Ako sledovať sociálne metriky pre stránky WordPress

Ako sledovať sociálne metriky pre stránky WordPress

Kedy ste naposledy skúmali spôsob, akým používatelia zdieľajú vaše príspevky a stránky na svojich účtoch v sociálnych sieťach? Spočiatku by sa mohlo zdať čudné znepokojovať, koľko ľudí tweetovalo váš posledný príspevok na blogu. Takéto počty a trendy vám však umožňujú nahliadnuť do toho, aký populárny je váš web a ktoré stránky alebo príspevky fungujú. Našťastie je ľahké pridať a sledovať sociálne metriky pre váš web WordPress.


Keďže sociálne médiá sú takým výrazným meradlom dôveryhodnosti a zdatnosti vyhľadávacieho nástroja, pozrime sa, ako môžete sledovať svoje sociálne metriky pre svoj web WordPress. Prvou časťou sledovania vašich sociálnych metrík je zhromaždenie všetkých grafov a štatistík, ktoré súvisia s vašimi stránkami sociálnych médií.

V ideálnom prípade budete mať prístup k dôležitým sociálnym metrikám pre WordPress, ako napríklad:

 • reach: celkový počet zobrazení, zmienok alebo iných zdrojov viditeľnosti, ktoré vaše príspevky môžu získať (so zapojením alebo bez neho)
 • stretnutiu: hodnotenia Páči sa mi, komentáre, správy a akékoľvek iné interakcie, ktoré vaše publikum má s vaším obsahom
 • konverzie: koľko kliknutí na vaše príspevky v sociálnej sieti vedie k splneniu cieľa (predaj v obchode, predplatné spravodajcu atď.)
 • Podiel hlasu: Toto sa zameriava na porovnanie vašej konkurencie a vplyvu, ktorý máte

Je to však len niekoľko veľkých – je tu veľa ďalších metrík, ktoré môžete sledovať, napríklad rast publika, NI, kanály, časy odozvy, kľúčové slová a ďalšie, v závislosti od vašich cieľov a typu údajov, ktoré hľadáte. Našťastie existuje množstvo dôveryhodných služieb, ktoré môžete použiť na automatizáciu tohto procesu za vás.

Poznámka: Uvedené ceny sú 4. júna 2020, čas aktualizácie tohto príspevku.

1. Sprout Social

Sprout Social

Sprout Social Analytics

Sprout Social sa inzeruje ako spôsob, ako osloviť a zapojiť svoje publikum pomocou integrovanej správy a vytvárania prehľadov. A nemôžeme ich zaviniť. Táto prémiová služba ponúka veľa skvelých funkcií na sledovanie sociálnych metrík pre váš web WordPress s minimálnym úsilím z vašej strany. S Social Sprout sa môžete pripojiť k svojim účtom na sociálnych sieťach, aby ste naplánovali svoj rozvrh publikovania, sledovali a sledovali interakciu s príspevkami, sledovali analýzy a dokonca umožňovali počúvanie funkcií na prezeranie podrobných informácií o publiku (vek, pohlavie, zariadenie a ďalšie).

Sprout Social Reporting Social Metrics

Vstavané prehľady sociálnych médií uľahčujú zhromažďovanie a interpretáciu údajov, sledovanie vašich cieľov a optimalizáciu vašej stratégie sociálnych médií. Sprout Social ponúka špecializované správy pre zoskupené sociálne účty, označené správy, konkurentov, platenú reklamu a tímy / úlohy. K dispozícii je dokonca prispôsobiteľný nástroj na tvorbu prehľadov, viac ako 150 metrík, rozšírené filtrovanie a možnosti porovnania, aby ste zo sociálnych údajov mohli čo najviac vyťažiť..

Kompatibilné platformy: Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, LinkedIn
Cena: 99 dolárov na používateľa mesačne s až 5 sociálnymi profilmi

2. HootSuite

HootSuite

HootSuite Analytics

Ďalej na našom zozname je platforma pre správu sociálnych médií spoločnosti Hootsuite. S možnosťou plánovania príspevkov, správou obsahu, sledovaním výkonu, analýz a dokonca aj riadenia tímov je ďalším skvelým nástrojom na zváženie sociálnych metrík. Hootsuite dokonca ponúka bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu, čo z neho robí vynikajúcu voľbu, ak chcete monitorovanie svojich metrík vyskúšať prvýkrát..

Sociálne metriky s hlásením o HootSuite

Čo teda Hootsuite obsahuje? Po pripojení k svojim účtom budete môcť zobraziť prehľady svojich príspevkov, interakcií, výkonnosti, časových rámcov a ďalších. S viac ako 200 metrikami na výber si môžete svoje prehľady prispôsobiť tak, aby vyhovovali vašim potrebám, čo ešte viac zjednoduší optimalizáciu vašej stratégie. Hootsuite sa tiež integruje s inými nástrojmi sociálnej metriky, ako sú Brandwatch, Unmtric, Weibo a ďalšie, pre ďalšiu analýzu návratnosti investícií..

