Ako vytvoriť e-mailovú kampaň pre WordPress

Ako vytvoriť e-mailovú kampaň pre WordPress

E-mailové odkvapkávacie kampane sú dôležitou súčasťou vašej celkovej e-mailovej marketingovej stratégie, ktorej výsledkom sú lepšie miery otvorenia e-mailov, prekliknutia a interakcie. Sú to jednoducho osvedčené techniky e-mailového marketingu práca.


E-mailové marketingové kampane s kvapkaním môžu byť použité na rôzne formy e-mailových marketingových aktivít vrátane bulletinov, aktualizácií produktov / služieb, e-mailov s opusteným nákupným košíku, slávnostných propagácií a mnohých ďalších.

V tomto článku sa chystáme hovoriť o rôznych typoch e-mailových kampaní a o tom, ako ich vytvoriť pomocou MailChimp. Nakoniec vytvoríme vlastnú e-mailovú odkapávaciu kampaň pre zákazníkov WPExplorer, ktorá ilustruje, ako môžete použiť odkapávací marketing na propagáciu a zvýšenie konverzií svojich vlastných produktov WordPress..

Úvod do e-mailových odkapávacích kampaní

Premýšľali ste niekedy, prečo používame slovo „kvapkanie“ v e-mailových kampaniach na odkvapkávanie? (Vždy som o tom uvažoval.) Inšpirovalo sa to zavlažovaním – technikou zberu vody v poľnohospodárstve, kde sa voda zhromažďovala a prešla do pôdy., veľmi pomaly. Voda sa doslova zhromažďuje po kvapkách a je spôsobená, že sa dostane priamo do koreňa rastliny.

Odkapávacie kampane sa neobmedzujú iba na e-mail – tento pojem sa vzťahuje aj na priamy poštový a telefonický marketing. Ale zamerajme sa na to e-mail odkvapkávame kampane?

Výzva s jednoduchými e-mailovými spravodajcami

Pokiaľ ide o e-mailové informačné bulletiny, obchodníci majú spoločný problém. Keď sa niekto prihlási na odber bulletinu, uvidí iba Nový e-maily, a nie tie, ktoré boli odoslané v minulosti. Tento problém sa znásobuje v e-mailových marketingových kampaniach rôznych produktov a služieb. Bez kampane na odkvapkávanie e-mailov si predplatitelia občas prídu o dôležité informácie, ako napríklad ako začať, dôležité oznámenia, aktualizácie produktov a mnoho ďalších..

Kampaň na odkapávanie e-mailov umožňuje obchodníkovi nakonfigurovať a prispôsobiť e-maily, ktoré sa posielajú každému novému predplatiteľovi. Sú známe mnohými inými menami – odkvapkávací marketing, automatizovaná e-mailová kampaň, e-maily počas životného cyklu, automatická odpoveď a automatizácia marketingu atď. Koncept je rovnaký – odkvapkávacie e-mailové kampane sú súborom marketingových e-mailov, ktoré sa automaticky odosielajú podľa plánu.

Segmentácia a prispôsobenie

Toto sú dva veľké piliere dobrej e-mailovej odkapávacej kampane. Segmentácia nám umožňuje rozdeliť účastníkov do rôznych skupín a prispôsobenie nám umožňuje posielať relevantnejšie e-maily do každej z týchto segmentovaných skupín, čím sa zvyšuje pravdepodobnosť konverzie.

Urobme príklad. Všetci sme používali Dropbox. Dropbox má dva základné typy zákazníkov – zadarmo a platené. To je ich prvá úroveň segmentácie. Cieľ týchto dvoch skupín (alebo segmentov) je dosť odlišný.

 1. E-mailová odkvapkávacia kampaň zaslaná prvej skupine by zákazníka informovala o rôznych vlastnostiach a výhodách Dropboxu a presvedčila ho, aby prešiel na platenú verziu..
 2. Ľudia v druhej skupine už platia zákazníkom, a preto cieľom druhej skupiny by bolo zapojiť a udržať platiacich zákazníkov.

Prispôsobenie umožňuje odosielať e-maily obsahujúce skutočné meno osoby, produkty, ktoré si prezerali, a mnoho ďalších. Tu je prispôsobený e-mail, ktorý odošle spoločnosť Airbnb, keď pakľúče si prezeral nocľah s raňajkami v mestskom Treehouse v Portlande.

