Ako zostaviť redakčný kalendár v programe WordPress (a ako ho skutočne používať)

Ako zostaviť redakčný kalendár v

Vytvorenie redakčného kalendára v programe WordPress nie je náročnou úlohou.


Všetko však záleží na tom, či kalendár používate alebo nie, alebo či sa dostane do bodu, keď vás skutočne neorganizuje..

Editorský kalendár môže pracovať pre blogy jednotlivcov aj pre autorov viacerých autorov. Každý z týchto typov blogov si vyžaduje kalendáre, pretože blog pre jednotlivých autorov pravdepodobne nemá editora, ktorý by držal autora na dobrej ceste, zatiaľ čo blog pre viacerých autorov je len komplikovanejší, pretože videl, koľko článkov je naplánovaných a prichádzajúcich z rôznych zdrojov.

Keďže redakčný kalendár je veľmi dôležitou súčasťou vášho úspechu v blogovaní, prečítajte si, ktoré redakčné doplnky kalendára by ste mali zvážiť. Následne vám vysvetlíme proces inštalácie, ktoré nástroje vám prinesú úžitok, spolu s niekoľkými tipmi, ako si ho udržať v kalendári..

Vyberte doplnok redakčného kalendára, ktorý vám vyhovuje

Na trhu je obmedzený počet redakčných kalendárov, takže je ľahké zistiť, ktorý z nich je pre vás ten pravý. Nižšie sú uvedené možnosti a prečo vynikajú podľa môjho názoru:

 • Redakčný kalendár – Je úplne zadarmo a ľahko sa používa. Po inštalácii nemusíte konfigurovať žiadne nastavenia a poskytuje vám jeden z najčistejších a najzákladnejších redakčných kalendárov. Nemá pripomenutia ani pokročilejšie funkcie, takže niektorí tvrdia, že ide o aktívnejších blogerov.
 • CoSchedule – Musíte za to zaplatiť cenu, ale väčšina používateľov uvádza, že sa vám to oplatí. Je to jedna z lepších možností na zlepšenie šancí na používanie kalendára, s analyzátorom nadpisov, rozšírením prehliadača Chrome o správu obsahu, upomienkovým systémom a možnosťami plánovania ďalších vecí, napríklad sociálnych médií a e-mailov..
 • PublishPress – Tento doplnok je zadarmo, ale niektoré užitočné doplnky sú bezplatné. Páčia sa mi oznámenia a komentáre, ktoré môžete robiť s ľuďmi vo svojom tíme, spolu s vlastnými stavmi (ako „Pitched“ alebo „Assigned“ namiesto „Prebieha“ alebo Čaká na kontrolu.)
 • Upraviť tok – Tu je ďalší bezplatný redakčný kalendár so skupinami používateľov, komentármi, vlastnými stavmi a rozpočtom príbehov. Ak hľadáte niekoľko ďalších funkcií, odporúčame vám to po vydaní redakčného kalendára.
 • Kalendár obsahu WP – Toto je menej populárny doplnok, takže som ho ešte príliš netestoval. To znamená, že má drag and drop nástroje, celý kalendár a ďalšie.

Náš výber: Redakčný kalendárový doplnok alebo CoSchedule

Je to ťažká rasa. Osobne sa mi páči minimalizmus doplnku Redakčný kalendár, ale úplne chápem, že niektorí ľudia chcú viac funkcií, napríklad s CoSchedule a Edit Flow..

V tomto článku budem používať doplnok Redakčný kalendár, ale uvedené tipy sa všeobecne týkajú redakčných kalendárov.

Nainštalujte doplnok a uistite sa, že viete, kde je váš kalendár

Veľká časť skutočného používania redakčného kalendára je vedieť, kde sa nachádza. V minulosti som používal niektoré kalendáre, kde je odkaz trochu skrytý alebo by som nikdy nekončil kliknutím na kartu, ktorá ma vedie do kalendára. To nie je dobré. Chápem, že všetci editori a autori majú svoje vlastné vtipky, a preto je dôležité, aby ste otestovali všetky dôveryhodnejšie doplnky kalendára..

Ak máte pocit, že kalendár nikdy neotvoríte, preskočte doplnok. 

Napríklad som vyhľadával redakčný kalendár v pozadí svojej stránky WordPress, nachádzal som doplnok, ktorý som chcel, nainštaloval a aktivoval.

Potom mi trvalo, kým som zistil, kde sa kalendár nachádza. Moja myseľ si však potom uvedomila, že karta Príspevky mala zmysel.

