Inštalácia WordPress na Mac lokálne s MAMP

Inštalácia WordPress na Mac s MAMP
 1. 1. Aktuálne čítanie: Inštalácia WordPress na Mac lokálne s MAMP
 2. 2. Inštalácia WordPress na Windows lokálne pomocou WAMP
 3. 3. Nainštalujte WordPress na Ubuntu lokálne pomocou LAMP

Pretože sa stále učím, pokiaľ ide o vývoj témy WordPress, chcel som sa o svoje skúsenosti podeliť so všetkými z vás. Viem, že je tu veľa ďalších ľudí, ktorí práve začínajú svoju cestu WordPress a mysleli si, že by ste mohli mať nejaké otázky (alebo naraziť na niekoľko problémov), ktoré mám.


Toto je prvý zo série príspevkov, ktoré sa budú zaoberať základným vývojom témy WordPress od začiatku do konca. Dúfam, že sa z týchto príspevkov môžete niečo naučiť – aj keď je to niečo malé.

Inštalácia programu WordPress na počítači Mac

Nedávno som vydal svoju prvú tému WordPress, ale predtým, ako som mohol začať s kódovaním, som musel dostať miestneho hostiteľa do prevádzky.

Nižšie sú uvedené kroky, ktoré som použil na lokálnu inštaláciu programu WordPress na počítači Mac. Prečo píšem iba o lokálnej inštalácii na počítači Mac? Pretože to je to, čo mám. Ak niekedy nainštalujem program WordPress na počítač, určite aktualizujem tento príspevok. Takže pre tých z vás s počítačmi Mac – začnime!

Stiahnutie a nastavenie MAMP

Odporúčam používať Mampu pre lokálne inštalácie WordPress na počítači Mac. Najprv si musíte stiahnuť MAMP (Mac Apache MySQL PHP), ktoré môžete získať zadarmo z ich webových stránok kliknutím na šikovné tlačidlo nižšie.

Po stiahnutí nainštalujte MAMP ako každý iný program pretiahnutím priečinka do priečinka s aplikáciami.

Stiahnite si MAMP

Nastavenia MAMP

Teraz, keď máte v počítači nainštalovanú Mamp, budete musieť upraviť predvolené nastavenia MAMP.

 1. Najprv budete chcieť otvoriť MAMP a mali by ste sa rozbehnúť (pozri obrázok nižšie – zľava)
 2. Kliknite na tlačidlo „Predvoľby“.
 3. Tým by sa mala otvoriť druhá obrazovka (pozri obrázok nižšie – vpravo)
 4. Kliknutím na tlačidlo „Porty“ aktualizujte vybrané hodnoty.
 5. Odporúča sa použiť 80 pre váš port Apache a 330 pre váš port MySQL.

Nastavenia Mamp

Úpravy portov vám umožnia vylúčiť číslo portu z adresy localhost a chrániť vášho lokálneho hostiteľa. Aj keď používanie portu 80 vyžaduje zadanie hesla správcu pri každom spustení serverov, skutočne ma to netrápi a vďaka tomu sa cítim bezpečnejšie pri vytváraní tajných tém..

Aj keď ste vo svojich preferenciách, budete tiež chcieť nastaviť svoj PHP na najnovšiu verziu a zvoliť koreňové umiestnenie dokumentu pre Apache (100% podľa vášho výberu – v mojich dokumentoch som vytvoril nový priečinok, aby som všetko usporiadal).

Servery / Database

Teraz je čas na spustenie serverov a pridanie databázy.

 1. > Otvorte Mamp
 2. Kliknite na „Spustiť servery“
 3. Uvidíte uvítaciu obrazovku, ako je uvedená nižšie
 4. Kliknite na phpMyAdmin
 5. Mali by ste prejsť na novú obrazovku, kde máte možnosť vytvoriť novú databázu. Zamyslite sa nad tým, čo chcete pomenovať svoju databázu. Testujte, wordpress, wp, wpdev – čokoľvek bude pracovať pre vás (zapamätajte si meno, pretože ho budete musieť neskôr použiť).
 6. Zadajte meno a kliknite na tlačidlo vytvoriť.

Vytvorenie používateľa databázy Mamp

Bum! Teraz ste pripravení lokálne nainštalovať WordPress! Pozrite sa na vás – všetko je dôvtipné.

Stiahnite si WordPress

WordPress je známy svojou ľahkou inštaláciou. Ak chcete začať, stiahnite si najnovšiu verziu programu WordPress z ich stránok kliknutím na tlačidlo nižšie.

Získajte WordPress

Po stiahnutí priečinok rozbalte dvojitým kliknutím. Otvorte priečinok „WordPress“ a všetok ostatný obsah presuňte do priečinka Applications / MAMP / htdocs.

