Ako vytvoriť menu v

Ako vytvoriť menu v

Doposiaľ ste si užívali svoje dobrodružstvo WordPress. Vybrali ste si skvelú tému WordPress, zostavili peknú webovú stránku a oživili vaše strojové vybavenie WordPress SEO. Návštevníci začali priťahovať vaše nové podnikanie založené na WordPress, ale len málo z nich sa zmenilo na lojálnych fanúšikov alebo zákazníkov.


Vyskúšali ste službu Google Analytics a miera odchodov zo vstupnej stránky je cez strechu. Preto sa rozhodnete skontrolovať všetky aspekty svojich webových stránok, nemôžete však zistiť, kde je problém. Čo to do čerta?

No, poviem vám to: vaše navigačné menu WordPress môže byť príčinou vašich ťažkostí. Zlý systém ponuky navigácie zabráni návštevníkom v zisťovaní toho, čo potrebujú na vašom webe, a ak ho nenájdu, urobia len to, čo robí každá rozumná ľudská bytosť – kliknite na tlačidlo Späť a načítať stránku konkurenta..

Skvelý navigačný systém je na druhej strane ako mapa, ktorá vašim návštevníkom ukáže presne, kam majú ísť, aby našli, čo majú robiť. To znamená, že bez skvelej navigačnej ponuky stratíte zákazníkov vpravo, vľavo a v strede. Áno, kámo, mať skvelé navigačné menu – rovnako ako vodič rally má svojho navigátora – je veľmi dôležité.

V tomto sprievodcovi krok za krokom vám ukážeme, ako navrhnúť dokonalý navigačný systém. Potom vám ukážeme, ako presne nastaviť ponuky pomocou intuitívneho správcu ponúk WordPress.

Ako vytvoriť perfektný navigačný systém WordPress

navigácia pomocou wordpress

Ste pripravení na nejaké dobrodružstvo v menu? No jesť al carte … V tejto časti sa pozrieme na to, čo vytvára skvelý navigačný systém.

Nechaj to jednoduché

Najlepší navigačný systém sa ľahko používa.

Navigačné ponuky neskomplikujte zahrnutím stránok, ktoré používateľ nepotrebuje. Držte sa svojho najdôležitejšieho obsahu – obsah, ktorý musí používateľ dodržať dostatočne dlho, aby mohol prevádzať. Prepojte iba s vašimi najdôležitejšími stránkami WordPress, ako sú napríklad About, Contact, Hire / Product etc..

Keď už hovoríme o udržiavaní jednoduchosti, naozaj potrebujete túto mega ponuku na svojom malom osobnom blogu? Nemyslím si to; mega ponuky sú skvelé áno, ale sú ideálne pre mamutie stránky WordPress s miliardou bajtov obsahu a biliónmi produktov na zavedenie. Nechaj to hlúpe.

Počítajú sa aj súbory Sitemap

Mapa stránok je považovaná za nevyhnutné ozubenie dokonalého navigačného systému. Súbory Sitemap môžu pomôcť aj pavúkom vyhľadávacieho nástroja ľahko a správne indexovo prehľadávať vaše stránky, keď príde o stratu používateľa a / alebo narazia na obávanú chybovú stránku 404. Premýšľajte o tom ako o ponuke navigácie pre celý svoj web uverejnenej na špeciálnej stránke. Nemusíte sa obávať súborov Sitemap, sú to jednoducho stránky, ktoré obsahujú odkazy na všetky zdroje na vašom webe.

Najlepšie na tom je, že môžete ľahko vytvárať súbory Sitemap pomocou doplnkov, ako sú Súbory Google XML Sitemap, alebo jednoducho choďte na tému WordPress, ktorá vo svojej podstate podporuje súbory Sitemap. Vytvorte špeciálnu stránku sitemap a uistite sa, že po načítaní uvidíte na webe WordPress zoznam všetkých zdrojov http://www.yousite.com/sitemap/. Na svoj súbor Sitemap môžete odkazovať zo stránky s chybami 404 alebo z hlavnej ponuky.

Pridajte navigačné ponuky do viacerých miest

Ak by ste napríklad zvýšili svoje šance na výhru v lotérii, museli by ste hrať niekoľkokrát. Má to všetko spoločné s teóriou pravdepodobnosti. Podobne, ak chcete, aby čitatelia klikli na vaše odkazy, musíte niekoľkokrát ukázať uvedené odkazy na rôznych miestach vášho webu. Logika je tu jednoduchá: čím ľahšie čitateľ nájde odkazy, tým rýchlejšie môže prekliknúť.

