Ako vytvoriť webovú stránku cirkvi pomocou WordPress

Ako vytvoriť webovú stránku cirkvi pomocou WordPress

Všetky cirkvi potrebujú užitočné webové stránky, ale len málo z nich má veľký rozpočet. Čo robiť zbor? Moje obľúbené riešenie je riešenie, na ktoré som za posledných pár rokov prešiel tisíce cirkví – WordPress. Ide o nízkonákladové riešenie (často menej ako 100 dolárov na výstavbu a 10 USD na mesiac na hosťovanie), ktoré sa ľahko používa, ale dostatočne flexibilné pre väčšinu zborov. Zamestnanec alebo dobrovoľník môžu stavať a spravovať miesto bez kódovania alebo dizajnu. Môžete si dokonca najať profesionálneho a stále šetriť peniaze, pretože samotný WordPress je zadarmo. Existuje mnoho dôvodov, prečo odporúčam WordPress cirkvi, pozrite sa nižšie!


Prečo používať WordPress pre vaše stránky v kostole?

 • WordPress je zadarmo vďaka mnohým webovým vývojárom, ktorí dobrovoľník ich čas a zručnosti
 • Existuje dobrý výber tém pre cirkvi, ktoré vášmu webu dodajú požadovaný vzhľad
 • Zamestnanec alebo dobrovoľník to môže postaviť alebo si môžete najať niekoho, aby to pre vás urobil
 • WordPress uľahčuje správu obsahu webových stránok viacerým používateľom
 • Na vytváranie alebo aktualizáciu stránok WordPress nie sú potrebné žiadne zručnosti v oblasti kódovania alebo dizajnu
 • Existujú tisíce doplnkov na pridávanie ďalších funkcií na váš web
 • Váš zbor vlastní web, pretože je hostiteľom hostiteľa (viac o tom neskôr)
 • Váš zbor môže s webom robiť čokoľvek, pretože WordPress je otvorený zdroj

Čo je to: Hosting, WordPress, Témy a doplnky

choose-osvedčené wordpress-hosting

Tu je rýchly glosár vysvetľujúci, čo je potrebné objasniť, keď postupujeme ďalej.

hosting

Hosting je miesto, kde web vašej cirkvi žije na internete. yourname.com poukazuje na váš hosting, aby mohol návštevníkom slúžiť na vašich webových stránkach. Môžete si vybrať, ktorý poskytovateľ hostingu bude používať. Typická cena za hosťovanie je 10 dolárov mesačne. WPExplorer má niekoľko odporúčaní pre hosťovanie. Zvážte aj Dreamhost bezplatný neziskový hosting a Flock Hosting ktorý je zadarmo pre cirkvi.

WordPress

WordPress je systém na správu obsahu (CMS). Nainštalujete si ho na svoj hosting (podobne ako pri inštalácii programu do počítača) a potom sa prihlásite do svojej administračnej oblasti, aby ste si vytvorili web a spravovali svoj obsah. Uvedomte si, že témy nie je možné nainštalovať do služby WordPress.com okrem ich drahého obchodného plánu. Odporúčam nainštalovať WordPress na typickejší hostingový účet. Podrobnosti nájdete na stránkach WordPress.com vs. WordPress.org.

témy

Témy riadia vzhľad stránok WordPress. Možno budete chcieť uprednostniť motív s trendovým vzhľadom jubileum alebo štýl s minimalistickým štýlom, napr Maranatha. Niektoré témy vám umožnia upraviť napríklad farbu a písmo tak, aby zodpovedali vášmu kostolu. Odporúčam platené témy (od 30 do 130 dolárov), pretože zvyčajne majú lepší dizajn, viac funkcií a zahŕňajú podporu od výrobcu. Spravidla dostanete to, za čo platíte.

plugins

Doplnky sú voliteľné a pridávajú funkcie do WordPress. Samotný program WordPress vám umožňuje robiť základné veci, ako je správa stránok a ponuky, pričom ponecháva na doplnkoch špecializovanejšiu funkciu. Doplnok môže pridávať funkcie, ako sú kázania, udalosti, informačné bulletiny, kontaktné formuláre atď. Existuje 50 000+ doplnkov a niektoré konkrétne pre webové stránky cirkvi.

