Ako si prispôsobiť správcovský informačný panel WordPress

Ako si prispôsobiť správcovský informačný panel WordPress

Vlastné autá. Z bodu A do bodu B vás zavedú rovnako ako akýkoľvek iný automobil. Sú vyrobené z rovnakých materiálov a spaľujú galóny plynu rovnako ako akékoľvek iné motorové vozidlo. Napriek tomu my (alebo aspoň milovníci automobilov medzi nami) máme hlbokú lásku k autu vyrobenému na mieru. prečo?


 • Vyzerajú oveľa lepšie ako ich náprotivky priamo z montážnej linky
 • Sú optimalizované pre lepší výkon

WordPress je jedným z najväčších vozidiel, ktoré môžete použiť na dosiahnutie svojich online snov. Je dodávaný s vynikajúcou palubnou doskou a po vybalení vám WordPress pomôže vy a / alebo vaši klienti vytvoriť skvelé webové stránky v krátkom čase..

Ale administračný panel WordPress je príliš „bežný“ vo vzhľade a vzhľade. Myslím, že aj keď je to krásne, presne nevylučuje osobný štýl. Je to trochu všeobecné a pravdepodobne nebude pôsobiť na klienta, ktorý túto platformu predtým používal. Heck, na klienta to nebude dojem, kto si cení osobný štýl alebo podobnosť so značkou.

Na druhú stranu, vlastné dashboardy WordPress sú osobné a poskytnú vašim klientom ďalší dobrý pocit, ktorý im umožní túžiť po ďalších. Môžete si vytvoriť svoju značku alebo vyladiť informačný panel WordPress podľa potrieb klienta a zanechať vám skvelý produkt, ktorý je dodávaný v skvelom obale – vlastný vlastný obal. V dnešnom príspevku budeme:

 • Odstráňte nepotrebné widgety a ponuky a vytvorte čistejší a ľahší vlastný informačný panel
 • Prispôsobte odkaz na pätu dashboardu
 • Zbavte sa všeobecných prvkov, ako je logo WordPress
 • Dotknite sa možnosti na obrazovke
 • Dotknite sa niekoľkých doplnkov, ktoré môžete použiť na prispôsobenie informačného panela

Na konci tohto príspevku by ste mali byť schopní vytvoriť krásne a osobné informačné panely WordPress, ktoré rezonujú s vašimi klientmi alebo posilňujú vašu online prítomnosť značky. Užite si koniec a povedzte nám svoje myšlienky v sekcii komentárov nižšie!

Počkať! Skôr ako začneme, vytvorte detskú tému

Mohli by ste upraviť svoje základné súbory tém alebo použiť Editor v časti Vzhľad na hlavnom paneli témy, čo by však znamenalo, že už nikdy neaktualizujete svoju tému WordPress. Pred vykonaním akýchkoľvek zmien v súboroch tém by ste mali vytvoriť detskú tému. Týmto spôsobom pri aktualizácii hlavnej témy zostanú všetky vaše zmeny v kontakte. Tu je niekoľko rýchlych krokov, ktoré vám pomôžu s nastavením práve pre tento tutoriál, ale máme aj úplného sprievodcu tvorbou detských motívov alebo si môžete pozrieť referenciu WordPress codex pre ďalšiu pomoc.

 1. Vytvorte priečinok s podriadenými témami: Prihláste sa do inštalácie WordPress a vyhľadajte wp-content / themes / yourthemename zložky. Do tohto priečinka pridajte nový priečinok a pomenujte ho „child-theme“ alebo „yourthemename-child“ (dostanete nápad).
 2. Vytvorte súbor CSS vášho podriadeného motívu: Teraz, keď máte nový priečinok s detskou tematikou, môžete pridať nové súbory, aby ste vyladili alebo prepísali štýl a funkciu vašej aktuálnej témy. Najprv vytvorte nový súbor style.css vo svojom podradenom priečinku s motívmi a potom upravte nový súbor tak, aby pridal základné informácie o hlavičke (len aby vy alebo ďalší vývojári vedeli, čo sa deje):
  / *---------------------------------------------------
  Názov témy: Vaše dieťa Názov priečinka s názvom tu
  Popis: Dieťa téma pre názov rodičovskej témy tu
  Autor: Vaše meno tu
  Šablóna: Názov rodičovskej témy tu
  ----------------------------------------------------* /

  Po nadpise môžete pridať všetky svoje úžasné CSS a zmeniť vzhľad svojej rodičovskej témy pomocou svojej podradenej témy.