Keď teda prejdete na položku Príspevky> Kalendár, na obrazovke sa zobrazí celý kalendár na úpravy. Dôvod, prečo sa mi toto nastavenie páči, je ten, že kliknem na kartu Príspevky zakaždým, keď v prvom rade vytvorím nový blogový príspevok. Možno máte iné tendencie, ale nie som veľkým fanúšikom ďalších editorských doplnkov kalendára, pretože majú samostatné informačné panely alebo skryté kalendáre..

Toto sa mi páči.

Ak chcete vytvoriť nový príspevok, musíte kliknúť na jeden z dní v kalendári. Keď posuniete deň, zobrazí sa vám tlačidlo Nový príspevok.

Potom vám umožní rýchlo vyplniť názov, obsah, čas na uverejnenie a stav príspevku, napríklad Koncept. Po stlačení tlačidla Uložiť sa uloží do kalendára na ďalšie úpravy a publikovanie.

Majte na pamäti, že budete musieť zmeňte stav Koncept na Naplánované aby kalendár mohol vykonávať svoju prácu.

Rozviňte svoj rozvrh príspevkov

Jedným zo spôsobov, ako zaistiť, aby ste nezabudli na svoj kalendár, je dodržať pevný rozvrh.

Rozhodovanie, že budete uverejňovať príspevky raz za týždeň, nestačí. Hovoriť, že plánujete mesačne päť alebo šesť príspevkov, je ešte horšie.

Držte sa týždenného rozvrhu a vyberte si deň v týždni. Takto si budete pamätať a vaši čitatelia sa začnú tešiť na tento deň.

Napríklad v mojom kalendári som plánoval uverejňovať príspevky každý piatok o 10:00. Na začiatku každého mesiaca plánujem tieto štyri piatky s názvami blogov a ďalšími poznámkami, ktoré je potrebné napísať.

Vyhľadajte a vytvorte zoznam nápadov na blogový príspevok

Neustále sledujte nové nápady na blogové príspevky. Najlepším riešením je sledovať blogy a publikácie, ktoré sa týkajú vášho blogu. Ak vidíte zaujímavú tému, označte ju a vytvorte si vlastný spin, aby bola jedinečná.

Potom vložte názov do svojho kalendára, aby ste naň nikdy nezabudli. Nemusíte to naplánovať hneď od netopiera, ale mali by ste počkať, kým sa na váš kalendár bude čakať veľká časť Konceptov..

Niektoré ďalšie miesta, kde nájdete pekné nápady na blogový príspevok, sú:

 • Trendy Google
 • Upozornenia Google
 • reddit
 • Quora
 • Priemyselné fóra

Kompletne dokončujte jednoduché a rozšírené úpravy

Jedným z dôvodov, prečo ľudia prestanú používať svoje redakčné kalendáre, je to, že vyhoreli.

Nerobte tú chybu tak, že dokončíte viac práce, ako musíte. Všetky hlavné úpravy by sa mali vykonávať na bežnej stránke s príspevkami, ale doplnok editora Calendar Calendar má vynikajúci nástroj na rýchle úpravy, čo vám dlhodobo ušetrí čas..

Jediné, čo musíte urobiť, je ísť do kalendára a vybrať príspevok, ktorý chcete zobraziť. Kliknutím na tlačidlo Rýchle úpravy môžete upraviť ľubovoľný obsah. A čo je ešte chladnejšie, je to, že ak sa naučíte trochu HTML, z tohto zobrazenia môžete urobiť takmer všetky následné úpravy.

Robte si poznámky na neskôr alebo do editora

Komunikácia je kľúčom pre redakčný kalendár. Doplnok pre redakčný kalendár, ktorý sa mi páči, nemá komentáre ani pripomienky na naplánovanie vašich príspevkov. Môžete to však vyriešiť pomocou extra programu ako Trelly.

Ak to nie je váš štýl, vyskúšajte ďalšie doplnky ako CoSchedule a Edit Flow. Sú komplikovanejšie, ale funkcie sú omnoho pokročilejšie ako funkcie doplnku Editora kalendára.

Veľa šťastia s redakčným kalendárom!

Organizácia, ako je táto, sa stáva ohromujúcou, preto sa riaďte tipmi, ktoré sme popísali vyššie, aby ste ich pretlačili a urobili svoj blog čo najefektívnejším. Ak máte akékoľvek otázky, dajte nám vedieť v komentároch.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map