Ako udržať SEO Juice pri presúvaní obsahu WordPress do novej domény

Ako udržať SEO Juice pri presúvaní obsahu WordPress do novej domény

Súhlasíte s tým, že presun obsahu WordPress do novej domény je pre mnohých používateľov systému WordPress náročnou úlohou. Čo robiť? Kde začať? Na ktoré služby sa môžete spoľahnúť? A ako si udržujete svoje SEO poradie po prechode? Toto sú len niektoré z otázok, s ktorými sa stretnete pri presúvaní obsahu WordPress z jednej domény do druhej.


Migrácia do novej domény je ako presun stránky medzi hostiteľmi, ale s jedinou výnimkou; potom musíte vytvoriť trvalé 301 presmerovania. Je to uskutočniteľné, aj keď musíte byť opatrní. Nezabudnite, že tu hovoríme o vašej firme, čo znamená, že by ste sa nemali ponáhľať s ničím. Nehádajte, aby ste pre svoje problémy nekončili chrličnou migrénou.

Aby sa veci rozbehli, tu je pohľad na dnešný príspevok z vtáčej perspektívy:

 • Predtým si vytvorte úplnú zálohu svojho webu WordPress
 • Vyčistite svoju novú doménu
 • Na presun obsahu WordPress použite doplnok Duplicator WordPress
 • Nahrajte svoj obsah WordPress do novej domény
 • Nastavenie presmerovaní 301
 • Upozornite spoločnosť Google a používateľov
 • Urobte svoj šťastný tanec

A keďže by ste chceli udržiavať SEO šťavu po presťahovaní, je v najlepšom záujme školiť sa na nejaký SEO. Tu je niekoľko príspevkov, ktoré vás nasmerujú správnym smerom:

 • Najlepšie nástroje WordPress SEO pre rok 2017 na zlepšenie poradia vo vyhľadávačoch
 • Sprievodca pre začiatočníkov k SEO WordPress [séria príspevkov]
 • WordPress SEO: vyššie hodnotenie vo vyhľadávačoch
 • 10 najdôležitejších funkcií WordPress SEO od Yoast
 • WordPress SEO Best Practices pre rok 2015 a ďalšie roky

S touto preambulou, čo keby sme sa ponorili rovno a dostali sme to a hotovo? Tu je šťava:

Pohybujúci sa obsah WordPress: Predpoklady

Presun obsahu WordPress do novej domény nie je pre každého. Musíte sa posadiť a zhodnotiť, či je tento krok nevyhnutný. Môže vaša firma stále prosperovať bez pohybu? Ak áno, nemusíte sa presúvať do novej domény.

Prechádzate na novú doménu, pretože spoločnosť Google narazila na vašu starú doménu niekoľkými pokutami z dôvodu slabého obsahu WordPress? Presunutie rovnakého obsahu do novej domény bude mať stále za následok pokuty. Ak tenký obsah trápi vaše hodnotenie, musíte si dať dom do poriadku. Nemusíte sa sťahovať do novej domény.

Pripravte sa vopred

Existuje veľa dôvodov, prečo by ste chceli presunúť svoj obsah WordPress do novej domény. Možno vaša stará doména nasáva život z vás. Nenávidíte doménu a to, čo predstavuje. Možno ste rebranding a nová doména dáva oveľa väčší zmysel ako vaša stará doména.

Možno spájate niekoľko webových stránok a chcete mať všetko pod jednou doménou. Možno sa stala dostupnejšia doména priateľskejšia pre používateľov a chceli by ste urobiť skok. Všetky tieto a ďalšie sú platné dôvody, ktoré si môžu vyžadovať presun.

Jednoducho povedané, musíte sa pripraviť vopred. Pretože vaše obchodné a SEO rebríčky visia na rovnováhe, musíte zaistiť, aby bol tento krok k lepšiemu.

Poznámka: Po presunutí obsahu WordPress do novej domény sa na chvíľu objavia nižšie objemy prenosu, pretože spoločnosť Google a používatelia sa prispôsobia tejto zmene. Nepotírajte sa o to; svoje hodnotenie získate za pár týždňov.

Keď už hovoríme o prípravách, musíte začať najdôležitejším krokom, ktorý nás predstavuje v našej nasledujúcej časti.

Pred premiestnením obsahu WordPress: Vytvorte úplnú zálohu svojho webu

Mýliť sa je ľudské. Všetko je v poriadku jednu minútu a ďalšiu, s * zasiahne to fanúšika. Je to nevyhnutné, a preto musíte byť pripravení. Predtým, ako začnete robiť niečo, je dôležité vytvoriť úplnú zálohu vášho webu WordPress.

