Ako publikovať príspevky do blogu WordPress prostredníctvom e-mailu

Blogovanie môže byť omnoho zábavnejšie, keď viete, že máte k dispozícii niekoľko skvelých možností WordPress. Vedeli ste napríklad, že môžete vytvárať, formátovať a publikovať blogové príspevky WordPress priamo z vašej poštovej schránky? Ach jo, môžete a je to ľahké :).


Len si predstavte, aké množstvo práce môžete vykonať týmto spôsobom? Premýšľajte o výhodách flexibility a úžitku z tejto možnosti. Myslím tým, že môžete uverejňovať príspevky odkiaľkoľvek pomocou akéhokoľvek zariadenia s prístupom na internet bez ohľadu na to, či máte alebo nie Mobilná aplikácia WordPress. Ak ste nadšení, pozrime sa na tri hlavné spôsoby, pomocou ktorých môžete publikovať blogové príspevky WordPress prostredníctvom e-mailu:

 1. Príspevok e-mailom v Jetpack
 2. Rozšírené nastavenia podľa e-mailu (pre stredne pokročilých až pokročilých používateľov WordPress)
 3. Príspevok WordPress prostredníctvom e-mailových doplnkov

Tieto metódy budeme pokrývať jeden po druhom a poskytneme vám všetky podrobnosti, ktoré potrebujete, aby ste mohli naplno využiť výhody príspevku WordPress e-mailom. Všetky tieto metódy si budú vyžadovať vytvorenie e-mailových účtov a konfiguráciu niekoľkých možností, takže by ste sa mali mať skvele. Začíname s modulom Post by Email v Jetpack.

Príspevok e-mailom v Jetpack

JetPack Príspevok e-mailom

jetpack vám umožňuje preplniť vaše webové stránky WordPress, ktoré hosťujete, ponúknutím niekoľkých pekných funkcií vrátane Príspevok e-mailom. Ako teda písať e-mailom pomocou Jetpack? Je zrejmé, že musíte najprv nainštalovať Jetpack na svoju stránku WordPress (Poznámka: túto funkciu nemôžete použiť na lokálnu inštaláciu programu WordPress od JetPack, len fyi, ak ste to dúfali vyskúšať na svojom lokálnom hostiteľovi). Keď je Jetpack nainštalovaný na vašej platforme WordPress, je čas na ďalší krok: vygenerovanie špeciálnej e-mailovej adresy. Všetky príspevky, ktoré chcete zverejniť, odošlete na túto e-mailovú adresu, preto je dôležité, aby ste ich nezachovali v tajnosti. Ľudia (čítajúci hackeri), ktorí majú prístup k tejto e-mailovej adrese, môžu zverejňovať príspevky na vašom blogu, čo určite nechceme.

JetPack Príspevok e-mailom: Aktivujte funkciu

Ako vytvoríte túto špeciálnu e-mailovú adresu v Jetpack? Toto je najjednoduchšia časť. Prepojte Jetpack s účtom WordPress.com a potom v nastaveniach aktivujte modul Post by Email. Potom prejdite na Používatelia -> Váš profil v ponuke správcu a kliknite na tlačidlo Povoliť príspevok e-mailom. Uložte zmeny kliknutím na Aktualizovať profil v dolnej časti obrazovky.

JetPack Príspevok e-mailom: Povoliť na používateľa

Tento jednoduchý proces vás vyzbrojí špeciálnou e-mailovou adresou, ktorá, ak ste zabudli, musí zostať známa iba vám a / alebo vašim dôveryhodným autorom..

JetPack Príspevok e-mailom: Vlastná e-mailová adresa

S vašou špeciálnou e-mailovou adresou je čas zložiť, formátovať a odoslať / zverejniť svoj prvý e-mail s poštou. Fľaše zatiaľ nevyskúšajte, máme pred sebou ešte dlhú cestu;).

vytváranie-a post-prostredníctvom e-mailu

Zapnite si obľúbeného poštového klienta (milujem službu Gmail pre podnikanie. Ďakujem vám Google Apps) a začnite s tvorbou svojho blogového príspevku. Názov vášho blogového príspevku je uvedený v predmetové pole vášho e-mailu a obsah príspevku sa nachádza v tele e-mailu – rovnako ako typický e-mail. Po dokončení písania a formátovania príspevku ho samozrejme pošleme na osobitnú e-mailovú adresu, ktorú sme vygenerovali predtým, a skopírujte ho do na lúka.

