Ako zbohatnúť svoj WordPress Blog v 10 jednoduchých krokoch

Ako zbohatnúť svoj WordPress Blog v 10 jednoduchých krokoch

Spustenie blogu – technicky povedané – je veľmi ľahké. Naozaj. Všetko, čo potrebujete, je 10 minút času, 5 dolárov na ušetrenie pri hostovaní a je dobré ísť! Navyše, so všetkými funkciami inštalácie jedným kliknutím, ktoré v súčasnosti poskytujú mnohí weboví hostitelia, nemusíte ani vedieť, čo sa deje pod kapotou. Ako už bolo povedané, obávam sa, že to je miesto, kde končí rozprávka.


Starostlivosť o počiatočné nastavenie je iba začiatkom vášho dobrodružstva a od tohto momentu budete musieť čeliť mnohým výzvam, ktoré môžu váš blog oveľa sťažiť. Teraz som si istá, že ste si všimli, že rady o blogovaní nie sú na webe vzácne, takže to, čo chcem dnes urobiť, je iný prístup. Urobme to zaujímavým a porozprávame sa o tom, čo treba urobiť, aby sme si urobili blog.

Budem sa venovať téme z dvoch rôznych uhlov:

 • Technické problémy – problémy, ktoré môžu zabiť váš blog cez noc, bez varovania
 • Problémy s tým, ako publikujete obsah – tie, ktoré budú váš blog zabíjať postupne, krok za krokom

1. Nie je pripravený na zlyhanie hardvéru

O hardvéri by ste mali niečo vedieť (servery, pevné disky, ďalšie počítače, ktoré v podstate udržiavajú vaše stránky online). Ide o to je len otázkou času, ako vás server zlyhá. Naozaj neexistuje ak. Je iba kedy.

Každá osoba, ktorá niekedy pracovala na obnove údajov, vám oznámi, že všetky pevné disky (to je 100 percent) niekedy zlyhajú. Je pravda, že niektorí zlyhajú druhý deň, niektorí zlyhajú po 20 rokoch bezchybného výkonu, ale nakoniec všetci zlyhajú. Tu je zaujímavý príspevok od Backblaze o tom, ako dlho diskové jednotky vydržia, len aby som vám dal nápad. Preto namiesto toho, aby ste dúfali, že k zlyhaniu nedôjde pri údajoch o vašich stránkach, ste oveľa lepšie pripravení a pripravení veci tak, aby ste mohli čo najskôr uviesť svoj web do prevádzky..

Najprv sa musíte postarať o zálohy stránok. Zálohovanie je v jadre jednoduchá vec. Ide o zachovanie kópie vašich webových stránok niekde inde, ako je váš štandardný server. Túto funkciu môžete získať pomocou doplnku, ako je napríklad UpdraftPlus. Vytvorí sa záložná kópia a budete mať možnosť uložiť ju do Dropboxu, na Disk Google, do e-mailu atď. Túto zálohu si potom môžete vziať a použiť ju podľa vášho želania. Alebo môžete ísť na viac high-end riešenie a dostať sami VaultPress účet.

Ďalšou službou, ktorú stojí za vyskúšanie je CloudFlare. CloudFlare vytvára viac kópií vašich webových stránok a distribuuje ich v sieti serverov. Z tohto dôvodu získate množstvo výhod a niektoré ďalšie zabezpečenie stránok je len jednou z nich. (Mimochodom, CloudFlare je zadarmo.)

Cloudflare CDN

Starostlivosť o zálohovanie stránok a použitie nástroja, ako je CloudFlare vo vašom arzenáli, vám umožní udržiavať web online ešte chvíľu (v prípade, že zlyhá), a tiež vám umožní rýchlejšie ho obnoviť na novom webovom serveri, v prípade hlavné zlyhanie hostingu.