 3. Vytvorte súbor PHP vášho podradeného motívu: Vo vašom novom priečinku s podradenými témami vytvorte súbor features.php. Potom upravte nový súbor funkcií a pridajte kód, ktorý načíta štýl pôvodného motívu „nadradeného“:

  Nezabudnite pridať doplnenie function.php po poslednej otvorenej značke PHP.

K svojej podradenej téme môžete samozrejme pridať omnoho viac, aby ste skutočne mohli zmeniť šablóny záhlavia, päty alebo čohokoľvek iného. Ale na účely tohto tutoriálu ste všetci pripravení! Takže ideme …

Odstránenie nepotrebných widgetov informačného panela WordPress

Po prihlásení na hlavný panel programu WordPress si všimnete niekoľko sekcií (widgety), napríklad Na prvý pohľad, Štatistika stránok, Rýchly koncept, a Novinky WordPress okrem iného. Väčšina z týchto miniaplikácií na dashboarde pridáva program WordPress, ale počet zobrazených miniaplikácií sa môže zvyšovať alebo znižovať v závislosti od vašej témy alebo doplnkov. Niektoré motívy a doplnky pridávajú na informačný panel svoje vlastné miniaplikácie.

Aj keď sú niektoré z týchto miniaplikácií užitočné, musia ich vaši klienti vidieť? Potrebujete vidieť každú z týchto miniaplikácií pri každom prihlásení? Možno ste sa museli s miniaplikáciami vyrovnať, pretože ste sa ich nemohli zbaviť. Dnes je tvoj šťastný deň. Pomocou niekoľkých riadkov kódu môžete ľahko odstrániť ľubovoľný počet miniaplikácií dashboardu:

// Odstránenie miniaplikácií dashboardu
function remove_dashboard_meta () {
if (! current_user_can ('manage_options'))) {
remove_meta_box ('dashboard_incoming_links', 'dashboard', 'normal');
remove_meta_box ('dashboard_plugins', 'dashboard', 'normal');
remove_meta_box ('dashboard_primary', 'dashboard', 'normal');
remove_meta_box ('dashboard_secondary', 'dashboard', 'normal');
remove_meta_box ('dashboard_quick_press', 'dashboard', 'side');
remove_meta_box ('dashboard_recent_drafts', 'dashboard', 'side');
remove_meta_box ('dashboard_recent_comments', 'dashboard', 'normal');
remove_meta_box ('dashboard_right_now', 'dashboard', 'normal');
remove_meta_box ('dashboard_activity', 'dashboard', 'normal');
}
}
add_action ('admin_init', 'remove_dashboard_meta'); 

Skopíruje sa vyššie uvedený kód do súboru functions.php vášho dieťaťa (nájdete na wp-content / themes / yourthemename / dieťa-theme / functions.php) a uložením zmien sa odstránia všetky miniaplikácie dashboardu s výnimkou tých, ktoré pridala vaša téma alebo doplnky. Z vyššie uvedeného kódu všetci používatelia s menej ako možnosti správcu vďaka tejto časti kódu neuvidíte widgety:

if (! current_user_can ('manage_options'))

… ktorý kontroluje, či má používateľ („manage_options“) k dispozícii iba správcovia. Možno nechcete zbaviť informačný panel všetkých miniaplikácií. Namiesto toho môžete použiť nasledujúci kód:

// Vytvorte funkciu, ktorá sa použije v akčnom háku
function wpexplorer_remove_dashboard_widget () {
remove_meta_box ('dashboard_quick_press', 'dashboard', 'side');
}
add_action ('wp_dashboard_setup', 'wpexplorer_remove_dashboard_widget');

