Ako vytvoriť opakovane použiteľné bloky obsahu pomocou

Ako vytvoriť opakovane použiteľné bloky obsahu pomocou

Ak zistíte, že do svojich príspevkov WordPress pravidelne pridávate rovnaké prvky na vytváranie textu alebo stránok, existuje efektívnejší spôsob. Volá sa opakovane použiteľné bloky obsahu a toto riešenie umožní oveľa jednoduchšie vytváranie príspevkov alebo stránok.


V závislosti od vašich stránok môžete mať obsah zásob, ktorý často pridávate do svojich príspevkov a stránok. To by mohlo zahŕňať časti textu, ako je úvod alebo vyhlásenie o vzdaní sa zodpovednosti. Možno sa na text často vzťahujú jeho obrázky, tlačidlá, odkazy alebo určité formátovanie. Môže to byť dokonca aj prihlasovací formulár pre váš bulletin.

Bez ohľadu na obsah sa vám zdá, že sa pravidelne opakujete, opakované použitie blokov obsahu vám môže pomôcť. Ušetria vám veľa času a úsilia, a zároveň vám pomôžu stať sa produktívnejšími.

V tomto príspevku sa dozviete 3 jednoduché spôsoby, ako vytvoriť jednu časť obsahu, a potom ju pridať do viacerých príspevkov a stránok jediným stlačením tlačidla. Najprv sa venujeme zabudovanej možnosti vo WordPress, potom sa budeme baviť o dvoch obľúbených možnostiach vytvárania stránok. Teraz sa pozrime, ako vytvoriť opakovane použiteľné bloky obsahu pre WordPress!

Poznámka: Táto príručka sa vzťahovala na bezplatný doplnok Global Content Blocks, ale keďže bol odstránený a existuje oveľa jednoduchších metód, vybrali sme tri najlepšie možnosti (podľa nášho názoru), ktoré ho majú nahradiť..

1. Vytvorte bloky opakovane použiteľného obsahu pomocou Gutenberg

Ak používate WordPress 5.0 alebo novší, už máte Gutenberg vstavaný editor. Aj keď je veľa ľudí rozdelených na nový editor, Gutenberg do jadra WordPress pridáva niekoľko užitočných nástrojov. Ide najmä o intuitívny systém vytvárania stránok založený na blokoch.

Aj keď existuje veľa vstavaných blokov Gutenberg (pre nadpisy, galérie, najnovšie príspevky, zoznamy a ďalšie), máte tiež možnosť uložiť svoje vlastné opakovane použiteľné bloky.

Bloky opakovane použiteľného obsahu Gutenberg Krok 1

Po vytvorení obsahu, ktorý chcete znova použiť, kliknite na ikonu 3 bodky. Potom vyberte možnosť „Pridať do opakovane použiteľných blokov“.

Krok 2 s blokmi opakovane použiteľného obsahu Gutenberg

Stačí pridať názov bloku obsahu a uložiť ho.

Krok 3 s blokmi opakovane použiteľného obsahu Gutenberg

Teraz budete môcť vybrať znovu použiteľné pri pridávaní nových blokov (buď vyhľadajte názov bloku, alebo ho nájdete v časti Opakované použitie). Nezabudnite, že všetky prvky, ktoré chcete mať vo svojom bloku obsahu, musia byť v rovnakom riadku.

2. Pridajte bloky opakovane použiteľného obsahu do pekárne WP s programom Templatera

Jedným z najpopulárnejších staviteľov je WP Bakery Page Builder (predtým Visual Composer). Nemalo by byť žiadnym prekvapením, že ponúkajú ľahký spôsob, ako vytvárať opakovane použiteľné obsahové bloky a rozloženia.

Na rozdiel od poslednej možnosti, ktorú sme pokryli, bloky na opätovné použitie nie sú predvolene súčasťou programu WP Bakery. Namiesto toho si musíte kúpiť, nainštalovať a aktivovať doplnok Templatera.