2. Nepoužívanie bezpečnostného doplnku

Aj keď viem, že doplnky sú rovnako súčasťou problému, ako sú súčasťou riešenia (často existuje veľa bezpečnostných nedostatkov v zastaraných alebo nekvalitných doplnkoch), niektoré vysoko kvalitné bezpečnostné doplnky sa môžu vyplatiť iba.

Tu je vec. Existuje veľa rôznych hrozieb, ktoré čakajú na to, aby zahodili úder do vášho webu. Máte hackerov, robotov, zraniteľné miesta na serveri atď. Niektoré dobré bezpečnostné doplnky vám pomôžu chrániť sa pred týmito hrozbami. Tu sú dve z mojich obľúbených:

 • BulletProof Security: Jeden z najlepších bezpečnostných doplnkov .htaccess. Najlepšie na tom je, že ani nemusíte vedieť, čo. Htaccess je použitie tohto doplnku. Vstavané predvoľby sa postarajú o vaše stránky na autopilote.
 • Sucuri Security: Môžete ho použiť na občasnú kontrolu vašich stránok a uistiť sa, že sa medzitým nedotkla jeho integrity. Vykonáva množstvo kontrol proti veciam, ako sú malware, XSS, injekcie JavaScriptu a mnoho ďalších vecí.

3. Pád na peknú (na povrchu) bezplatnú tému

Každý chce mať pekne vyzerajúcu stránku. To je len prirodzené. Musíte však dávať pozor, aby ste nedostali zle kódovanú tému len preto, že sa vám vizuálne páči. Povedal som to viackrát počas mojej kariéry WordPress, ale poviem to znova – buďte opatrní, pokiaľ ide o bezplatné témy. Veľmi často sú preplnené zašifrovaným kódom, statickými odkazmi SEOd, pätkami blokujúcimi pätu a kto vie, čo iného. Samozrejme, existujú aj bezplatné témy, ktoré sú vysoko kvalitné, ale bezplatné témy si sťahujte iba z renomovaných zdrojov.

Aj keď narazíte na stovky zoznamov na webe, získate tak „najlepšie bezplatné témy WordPress pre [BLANK]“, nemali by ste im všetkým veľmi dôverovať. Ľudia, ktorí tieto zoznamy publikujú, zriedka prechádzajú jednotlivými témami, aby skontrolovali, či sa jedná o kvalitný produkt. Namiesto toho sa spoliehajú iba na vizuálne prvky. Pre vás – čitateľa – to znamená, že nikdy nemôžete s istotou vedieť, či je daná téma bezpečná. Stručne povedané, pri hľadaní témy zadarmo buďte opatrní. Namiesto toho skúste tieto alternatívne cesty:

 • Práve tu vo WPExplorer ponúkame niekoľko úžasných bezplatných tém WordPress. Naše bezplatné témy sú starostlivo kódované a zahŕňajú prémiové funkcie, ako sú vlastné typy príspevkov, písma Google, posúvače tém a ďalšie.
 • oficiálny adresár tém na WordPress.org. Všetky témy v adresári boli testované, takže sa nemusíte zaoberať škodlivým kódom, ktorý niekto úmyselne zahrnul.
 • Obchodné zábavné obchody. Okrem ponuky prémiových (platených) motívov niektoré tematické obchody rozdávajú bezplatné témy ako propagačnú metódu.

A nakoniec viem, že táto rada nemusí s niektorými z vás dobre sedieť, ale ak chcete bezpečné, bezpečné, funkčné a pekne vyzerajúce tému, musíte zaň zaplatiť 90% času. Môžete si tiež najať dizajnéra, ktorý vám zostaví vlastnú tému, ale to vás bude stáť oveľa viac.

