Ako pridať písma Google do WordPress

Ako pridať písma Google do WordPress

Jedným zo spôsobov, ako dramaticky vylepšiť dizajn a profesionalitu vášho webu, je použitie skvelých písiem.


Väčšina ľudí nikdy nenapíše druh písma, ktoré používajú na svojich webových stránkach. Ak však vyvíjate svoju vlastnú tému alebo upravujete tému, ktorú ste práve nainštalovali, dobrý výber písma by mal byť veľkou súčasťou procesu.

Výber písma alebo kombinácie písiem pre váš web bol obyčajne jednoduchá a úprimne povedaná celkom nudná úloha. K dispozícii bolo len veľmi málo webových bezpečných písiem, ale teraz, keď sa neustále vytvára obrovské množstvo písiem optimalizovaných pre web, môže byť ťažké zistiť, ktoré z nich použiť..

S vytvorením Písma Google a viac ako 900 rodín písiem, ktoré sú vám teraz k dispozícii, je proces výberu dobrého písma ešte zložitejší. V posledných rokoch však vývoj okolo služby Google Fonts uľahčil implementáciu akejkoľvek voľby, ktorú urobíte, oveľa jednoduchšie, ako tomu bolo v minulosti.

Prečo by som mal používať písma Google?

Google Fonts sa stal jedným z najväčších zdrojov fontov, ktoré máte na webe k dispozícii.

Nielenže máte k dispozícii viac ako 900 rodín fontov, ale všetky sú to písma typu open source, ktoré môže vytvoriť a vylepšiť ktokoľvek..

Dizajnéri, ktorí vytvárajú písma, musia prejsť procesom posudzovania, aby ich písmo bolo zahrnuté do adresára Google. To znamená, že okrem prístupu k tisícom dizajnérov z celého sveta nie je možné do adresára pridávať písma bez toho, aby sa najprv zabezpečilo, že sú úplné a optimalizované pre web..

Používanie rôznych typov písma v minulosti znamenalo, že ľudia museli mať nainštalované písmo na svojom počítači, aby ich prehliadač mohol správne zobraziť. S písmami Google sú všetky písma priamo prístupné z adresára Google, čo zaisťuje, že budú pracovať prakticky na akomkoľvek počítači s akýmkoľvek prehliadačom. To otvára nebývalú mieru slobody pri vývoji webových stránok.

Ako môžem používať písma Google na svojom webe??

Niektoré motívy WordPress, ako napríklad Téma Total WordPress, zahŕňajú možnosti zabudované do motívu pre ľahkú zmenu písiem Google. Stačí prejsť na Customizer a kliknite na ikonu typografie na karte môžete upravovať hlavné písma, veľkosť písma, hmotnosť písma a rovnomerné rozmiestnenie riadkov pre prvky v rámci témy.

Celkový počet možností písma témy

Ak však používate inú tému, môžete pridať písma Google ručne alebo použiť doplnok.

Doplnky WordPress na pridávanie písiem Google

Jedným z najlepších bezplatných doplnkov na pridanie písma Google na vaše stránky je použitie bezplatného doplnku Easy Google Fonts, ktorý si môžete stiahnuť z úložiska WordPress. Najjednoduchšie jednoduché stiahnutie je však priamo z informačného panela WordPress. Stačí sa prihlásiť na svoju stránku WordPress a prejsť na stránku Doplnky> Pridať nové. Potom jednoducho vyhľadajte „Easy Google Fonts“ pre rýchlu a jednoduchú inštaláciu.

Info & DownloadView The Demo

Ďalším skvelým doplnkom na prispôsobenie vašich písiem na webe je doplnok editora Žltá ceruzka Live CSS (ktorý je bezplatne zahrnutý v našom New York WordPress Theme). Výhodou tohto doplnku je to, že vám umožňuje nielen meniť písma vašej webovej stránky jednoduchou metódou klikania a úprav. Môžete tiež prispôsobiť všetky farby, veľkosť písma, hmotnosť písma, výplne, okraje … atď..

Ktoré písma by som mal používať?

Život s vami môže sťažiť aj najväčšia sila adresára Písiem Google. Existuje veľké množstvo písiem, ktoré je možné použiť, takže nájdenie a výber slušnej kombinácie písiem môže byť výzvou.