Väčšina motívov WordPress vám predvolene umožní zobraziť navigačnú ponuku v sekcii hlavičky a možno v päte, ale je to. Svoje navigačné ponuky však môžete použiť kdekoľvek, kde chcete.

Najlepšie umiestnenia ponuky pre maximálnu expozíciu zahŕňajú oblasť záhlavia, bočného panela a päty. Bočný panel je tiež hlavným miestom pre kategórie, archívy a značky, takže môžete využiť tieto funkcie na vylepšenie navigačného systému..

Pridajte vyhľadávací formulár

Systémy sa zlomia v najmenej vhodných časoch. Majú tendenciu vzdať sa alebo zlyhať, keď to najmenej čakáte. Navigačné ponuky nie sú výnimkou, vždy zlyhajú, najmä ak používate doplnok ponuky WordPress od tretej strany a robíte si šťourat. Inokedy používateľ jednoducho nemá čas ísť hlboko vo svojich ponukách, aby našiel informácie. Čo robiť?

Implementujete vyhľadávací formulár, ktorý užívateľovi uľahčí vyhľadanie toho, čo chce. Potom ho umiestnite na popredné miesto na svojom webe WordPress. Nezakrývajte ho napríklad v sekcii päty, ktorá je viditeľná iba vtedy, keď používateľ prejde nadol. Ak máte nekonečné posúvanie, uvedený používateľ by nikdy nemal vidieť vyhľadávací formulár.

Vyhľadávací formulár predstavuje opatrenie, ktoré je bezpečné z hľadiska porúch, a tiež zariadenie, ktoré výrazne zlepšuje dojem používateľa. Relevanssi vám pomôže vytvoriť úžasné vyhľadávacie nástroje pre vaše podnikanie založené na WordPress.

Hlavný odber: Na konci dňa sa uistite, že vaše navigačné menu je ľahké nájsť a používať. Najdôležitejší obsah tiež dajte na prvé miesto, takže je neuveriteľné ľahké ho nájsť.

Pridanie navigačných ponúk WordPress

Teraz vytvoríme skvelú navigačnú ponuku pomocou užitočného manažéra ponuky WordPress. WordPress je dodávaný s vynikajúcim správcom ponúk, ktorý vám umožňuje vytvárať jednoduché ponuky vrátane rozbaľovacích ponúk. Je to jednoduchý správca drag-and-drop, vďaka ktorému je pridávanie ponúk rovnako jednoduché ako koláč. Dokonca aj piaty porovnávač dokáže pridať ponuky WordPress v priebehu niekoľkých minút.

Ako? Stačí prejsť na Vzhľad> Ponuky  vo vašej administratívnej oblasti WordPress:

začiatočníci-guide-to-WordPress-menu-vzhľad ponukách

Týmto sa spustí internetový obchod Upraviť ponuky obrazovka. Ak ste vy alebo váš vývojár ešte nikdy nepridali ponuky na svoj web WordPress, mala by sa zobraziť táto obrazovka:

začiatočníci-guide-to-WordPress-menu-new-ponuky

Pokračujte a pomenujte svoje nové menu. Nazývame náš príklad „hlavné menu“. Zadajte svoje preferované meno a stlačte Vytvoriť hlavné Tlačidlo. Otvorí sa táto obrazovka:

začiatočníci-guide-to-WordPress-menu-add-menu-položkami

Ako vidíte, existuje niekoľko možností. Vľavo nájdete zoznam svojich stránok, kategórií, kartu vlastných odkazov a podľa možnosti aj niekoľko ďalších funkcií v závislosti od témy..

Napravo máte Štruktúra menu oblasť, kde budete upravovať a usporiadať položky ponuky. Máte Nastavenia ponuky oblasť, ktorá vám umožňuje zvoliť umiestnenie ponuky, a možnosť, ktorá vám umožňuje automaticky pridávať nové stránky najvyššej úrovne do ponuky.

Všetko, čo musíte urobiť, je vybrať vaše stránky, kategórie alebo pridať vlastné odkazy z ľavého panela a potom kliknúť na ikonu Pridať do ponuky Tlačidlo. V okamihu sa vaše položky ponuky zobrazia v pravom stĺpci, kde ich podľa potreby jednoducho pretiahnete myšou.