4. Nenastavujte účet editora pre denné blogovanie

WordPress má celý rad vstavaných používateľských rolí, ktoré môžete použiť pri vytváraní nových účtov pre seba alebo pre svoj tím. Existujú účty pre predplatiteľov, prispievateľov, autorov, redaktorov a správcov. Predvolený účet, ktorý vám poskytuje WordPress pri prvej inštalácii vášho webu, je hlavným účtom administrátora (mimochodom nikdy si nevykonajte prihlasovacie meno „admin“). Zložitá časť, ktorú vám nepovedia, je, že je veľmi dobrým zvykom nepoužívať tento účet na bežné použitie. Účet správcu má prístup do každej sekcie servera wp-admin a dá sa použiť na zmenu každého nastavenia. Jednoducho to nepotrebujete, aby ste zvládli svoje bežné úlohy v blogovaní.

LastPass

Ak chcete písať a publikovať, vytvorte si pre svoj účet Editora polo-komplexné heslo, ktoré si stále pamätáte. A pokiaľ ide o účet správcu, zmeňte prihlásenie na niečo, čo nie je zrejmé (napríklad „hlavný správca stránky“), a zmeňte heslo na niečo, čo nie je možné pomocou viacerých typov znakov (napríklad „dfqWW341 ## 2“) , Toto heslo potom uložte pomocou nástroja ako 1Password alebo LastPass.

5. Predstavujeme negatívny sociálny dôkaz

To ma naozaj ohromuje, ale z nejakého dôvodu blogeri stále inštalujú tie veľké súbory tlačidiel na zdieľanie sociálnych médií na celom svojom webe (viac tlačidiel pre Facebook, Twitter, Pinterest atď.), Len aby ich nechali zobraziť všetky nuly. Páči sa ti to:

Sociálne počítadlá na 0

Čo ti to hovorí? Tu je rada: Povie vám, že čítaná stránka je nepopulárna. A v pokračovaní tejto myšlienky sa vám tiež hovorí, že by ste pravdepodobne nemali strácať čas čítaním. Nechápte ma zle, myslím si, že tlačidlá sociálnych médií sú úžasné. Poskytujú vašim návštevníkom najjednoduchší spôsob zdieľania vášho obsahu. Musíte ich však použiť správnym spôsobom, ak chcete, aby vám pomohli rozšíriť váš blog, namiesto toho, aby vám uškodili úsilím negatívnym sociálnym dôkazom. Dve riešenia:

 • Použite doplnok na zdieľanie sociálnych médií, ktorý čísla vôbec nezobrazuje (napríklad Tlačidlá AddThis Share).
 • Používajte doplnok na zdieľanie sociálnych médií, ktorý zobrazuje čísla, len keď dosiahnu stanovenú prahovú hodnotu (napr Sociálne vojny).

6. Náhodné použitie značiek a kategórií

Kategórie a značky majú v jadre uľahčiť navigáciu v obsahu. Inými slovami, mali by ste používať iba kategórie a značky, aby ste čitateľom pomohli pochopiť, o čom daný príspevok je. Kategórie sú veľmi všeobecné. Vlastne vás povzbudzujeme, aby ste pre svoj blog vytvorili iba niekoľko kategórií a potom priraďte svoje príspevky do blogu iba k jednej kategórii. Napríklad, ak je váš blog o varení, môžu ísť o kategórie: raňajky, obedy, večere.

V prípade značiek je to o niečo zložitejšie. Jedným z najlepších prístupov prístupných pre čitateľov, ktoré som našiel, je zaobchádzať s nimi ako so zoznamom tém, o ktorých váš príspevok súvisí. Povedzme napríklad, že existuje príspevok s názvom „Desať najčastejších spôsobov, ako obchodovať so svojou firmou online“. Titul sám o sebe nedáva veľa o skutočnom obsahu. Ak však zistíte, že je označený ako „Facebook, Twitter, e-mailový marketing, miestny SEO“, je to úplne iný príbeh. Získate veľmi jasný prehľad o rozsahu tém, ktoré čakajú vo vnútri.