Zostavte si to sami alebo si najmite profesionála?

make-money-consulting

Na ChurchThemes.com vidíme dva typy zákazníkov: kostoly, ktoré používajú naše témy WordPress stavať svoje vlastné stránky a profesionálov pomocou našich tém vytvárať stránky pre svojich cirkevných klientov.

Odporúčam vám zostaviť si vlastnú stránku, pretože je to niečo, čo môže väčšina ľudí urobiť, a šetrí vaše cirkevné peniaze. Po skúsenostiach s jeho vytvorením budete tiež pohodlnejšie spravovať web a učiť ostatných. Existuje mnoho tém určených špeciálne pre cirkvi, hoci sa neobmedzujete iba na témy špecifické pre cirkvi. Dobrý poskytovateľ tém bude mať dôkladnú dokumentáciu a ponúka podporu pre svoj produkt.

Môžete ušetriť čas tým, že si najmete odborníka, aby si zostavil webovú stránku cirkvi namiesto toho, aby ste ju robili sami. Vyžaduje si to vyšší rozpočet, ale stále je zvyčajne prijateľný pri použití predpripravenej témy (oproti úplne vlastnej téme, ktorá by bola veľmi drahá).

Poďme sa podrobnejšie zaoberať týmito možnosťami.

Možnosť 1: Vytvorte si svoj vlastný web s cirkevnou tematikou (odporúča sa)

Prejdem vám tým, ako vyzerá môj odporúčaný prístup.

Krok 1: Vyberte tému cirkvi

Zvážte tieto veci pri výbere kostolnej témy WordPress.


dizajn
Budete chcieť niečo, čo zodpovedá osobnosti vášho zboru. Niektoré motívy majú možnosti prispôsobenia farieb, písma a pozadia. Vyskúšajte na telefóne ukážku témy, aby ste sa uistili, že je vhodný pre mobilné zariadenia a či sa načíta pomerne rýchlo. Mobilné prehliadanie webu je dnes veľmi bežné.


Vlastnosti
WordPress umožňuje vytvárať vlastné stránky (napr. Ministerstvá, vyhlásenie viery atď.), Prevádzkovať blog a publikovať fotografie. Vyberte tému, ktorá sa integruje s doplnkami pre obsah kostola, ako sú kázne, udalosti, miesta a profily tímov.


Žiadny efekt blokovania
Vyhnite sa témam, ktoré registrujú svoje vlastné typy príspevkov pre obsah, ako sú kázania a udalosti (pri prepínaní tém budete musieť znova zadať obsah). Niektoré funkcie obsahu namiesto toho patria do doplnku, a preto som vyvinul bezplatnú verziu Obsah cirkvi plugin (podporovaný témami od rôznych vývojárov).


Podpora a dokumentácia
WordPress je riešenie, ktoré urobíte sami, to však neznamená, že musíte byť sami. Vyberte poskytovateľa témy, ktorý má dôkladnú dokumentáciu a ktorý poskytuje podporu pre tému, ktorú predávajú.


Pravidlá vrátenia platby
Niektorí predajcovia motívov vám vrátia peniaze, ak to nefunguje, preto si prečítajte ich pravidlá pre vrátenie platby. Myslím, že každý predajca témy by mal poskytnúť náhrady bez otázok.

Nasledujúce témy a poskytovatelia sa vyhnú uzamknutiu pomocou doplnku Church Content. Spĺňajú väčšinu alebo všetky moje odporúčania.

 • ChurchThemes.com je môj obchod s témami. Boli sme na tom od roku 2012.
 • OneChurch od spoločnosti UpThemes používa doplnok Church Content.
 • Odpustená téma autor Justin Scheetz používa doplnok Church Content.
 • Wise Church je plnohodnotná téma s funkciami pre živé vysielanie.
 • upokojujúce je bezplatná, dobre kódovaná téma dostupná na WordPress.org.