Prečo chcete do svojej ponuky WordPress pridať kategórie? Ak ste vytvorili príspevky (napr. Hodiny) v rôznych kategóriách (kurzy), pomocou tejto funkcie môžete hodiny zoskupiť do kurzov. Je to tiež užitočná funkcia, ak prevádzkujete webovú stránku so správami. Išiel som do toho a pridal som rôzne kategórie do môjho vzorového menu takto:

začiatočníci-guide-to-WordPress-menu-add-kategóriách

Pridajme tiež niekoľko vlastných odkazov, ktoré nasmerujú návštevníkov na webové stránky tretích strán alebo dokonca na naše vlastné webové stránky žijúce v subdoménach. Stačí prejsť na Vlastné odkazy Záložka:

začiatočníci-guide-to-WordPress-menu-add-vlastných väzieb

Pridajte svoj odkaz do URL textovú oblasť a názov ponuky v Text odkazu. Potom stačí zasiahnuť Pridať do ponuky Tlačidlo. Vždy zahrňte http: // alebo vaše odkazy nebudú fungovať:

začiatočníci-guide-to-WordPress-menu-add-custom-links-príklad

Ak ste s ponukou spokojní, vyberte umiestnenie ponuky a kliknite na ikonu Uložiť ponuku tlačidlo:

začiatočníci-guide-to-WordPress-menu s pridanou ponuky

Pomocou Správa miest Na karte môžete určiť, kde sa bude zobrazovať vaša ponuka. Upozorňujeme, že v závislosti od témy môžete vytvoriť niekoľko rôznych ponúk a zobraziť ich na viacerých miestach. Každá téma podporuje iný počet ponúk:

začiatočníci-guide-to-WordPress-menu-manage-umiestnenie

Vráťme sa do Upraviť ponuku na obrazovke, môžete vidieť, že naše menu rastie dlhšie a na klientskom rozhraní nebude vyzerať skvelo. Pozrite sa, ako náš príklad vyzerá napríklad v klientskom rozhraní:

začiatočníci-guide-to-WordPress-menu-front

Tu sa hodia rozbaľovacie ponuky. Budem pokračovať a zoskupím všetky naše príklady Naučte sa Web Design. To je celkom ľahké. Z Upraviť ponuku na obrazovke, jednoducho presuňte podponuku mierne doprava:

začiatočníci-guide-to-WordPress-menu-add-drop-down ponukách

Potom kliknite na ikonu Uložiť ponuku Tlačidlo. Teraz bude vaše menu vyzerať takto:

začiatočníci-sprievodca-k-wordpress ponukách pridanou drop-down-menu

Kratšie a čistejšie, čo? V existujúcich podponukách môžete vytvoriť viac podponúk a vytvoriť viacúrovňové rozbaľovacie ponuky:

začiatočníci-guide-to-WordPress-menu-multiple-level-rozbaľovacej ponuky

Naša vzorová navigačná ponuka WordPress teraz vyzerá takto:

začiatočníci-sprievodca-k-wordpress-menu-víceúrovnostní-drop-down-čelný

Čo je viac? Položky ponuky môžete upravovať pomocou správcu ponuky WordPress. Stačí kliknúť na šípku v pravej časti ponuky:

začiatočníci-guide-to-WordPress-menu-edit-menu item

A ak chcete vytvoriť skutočne špeciálne menu, vyskúšajte jeden z týchto najlepších doplnkov ponuky WordPress. Je to rýchly a ľahký spôsob, ako zostaviť alebo vylepšiť svoje existujúce ponuky WordPress.

Záverečné myšlienky

Navigačné ponuky WordPress sú dôležitou súčasťou vášho webu WordPress. Vedú vašich používateľov a umožňujú im nájsť obsah, ktorý sledujú. Vynikajú tým, že zlepšujú používateľské prostredie, a teda aj mieru konverzie. Najlepšie na tom je, že sa dajú pomerne ľahko implementovať, takže vás nič nebráni.

Už nenechávajte peniaze na stole, investujte do doplnku ponuky WordPress, ktorý vyhovuje vašim obchodným potrebám. Máte otázky alebo pripomienky? Zdieľajte v sekcii komentárov nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map