Tipy na označovanie

Tu je niekoľko pokynov, ktoré môžete použiť pri označovaní svojich príspevkov:

 • Prejdite si príspevok, vyberte jednotlivé témy, ktoré diskutuje, použite ich ako značky.
 • Dodržiavajte všeobecné podmienky. Rovnako ako v príklade vyššie („Facebook, Twitter, e-mailový marketing, miestny SEO“).
 • So značkami nepovažujte za nástroj SEO a ako značky nepoužívajte viacslovné kľúčové frázy (kľúčové slová).
 • Neopakujte tú istú značku pomocou viacerých alternatív, z ktorých všetky majú rovnaký význam. Príklad: „Poradenstvo na Facebooku, tipy na Facebook, triky na Facebooku.“

Poznámka: Na uľahčenie práce so značkami môžete vyskúšať doplnok typu Automatické označovanie príspevkov. Aj keď tento doplnok nebol aktualizovaný o niekoľko rokov (použitie na vaše vlastné riziko), zdá sa, že stále funguje. Umožňuje nastaviť pevný zoznam značiek a potom analyzovať každý uverejnený príspevok a automaticky priradí značky. To je užitočné.

7. Nezodpovedá dĺžke obsahu

Len kvôli tomu povedzme, že ste odberateľom časopisu New York Times. Ako by ste sa cítili, keby jeden týždeň boli noviny dlhé 20 strán, nasledujúci týždeň 200 strán a týždeň potom 56 strán? Nebolo by to mätúce? To je presne to, čo vaši čitatelia cítia, keď nesúhlasíte s dĺžkou vášho obsahu

Ak ste dôslední, na druhej strane vaši čitatelia vždy vedia, čo môžu očakávať, keď uvidia nový nadpis. A v tomto prípade je predvídateľnosť iba vo váš prospech. Vyberte cieľový rozsah obsahu (na WPExplorer snímame 1 500 – 2 500 slov) a držte sa ho.

8. Zameranie sa príliš skoro na speňaženie

Keď hovorím „príliš skoro“, mám na mysli to, že „dúfam, že sa príjem na plný úväzok stane príliš skoro“. Vytvorenie niektorých speňažovacích kanálov vopred je samo o sebe dobrým zvykom. Týmto spôsobom dáte svojim čitateľom vedieť, že blog sa v určitom okamihu môže stať ziskovým podnikom. Pri neskoršom zavedení ďalších spôsobov speňaženia je teda menej pravdepodobné, že dôjde k nejakej vôle.

Avšak časť, ktorej sa mnohí ľudia pomýlia, je otravovanie ich blogov pomocou sekcie AdSense v hornej časti sekcie AdSense v hornej časti platenej propagácie. Zdá sa teda, že skutočný obsah nehrá ani hlavnú úlohu. Odporúčam vám ísť inou cestou. Štart malé. Ak chcete, vytvorte niekde na svojom blogu WordPress malý blok AdSense. Môžete tak urobiť pomocou jednoduchého textového widgetu – stačí tam umiestniť svoj kód AdSense. Potom začnite do svojich príspevkov začleňovať pridružené odkazy (nezabudnite na svoju stránku uviesť zverejnenie FTC). Nepovažujte to za istý spôsob, ako dosiahnuť zisk, ale ako niečo, na čo si vaši čitatelia zvyknú na nejakú formu speňaženia. To je všetko.

9. Nepovoľujete sa na konzultáciu alebo na priamu prácu s klientom

Práca s klientom

Teraz by ste si mohli myslieť, že práve tento človek trávi toľko času rozprávaním o rôznych veciach týkajúcich sa peňazí. Je to naozaj také dôležité pre zdravie vášho blogu? Ako sa ukazuje, tak to je.

Dovoľte mi to povedať týmto spôsobom. Nikdy som sa nestretol s nikým, kto opustil svoj blog kvôli technickému problému. Ale narazil som na desiatky ľudí, ktorí tak urobili, pretože už nemohli ďalej investovať do blogu bez návratnosti na obzore. Či sa nám to páči alebo nie, záleží na peniazoch. Reklama – uvedená v predchádzajúcom bode – je jednou z najpopulárnejších metód zarábania peňazí pomocou blogu. Je to ukážkový príklad pasívneho toku príjmov – niečo, čo vám prináša peniaze bez aktívnej práce z vašej strany.