Formátovanie príspevku od e-mailového klienta

Po vytvorení môžete svoje príspevky pred zverejnením naformátovať, ale iba ak váš e-mailový klient podporuje formátovanie HTML alebo formátovaného textu. Ak váš e-mailový klient nepodporuje formát RTF / HTML, budete musieť poslať svoje príspevky na dáma priečinok a naformátovať ich neskôr, čo, ak sa ma spýtate, porazí celý účel zverejňovania blogových príspevkov prostredníctvom e-mailu. Dobrá vec, ktorú väčšina webových e-mailových klientov podporuje formátovanie HTML a formátovaného textu, v tomto ohľade by ste sa mali zaoberať. Odporúčam vám vytvoriť si e-mailový účet u poskytovateľa webových e-mailových služieb (napr. Gmail, Hotmail atď.), Aby ste sa uistili o formátovaní..

Mali by ste si však byť vedomí toho, že funkcia Post by Email odstráni niektoré z vašich vlastných formátovaní, čo znamená, že vaše príspevky budú vyzerať trochu inak ako v e-mailovom klientovi. Všeobecným pravidlom je, aby sa formátovanie minimalizovalo alebo sa riadili niektorými lekciami, ktoré som sa naučil pri hraní tejto funkcie na testovacom blogu..

Poučenie, ktoré som sa naučil

Po odoslaní môjho prvého testovacieho príspevku a čakaní až dvanásť (12) minút (viac o tom za sekundu) som si uvedomil, že systém Post by Email odizoloval vložené obrázky a prílohy, ale zostal smelýkurzíva a všetky odkazy. Musel som čakať asi dvanásť (12) minút, pretože WordPress.com sa musel rozhodnúť, čo robiť s mojou prílohou, ktorá bola odmietnutá ako neplatný typ súboru.

Pripojil som textový súbor .LOG a na webe WordPress.com sa musí ťažko vyriešiť. Rozhodol som sa vyskúšať rôzne typy súborov. Spustil som druhý testovací príspevok a priložil som dokument MS Word a obrázok .png. Tentokrát som obrázok pridal z webu (pomocou webovej adresy URL) namiesto jeho pridania priamo do e-mailu.

Druhý testovací príspevok sa ukázal v mojom Obrazovka príspevkov takmer okamžite. Tentoraz sa obrázok neodstránil, ale prílohy neboli také šťastné. Očakával som, že prílohy sa objavia na konci testovacieho miesta, ale namiesto nich boli dve „krátke kódy“, [attach1] a [attach2]. Aktivoval som svoje galérie, takže tam nejdú. Neskôr som našiel svoje pripútanosti v Knižnica médií. V porovnaní s dvoma testovacími miestami to bol určitý pokrok!

Hlavný odber:

 • Niektoré typy súborov, ako sú súbory končiace na .LOG, budú automaticky zamietnuté a oneskoria váš príspevok o približne desať (10) až pätnásť (15) minút
 • Prílohy sa posielajú priamo na internet Knižnica médií
 • Obrázky sa vo vašich príspevkoch zobrazia, iba ak ich vložíte ako webové adresy URL. Všetky obrázky, ktoré pridáte priamo do tela e-mailu, budú odstránené alebo ignorované
 • Neviem, aké kritérium používajú ľudia na stránkach WordPress.com, ale niektoré z mojich testovacích príspevkov boli odoslané na web dáma priečinok, zatiaľ čo ostatné boli publikované okamžite (porovnal som ich a prišiel s naším ďalším bodom)
 • Publikujú sa dobre naformátované príspevky okamžite (príspevky s platnými kategóriami, značkami, prílohami a obrázkami webových adries)

Teraz, keď sme práve zistili, že všetky prílohy sa posielajú na internet Knižnica médií, a všetky vložené obrázky budú ignorované. Čo sa stane s ďalšími doplnkami, ako je váš e-mailový podpis? Bude zverejnený na vašom blogu spolu s príspevkom? No, nie. Systém Post by Email odstráni akýkoľvek e-mailový podpis, ktorý využíva štandardný vzor podpisu pomlčka pomlčiek (-). Okrem toho sa po poštovom systéme zbaví všetkého po


štítok.

Používanie krátkych kódov na prispôsobenie vašich príspevkov

JetPack Príspevok e-mailom: Krátke kódy

Po testovaní malých kódov som mal na tvári široký uspokojivý úsmev (skôr ako úsmev). Po krátkej chvíli a bez prerušenia potu som sa dozvedel, že by ste mohli pridávať kategórie, štítky, výňatky, slimáky, ankety, oneskorovať svoje príspevky o niekoľko hodín alebo dní a okrem iného zapínať a vypínať komentáre. Tu je zoznam dostupných krátkych kódov:

