoré by ste mohli chcieť dostať z cesty:

 • Zvážte odstránenie stránok a príspevkov, ktoré nechcete, pretože funkcia importu prináša všetky príspevky – koncepty, koše a všetky.
 • Vyčistite tiež svoj blog hosťovaný hosťom, aby ste sa vyhli konfliktom so záznamami.

Poďme zhromaždiť váš obsah. Prihláste sa do svojho blogu WordPress.com pomocou example.wordpress.com/wp-admin. Samozrejme, že chcete nahradiť „príkladnú“ časť adresy URL vašou subdoménou. Tým sa dostanete priamo na hlavný panel správcu WordPress:

wordpress-admin-dashboard-wordpresscom

Prejdite na Nástroje> Export (nachádza sa v dolnej časti ponuky), aby ste sa dostali na obrazovku exportu:

export obrazovkou-start-export-button

Ako vidíte, sú tu dve možnosti – bezplatné a platené. Nemusíte platiť, pokiaľ nie ste ochotní (udržiavať rodinu šťastnú), takže pre účely tohto sprievodcu vám poskytneme bezplatnú možnosť. Kliknite na tlačidlo Spustiť export, čím sa dostanete na túto obrazovku:

download-export-file-wordpresscom

Tu vyberte obsah, ktorý chcete presunúť. Na export všetkého som vybral „Celý obsah“. Potom stlačte tlačidlo Stiahnuť exportný súbor a uložte výsledný súbor XML do počítača. Robíš sa dobre. Pri prvom kole urobil aj niekoľko chýb. Mýliť sa je ľudské.

Krok 2: Importujte obsah do svojho blogu, ktorý hostíte

Najprv musíte nainštalovať a aktivovať Doplnok WordPress Importer. Prihláste sa do svojho blogu WordPress, ktorý hostíte, a prejdite naň Nástroje> Importovať:

obrazovka importu blogu s vlastným hostiteľom wordpress

Ďalej prejdite na časť WordPress a kliknite na odkaz Spustiť importér (pozri obrázok vyššie). Na ďalšej obrazovke vyberte súbor XML, ktorý ste dostali z blogu WordPress.com, a stlačte Odovzdajte súbor a importujte tlačidlo:

upload-file-and-import obrazovkou

Na ďalšej obrazovke priraďte importovaný obsah existujúcemu autorovi vo svojom blogu, ktorý hostuje sám. Ak chcete importovať svoje médiá, začiarknite políčko „Stiahnúť a importovať prílohy súborov“. Potom kliknite na tlačidlo Odoslať:

assign-autor-import-media obrazovkou

Ako dlho trvá import, závisí úplne od veľkosti vášho nahrávania. Je prirodzené, že nahrávanie väčšieho množstva obsahu vyžaduje viac času, ale na konci dňa by sa vám mala zobraziť táto obrazovka:

import-content-to-self-hostované-WordPress-complete

Teraz sa pozrime, ako vyzerá náš novo importovaný obsah na našom blogu, ktorý hosťuje:

dokončenie-import obsahu obsahu blogu

Urrrgh! To je určite jeden nečakaný pohľad. Máme inú tému (najzákladnejšia forma rámca témy Beans WordPress – viac informácií o rámcoch témy WordPress). Stále však menu vyzerá strašne. Zdá sa, že každú minútu spadne.

Celkovo som úspešne importoval svoje príspevky a stránky. Krása funkcie importu spočíva v tom, že môžete importovať všetko vrátane médií, komentárov, kategórií a značiek. Z WordPress.com však nemôžete importovať doplnky, widgety a motívy.

Aj keď ste výstrední a dokážete si prispôsobiť svoj blog hosťovaný podľa vlastného želania, v rámci tejto štúdie prispôsobíme náš blog hosťovaný hosťom tak, aby zodpovedal nášmu blogu WordPress.com..

Ako si prispôsobiť svoj blog hosťovaný hosťom

Vyberte tému WordPress

Náš blog WordPress.com je postavený na téme Something Fishy z úložiska WordPress. Teraz musím iba nainštalovať a aktivovať tému na blogu, ktorý hosťuje sám. Stačí prejsť na Vzhľad> Témy a kliknite na tlačidlo Pridať nový hore.

Celkový motív WordPress

Ak hľadáte prémiové tému, nemôžeme dostatočne odporučiť našu tému Celkom. Z nejakého dôvodu je to najpredávanejšia téma – obsahuje všetky funkcie, ktoré by ste mohli potrebovať, aby ste ich mohli zabudovať priamo v tejto téme. Súčasťou tejto témy je prispôsobená rozšírená verzia nástroja na tvorbu stránok Visual Composer, takže môžete vytvárať vlastné rozloženia stránok v jednoduchom, jednoduchom ukážkovom dovozcovi, takže môžete okamžite nechať svoj web vyzerať ako ktorýkoľvek z ukážok tém a prémiové posúvače, ktoré môžete použiť na vytvorenie pôsobivých animovaných posúvačov na ľubovoľnej stránke. Ak si kúpite prémiový motív, napríklad Total, musíte si najskôr stiahnuť inštalovateľný súbor zip zipsu.