Ako Jimmy zdôrazňuje jeho blogový príspevok, tento e-mail mu bol skutočne odoslaný do jedného dňa po prezretí nehnuteľnosti. Airbnb si prispôsobil meno a obsah e-mailu s majetkom Jimmy, ktorý si pozrel druhý deň. Zahrnuli aj niektoré „odporúčané vlastnosti“, ktoré sú podobné tým, ktoré Jimmy poslal predtým, a preto majú vyššiu šancu na kliknutie.

Bežné stratégie e-mailovej odkapávania

E-mailové odkvapkávacie kampane majú jeden spoločný cieľ: konvertovať skúšobných zákazníkov a udržať ich v interakcii. Prečo udržať zákazníkov v interakcii? Aby váš produkt naďalej používali. Váš produkt má u vášho zákazníka špičkovú prítomnosť, ktorá mu bráni v súťaži pri každom spustení propagácie. E-mailové marketingové kampane sme rozdelili na rôzne prípady použitia a zdieľali sme príklad pre každú kategóriu.

Uvítacie e-maily

Tieto e-maily sa odosielajú vždy, keď sa zákazník zaregistruje pre váš produkt alebo službu. Mali by byť svieži, pútaví a mali by viesť zákazníka k CTA – ktorá má buď otvoriť aplikáciu alebo sa prihlásiť na webovú stránku..

Uvítacie e-maily by mali obsahovať:

 • Vymazať CTA
 • Ako začať s produktom – vrátane odkazov na vedomostnú základňu, fóra podpory a sociálne profily.
 • Tlačidlo odhlásenia – toto by mali mať všetky e-maily!

Pozrime sa na uvítací e-mail, ktorý vám poslala Asana – kick-ass aplikácia pre spoluprácu, ktorú vytvorili zakladatelia Facebooku..

Zahŕňa jedno jasné CTA – spustenie Asany. Tiež učí používateľa o tom, ako začať, v troch jednoduchých krokoch a pod každým krokom má veľa odkazov. Používateľ na ne nemusí nevyhnutne kliknúť, ale je tu pre prípad, že to potrebuje.

Ak sa niekto prihlási na odber vášho bulletinu, môžete použiť uvítaciu kvapku na automatické poslanie tohto používateľa na niektoré z vašich najviac zdieľaných blogových príspevkov. Alebo, ak získate novú registráciu na svoju skúšobnú úroveň, vyskúšajte odkvapkávanie s prípadovými štúdiami o tom, ako ostatní zákazníci používajú váš produkt..

Uvítacie e-maily sú prinajmenšom pekným spôsobom, ako povedať: „Hej, rád vás spoznávam!“

Biela kniha experimentu v prípade uvítacích e-mailov ukazuje, že uvítacie e-maily majú v priemere 58,7% otvorenú mieru, zatiaľ čo bežné e-maily sú okolo 14,6%. Keď sa tento uvítací e-mail odošle okamžite (t. J. Hneď po prihlásení používateľa), otvorená sadzba vyskočí na 88,3%.

Palubné e-maily

Účelom uvítacieho e-mailu je prinútiť osobu, aby aplikáciu otvorila alebo otvorila. To však nie je jediné, čo by mal váš ideálny užívateľ urobiť. Aby ste mohli odvodiť hodnotu z vášho produktu alebo služby, musí váš zákazník skutočne použitie váš produkt. Čo znamená, že musia urobiť prvý krok.

 • V prípade Asany, to vytvára prvú úlohu.
 • V prípade Dropboxu, jeho stiahnutie a inštalácia desktopovej aplikácie Dropbox. (Nie, nie mobilná aplikácia, ale počítačová aplikácia).

Tu je príklad palubného e-mailu od Asany. Pozrime sa, ako obsahuje dve CTA, obidve poukazujú na rovnakú akciu!

E-maily s doporučením

E-maily s odporúčaniami sú chrbtovou kosťou udržiavania zapojenia používateľov. Každý z Netflixu, Spotify, Instagram, Quora používa prispôsobené odporúčania, aby udržal svojich používateľov v kontakte. Vyšší stupeň personalizácie zvyčajne vedie k lepším otvoreným kurzom.