Hovorím o zálohovaní statických súborov a vašich databáz. Nebudem sa venovať podrobnostiam, pretože – príspevky:

 • Ako zálohovať svoje stránky WordPress (plus užitočné doplnky)
 • Najlepšie zálohovacie služby a doplnky pre webové stránky WordPress

So zálohou na mieste je čas zostať dole a špinavý.

Vyčistite svoju novú doménu

V prípade, že vaša nová doména bola zaregistrovaná v minulosti, je dôležité zaistiť, aby neprišla s predchádzajúcimi sankciami. Nerobte si starosti, vyčistenie akejkoľvek domény je také jednoduché ako A, B, C. Všetko, čo potrebujete, je požiadať o novú doménu Nástroje správcu webu Google a prejsť na návštevnosť z vyhľadávania -> Ručné akcie.

Ak neexistujú žiadne problémy, ste zlatí a môžete pokračovať v ťahu. Ak sa vyskytnú problémy, opravte ich a odošlite žiadosť o opätovné posúdenie. Pokračujte, iba ak je žiadosť schválená.

Premiestnenie obsahu WordPress

Aj keď to v závislosti od veľkosti vášho webu vyžaduje veľa času, presun obsahu WordPress do novej domény je druhou najjednoduchšou súčasťou procesu. Svoju lokalitu môžete presunúť ručne pomocou FTP alebo pomocou doplnku Duplicator. Budeme sa vyhýbať prvému z nich, pretože kto má čas na manuálne stiahnutie celého webu.

Presúvanie obsahu WordPress pomocou doplnku Duplikátor

rozmnožovacie-plugin

Aký je zachránca života tento doplnok. Doplnok Duplicator vám umožňuje presúvať web WordPress medzi doménami alebo hostiteľmi, rozbaľovať web na localhost za účelom vývoja, zálohovať web, duplikovať živé stránky do pracovnej oblasti a zväzovať celý web WordPress pre ľahkú distribúciu.

S viac ako 800 000 aktívnych inštalácií a vynikajúcim hodnotením 4,9 / 5,0 nemôžete s Duplicator nikdy pokaziť. Jediné, čo musíte urobiť, je nainštalovať a aktivovať doplnok vo vašej starej doméne, ktorý pridá do ponuky správcu položku ponuky „Duplikátor“..

Potom kliknutím na položku ponuky Duplikátor otvorte túto obrazovku:

presunúť obsah wordpress udržiavať seo šťavu

Potom kliknite na tlačidlo Vytvoriť nový a vytvorte nový balík. Na nasledujúcej obrazovke zadajte názov balíka (slúži iba na účely identifikácie) a kliknite na tlačidlo „Ďalej“:

presunúť obsah WordPress, aby sa šťava SEO

Duplikátor prehľadá váš web a dá vám správu o stave. Ak všetko vyzerá dobre, pokračujte v zostavovaní. V tomto okamihu by ste mali vidieť:

rozmnožovacie budovanie-package

Buďte trpezliví, ak máte obrovské webové stránky, pretože trvanie celého procesu závisí od veľkosti vášho webu. Moja testovacia stránka, ktorá má približne 100 MB (motívy, doplnky, obrázky atď.), Trvala asi 2 minúty. Na konci úspešného zostavenia by sa vám mala zobraziť táto obrazovka:

rozmnožovacie-success obrazovkou

Stiahnite si súbor installer.php a archivovaný balík do svojho počítača a pripravte sa na ďalšiu časť.

Presun obsahu WordPress do novej domény

Ak ste to ešte neurobili, svoju novú doménu nastavte pomocou hostiteľa. Táto nová doména by mala odkazovať na úplne prázdny adresár, v ktorom bude nová lokalita žiť. Pripojte sa k tomuto adresáru pomocou Správcu súborov alebo FTP. Nahrajte súbory balíka aj inštalátora na svoju novú stránku. Spustite inštalátor tak, že prejdete na stránku http://newdomain.com/installer.php:

nahrávanie-WordPress-content-to-new-domény

Na vyššie uvedenej obrazovke budete musieť poskytnúť informácie o databáze novej lokality. Upozorňujeme, že doplnok Duplicator funguje s prázdnymi databázami, preto sa uistite, že neobsahuje žiadne informácie. Ďalej začiarknite políčko „Prečítal som si všetky varovania a upozornenia“ a potom kliknite na tlačidlo „Spustiť nasadenie“. To vedie k:

inštalácia-WordPress-content-on-new-domény

Inštalátor duplikátora nastaví váš obsah, témy, doplnky a databázu WordPress a potom vás presmeruje na obrazovku s aktualizačnou adresou URL:

update-url-settings

Tu môžete zodpovedajúcim spôsobom aktualizovať svoje adresy URL. Po tomto prejde inštalátor na poslednú obrazovku, na obrazovku po inštalácii, ktorá vám ukáže, čo máte robiť ďalej. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je osviežiť permalinky. Prihláste sa do svojej novej inštalácie WordPress pomocou starých prihlasovacích údajov, prejdite na Nastavenia -> Permalinky a kliknite na tlačidlo Uložiť zmeny..