Krok 2: Zaregistrujte sa na hosťovanie

Lacný zdieľaný hosting založený na Linuxe je dostatočný pre takmer všetky webové stránky cirkvi. Toto je najbežnejší typ hostingu a pobeží vás asi 10 dolárov mesačne. Prečítajte si odporúčania hostiteľa WPExplorer (medzi ktoré patrí inštalácia WordPress jedným kliknutím). Pamätajte tiež, že Dreamhost má bezplatný hosting pre neziskové organizácie. Váš zbor sa môže kvalifikovať, ak je v Spojených štátoch zaregistrovaný ako nezisková organizácia 501 (c) (3).

Pri registrácii na hosťovanie sa zobrazí výzva na výber názvu domény (napr. yourname.com) a uveďte informácie o fakturácii. Pomôžu vám použiť existujúcu doménu alebo zaregistrovať novú doménu pre vás (zvyčajne okolo 15 dolárov ročne). Po dokončení procesu registrácie online získate prístup k ovládaciemu panelu hostenia.

Začíname s procesom registrácie hostingu

Krok 3: Nainštalujte WordPress

Ak chcete použiť funkciu inštalácie WordPress jedným kliknutím, prihláste sa do svojho ovládacieho panela hosťovania. Ak je to potrebné, váš hostiteľ vás rád nasmeruje na umiestnenie tejto funkcie. Mnoho hostiteľov má jednoduchú inštaláciu jedným kliknutím, ale ak ich nemáte, stále môžete vykonať štandardnú inštaláciu programu WordPress..

Ak už máte hosting, možno budete chcieť vykonať novú inštaláciu programu WordPress v adresári, ako napríklad yourname.com/new za účelom vytvorenia nového webu a ponechania existujúceho webu online. Po dokončení môžete presunúť do yourname.com s použitím mnohých metód.

Inštalácia WordPress na Bluehost

Krok 4: Nainštalujte si tému

Ďalším krokom je inštalácia vašej cirkvi na novú stránku WordPress. Váš poskytovateľ tém by mal mať pokyny, ktoré sú podobné nasledujúcemu:

 1. Prihláste sa do svojej oblasti správcu WordPress na adrese yourname.com/wp-admin
 2. Ísť do vzhľad > témy > Pridať nové > Nahrať motív
 3. Vyberte stiahnutý súbor zip témy a potom kliknite na Nainštalovať teraz
 4. Po inštalácii kliknite na Aktivovať

Nahrajte svoj súbor zip súboru WordPress

Téma alebo dokumentácia vás potom môžu vyzvať, aby ste nainštalovali doplnok alebo dva (napríklad pre kázne a udalosti) podobným spôsobom. Mnoho tém obsahuje aj štartovací obsah, ktorý môžete importovať a použiť ako pevný východiskový bod.

Krok 5: Prispôsobte vzhľad svojho motívu

Má vynikajúcu funkciu s názvom Customizer ktoré podporuje mnoho tém. Môžete ísť na vzhľad > upraviť potom vyberte možnosti pre farby, písma, obrázok na pozadí atď. (v závislosti od toho, čo téma poskytuje). Počas prispôsobovania sa zobrazuje živý náhľad. Na témach, ktoré to podporujú, je skvelé, že na to, aby vaše stránky zodpovedali značke vášho kostola, nepotrebujete grafické a kódovacie zručnosti. A nemusíte platiť veľké peniaze webdesignérovi.

Tu je ukážka uložené Prispôsobovač témy, ktorý vám poskytne predstavu o tom, čo je možné.

Uložený prispôsobiteľ témy

Pozrite sa nižšie a zistite, ako jubileum tému možno prispôsobiť tak, aby vyzeral inak. Toto ilustruje, prečo odporúčam používať motív, ktorý využíva funkciu Prispôsobovač WordPress. Flexibilná a ľahko prispôsobiteľná téma WordPress uľahčuje vytváranie webových stránok cirkvi.