Zoberme si napríklad Quoru. Sledujem určité témy týkajúce sa Quory, ktoré ma zaujímajú. Quora používa tieto údaje na to, aby mi posielala e-maily s odporúčaním denne, v nádeji, že ich neustále kontrolujem každý deň. Ak sa mi páči niečo, čo ma zaujme, mohol by som naň kliknúť a to by ma priviedlo priamo do aplikácie.

Predmetom správy použitým v tomto e-maile je otázka, ktorá je uvedená v hornej časti. Nie to, ako sa e-mail otvára pomocou „Sourav’s digest“. Tam je personalizácia 101!

Algoritmus spoločnosti Quora rozhodol, že na základe mojej nedávnej aktivity v spoločnosti Quora by umiestnenie tejto otázky do hornej časti e-mailu s najväčšou pravdepodobnosťou prinieslo moje kliknutie. A hádaj čo? To robilo!

Obnovovacie e-maily

Úlohou obnovovacieho e-mailu je prilákať používateľa, aby obnovil ponuku služieb. Zákazníkom by ste mali zasielať obnovovacie e-maily s dostatočným predstihom pred uplynutím platnosti, aby si boli vedomí záväzku.

Marketa má úžasný blogový príspevok o tom, ako vytvoriť obnovovacie e-maily, ktoré sa skutočne otvoria. Okrem základných a stredne veľkých vecí bol pre mňa jedným z hlavných faktorov skutočnosť, že okolo obnovovacieho e-mailu bolo možné vytvoriť celú kampaň. Môžete začať pripomenutím. S blížiacim sa dátumom obnovy by ste mohli zvýšiť svoj pocit naliehavosti. Môže to byť asi 2 – 3 e-maily. Ak nič nefunguje, skúste poslať stimul – napríklad zľavový kupón. Keď uplynie dátum obnovenia a zákazník sa nezmení, môžete skúsiť poslať väčšiu motiváciu a povzbudiť (potenciálne strateného) používateľa, aby službu znova aktivoval..

iThemes poslal obnovovací e-mail s motiváciou spojený s pocitom naliehavosti. Ponúkajú obrovskú 60% zľavu na svoje celoživotné predplatné existujúce Zákazníci. A ak to nestačí, ponúkajú tiež odkaz na stiahnutie na úplne novú elektronickú knihu, ktorú uviedli na trh!

Technika strachu z vynechania (FOMO):

Na tomto snímku obrazovky vidíme, ako e-mail vyvoláva pre čitateľa pocit naliehavosti, a to tak, že ponúkne časovo obmedzenú ponuku, ktorá vyprší 5. mája 2017. Tento e-mail bol odoslaný 27. apríla, vďaka čomu je obdobie ponuky 10 dní.

Tu je mierny priestor na zlepšenie – v kópii by sa tiež mohlo uviesť, že ponuka trvá iba 10 dní (alebo menej ako 2 týždne). To by vytvorilo väčšia v mysli čitateľa v porovnaní s neskorším dátumom. Technika FOMO je osvedčenou marketingovou technikou, o ktorej je známe, že zlepšuje otvorené sadzby, prekliknutia a konverzie.

Potvrdzovacie e-maily

E-maily s potvrdením majú povahu transakcií, ktoré informujú používateľa o jeho nedávnej aktivite. Môže ísť o niečo od nákupu až po rezervácie. Niektoré organizácie posielajú potvrdzovacie e-maily z hľadiska bezpečnosti. Napríklad, keď sa prihlásite do svojho účtu Google z nového zariadenia, dostanete e-mail s potvrdením o „novej registrácii“.

E-maily s potvrdením majú väčšinou transakčný charakter a poskytujú používateľovi informácie. Dvojité informačné bulletiny s aktiváciou odosielajú potvrdzovací e-mail, aby overili, či sa používateľ skutočne prihlásil do zoznamu adries. Pozrime sa na niektoré potvrdzovacie e-maily z mojej doručenej pošty.

V tomto e-maile Jetpack monitoruje dostupnosť systému WordPress a okamžite mu pošle e-mail, keď zistí výpadok.

Tu je ďalší príklad e-mailu s potvrdením, ktorý poslal Firefox.

stretnutiu

Existujú rôzne typy zákaziek, ktoré môžu byť propagačné, na spätnú väzbu alebo informačné.