 • [title Your Desired Post Title] – Nastavuje názov príspevku v prípade, že z mobilného zariadenia nemáte prístup k poľu predmetu
 • [kategória a, b, c] – Do vášho príspevku sa pridajú kategórie a, b a c. Napr. [kategória Recipes, How-To] priradí vášmu príspevku kategórie Recipes a How-To
 • [oneskorenie +1 hodiny] – Tento krátky kód dá pokyn WordPress, aby zverejnil váš príspevok po jednej (1) hodine. [oneskorenie +2 dni] znamená, že váš príspevok bude uverejnený po dvoch dňoch
 • [end] – Všetko, čo sa stane po tomto zlým chlapcovi, sa ignoruje. Položte ho na samý koniec svojho príspevku s prázdnym riadkom nad ním. Toto je jediný krátky kód, ktorý nemôžete použiť nikde inde v tele e-mailu. Vo svojom e-maile môžete umiestniť ľubovoľný iný krátky kód okrem predmetové pole samozrejme ��
 • [značky a, b, c] – Pridá do príspevku značky a, b a c
 • [výňatok] Výňatok ide sem … [/ výňatok] – tento krátky kód pridá úryvok do vášho príspevku
 • [slug add-your-slug-here] – Pridá do vášho príspevku slimáka. Slimák je prehliadač a priateľská adresa URL vášho príspevku
 • [komentáre k off] – Zapína alebo vypína komentáre
 • [nogallery] – Deaktivuje galériu a zobrazuje všetky obrázky inline
 • [[slideshow]] – Premení vašu galériu na prezentáciu
 • [viac] – Funguje rovnako ako viac značiek
 • [poll] Kvíz a odpovede [/ poll] – Pridá anketu Polldaddy
 • [nextpage] – Umožňuje zobraziť váš blogový príspevok
 • [zverejniť | yahoo | twitter | facebook] – Umožňuje nastaviť možnosti propagácie. Napríklad [publicize off] zakáže funkciu publicity pre tento konkrétny príspevok a [publicize twitter] odošle upozornenie iba na váš účet Twitter
 • [zverejnenie stavu | čaká sa | návrh súkromné] – Čo si myslíte, že sa to týka?

Poznámka: Všetky malé kódy musíte napísať malými písmenami.

Príspevok e-mailom v Jetpack: Extras

Len trochu viac by ste mali vedieť. Používatelia s rolami Správca, Autor a Editor môžu automaticky uverejňovať príspevky v blogoch WordPress len odoslaním príspevku na svoju osobitnú e-mailovú adresu. Používatelia s oprávneniami prispievateľa nemôžu automaticky uverejňovať blog. Všetky ich príspevky budú čaká na kontrolu.  Okrem toho si každý používateľ môže vytvoriť svoju vlastnú tajnú e-mailovú adresu. Čím viac veselejšie, však? haha.

Rozšírené nastavenia podľa e-mailu

Chceli by ste si zašpiniť ruky? Láska hľadáte pod kapotou? Hľadáte alternatívny spôsob zverejnenia vašich blogových príspevkov WordPress prostredníctvom e-mailu? Možno je poškodený váš modul Jet by Email Jetpack alebo sa vám nepáči Jetpack, pretože spomaľuje vaše webové stránky. Alebo možno jednoduchosť možnosti Jetpack nezaujíma. Táto časť je presne to, na čo ste čakali.

Táto druhá metóda publikovania príspevkov prostredníctvom e-mailu sa spolieha na funkciu odosielania e-mailom, ktorá je súčasťou jadra WordPress. Podľa WordPress Codex je táto vstavaná funkcia „… zastaraná a v nasledujúcom vydaní bude odstránená.“ Neviem, kedy urobili toto oznámenie, ale to je ešte jeden dôvod, prečo by ste mali využiť možnosť Jetpack alebo použiť doplnky. V oboch prípadoch nakonfigurujme poštové servery a otvoríme niektoré porty, pretože pri práci s doplnkami budeme potrebovať tieto nastavenia ��

Najprv sa prihláste do svojho webhostingového účtu a vytvorte nový e-mailový účet. Vo väčšine účtov webhostingu nájdete túto možnosť tak, že prejdete na cPanel -> E-mailové účty. Vytvorenie e-mailového účtu samo o sebe vám veľmi nepomôže, musíte ho pridať (e-mailovú adresu) na svoj web WordPress. Vyzbrojení novým e-mailom, choďte na Nastavenia -> Písanie a prejdite nadol na Príspevok prostredníctvom e-mailu oddiel. Je čas nakonfigurovať poštový server.

wordpress-core-post-prostredníctvom e-mailu

Zadajte podrobnosti, ako je uvedené nižšie:

 • Poštový server: Zadajte názov vašej domény
 • port: 110
 • Prihlasovacie meno: Zadajte e-mailovú adresu, ktorú ste vytvorili vyššie
 • heslo: Zadajte vyššie uvedené heslo pre e-mailovú adresu

Ste so mnou? Je tu ešte jeden malý krok. Musíte navštíviť www.yourdomain.com/installdir/wp-mail.php analyzovať príspevky pri každom zverejnení pomocou tohto e-mailového účtu.

