CrowdFund svoje projekty pomocou WordPress

CrowdFund svoje projekty pomocou WordPress

Crowdfunding v posledných rokoch explodoval, s úspechom webov ako kickstarter a Indiegogo.  Ak ste už niekedy používali crowdfundingové stránky (ako tvorcovia alebo podporovatelia), budete vedieť, aké užitočné môžu byť pre získanie financovania. Nakoniec však súťažíte o pozornosť s tisíckami ďalších živých projektov.


Prečo namiesto toho, aby ste sa usilovali o pozíciu medzi všetkými ostatnými, prečo nevytvoriť pre svoj projekt web WordPress a umožniť publiku, aby ho priamo financoval? Nie je to také ťažké, ako by ste očakávali. Všetko, čo potrebujete, je inštalácia WordPress s vlastným hosťovaním a bezplatný doplnok.

V tomto príspevku diskutujeme o výhodách použitia vášho webu WordPress na crowdfunding vašich projektov alebo služieb. Potom sa porozprávame o tom, ako pomocou bezplatného doplnku premeniť svoje stránky na platformu získavania finančných prostriedkov. Začnime!

Čo je Crowdfunding (a ako vám to prospieva)

Domovská stránka Indiegogo.

Crowdfunding vám umožňuje získať peniaze, ktoré potrebujete na vytvorenie produktu alebo služby, prijatím darov od podporovateľov. Je to pomerne jednoduchý proces, v rámci ktorého si prvýkrát predstavíte svoj projekt a jednotlivci alebo firmy (podporovatelia alebo investori) môžu poskytnúť peniaze potrebné na jeho spustenie..

Použitie tejto metódy má mnoho výhod vrátane:

 • Získate počiatočné prostriedky, ktoré vám pomôžu pri vývoji vášho produktu alebo služieb.
 • Je to efektívnejšie ako tradičné financovanie.
 • Pre svoj produkt alebo službu budete môcť vytvoriť sociálny dôkaz a trakciu.
 • Umožňuje brainstorming od sponzorov a darcov a pomôže vám vylepšiť pôvodnú myšlienku projektu.
 • Pre svoj projekt často získate lepšiu mediálnu expozíciu a marketing.

Existuje veľa typov projektov, ktoré môžu mať úžitok z crowdfundingu. Je zrejmé, že fyzikálne produkty sú pre tento proces perfektné. Môžete však vytlačiť čokoľvek, od digitálnych produktov, ako sú hry alebo mobilné aplikácie, až po filmové a televízne projekty.

Predstavujeme doplnok WP Donation WordPress

Doplnok WordPess pre darovanie WP

WP Crowdfunding je doplnok založený na WooCommerce, ktorý vám umožňuje vytvoriť crowdfundingovú stránku pomocou WordPress. Doplnok je k dispozícii zadarmo a obsahuje aj platenú verziu, ktorá odomkne ďalšie funkcie.

Hlavnou výhodou tohto doplnku je to, že vás oddeľuje od tisícov ďalších konkurujúcich na hlavných lokalitách crowdfundingu. To znamená, že ovládate všetky aspekty procesu a nemusíte sa zaoberať potenciálnymi uchádzačmi na tej istej platforme.

Kľúčové vlastnosti:

 • Vyhradená registrácia používateľa
 • Schopnosť deklarovať cieľ financovania a definovať odporúčané ceny
 • Možnosti zobrazenia podporných prvkov na jednej stránke alebo ich anonymný zoznam
 • Natívny peňaženkový systém na výpočet, zaznamenávanie a distribúciu finančných prostriedkov (prémia)
 • Alternatívne platobné systémy, ako napríklad PayPal Adaptive a Stripe Connect (premium)

Cena: Doplnok je bezplatný a môžete si ho stiahnuť z adresára doplnkov WordPress. Pre viac funkcií je k dispozícii prémiová verzia za 149 dolárov.

Ako používať doplnok WP Crowdfunding (v 3 krokoch)

Pred vykonaním akýchkoľvek zmien vám odporúčame zálohovať si stránku WordPress. Potom postupujte podľa krokov uvedených nižšie!

Krok 1: Stiahnite a nainštalujte Crowdfunding WP

Najprv je potrebné poznamenať, že tieto pokyny sa týkajú bezplatnej verzie doplnku, hoci postup používania prémiovej verzie je podobný.

Nainštalujte WP Crowdfunding

Na hlavnom paneli WordPress zvoľte plugins > Pridať nové. Hľadanie „crowdfunding“ a WP Crowdfunding by mali byť prvým výsledkom. Keď nájdete, kliknite na Nainštalovať teraz. Po nainštalovaní doplnku vyberte Aktivovať.

Crowdfunding WP Aktivácia WooCommerce

Po aktivácii doplnku sa na hlavnom paneli zobrazí upozornenie na inštaláciu produktu WooCommerce, ak ste tak ešte neurobili. Je to nevyhnutné, aby WP Crowdfunding správne fungoval, pretože ide o rozšírenie WooCommerce, takže ak ste tak ešte neurobili, nainštalujte a aktivujte WooCommerce..

Krok 2: Nastavenia doplnkov WooCommerce a WP Crowdfunding

Po aktivácii oboch doplnkov sa na hlavnom paneli zobrazia dve nové položky ponuky: jedna pre WooCommerce a ďalšie pre crowdfunding. Dôrazne odporúčame, aby ste najskôr nastavili WooCommerce, pretože tu definujete svoju menu, miesto, nastavenia prepravy a najdôležitejšie nastavenia platieb. Viac informácií o týchto krokoch nájdete v našom sprievodcovi nastavením WooCommerce.