Spoločnosť Uber odvádza skvelú prácu so svojimi používateľmi na základe lokalizovaného obsahu. Spoločnosť Uber sa spojila s rôznymi populárnymi predajcami v meste a ponúkla svoje produkty a služby používateľom Uber. Prečo? Pretože Uber chce svojim používateľom prinášať hodnotu a vytvárať špičkovú prítomnosť. Takže keď nabudúce pomyslíte na zavolanie taxíka, pomyslíte na Ubera.

predmety

Keď je váš blog už nejaký čas, je čas diverzifikovať obsah. Podcasty, elektronické knihy a živé (alebo zaznamenané) kurzy sú jedny z najpopulárnejších a široko prijímaných médií na diverzifikáciu obsahu. E-mailovú odkapávaciu kampaň možno vytvoriť okolo konkrétneho kurzu alebo podcastu, aby ju propagovali a prinútili používateľa prihlásiť sa alebo si ju vypočuť..

V tomto e-maile Chris z RankXL zdieľa svoj nový kurz WordPress Blogging Academy. Skvelý príklad diverzifikácie obsahu a vodcovstva myslenia.

Zrušiť odber e-mailov

Zrušenie odberu e-mailov je „zbohom a rozlúčkou“ e-mailového marketingu. Uvedomili ste si, že ste už stratili zákazníka, keď sa odošle e-mailová adresa na odhlásenie. Toto je čas na získanie spätnej väzby od používateľa. Výška tónu, ako je „Je nám ľúto, že ťa vidíme“ je obyčajný. Čo by mohlo zmeniť, je otázka, čo sa pokazilo. Čo ich prinútilo zrušiť odber vášho spravodajcu? Môžete tiež zdieľať priamu e-mailovú adresu špecializovanému pracovníkovi pre šťastie zákazníkov, aby sa mohol užívateľ podeliť o svoje obavy.

Ako vytvoriť e-mailovú odkapávaciu kampaň s

MailChimp je moja obľúbená platforma pre e-mailový marketing a automatizáciu. Aby sme vám pomohli začať, tu je príručka pre začiatočníkov k MailChimp pre WordPress. Vďaka svojmu navždy bezplatnému modelu je MailChimp milovaná komunitou WordPress. Existuje veľa bezplatných a prémiových doplnkov WordPress o tom, ako rozšíriť svoj e-mailový zoznam pomocou MailChimp.

Teraz sa pozrime, ako môžeme pomocou MailChimp vytvoriť jednoduchú kampaň na odkapávanie e-mailov.

E-mailové šablóny ponúkané službou MailChimp

Toto sú niektoré z e-mailových šablón, ktoré ponúka MailChimp. Sú optimalizované pre umiestnenie obrázkov, množstvo textu a rozloženie e-mailu pre každú cieľovú akciu. Výber správnej šablóny je dôležitým krokom v e-mailovej kampani na odkvapkávanie.

Šablóna „Urobte oznámenie“ od spoločnosti MailChimp

Napríklad v ich Urobte oznámenie šablóny, MailChimp začína e-mail krátkym, ale tučným nadpisom a podnadpisom, ktorý komunikuje hlavný bod. Nasleduje niekoľko snímok, textov a nakoniec CTA.

Zmapujme každú zo šablón na možné prípady použitia e-mailových odkapávacích kampaní, ktoré sme videli predtým.

šablónaPrípady použitia
Predávame produktyPropagačné alebo obnovovacie e-maily
Urobte oznámenieAktualizácia e-mailov s produktom alebo službou
Povedz príbehVitajte, nalodenie a zapojenie, e-maily
NasledujE-maily s potvrdením, obnovením a odporúčaním
vychovávaťNové e-maily s kurzami a zákazkami

1. Vytvorte novú kampaň

Najprv sa prihláste do svojho hlavného panela MailChimp a vytvorte novú kampaň.

Ďalej kliknite na Vytvorte e-mail.

Vyberte ikonu automatizovaný a potom kliknite na Zdieľajte aktualizácie blogu. MailChimp ponúka rôzne typy automatizovaných e-mailových kampaní, od nových registrácií až po veľa e-mailov súvisiacich s elektronickým obchodom. Vytvoríme jednoduchý e-mail s aktualizáciou blogu, ktorý bude fungovať na informačných kanáloch RSS.