Skopírujte vyššie uvedený kód do súboru functions.php a uložte zmeny, aby ste sa zbavili Rýchly koncept widgetu. Ak chcete odstrániť všetky ďalšie miniaplikácie, stačí ich vymeniť „Dashboard_quick_press“, „dashboard“, „side“ so zodpovedajúcim slgom pre každý widget. Medzi ďalšie štandardné moduly widget patria:

 • dashboard_incoming_links
 • dashboard_plugins
 • dashboard_primary
 • dashboard_secondary
 • dashboard_quick_press
 • dashboard_recent_drafts
 • dashboard_recent_comments
 • dashboard_right_now
 • dashboard_activity

Môžete však pridať ďalšie widgety, ktoré pridáva vaša nadradená téma, iné nainštalované doplnky alebo dokonca váš hosting (WP Engine pridá jeden s názvom wpe_dify_news_feed). Ak chcete nájsť odkaz na tieto pridané widgety, použite prehliadač prehliadača (ktorý sa nám páči ten v prehliadači Chrome – je to súčasť ich predvolených nástrojov pre vývojárov webu, takže stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na prvok a vybrať možnosť „skontrolovať“) a potom skopírovať div ID pre miniaplikáciu, ktorú chcete odstrániť.

Pridanie miniaplikácií informačného panela WordPress

Teraz, keď môžete odstrániť widgety dashboardov podľa vášho želania, skúste pridať vlastné vlastné widgety. Pomocou miniaplikácie môžete zobraziť všetko, čo chcete, takže vám nič nebráni v tom, aby ste si vytvorili vlastný informačný panel svojich snov. Najlepšie na tom je, že je super duper jednoduché pridanie miniaplikácie na panel WordPress. Stačí pridať nasledujúci kód do svojho wp-content / themes / yourthemename / dieťa-theme / functions.php file:

/ **
* Pridajte na palubnú dosku widget.
*
* Táto funkcia je zapojená do akcie „wp_dashboard_setup“ nižšie.
* /
function wpexplorer_add_dashboard_widgets () {
wp_add_dashboard_widget (
'wpexplorer_dashboard_widget', // Widget slug.
„Moja vlastná miniaplikácia Dashboard“, // Title.
'wpexplorer_dashboard_widget_function' // Funkcia zobrazenia.
);
}
add_action ('wp_dashboard_setup', 'wpexplorer_add_dashboard_widgets');

/ **
* Vytvorte funkciu na výstup obsahu vášho Dashboard Widget.
* /
function wpexplorer_dashboard_widget_function () {
echo „Ahoj, som skvelý Widget Dashboard. Uprav ma!“;
}

Uložiť zmeny. Doplnok môžete samozrejme upraviť podľa svojich potrieb. Vložte svoje HTML, PHP alebo čokoľvek, kde máte:

echo "Ahoj, som skvelý Widget na prístrojovej doske. Uprav ma!";

Vaša nová vlastná miniaplikácia sa objaví v absolútnom dolnom rohu – pod všetkými miniaplikáciami – čo môže byť mimo zobrazenej oblasti, ak máte veľa miniaplikácií. Miniaplikáciu však môžete presunúť myšou hore (alebo kdekoľvek inde).

Stránka vlastného informačného panela WordPress

Povedzme, že máte záujem vytvoriť úplne iný informačný panel. Ten, ktorý je dodávaný s vašim vlastným HTML, PHP a dokonca aj štýlom. Ak chcete ísť ďalej, než len pridávaním alebo odstraňovaním miniaplikácií na hlavnom paneli, pozrite sa na stránku Ako vytvoriť vlastnú stránku informačného panela WordPress od Remi Corsona..

Vytvoril skvelý doplnok, ktorý vám pomôže urýchliť vytvorenie vlastnej stránky hlavného panela (custom-dashboard.php). Musíte rozvinúť svoje zručnosti vývoja PHP, aby ste doplnok rozvetvili tak, aby vyhovoval vašim špecifickým potrebám. Celkovo som to skúsil Sweet Custom Dashboard a je to úžasné. Váš vlastný informačný panel by mohol byť inštalovaný preč :). Ak chcete prispôsobiť uvítaciu správu, prečítajte si náš príspevok na tému Prispôsobenie uvítacej správy informačného panela WordPress.