Po prihlásení na nový web sa na informačnom paneli programu WordPress zobrazí upozornenie, v ktorom vás vyzve na odstránenie vyhradených súborov služby Duplicator:

Prístrojová doska-kopírka-oznámenia

Uvedené súbory odstránite podľa pokynov.

Potom skontrolujte na svojom novom webe nefunkčné odkazy, chýbajúce obrázky a ubezpečte sa, že všetko funguje tak, ako by malo (máme radi Kontrola prerušeného odkazu pre WordPress, ako aj integrita pre Mac). V tejto chvíli váš obsah WordPress existuje v novej doméne, ale to nestačí. Musíme implementovať trvalé presmerovania 301, aby sme udržali všetku šťavu SEO, ktorú ste tak usilovne získali.

Nastavenie trvalých presmerovaní 301

301 presmerovaní je užitočných, pretože odosielajú vyhľadávacie nástroje a používateľov z vašej starej domény do vašej novej domény. Každý používateľ, ktorý pristane na vašich starých príspevkoch, bude presmerovaný na vaše nové stránky, čo je presne to, za čo sa venujeme. Z tohto dôvodu je dôležité zachovať vlastníctvo starej domény tak dlho, ako je to možné.

Ako však presmerujete prenos do svojej novej domény? Je to jednoduché. Ak stále hosťujete svoju starú doménu, môžete sa k svojej starej webovej adrese URL pripojiť pomocou Správcu súborov alebo SFTP / FTP. Pridajte nasledujúci kód do súboru .htaccess:

# Voľby + FollowSymLinks
PrepíšteEngine on
RewriteRule ^ (. *) $ Http://www.newdomain.com/$1 [R = 301, L]

Stačí nahradiť doménu newdomain.com novou webovou adresou domény. Navštívte svoju starú doménu a otestujte, či presmerovanie funguje. A to je všetko! Práve ste presunuli obsah WordPress do novej domény, pričom ste si ponechali SEO šťavu. Toto je najlepšie riešenie, pretože presmeruje vaše staré stránky na rovnakú stránku v novej doméne, čo je pre SEO lepšie.

Ďalšou možnosťou by bolo prihlásiť sa do registrátora vašej domény (napríklad Choď oci), aby ste nastavili presmerovanie domény, ale všetky staré stránky sa presmerujú na vašu novú domovskú stránku a nie na zodpovedajúci obsah.

Skôr sme sa zmienili o tom, že pri úprave používateľov a indexovaní vašej novej domény Google dôjde k dočasnej strate prenosu. Ak si môžete minúť minútu, začnite informovaním používateľov prostredníctvom blogových príspevkov. Je dôležité, aby ste vysielali tento krok, pretože to robia úžasní ľudia. Upozornite tiež spoločnosť Google na zmenu adresy. Stačí sa prihlásiť do svojho účtu Google Webmaster a prejsť na Konfigurácia -> Zmena adresy.

Nakoniec musíte svoje stránky otestovať, akoby ste mali úplne nový web. Napravte všetky chyby, ktoré sa mohli objaviť pri pohybe, a získajte spätnú väzbu od používateľov. Zistite, prečo musíte vytvoriť blogové príspevky oznamujúce tento krok?

Záverečné slová

Presun obsahu WordPress do novej domény a udržiavanie rebríčka SEO je jednoduché, ak budete starostlivo postupovať podľa týchto krokov. Ponáhľajúc sa k veciam vás opustia iba chyby, ktoré je ťažké prekonať, čo vás bude stáť čas a peniaze. Opäť platí, že ak si nie ste niečím istý, neváhajte.

Dúfame, že vám tento sprievodca pomohol úspešne presunúť obsah WordPress do novej domény. Ak ste narazili na problém, máte otázku alebo návrh, neváhajte a napíšte nám riadok do komentárov nižšie. Vždy sa tešíme na vaše pripomienky.

A čo ten šťastný tanec? Na zdravie a šťastný pohyb!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me