Kde:

 • yourdomain.com – názov vašej domény
 • INSTALLDIR – cesta k vašej inštalácii WordPress. Preskočte (vylúčite), ak je WordPress nainštalovaný v systéme Windows public_html zložka

Poznámka: povolania wp-mail.php manuálne je ťažkopádne, neodporúča sa a čoskoro bude ukončené. Toto je alternatíva. Ak chcete skontrolovať e-mail každých pätnásť (15) minút, pridajte do svojho súboru functions.php nasledujúci kód:

function retrieve_post_via_mail () {
spláchnuť(); // Zobraziť stránku pred začiatkom načítania pošty
if (get_transient ('retrieve_post_via_mail'))) {
return; // Pošta bola nedávno skontrolovaná; nekontroluj to znova
} else {// E-mail nebol skontrolovaný za viac ako 15 minút
do_action ('wp-mail.php');
set_transient ('retrieve_post_via_mail', 1, 15 * MINUTE_IN_SECONDS); // skontrolujte znova o 15 minút.
}
}
add_action ('shutdown', 'retrieve_post_via_mail');

Všetky príspevky uverejnené týmto spôsobom sa odošlú priamo do zložky Koncepty. V nastaveniach WordPress si však môžete zvoliť automatické publikovanie príspevkov bez súhlasu správcu. Je to všetko na tebe ;).

Doplnky WordPress prostredníctvom e-mailu

A tu sú doplnky! Všetci milujeme doplnky, nie? Viete, sú veľmi užitočné, ľahko sa inštalujú a zábavne sa používajú, najmä ak nemusíte konfigurovať milión a jednu možnosť. Doplnky pre príspevok prostredníctvom e-mailu, ktoré som našiel, majú spoločné jedno: snažia sa nahradiť funkciu príspevku prostredníctvom e-mailu WordPress, ktorá skôr alebo neskôr zhryzne prach. Hlavný rozdiel spočíva v tom, že každý z týchto doplnkov vám ponúka viac funkcií, pokiaľ ide o uverejňovanie príspevkov prostredníctvom e-mailu. Uverejňovanie príspevkov prostredníctvom e-mailu by nemalo byť výzvou, ak použijete niektorý z nasledujúcich doplnkov.

Postie zadarmo WordPress Plugin

Postie zadarmo WordPress Plugin

Podľa Wayne Allena, autora doplnku, Postie vám dáva možnosť publikovať blogové príspevky prostredníctvom e-mailu s pridanými rozšírenými funkciami, ktoré nenájdete v hlavnej možnosti WordPress prostredníctvom e-mailu. S pôsobivým hodnotením 4,3 / 5,0 a viac ako 225 000 stiahnutí je možné tvrdiť, že Postie sa zvyšuje. Alebo možno, že ľudia tento doplnok jednoducho milujú, pretože vám ponúka možnosť pridávať fotografie a videá prostredníctvom e-mailu, automaticky odstraňovať e-mailové podpisy, prideľovať kategórie a robiť veľa ďalších skvelých vecí. Postie podporuje POP3, IMAP a SSL.

Zaslať e-mailom bezplatný doplnok WordPress

Príspevky e-mailom zadarmo WordPress Plugin

Vyvinutý Kat Hagan, Post e-mailom má hodnotenie shinning 4,4 / 5,0, zatiaľ čo je stále v beta verzii. Doplnok ponúka niekoľko príjemných funkcií, ako je podpora serverov POP3 a IMAP, SSL, takže vaše e-maily sú bezpečné, zabezpečenie založené na PIN odrádza od spoofingu e-mailov, prístup k vstavaným rolám WordPress, priradenie značiek, kategórií a vlastných taxonómií, ahortcode atď. Stačí nainštalovať doplnok, nakonfigurovať niekoľko možností (rovnako ako v predchádzajúcej časti) a vaša práca je hotová!

Po niekoľkých hodinách tvrdého hľadania sa pri mojom vyhľadávaní objavili iba tieto dva doplnky a služba online nazvaná Posterous, ktorá už nie je k dispozícii. Veľa nespokojných? Nebuď, len potrebuješ jeden z doplnkov a budeš v poriadku.

Táto lopta je teraz vo vašom kurte …

Už ste niekedy publikovali príspevky na blogu WordPress prostredníctvom e-mailu? Aké sú niektoré z lekcií, ktoré ste sa naučili? Poznáte iný príspevok e-mailom prostredníctvom doplnkov WordPress? Prosím, podeľte sa s nami o svoje myšlienky v sekcii komentárov nižšie. Šťastný príspevok!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map