Nastavte názov kampane a zoznam, do ktorého chcete zasielať svoj spravodaj. Ak používate MailChimp prvýkrát, odporúčame vám vytvoriť fiktívny zoznam obsahujúci vaše e-mailové adresy, aby bolo možné ľahko zistiť chyby. Pokúste sa použiť aj rôzne typy e-mailových účtov, ako sú Gmail, Outlook atď.

2. Nakonfigurujte informačný kanál RSS a časovanie

Teraz je čas nakonfigurovať informačný kanál RSS. Ak ste novým konceptom, odporúčame vám prečítať si môj článok – Sprievodca RSS pre začiatočníkov v programe WordPress.

 1. Vyberte adresu URL informačného kanála RSS zo svojho blogu a zadajte ju do prvého poľa.
 2. Môžete nakonfigurovať doručovanie bulletinu na dennej, týždennej alebo mesačnej báze. V tomto návode sme vybrali každý deň.
 3. V prípade týždenného alebo mesačného spravodajcu je najlepšie zvoliť dni v týždni, v ktorých sa informačný bulletin odosiela. Frekvenciu e-mailov môžete nakonfigurovať v závislosti od vášho e-mailového plánu. Najlepšie je však obmedziť tento informačný bulletin na 2 e-maily za týždeň. Pamätajte, že príliš veľa e-mailov môže riskovať, že používateľ klikne na tlačidlo odhlásenia!
 4. Možnosť zmeny veľkosti obrázka zaisťuje, že odporúčané obrázky použité v blogových príspevkoch vyzerajú skvele na všetkých zariadeniach vrátane mobilných telefónov, stolných počítačov a tabletov..

Keď budete pripravení, pokračujte ďalším krokom.

3. Segmentujte svoj zoznam (alebo poslať e-mailom všetkým)

MailChimp vám vždy dáva možnosť segmentovať váš zoznam. V skutočnosti vás vyzýva, aby ste tak urobili. Keďže však ide o príručku a zoznam e-mailov je fiktívny zoznam s mojimi e-mailovými adresami, pošleme ho do celého zoznamu..

4. Vytvorte svoj e-mail

Na stránke s informáciami o kampani sa nachádza veľa akcií. Tu nakonfigurujeme riadky predmetu, text náhľadu a mnoho ďalších parametrov. Automatizované e-maily od MailChimp si budú vyžadovať použitie Zlúčiť značky RSS. Odporučil by som prejsť Článok s informáciami o RSS, získať lepšie porozumenie. Po dokončení pokračujte a vyberte vhodnú šablónu.

Všimli by ste si, že sa v e-mailovom dizajnéri objavia dve nové tlačidlá – Hlavička RSS a Položky RSS. Tieto bloky môžete presunúť myšou do svojho návrhu e-mailu a podľa toho ich nakonfigurovať.

Prispôsobiteľné bloky RSS v MailChimp

V prípade blokov Záhlavie RSS alebo Položky si môžete zvoliť prispôsobenie obsahu blokov alebo použitie blokov preddefinovaných programom MailChimp. V tomto návode som vybral ukážky možnosť a prispôsobiť veľkosti písma e-mailu. Po dokončení pokračujte a pošlite e-mail.

Toto je konečný produkt e-mailu odoslaného službou MailChimp.

Príklad: Vytvorenie e-mailovej odkapávacej kampane pre produkty WordPress

Čo teda súvisí s odkvapkávaním marketingu s WordPress? Je to výkonný marketingový nástroj, ktorý môžete využiť na rozšírenie publika svojho webu, zvýšenie konverzií pre vaše produkty WordPress online (témy, doplnky, služby atď.) A zapojenie nových predplatiteľov.

Na začiatku tohto článku sme preskúmali rôzne kategórie kampaní na odkvapkávanie e-mailov, ako sú uvítanie, nalodenie atď. Naša e-mailová odkvapkávacia kampaň bude obsahovať e-mail z každej z týchto kategórií. Pretože my vo WPExplorer sa zaoberáme vývojom špičkových prémiových tém, použijeme našu tému Total na ilustráciu toho, ako môžete používať e-mailové kampane na odkapávanie v skutočnej životnej situácii..

Segmentácia e-mailovej odkapávacej kampane

Skôr ako začneme, je dôležité si uvedomiť, že úspech e-mailovej odkapávacej kampane závisí od segmentácie a personalizácie.