Odstránenie ponúk informačného panela WordPress

Môžeme pridať alebo odstrániť widgety dashboardu WordPress a dokonca zmeniť, ako vyzerá dashboard úplne (vďaka Remi). Teraz prejdeme k ďalšej časti: eliminácia nechcených položiek ponuky.

Prečo? Chcete odstrániť niektoré ponuky, aby ste klientom poskytli štíhlejšiu palubnú dosku a zabránili im v prístupe do „obmedzených“ oblastí. Ak klient nepozná spôsob, ako sa obracia na WordPress, môže skončiť prerušením stránky, ak navštívi a zmení možnosti na takých stránkach, ako sú Nastavenia alebo Doplnky. Pridajte nasledujúci súbor do súboru functions.php:

function wpexplorer_remove_menus () {
remove_menu_page ('themes.php'); // Vzhľad
remove_menu_page ('plugins.php'); // Pluginy
remove_menu_page ('users.php'); // Používatelia
remove_menu_page ('tools.php'); // Nástroje
remove_menu_page ('options-general.php'); // Nastavenie
}
add_action ('admin_menu', 'wpexplorer_remove_menus');

Vyššie uvedený kód odstráni odkazy na ponuky Nastavenia, Doplnky, Vzhľad, Používatelia a Nástroje pre všetkých používateľov. Môžete odstrániť aj vedľajšie ponuky. Tu je príklad kódu, ktorý odstráni podponuku Widgety v časti Vzhľad:

function wpexplorer_adjust_the_wp_menu () {
$ page = remove_submenu_page ('themes.php', 'widgets.php');
}
add_action ('admin_menu', 'wpexplorer_adjust_the_wp_menu', 999);

Vo vyššie uvedenom príklade budú mať používatelia prístup k všetkým podponukám v časti Vzhľad okrem miniaplikácií. Môžete odstrániť ľubovoľný počet ponúk alebo vedľajších ponúk. Nezabudnite, že to nezabráni používateľom v priamom prístupe na tieto stránky. Ak používateľ vstúpi napríklad na vašu doménu.com/wp-admin/options-general.php, vstúpi na vašu stránku Nastavenia. Väčšina vecí sa nebude obťažovať, ak položka nie je v ponuke.

Ak nemôžete alebo nechcete upraviť svoj súbor funkcií.php, môžete vždy nainštalovať súbor Doplnok editora ponuky správcu, čím získate úplnú kontrolu nad svojimi ponukami. Dodáva sa s niekoľkými skvelými funkciami vrátane obmedzení ponuky založených na rolách, schopnosti skryť ponuky a vytvárať vlastné položky ponuky okrem iných skvelých funkcií..

Prispôsobenie päty informačného panela WordPress

Do tohto okamihu sme na vašom hlavnom paneli správcu WordPress vykonali „významné“ prispôsobenie. Je správne vziať si zásluhy za vynikajúcu prácu, ktorú robíte. Prispôsobenie päty („Ďakujeme, že ste vytvorili pomocou WordPress.“) Môže ďalej pomôcť posilniť vašu značku (alebo klienta). Zmeňte si pätu na „Postavené s láskou podľa vášho mena.“ Do súboru features.php jednoducho pridajte nasledujúci útržok a uložte zmeny:

// Päta vlastného správcu
function wpexplorer_remove_footer_admin () {
ozvenaPostavený s láskou od WPExplorer,;
}
add_filter ('admin_footer_text', 'wpexplorer_remove_footer_admin');

Nahraďte „svoje meno“ svojím menom, webovou stránkou, e-mailovou adresou atď. A yourdomain.com skutočným názvom domény. Pohybujúce sa na…

Prispôsobenie prihlasovacieho formulára

Doteraz máte všetko, čo potrebujete na prispôsobenie vášho administračného panela WordPress. Poďme ešte o krok ďalej a prispôsobte si prihlasovaciu stránku, aby vaši používatelia mohli mať skutočne prispôsobené prostredie hneď od začiatku. Nakoniec, prečo sa obťažovať prispôsobovanie informačného panela programu WordPress, ktoré je potrebné dať iba pri prihlasovacej stránke?