Potom do vyhľadávacieho poľa nahrajte motív alebo zadajte názov motívu (funguje, iba ak je motív k dispozícii v bezplatnom úložisku motívov WordPress) a stlačte kláves Enter.

upload-a-search-WordPress-theme-WordPress-org

Ďalej postupujte podľa pokynov na inštaláciu a aktiváciu témy. Ak plánujete významné zmeny vo svojej téme, zvážte použitie podradenej témy WordPress. Pozrime sa, ako vyzerá náš blog, ktorý hosťuje:

blog s vlastným hosťovaním po inštalácii témy

Nie je to zlé, vyzerá skoro ako naša webová stránka WordPress.com, však? Potrebujeme len presunúť pár vecí a pridať pár doplnkov, ktoré zavedú systém. Stačí sa prihlásiť späť do známeho administračného panela a zmeniť podľa vášho želania.

Napríklad, ak chcem zmeniť názov webovej stránky, stačí sa prihlásiť do svojho blogu s vlastným hosťovaním a prejsť na Nastavenia> Všeobecné. Aby som si prispôsobil svoju neslýchanú škaredú ponuku, potrebujem iba navigáciu Vzhľad> Ponuky. Ak chcete pridať miniaplikáciu About Me, ktorú ste videli na bočnom paneli, najskôr by som nainštaloval doplnok pre vizuálny editor, napríklad Čierna Studio TinyMCE Widget a prispôsobiť preč.

Inými slovami si môžete prispôsobiť svoj nový blog hosťovaný ľubovoľným spôsobom, pretože teraz môžete nainštalovať doplnky WordPress a robiť podľa svojich tém čokoľvek. Napríklad som prispôsobil svoj blog hostený hosťom a skončil s:

vlastný blog wordpress-org-after-customisation

Vyzerá to rovnako ako náš blog WordPress.com a trvalo mi to menej ako 5 minút, pretože musíte urobiť už teraz.

Extra poznámky

Úspešne ste presunuli svoj blog WordPress.com na stránku WordPress.org, čo znamená, že teraz vlastníte svoje webové stránky. Zaslúžite si korunu a drink. A ako licenčné poplatky, vaša česť, vaše povinnosti sa zvyšujú. Zodpovedáte za úlohy správy webových stránok, ako sú zabezpečenie, SEO, zálohy, spam atď.

Máte viac ako len bezplatný hosting a bezplatnú subdoménu, ale aspoň vám pomohli chodiť. Majte však na pamäti, že váš hostingový účet a doménové meno sú platené, aby bol váš blog vždy online.

Ak si doménové meno neobnovíte včas, môže ho vziať niekto iný. Raz som stratil doménu, ktorá ukazovala na stránku sociálnych sietí nejakému nemeckému maklérovi. Poučte sa z mojich chýb, učte sa. Ale nevyzerajte tak smutne, bola to chyba stránky, ja som objavil BuddyPress.

Skontrolujte odkazy a obrázky

Po presunutí sa ubezpečte, že všetky vaše odkazy a obrázky fungujú, aby sa predišlo nepríjemnému problému, ktorý je prerušený. Ak niektoré z vašich obrázkov zostali pozadu, ako je to v prípade veľkých webových stránok, zvážte použitie Image Teleporter alebo Automatické nahrávanie obrázkov.

Potom je tu ďalší problém presťahovania existujúcich účastníkov bez toho, aby bolelo ich pocity. Prináša import na WordPress s vlastným hosťom vašich odberateľov WordPress.com? Bohužiaľ, nie. Tu potrebujete šikovný doplnok známy ako Jetpack.

Najskôr nainštalujte Jetpack a potom si prečítajte tento dokument podrobný sprievodca o sťahovaní účastníkov do svojho blogu WordPress, ktorý hostíte sami.

Čo ešte? Áno, upozornite svojich používateľov na presun alebo použite Služba presmerovania stránok to znamená 13 dolárov ročne. Potrebujete iba prvý rok.

Záverečné slová

Presun blogu z lokality WordPress.com na WordPress.org je ľahkou roľníckou prácou. Stačí si stiahnuť súbor XML z blogu WordPress.com, nahrať ho na blog, ktorý hosťuje, upravovať vzhľad, spravovať malé domácnosti, upozorňovať alebo presmerovať používateľov a ste zlatí.

Už ste predtým presunuli blog zo stránky WordPress.com na WordPress.org? Ak áno, čo ste zistili? Máte otázku alebo návrh?

Ak tento príspevok nesvietil na vašu situáciu, neváhajte položiť otázku v komentároch. Sme viac ako radi, že vám dáme ruku. Na zdravie a všetko najlepšie, ako sa (a po) pohybujete!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map