Písma, ktoré vyberiete, budú úplne závisieť od toho, čo sa snažíte oznámiť pomocou svojho návrhu. Písma sa používajú na upútanie záujmu čitateľov stránok. Používajú sa na upozornenie na rôzne aspekty webovej stránky a skvelý dizajnér dokáže robiť zázraky s veľmi jemnými rozdielmi v typoch písiem, ktoré používajú..

Jedna vec, ktorú musíte pochopiť, je rozdiel medzi typom písma a typom písma. Tieto dva pojmy sa často a nesprávne používajú zameniteľne. Písmo je úplná zbierka písmen, číslic, symbolov atď. Keď hovoríte o vzore tejto zbierky, nazvali by ste ju písmo.

Klasifikácie písiem

Existujú rôzne klasifikácie, ktoré možno použiť na písma. Sú to: Serif, Sans Serif, Display, Handwriting (alebo Script) a Monospace. Existujú ďalšie, ktoré sa používajú v tlači, aj keď sa ich teraz nebudeme musieť zaoberať.

Aké sú teda rozdiely medzi nimi?

serif písma majú chvost, ktorý visí na okraji každého znaku.

Pätkové písmo

Sans Serif písmo nemá chvosty.

Bezpatkové písmo

zobraziť písma sú neobvyklé a dekoratívne.

Zobraziť písmo

rukopis písmená vyzerajú ako ručné písané kurzory alebo písané blokmi.

Rukopisné písmo

konečne, neproporcionálne fonty sa skladajú z charakteru, ktorý zaberá presne rovnaké množstvo miesta.

Monospace Typeeface

Najlepšie postupy pre písma pre webdizajn

Pri výbere písiem, ktoré sa majú použiť, existuje niekoľko pokynov týkajúcich sa osvedčených postupov.

Je to dobrý nápad nepoužívajte viac ako dve rôzne písma v dizajne vašich stránok. Môže byť ťažké vyvážiť viac ako dve písma. A zmiešanie viac ako dvoch typov písma na jednom webe môže spôsobiť vážne vizuálne problémy.

Ak používate dve rôzne písma, napríklad jedno pre názvy a jedno pre obsah, nezabudnite si ich vybrať z rovnakej klasifikácie písiem. to je najlepšie kombinovať písmo. Inými slovami, nepoužívajte dve rôzne serifové písma alebo dve rôzne bezpatkové fonty.

Existujú písma, ktoré pre tituly fungujú naozaj dobre, ale nie sú ideálne pre obsah tela a naopak. Existujú weby, ktoré pre svoj obsah používajú písma, ktoré je ťažké prečítať. Písma obsahu by mali byť čisté a ľahko čitateľné kdežto písma písma by sa mali používať na dosiahnutie maximálneho účinku a upozorniť na konkrétne oblasti vášho webu.

Zalamovanie písem Google pre WordPress

Ako si možno začínate vážiť, výber písiem pre vzhľad vašich webových stránok môže byť zložitý a zapojený proces. K rozhodnutiu je omnoho viac, než len vybrať akékoľvek dve písma.

Pri výbere by ste sa mali snažiť zabezpečiť niekoľko vecí. Uistite sa, že hierarchia triedy záhlavia je vyvážená a že značky záhlavia sa v relatívnej veľkosti zmenšujú.

Polovica bitky o dobrý dizajn a typografiu stránok musí byť v súlade s výberom písma. To zahŕňa veľkosti písma, hmotnosti a medzery. Použitie písma Google a doplnku Google Typography umožňuje celý tento proces omnoho ľahšie, ako tomu bolo v minulosti. Aj s týmito zdrojmi je profesionálna a vyvážená typografia stále výzvou.

Ak si stále nie ste istí výberom svojej výroby a stratíte sa, keď sa snažíte zistiť rozdiely medzi všetkými vašimi možnosťami. Možno je čas, aby sa na vaše stránky pozrel profesionálny dizajnér.

Implementovali ste na svoje webové stránky Google Fonts? Zostavili ste tému od nuly, ktorá obsahuje písma Google? V nasledujúcich komentároch by sme radi počuli vaše názory na typografiu a vaše obľúbené písma.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map