Kompatibilné platformy: Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Pinterest, LinkedIn
Cena: 29 dolárov mesačne pre jedného používateľa s až 10 sociálnymi účtami

3. SEMRush

SEMRush

SEMRush Social Media Toolkit

SEMrush obsahuje veľa funkcií na optimalizáciu svojich webových stránok pre SEO vrátane auditu, sledovania pozícií, spravodajských informácií o hospodárskej súťaži, spätných odkazov, analýzy a dokonca aj súboru nástrojov sociálnych médií. Aj keď je stránka SEO veľmi užitočná, pridané metriky v sociálnej oblasti robia spoločnosť SEMrush ešte atraktívnejšou, ak hľadáte jednu službu, ktorá zvládne oba aspekty.

SEMrush Reporting Social Metrics

Pomocou súpravy nástrojov sociálnych médií SEMrush môžete prepojiť svoj účet so svojím Facebookom, Instagramom a Linkedinom, aby ste mohli plánovať svoje príspevky, vytvárať reklamy, zvyšovať príspevky a sledovať svojich konkurentov. Navyše si budete môcť zobraziť intuitívne prehľady, ktoré vám poskytnú informácie o tom, ktoré príspevky sa nachádzajú, kedy, ak oslovujú vaše publikum, vytvárajú konverzie a ďalšie. Navyše, ako už bolo spomenuté, SEMrush ponúka celý rad funkcií optimalizácie SEO, ktoré môžete použiť v spojení so sociálnymi metrikami na ďalšie zdokonaľovanie stratégií online marketingu..

Kompatibilné platformy: Štatistiky sú k dispozícii iba pre Facebook, Instagram a LinkedIn (ďalšie funkcie sú kompatibilné aj so službami Twitter, YouTube, Pinterest).
Cena: 99,95 dolárov mesačne na program Pro, ktorý umožňuje monitorovanie až 50 sociálnych profilov

Vyskúšajte svoje prehľady

Teraz je čas zistiť, ako si vediete. Pomocou sociálnych metrík vyhľadajte, ktoré príspevky sú najobľúbenejšie. Poznamenajte si, ktoré platformy sociálnych médií (Facebook, Twitter, Pinterest atď.) Tvoria väčšinu zdieľaní tohto príspevku. Pomôže vám to rozlúštiť najobľúbenejší obsah. Potom môžete sformulovať budúce príspevky na základe toho, ktoré publikum si bude najradšej užívať a zdieľať, a budete vedieť, ktorá sociálna platforma je pre váš web najužitočnejšia..

A čo DIY?

Samozrejme, môžete to urobiť všetko sami. Je úplne možné manuálne sledovať vaše príspevky, komentáre, príspevky v sociálnych médiách, ako napríklad opätovné zdieľanie, sledovatelia a ďalšie. v skutočnosti, Examinátor sociálnych médií obsahuje skvelého 10-krokového sprievodcu o tom, ako si môžete vytvoriť svoju vlastnú tabuľku na sledovanie všetkých dôležitých metrík. Je to však náročné na pracovnú silu a časovo náročné. Preto by sme vám odporúčali použiť jeden z vyššie uvedených nástrojov, ak máte vážne problémy so zachovaním kariet podľa vlastných sociálnych metrík..


Metriky sociálnych médií nie sú až také zložité ako spravovanie celkovej štatistiky stránok v niečom, ako je Google Analytics. Keďže však sociálne médiá zohrávajú takú veľkú úlohu v dôveryhodnosti a hodnotení vyhľadávacích nástrojov, je rozumné ponechať si vo svojom arzenáli nástroj metriky sociálnych médií..

Každá z uvedených služieb ponúka sociálne metriky, ktoré môžete použiť na zlepšenie vašej stratégie sociálnych médií, ale v závislosti od vašich potrieb (alebo rozpočtu) si môžete zvoliť jednu z nich. Sprout Social ponúka najviac, pokiaľ ide o analytiku a podávanie správ (najmä ak inovujete na svoj profesionálny plán $ 150 / mesiac). Ale ak je váš rozpočet obmedzený, Hootsuite s dostupnými cenami a množstvom funkcií by mohol byť lepší. Alebo namiesto toho, ak chcete monitorovať svoje SEO a sociálne služby pomocou služby SEMrush, môže to byť lepšie.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa sledovania metrík sociálnych médií pre váš web WordPress, v riadku v sekcii komentárov umiestnite riadok. Použili ste na sledovanie výkonnosti na platformách ako Facebook a Twitter nejaké iné nástroje na analýzu sociálnych médií? Rád by som o nich počul!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map