Ale je tu aj druhá strana mince. Aktívny príjem. Inými slovami, ponúkať svoje odborné znalosti a čas výmenou za peniaze. Budovanie vašej značky a reputácie až do bodu, keď budete mať neustále prúd klientov, ktorí prosia, aby vás najali, a bude to trvať veľa času. Ale ako sa hovorí, najlepší čas na vysadenie stromu je pred 20 rokmi, druhý najlepší je dnes. Takže začnite hneď teraz. Vytvorte stránku „Zamestnajte ma“ – podobná ako stránka „O mne“, ale zameraná na presvedčenie potenciálneho klienta o tom, prečo by vás chceli najať.

Tipy na prenájom mi stránky

Dobrá stránka „Zamestnajte ma“ by mala pozostávať z týchto prvkov:

 • dobrý nadpis, ktorý povzbudzuje ľudí, aby vás oslovili
 • služieb, ktoré ponúkate
 • sociálny dôkaz (počet komentárov / zdieľaní, ktoré získavate)
 • Ohlasy
 • Kontaktný formulár

10. Bez e-mailového zoznamu

„Pre veľa vlastníkov stránok viac ako 75% návštevníkov pravdepodobne nedá vášmu webu ďalší pohľad.“ –Adam Connell z Sprievodca blogovaním

Je to presne tak, ako je to na webe. Všade jednoducho dochádza k prílišnému rozptyľovaniu, aby sa ľudia dlho držali. Jedným z mála účinných spôsobov, ako ich získať späť, je však možnosť predplatenia e-mailu. Keď sa niekto prihlási na odber, dostane sa do vášho zoznamu spravodajcov, kedy ich môžete oznámiť e-mailom zakaždým, keď uverejníte nový článok. Takto efektívne získa percento ľudí späť na vaše stránky.

Našťastie pre všetkých je dnes vytvorenie spravodajcu dosť jednoduché. Napísali sme o doplnkoch na rozšírenie vášho zoznamu e-mailov a e-mailových odkapávacích kampaní ešte nedávno. Neváhajte a prečítajte si tieto príspevky a získajte úplné návody.

Mali by ste sa obávať ešte niečoho iného?

Iste, existuje veľa vecí, ktoré môžu spôsobiť problémy z technického hľadiska. Našťastie sme ich veľa popísali v našich predchádzajúcich príspevkoch, takže namiesto toho, aby sme tu znova uviedli všetko, len vám dám odkazy:

 • Najčastejšie chyby na webe WordPress SEO
 • Najčastejšie chyby začiatočníkov programu WordPress
 • Bežné chyby zabezpečenia WordPress, ktoré veľa webových stránok robí
 • 22 Chyby pri konverzii na vašom webe WordPress
 • 15 chýb WordPress, ktorým sa treba za každú cenu vyhnúť

Aj keď sa toho môže veľa pokaziť, nenechajte sa odradiť. Nezabúdajte, že WordPress je mimoriadny softvér a že to bude nejaký čas trvať, kým sa s ním dobre zoznámite. Zatiaľ len začnite zoznámením sa s tu opísanými vecami a pripravte sa na druhú časť. V tomto článku sa zameriavame na úplne iný spôsob, ako zničiť váš blog.

Čo je najsmrteľnejšie?

Takže teraz, keď sme prešli celým zoznamom 10 krokov, urobme chvíľu, aby sme skúsili vybrať najväčšieho zabijáka blogov zo všetkých. Aký je tvoj názor? Je to nejaký technický problém? Alebo možno ste viac ako ja a myslíte si, že dlhodobé nevydělávanie peňazí z blogu je ešte smrteľnejšie? V žiadnom prípade neváhajte zdieľať komentáre a čo je dôležitejšie, tiež neváhajte nie urobte na svojom blogu niektorú z týchto chýb.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map