Prispôsobenie motívov jubilea

Krok 6: Zverejnite svoj obsah

Po prihlásení do oblasti správy WordPress si všimnete, že vľavo je ponuka na správu obsahu a nastavení. WordPress poskytuje funkcie na správu obsahu Stránky a príspevky (blog) hneď po vybalení. Ak vaša téma používa doplnok pre iné typy obsahu, môžu sa zobraziť položky ponuky, ako sú Kázania, Udalosti, Ľudia a Miesta.

Nasledujúci obrázok ukazuje, ako je kázeň spravovaný pomocou témy, ktorá podporuje Obsah cirkvi zapojiť. Všimnite si, že ponuka obsahuje nielen Stránky a príspevky, ale aj typy príspevkov pre obsah zameraný na cirkvi. Odkaz na ponuku „Kontakt“ pochádza z doplnku Contact Form 7. To všetko sú príklady vecí, ktoré by mali pochádzať skôr z doplnkov než zo samotnej témy, aby sa predišlo uvedenému efektu blokovania.

Editor cirkevných kázní

Krok 7: Pripravte sa na spustenie

Existuje niekoľko vecí, ktoré budete chcieť zabezpečiť, aby ste sa o ne postarali skôr, ako zvážite svoj web ako hotový. Čítať Deväť vecí, ktoré by ste mali urobiť po vytvorení stránky WordPress obsahuje rýchle tipy na zabezpečenie, zálohovanie, aktualizácie, nastavenia, ochranu pred spamom a vyhľadávacie nástroje.

Potom môžete oznámiť spustenie svojej novej cirkevnej webovej stránky so systémom WordPress!

Možnosť 2: Najmite profesionála na zostavenie vašich stránok s cirkevnou tematikou

Pastori, zamestnanci a dobrovoľníci si úspešne budujú svoje vlastné cirkevné webové stránky s témami WordPress. Na ChurchThemes.com nemáme žiadne otázky týkajúce sa vrátenia peňazí, ktoré použilo iba malé percento. Som presvedčený na základe našej nízkej sadzby refundácie a toho, čo som bol vypočutie že WordPress a pevná téma podporujúca Prispôsobiteľ s dôkladnou dokumentáciou a podporou je riešením, ktoré zvláda mnoho cirkví.

Vďaka tomu je možné najať si odborníka, ktorý vám pomôže. Existujú rôzne typy riešení WordPress pre rôzne potreby. Môžete si vybrať, čo najlepšie vyhovuje vašim potrebám (ušetrite peniaze a získajte skúsenosti alebo ušetrite čas a získajte pohodlie). Zamestnanie profesionála na použitie vopred vyrobenej témy WordPress pre cirkvi môže stáť niekoľko stoviek alebo niekoľko tisíc dolárov. Vytvorenie úplne vlastného motívu vyvinutého len pre váš web bude stáť viac a neodporúča sa, pretože je jednoducho nákladovo efektívne.

Nižšie sú uvedení odborníci, ktorým verím, že vám pomôžu pri vytváraní vašich webových stránok pomocou kostolovej témy WordPress.

záver

Dúfam, že vám to poskytlo predstavu o tom, čo sa podieľa na vytváraní webovej stránky cirkvi pomocou programu WordPress. Aby som to zhrnul, odporúčam vám vytvoriť si vlastné stránky, ale prenájom môže byť tiež dobrou možnosťou. Nech už si vyberiete ktorúkoľvek možnosť, takmer určite ušetríte peniaze za iné riešenia, pretože WordPress je bezplatný softvér s otvoreným zdrojom. Zvážte výber témy, ktorá je určená pre cirkvi, vyhýba sa uzamykateľnému efektu, podporuje nástroj Prispôsobiteľ a obsahuje dôkladnú dokumentáciu s podporou vývojára..

Nad tebou a tvojimi myšlienkami. Vytvorili ste cirkevnú webovú stránku pomocou WordPress? Prosím, podeľte sa o svoje skúsenosti a tipy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map