Na tejto stránke musíme prispôsobiť dva prvky: predvolené logo WordPress a odkaz wordpress.org, ktorý sa dodáva s ním. Ale predtým, ako vám ukážem kód ��, môžete ľahko prispôsobiť svoju prihlasovaciu stránku pomocou niektorého z týchto 15 najlepších vlastných doplnkov pre prihlasovacie stránky pre WordPress. Teraz, pre hrejivý pocit fuzzy, ktorý pochádza z hry s kódom, skopírujte do svojich funkcií.php:

function wpexplorer_login_logo () {?>

Nahraďte logo.png vlastným menom súboru s logom, do ktorého by ste ho mali najskôr nahrať wp-content / themes / yourtheme / images. Udržujte svoje vlastné logo pod 80 x 80 pixelov, aj keď to môžete zmeniť pomocou niektorých vlastných CSS. Po vytvorení vlastného prihlasovacieho loga je čas zmeniť odkaz, ktorý je dodávaný s pôvodným logom WordPress. Prepojme vaše nové logo s vaším webom. Skopírujte tento kód do súboru functions.php a uložte zmeny:

function wpexplorer_login_logo_url () {
return esc_url (home_url ('/'));
}
add_filter ('login_headerurl', 'wpexplorer_login_logo_url');

function wpexplorer_login_logo_url_title () {
vráti „Názov a informácie o vašom webe“;
}
add_filter ('login_headertitle', 'wpexplorer_login_logo_url_title');

Pamätajte, že môžete vždy upravte svoju prihlasovaciu stránku podľa potreby pomocou CSS. Môžete tiež jednoducho začať s úžasnou témou, ako je téma Viacúčelový a responzívny WordPress, ktorá je dodávaná s vstavanými možnosťami pre vlastnú prihlasovaciu stránku a označovanie stránok..

Prispôsobte informačný panel WordPress: Možnosti obrazovky

Ak sa nechcete ponoriť do kódu alebo nainštalovať doplnky, môžete využiť možnosti Možnosti obrazovky a vytvoriť vlastný informačný panel WordPress. Stačí sa prihlásiť na informačný panel WordPress a v hornej časti obrazovky doprava sa zobrazí rozbaľovacia ponuka Možnosti obrazovky. Kliknutím na túto ikonu rozbalíte a začiarknutím / zrušením začiarknutia aktivujete / deaktivujete widgety. Potom môžete svoje miniaplikácie presunúť myšou a usporiadať podľa vašich predstáv.

Jedinou nevýhodou je, že táto metóda ukladá vaše nastavenia podľa jednotlivých používateľov, čo znamená, že ak máte blog pre viacerých autorov, nebude vám to veľmi prospešné. Používateľom tiež nemôžete zabrániť v tom, aby si aktivovali widgety ľubovoľne.

Bonus: Použite doplnok

Väčšinu času sme strávili pokrývaním možností kódu. Ak ste však pripnutý čas, môže vám byť užitočný doplnok.

Možnosť 1: Konečný doplnok Tweaker pre WordPress

Ultimate Tweaker pre WordPress

Po prvé, niečo trochu iné: Ultimate Tweaker pre WordPress, dostupné od CodeCanyon. Skutočne najlepšia možnosť doplnku pre úpravy správcu WordPress (a niekoľko ďalších funkcií WordPress).

Väčšina doplnkov podporuje funkcie na jeden konkrétny účel, ale nie na Ultimate Tweaker; tento doplnok je všestranný všestranný, taký, aký som nikdy predtým nevidel. Ultimate Tweaker v podstate podporuje viac ako 240 rôznych hackov, trikov a nástrojov WordPress, ktoré vám uľahčia život. Vďaka tomu je užitočné niekoľkými spôsobmi: zlepšenie efektívnosti, odstránenie častí WordPress, ktoré vás obťažujú, a rozšírenie základnej funkcie WordPress nad rámec toho, čo ste považovali za možné.