Ako rozdelíme našu prvú e-mailovú kampaň na odkapávanie? Jednoduchá. Rozdeľujeme ho na základe skutočnosti, či je osoba prijímajúca e-mail zákazníkom WPExplorer alebo pravidelným odberateľom noviniek. Takto získame dve skupiny:

 1. Zákazníci, ktorí si zakúpia prémiové témy WPExplorer od spoločnosti Envato (napr .: Celkom)
 2. Ľudia, ktorí sa prihlásili na odber bulletinu z webovej stránky.

Vytvorme e-mailovú odkapávaciu kampaň pre ľudí, ktorí si nedávno kúpili tému Total od spoločnosti Envato.

Poznámka: Toto je len príklad. Toto nie sú skutočné e-maily, ktoré dostanete pri zakúpení témy Celkom. Themeforest neposkytuje tieto súkromné ​​informácie predajcom.

1. časť Uvítací e-mail

Toto je e-mail, ktorý zákazník dostane ihneď po zakúpení témy Celkom. V tomto e-maile upozorňujeme zákazníka na jeho nedávny nákup.

Vzorový uvítací e-mail zaslaný zákazníkovi ihneď po zakúpení témy Celkom.

 1. Aj keď je ideálne mať v e-maile iba jednu výzvu na akciu, pridali sme niekoľko ďalších, aby sme zahrnuli ďalšie informácie. Hlavnou výzvou na akciu je, aby zákazník navštívil webovú stránku témy Total, ktorá je venovaná vysvetleniu všetkých funkcií témy.
 2. V druhom odseku sme zvýšili počet odkazov, na ktoré sa dá kliknúť, na stránky, ktoré by zákazníci mohli považovať za užitočné, ako sú hosting, ukážky, funkcie tém atď..
 3. V poslednom odseku nájdete aj jasne viditeľný odkaz na odhlásenie. Zákazníkovi to oznámi, že rešpektujeme jeho doručenú poštu a nechceme pridať k hluku.

Čo sme nezahrnuli:

Uvítacie e-maily odoslané okamžite pri nákupe alebo pri registrácii majú vysokú otvorenú mieru. Sú mimoriadne dôležité, pretože sú prvým kontaktným miestom medzi firmou a zákazníkom; a preto musíme tvoriť opatrne.

Nechceme zahrnúť nič propagačného charakteru, ako je napríklad balíková ponuka hostingu alebo inovácia na rozšírený plán podpory. Takéto e-maily by sa mohli zasielať angažovaným zákazníkom, napríklad tým, ktorí sa otvorili alebo lepšie, klikli na CTA v e-maile.

2. časť – Palubný e-mail

Vzorový e-mailový e-mail na palubu poslaný zákazníkom témy Total

Účelom tohto palubného e-mailu je oboznámiť zákazníka s produktom a pomôcť mu rýchlo dosiahnuť jeho cieľ. Preto by sme mohli do nášho e-mailového e-mailu zahrnúť tipy, ako napríklad:

 1. Ako nainštalovať tému Total
 2. Ako nainštalovať požadované doplnky
 3. Ukážky webových stránok, ktoré boli vytvorené podľa témy
 4. Odkaz na podporný kanál pre prípad, že by niečo nefungovalo

Niektorí môžu kombinovať kroky nastupovania s uvítacím e-mailom, čo by tiež bolo v poriadku!

Časť 3 – Aktualizačný e-mail

Vzorová aktualizácia témy K dispozícii e-mail

Informovanie zákazníkov o aktualizáciách produktov zohráva dôležitú úlohu v životnom cykle šťastia a zachovania zákazníkov. Keď aktualizujeme tému o nové funkcie, opravy chýb alebo vylepšenia výkonu, je dobré poslať zákazníkovi e-mail s pripomienkou na aktualizáciu témy.

4. časť – Retenčný e-mail

Vzorový e-mail na obnovenie prehliadača WPExplorer

Priznajme si to – šťastie a udržanie zákazníkov zohrávajú zásadnú úlohu pri úspechu produktu (alebo organizácie). Najväčší príklad? Amazon. Prečo teda hovoríme o zadržiavacích e-mailoch? Tu je dôvod:

Téma Total WordPress bola vydaná v roku 2013 a rozvíja sa už viac ako štyri roky. Spoločnosť Envato ponúka kupujúcim so 6 mesačnou podporou a aktualizáciami ako predvolenú možnosť nákupu témy Total. Čo sa stane, keď zákazník potrebuje podporu po obdobie predplatenej podpory? V takom prípade je potrebný e-mail na obnovenie podpory. Nie všetci zákazníci to možno budú potrebovať. Bolo by však v najlepšom záujme nezávislého pracovníka alebo agentúry, aby si zakúpili dodatočnú podporu v prípade, že klient má „fantastické“ požiadavky..