Keď je však WooCommerce pripravený, môžete prejsť na nastavenie ip WP Crowdfunding.

Všeobecné nastavenia

Správca fondov vám umožňuje vybrať si svojho obslužného pracovníka v oblasti elektronického obchodu. Pretože je tento doplnok postavený na platforme WooCommerce, budete ho musieť nastaviť ako predvolenú. Tu je rozpis niektorých ďalších všeobecný nastavenia, ktoré chcete skontrolovať:

 • Predvolený stav kampane: Nastavte predvolený koncept alebo publikovaný stav pre nové projekty.
 • Minimálna cena: Nastaví minimálnu čiastku daru.
 • Maximálna cena: Nastavuje maximálnu sumu daru.
 • Odporúčaná cena: Nastaví odporúčanú sumu daru.
 • Metóda ukončenia kampane: Vyberte, čo spúšťa koniec vašej kampane (cieľ, dátum, oboje, nikdy).

Po inštalácii tento doplnok automaticky vygeneruje dashboard a stránku na odoslanie projektu. Ak chcete namiesto toho použiť prispôsobené stránky, musíte ich určiť pomocou nasledujúcich dvoch rozbaľovacích ponúk v tejto časti:

 • Vyberte stránku Dashboard Page: Vyberte stránku, ktorá bude držať prednú časť hlavného panela.
 • Vyberte stránku formulára WooCommerce: Vyberte stránku vlastného formulára na odoslanie.

Je tiež dôležité, aby ste upravili Tvorca kampane nastavenia, ak máte viac používateľov s prístupom na backend vášho webu. Jednoducho vyberte používateľské role, ktorým chcete udeliť prístup, aby ste mohli vytvárať a upravovať svoje kampane crowdfundingu.

Nastavenia WooCommerce

Ďalej sa pozrime na Nastavenia WooCommerce Záložka:

Nastavenia WooCommerce WP Crowdfunding

Tu budete musieť nakonfigurovať možnosti špecifické pre vaše nastavenie WooCommerce. Najprv si vyberte, či sa má váš crowdfundingový projekt zobraziť na stránke obchodu WooCommerce.

Odtiaľ môžete vykonať niekoľko úprav nastavením svojich stránok so záznamom a registráciou, prispôsobením formulára na odoslanie pomocou rôznych textových polí a rozhodnutím, ako budú vaše stránky vyzerať a ktoré budú obsahovať. Ak máte pochybnosti, vyberte nastavenia, ktoré si myslíte, že chcete, a pozrite sa na prednú časť svojho webu, aby ste videli, ako sa zobrazujú.

Nastavenie štýlov

Posledná dostupná karta slúži na základné možnosti stylingu. Na ďalšie prispôsobenie stránok a formulárov crowdfundingu použite vstavané možnosti farebnej schémy (čo je zvýraznená farba) a štýlu tlačidiel..

Nastavenia zdieľania v sociálnych sieťach

Doplnok WP Crowdfunding tiež ponúka možnosti na umožnenie zdieľania v sociálnych sieťach cez Twitter, Facebook, Google+, Pinterest a prepojené. Jednoducho začiarknite políčka pre sociálne platformy, ktoré chcete využívať..

Po vykonaní týchto vylepšení by ste mali byť pripravení skutočne vytvoriť svoju kampaň (Poznámka – existujú ďalšie možnosti pre e-maily, reCAPTCHA a Peňaženku, ako aj prístup k prehľadom výkonnosti kampaní, ktoré sú k dispozícii iba v prémiovej verzii doplnku.).

Krok 3: Vytvorte kampaň Crowdfunding spoločnosti WP

Ak chcete začať, pridajte kampane sami priamo prostredníctvom služby WooCommerce. Stačí vybrať typ údajov „Crowdfunding“ a pridať svoje informácie.

Produkt WooCommerce WP Crowdfunding

Krok 4: Krátke kódy Crowdfundingu WP

Budete musieť pridať novú stránku na svoj web WordPress. Z Skrátený kód rozbaľovacia ponuka, vyberte typ formulára, ktorý chcete vytvoriť:

Krátke kódy Crowdfundingu WP

Potom môžete na klientskom rozhraní začať konfigurovať samotnú kampaň:

Vzorový formulár na odoslanie.

Okrem všeobecných informácií o projekte tu môžete uviesť aj sumy záložného práva a odmeny. Akonáhle je všetko v poriadku, kliknite na Odoslať kampaň.

Pred zabalením je potrebné uviesť, že WP Crowdfunding nevyžaduje špecializovanú tému. Ak už teda máte stránku WordPress, nemusíte sa starať o zmenu jej vzhľadu. Prémiová verzia však obsahuje bezplatnú tému vyvinutú špeciálne pre doplnok, ktorý sa oplatí vyskúšať.


Vytvorenie crowdfundingovej webovej stránky vám umožňuje vytvárať také malé alebo veľké kampane, ktoré chcete, a mať úplnú kontrolu nad všetkými aspektmi. S pomocou WP Crowdfunding môžete mať svoju vlastnú webovú stránku venovanú získavaniu finančných prostriedkov, ktorá povzbudí vašu komunitu, aby financovala a propagovala váš projekt..

Máte otázky týkajúce sa použitia WP Crowdfunding na vytvorenie webovej stránky projektu? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Poznámka: Toto je aktualizovaný príspevok, ktorý predtým pokrýval doplnok Crowdfunding od spoločnosti Astoundify, ktorý už neexistuje.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map