Nainštalujte WordPress

Krok 1: Upravte svoj súbor hostiteľov

terminálToto je dôležitý krok aby ste si boli istí, že neskôr môžete povoliť viacmiestne. Aby mutlisite fungoval, musíte z adresy localhost odstrániť číslo príspevku. Takže sa chystáme zmapovať úplne novú adresu URL do nášho localhost. Najprv otvorte terminál a napíšte nasledujúce:

sudo nano / private / etc / hosts

Upraviť hostiteľa FIle v termináli

Môže sa zobraziť výzva na zadanie hesla správcu, stačí ho zadať a stlačiť kláves Enter. Potom sa dostanete na nasledujúcu obrazovku. Pomocou šípky nadol prejdite na koniec zoznamu a pridajte (so záložkou medzi a kde „test“ je názov, ktorý ste dali svojej databáze MAMP):

127.0.0.1 test

Pridajte databázu k hostiteľom FIle v termináli

Stlačením tlačidla „control + x“ opustíte ponuku. Keď sa zobrazí výzva na uloženie zmien, nezabudnite zadať „Y“.

Krok 2: Upravte súbor wp-config-sample.php

Prejdite na MAMP / htdocs a premenujte súbor „wp-config-sample.php“ na „wp-config.php“ a otvorte ho. Teraz upravte súbory pomocou názvu databázy, ktorú ste vytvorili, ako aj „root“.

Upraviť súbor WP-Config

Uložte súbor. Teraz prejdite do svojho domovského adresára (ktorý by mal byť http: // čokoľvek, vaša-názov-databázy-názov) a postupujte podľa pokynov na dokončenie inštalácie.

Krok 3: Dokončite inštaláciu WordPress

Keď je adresa URL vášho miestneho hostiteľa, mala by sa vám zobraziť obrazovka, ako je obrazovka uvedená nižšie, na ktorej zadáte hlavné informácie pre inštaláciu programu WordPress. Vyplňte formulár a kliknite na „Inštalovať WordPress“.

Inštalácia WordPress Vitajte

Teraz by ste mali mať nainštalovaný WordPress lokálne!

WordPress Inštalácia bola úspešná

Nastavenie inštalácie viacerých miest WordPress

Multisite je vynikajúca funkcia, ktorú budete chcieť používať s miestnym hosťom pri vývoji tém WordPress. Týmto spôsobom môžete vytvoriť veľa prostredí testovacích stránok, kde môžete okamžite vidieť zmeny, ktoré ste vykonali vo svojich témach, bez toho, aby ste museli používať živé stránky. Nie je čas ako súčasná inštalácia viacerých miest, a keďže máte novú inštaláciu programu WordPress z vyššie uvedených krokov, nie je potrebné zálohovať nič. Ak sa však rozhodnete povoliť viac lokalít neskôr, mali by ste pred začatím tohto kroku zálohovať svoje stránky. ).

Zobraziť skryté súbory – dôležité!

Súčasťou programu Multisite bude aj úprava súboru .htaccess, ktorý sa stane skrytým. Chvíľu som to hľadal a potom som sa cítil ako úplný noob, keď som si konečne uvedomil, že je skrytý. Znova otvorte terminál a zadajte nasledujúci kód, aby sa zobrazili všetky skryté súbory:

predvolené hodnoty napíšu com.apple.Finder AppleShowAllFiles true

killall Finder

Toto resetuje Finder tak, aby zobrazoval všetky vaše nezbedné skryté súbory a pri prechode na ďalšie kroky vám dá menej bolesti hlavy..

Upraviť wp-config.php

Znova otvorte súbor wp-config.php. Teraz pridáme nasledujúci kód, aby sme zapli podrobné pokyny pre pridávanie viacerých miest na WordPress:

WordPress Povoliť viacstránkové

Nainštalujte nastavenie siete WP

Skontrolujte, či sú spustené servery MAMP. Teraz sa prihláste na svoju stránku localhost. V rámci nástrojov by mala existovať možnosť siete. Tu si môžete vybrať, či chcete používať podadresáre alebo subdomény (používal som podadresáre, ale to je moja preferencia) a pokračovať v nastavení siete. Na nasledujúcej stránke by ste mali požiadať o pridanie názvu stránky a e-mailovej adresy správcu.

Vytvorte sieť

Potom kliknite na inštaláciu a nechajte program WordPress, aby fungoval ako mágia.

Upravte súbory .htaccess a wp-config.php

Ďalej by ste mali dostať obrazovku podobnú tejto:

Vytvorte sieťový kód WordPress

Postupujte podľa pokynov. Zvyčajne ste museli vytvárať súbor /blogs.dir v priečinku s obsahom wp, zdá sa však, že s programom WordPress 3.5 už nemusíte tento krok robiť (neurobil som to a nemal som žiadne problémy). ešte ;-). Otvorte súbor wp-config.php a vložte ho do súvisiaceho kódu:

Upraviť WP-Config pre viacstránkové

A to isté urobte so súborom .htaccess (ktorý ste zviditeľnili v predchádzajúcom kroku):

Upravte .htaccess pre viacstránkové

Pridajte stránky na svoj MultiSite

Teraz sa stačí prihlásiť na hlavný panel WordPress a prejsť na stránku „Moje stránky“, správcu siete a potom na stránky pridať nové..

Pridať novú sieť SIte

Odtiaľto môžete pridať požadovaný názov stránky, názov a e-mailovú adresu správcu.

Pridať novú sieťovú stránku

Úspech! Teraz môžete na svoje nové stránky nainštalovať všetky motívy s povolenou sieťou na testovanie. Vytvorte toľko alebo málo stránok, koľko chcete a rozvíjajte sa!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map