ZÍSKAJTE TEMPLATERU

Poznámka: WP Bakery a Templatera sú súčasťou našej témy Total WordPress! Takže ak už používate náš motív (alebo ak chcete získať kópiu), nie je potrebné kupovať nástroj na tvorbu stránok WP Bakery ani Templatera. Stačí ich nainštalovať, keď sa zobrazí výzva po inštalácii témy.

Bloky opakovane použiteľného obsahu WPBakery Krok 1

Keď už máte nainštalovaný a aktívny WP Bakery a Templatera, choďte nad „Správcu rolí“, aby ste sa uistili, že máte staviteľa aktívneho pre všetky typy príspevkov, v ktorých ho chcete používať..

Bloky opakovane použiteľného obsahu WPBakery Krok 2

Potom sa môžete dostať na stránku. Po vytvorení rozloženia, ktoré budete chcieť znova použiť, kliknite na ikonu Templatera v ľavom hornom rohu.

Poznámka: Téma Total používa ikonu Templatera na hlavnej lište záhlavia, ale ak používate iné motívy, môžete namiesto toho vidieť logo klobúka WP Baker.

Bloky opakovane použiteľného obsahu WPBakery Krok 3

Pridajte názov šablóny rozloženia a uložte ho.

Bloky opakovane použiteľného obsahu WPBakery Krok 4

Ak chcete použiť šablónu na nové príspevky alebo stránky, jednoducho kliknite na možnosť „Pridať prvok“.

Bloky opakovane použiteľného obsahu WPBakery Krok 5

Posuňte zobrazenie nadol a kliknite na blok nástroja na tvorbu stránky „Templatera“.

Bloky opakovane použiteľného obsahu WPBakery Krok 6

Vyberte šablónu a uložte ju. Potom môžete drag and drop premiestniť opakovane použiteľný obsahový blok alebo pridať ďalší obsah okolo neho.

3. Navrhnite opakovane použiteľný obsah pomocou blokov elementov

A nemôžeme hovoriť o opakovane použiteľných blokoch obsahu bez toho, aby sme pokryli Elementora. Elementor je ďalší populárny tvorca stránok s množstvom jednoduchých možností na vytváranie vlastných rozložení stránok.

Na rozdiel od tvorcu poslednej stránky je funkcia Core opakovane použiteľného bloku zahrnutá v jadre doplnku. V skutočnosti je dokonca k dispozícii aj v bezplatnej verzii doplnku (aj keď inovácia na Elementor Pro naozaj stojí za to).

Bloky obsahu opakovane použiteľného elementu Krok 1

Ak chcete vytvoriť blok opakovane použiteľného obsahu s prvkom Elementor, jednoducho kliknite na šípku vedľa tlačidla Uložiť a vyberte možnosť „Uložiť ako šablónu“.

Bloky obsahu opakovane použiteľného elementu Krok 2

Otvorí sa kontextové okno s názvom novej šablóny. Nezabudnite kliknúť na tlačidlo Uložiť.

Bloky obsahu opakovane použiteľného elementu Krok 3

Ak chcete použiť nový blok, kliknite pri vytváraní novej stránky na ikonu priečinka. Týmto sa otvorí knižnica šablón Elementor (jedným z dôvodov, prečo odporúčame inováciu na Pro, je to, že obsahuje stovky vopred pripravených rozložení na urýchlenie vytvárania stránok – ktoré nájdete tu).

Bloky obsahu opakovane použiteľných elementov Krok 4

Ak chcete použiť blok, prejdite do časti „Moje šablóny“ a vložte blok. To je všetko!

záver

Dúfajme, že uvidíte veľa situácií, keď vám opakovane použiteľné bloky obsahu môžu ušetriť veľa času a úsilia. Pretože do obsahu môžete pridať takmer akýkoľvek obsah a bloky môžete pridať do takmer akejkoľvek časti vášho webu – vrátane widgetov a tematických šablón – vďaka tejto výkonnej funkcii WordPress môžete byť skutočne kreatívni..

Aký obsah zmeníte na opakovane použiteľný blok obsahu, aby ste ušetrili čas? Alebo máte inú metódu, ktorú sme nespomenuli v tomto zozname? Zadarmo zdieľať svoje tipy (alebo otázky) v sekcii komentáre!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map