Spúšťač e-mailovej kampane a časová os

Skvelé. Teraz máme e-maily. Ale kedy ich pošleme? Existujú nejaké spúšťače? Som rád, že ste sa opýtali! Tu je tabuľka so zvýraznením spúšťacích e-mailových kampaní a časových harmonogramov, ktoré by mali zmysel pre väčšinu tém alebo doplnkov WordPress..

Názov kampanespúšťčasová os
1 – Uvítací e-mailKeď si osoba kúpi témuOkamžitá
2 – Palubný e-mailĽudia, ktorí otvorili uvítací e-mail, môžu byť prvými príjemcami. Ostatní môžu dostať palubný e-mail po chvíli.Dva dni pre ľudí, ktorí otvorili uvítací e-mail. Štyri dni pre všetkých ostatných.
3 – Aktualizujte e-mailKeď je k dispozícii aktualizáciaOkamžitá
4 – Retenčný e-mailKeď platnosť plánu podpory zákazníka vypršíPäť mesiacov a dvadsať dní po zakúpení. To dáva zákazníkovi desať dní na rozhodnutie.

Ďalšia segmentácia na základe aktivity používateľa

Doteraz sme vytvorili e-mailovú odkapávaciu kampaň so službou MailChimp pre ľudí, ktorí si zakúpili tému Celkom od Themeforest.

Keby sme mali túto skupinu ďalej segmentovať, potom by sme sa mohli rozdeliť aktívny a neaktívne Zákazníci. Kto sú, pýtate sa? Tu to ide:

 • Definovali by sme aktívny zákazník ako osoba s dobrou mierou otvorenia e-mailu a prekliknutia. Inými slovami, aktívnymi zákazníkmi sú ľudia, ktorí otvárajú, čítajú a klikajú na odkazy v e-mailoch, ktoré sa im posielajú
 • neaktívne zákazníci na druhej strane sú ľudia s veľmi nízkou mierou otvorenia e-mailov, t. j. neotvárajú e-maily, ktoré im boli zaslané.

Je pravdepodobné, že aktívny zákazník poskytne spätnú väzbu na určité otázky týkajúce sa vylepšenia produktu alebo spätnej väzby. Mohli by sme im poslať e-mail, napríklad:

 • Keby ste mali zmeniť jednu vec o Total, čo by to bolo?
 • Aká je vaša najväčšia frustrácia z témy Total?

intercom má vynikajúci blogový príspevok na spätnú väzbu a e-maily s upútavkami a na to, ako ho spoločnosť Invision použila vo svojich prvých dňoch, aby sa prispôsobila dnešnému dňu. Tam to máte. Základná kampaň na odkapávanie e-mailov pre ľudí, ktorí si zakúpili tému Total!

záver

E-mailové odkapávacie kampane sú jedným z najlepších spôsobov, ako udržať svojich zákazníkov v kontakte s blogom, produktom alebo službou WordPress. Je to rozhodujúca súčasť cesty zákazníka, ktorá v konečnom dôsledku ovplyvní vaše podnikanie.

To všetko vyvoláva otázku – fungujú e-mailové kampane na odkvapkávanie skutočne? Áno, áno. Vlastne celkom dobre. Podľa prieskumu zhromaždené tímom za emailovým marketingovým balíkom Emma, ​​produkujú relevantné cielené e-maily 18-krát viac výnosov ako globálne vysielané. Zistili tiež, že ľudia, ktorí čítajú vaše e-maily, budú s väčšou pravdepodobnosťou klikať na odkazy v nich, a Zvýšenie miery kliknutia o 119% z kvapkajúcich e-mailov.

Tak čo si myslíte? Začali by ste implementovať e-mailové odkapávacie kampane? Čo by ste zmenili pri odkvapkávaní e-mailov, ktoré sme použili v príklade produktu WordPress? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map