Týchto 240 hackov je skutočne rôznorodých a možno ich rozdeliť do 35 rôznych kategórií. Na predstavu o tom, čo môže Ultimate Tweaker urobiť, uvádzame iba niekoľko jeho „hackov“:

 • Pridajte logo nad ponuku bočného panela
 • Znovu usporiadajte informačný panel a prihlasovaciu stránku WordPress
 • Na svojom webe zakážte kliknutie pravým tlačidlom myši alebo tlačidlo obrazovky obrazovky
 • Zvýšte bezpečnosť pridaním reCaptcha 2 na prihlasovaciu obrazovku
 • Ak chcete zmenšiť veľkosť súborov obrázkov, nastavte kvalitu JPEG
 • Povoliť krátke kódy v textových miniaplikáciách
 • Vytvorte minimálny počet slov pre príspevky
 • Na prihlasovacej obrazovke zakážte nesprávne trasenie hesla
 • Pridajte na svoj web kód Google Analytics
 • 19 nových klávesových skratiek pre WordPress
 • Vytvorte si vlastnú stránku 404
 • Zakázať automatické aktualizácie WordPress

Mnoho z týchto hackerov WordPress sú veci, na ktoré sme sa všetci v určitom okamihu obrátili so spoločnosťou Google. Väčšina z nich je sama o sebe relatívne menšia, ale s komplexným zoznamom niekoľkých stoviek môže doplnok ponúknuť veľa hodnoty. Komunita WordPress je zvyčajne veľmi hlasná o tom, čo by rád videl z jadra WordPress, takže dúfam, že vývojári počúvajú komunitu a implementujú niektoré svoje návrhy do budúcich aktualizácií tohto doplnku..

Možnosť 2: Téma správy Forest - Revolution WordPress

Forest WordPress téma správcu

Chcete iba zmeniť značku koncového prvku vášho webu? Aj keď zvyčajne odporúčame použiť trochu kódu, môžete použiť aj doplnok. Ak vás nudí vzhľad predvoleného dashboardu, téma správcu Forest WordPress vám umožní trochu vylepšiť vzhľad. A iba za 9 dolárov. Forest nezmení spôsob vykonávania známych úloh v programe WordPress, ako napríklad pridávanie príspevkov / stránok, iba urobí program WordPress look lepšie, keď ich robíte! Doplnok tiež umožňuje upraviť predvolenú prihlasovaciu stránku programu WordPress.

Snímka obrazovky s témou Forest admin

Forest umožňuje pridať svoj vlastný obrázok na pozadí na informačný panel WordPress - alebo môžete použiť jeden zo šiestich poskytnutých obrázkov, a to vrátane obrázku na obrázku vyššie. Prístrojovú dosku môžete prispôsobiť pomocou vlastnej kreativity (pomocou neobmedzeného množstva farieb) alebo pomocou jednej z predvolených farebných schém WordPress. Informačný panel si môžete ďalej prispôsobiť výberom vlastnej typografie z viac ako 600 písiem Google. Doplnok podporuje svetlú a tmavú pokožku a môžete nakonfigurovať úrovne krytia každého prvku. Ak sa na ovládacom paneli nachádzajú niektoré tlačidlá, ktoré nepoužívate, môžete ich dokonca skryť - je to skvelé pre klientske webové stránky, na ktorých ich môže príliš veľa možností preťažiť..

Poznámka: Forest nezmení vzhľad vašich webových stránok žiadnym spôsobom, je to čisto pre pozadie.

Zdroje na prispôsobenie informačného panela WordPress

Chcete sa dozvedieť viac o prispôsobení dashboardu WordPress? Tu je niekoľko ďalších zdrojov pre vašu profesionálnu súpravu nástrojov:

Nad tebou ...

Vytvorenie vlastného dashboardu WordPress je jedným z najlepších spôsobov, ako posilniť imidž značky a poskytnúť svojim klientom prispôsobené skúsenosti. Je to jednoduché a nezaberie to veľa času. Tak na čo čakáš? Získajte prispôsobenie.

Čo ste sa tu dnes naučili? Už ste niekedy vytvorili vlastný informačný panel správcu WordPress? Podeľte sa s našou dychtivou komunitou v komentároch nižšie. na zdravie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map