Kompletný sprievodca RSS a ako ju používať s WordPress

Kompletný sprievodca RSS a ako ju používať s WordPress

Čo keby používatelia nemuseli navštíviť vaše stránky WordPress, aby si mohli prečítať vaše články? Používateľom by to určite uľahčilo, pretože by nemuseli prechádzať do desiatich svojich obľúbených blogov a spravodajských zdrojov, aby získali svoje denné informácie. Bolo by tiež príjemné pre vlastníkov webových stránok, pretože by vám to umožnilo efektívnejšie distribuovať váš obsah a obsah doručiť tam, kde ho zákazníci chcú..


To je celý nápad za RSS.

RSS existuje už od roku 1999 a funguje ako distribútor obsahu na webe. Okrem toho sa kombinuje s agregátormi pre ľahšie čítanie, kompiláciu a organizáciu.

Stručne povedané, RSS udržuje vašich čitateľov čítať všetok obsah, ktorý chcú, na jednom mieste. Týmto spôsobom si nemusia ukladať záložky medzi svoje obľúbené spravodajské weby ani vyhľadávať na stránkach Google, kedykoľvek chcú dobré prečítanie.

Ako funguje RSS

RSS alebo veľmi jednoduchá syndikácia, ponúka čitateľom možnosť prihlásiť sa na odber svojho blogu. Potom musí čitateľ na načítanie obsahu použiť čítačku RSS alebo agregátor.

Ak sa chcete prihlásiť, čitateľ klikne na tlačidlo Prihlásiť sa na odber. To je všetko. Niekedy je ťažké nájsť tlačidlo na odber RSS na webe alebo blogu, často ich však nájdete v blízkosti tlačidiel sociálnych médií, v päte alebo vyhľadaním výrazov „Názov webových stránok“ + „RSS Feed“ v Google.

Niekedy je ťažké nájsť tlačidlo na odber RSS na webe alebo blogu, často ich však nájdete v blízkosti tlačidiel sociálnych médií, v päte alebo vyhľadaním výrazov „Názov webových stránok“ + „RSS Feed“ v Google.

Kanály RSS možno tiež rozdeliť na základe kategórie alebo témy. Toto je oveľa relevantnejšie pre veľké online časopisy (ako napríklad Wall Street Journal alebo USA Today). Prečo tomu tak je? Pretože tieto publikácie majú desiatky, ak nie stovky sekcií.

Prečo tomu tak je? Pretože tieto publikácie majú desiatky, ak nie stovky sekcií.

Čitateľ by sa preto mohol rozhodnúť prihlásiť na odber celého príspevku alebo iba športovej sekcie.

A to je ďalšia výhoda, keď máte informačný kanál RSS. Je úplne možné, že niektorí čitatelia považujú iba niektoré z vašich článkov za príťažlivé. Preto by sa mohli chcieť prihlásiť iba na odber niečoho, ako sú cestovné alebo obchodné sekcie.

Po prihlásení na odber informačného kanála RSS je potrebné, aby používateľ určil, ako tieto informácie skonzumuje. Ako už bolo spomenuté, vyžaduje si to nejaký agregátor alebo čítačku RSS.

Najobľúbenejšou možnosťou pre tento účel bol program Google Reader. Bol to čistý a mimoriadne efektívny spôsob spájania desiatok kanálov RSS.

Aplikácia Google Reader bohužiaľ prestala fungovať v roku 2013. To už nie je možné. V súčasnosti sa však používa veľa ďalších čítačiek RSS.

Ktoré čítačky RSS sú vysoko odporúčané?

Po vypnutí aplikácie Google Reader spoločnosť Google predovšetkým odporučila presun všetkých zákazníkov Feedly. Je to určite najviac podobné Google Reader, ale všetko záleží na vašich vlastných preferenciách.

Na výber sú desiatky čítačiek RSS, ale tu sú najobľúbenejšie:

Ako už bolo spomenuté, každý má svoje kúzlo. Napríklad Feedly napodobňuje Google Reader svojou čistotou a organizáciou, zatiaľ čo Panda je skôr spôsob prehliadania viacerých webových stránok v jednom rozhraní. Ak plánujete agregáciu obsahu, odporúčame vám všetky vyskúšať a zistiť, ktorá z nich je správna. Koniec koncov, bude to váš hlavný náboj na čítanie článkov.

Ako používať RSS na vašom webe WordPress

Teraz, keď pochopíte, ako čitatelia využívajú RSS, je čas sa ponoriť do toho, čo a ako pre vlastníkov stránok WordPress.

Na začiatok by ste mali vedieť, že budete komunikovať s RSS jedným alebo dvoma spôsobmi. Prvým a najdôležitejším aspektom RSS pre majiteľov webových stránok je získanie tlačidla na odber RSS na vašich stránkach. Funguje to ako distribučná sieť pre váš obsah, všetko bez toho, aby ste na svojom konci veľa pracovali.

Ako pridať odkaz a ikonu na váš RSS kanál

Na tento proces máte niekoľko možností. Technicky by ste si mohli vziať obrázok RSS zo služby Obrázky Google, umiestniť ho do miniaplikácie a prepojiť obrázok na bočnom paneli. To by vám ušetrilo potrebu nainštalovať doplnok, ale často to nie je najčistejší spôsob, ako zahrnúť tlačidlo RSS.

Najprv skontrolujte, či téma WordPress neobsahuje vlastný widget pre sociálne ikony. Ak je k dispozícii miniaplikácia, mali by ste byť schopní vložiť ju do ktorejkoľvek oblasti pripravenej pre miniaplikáciu (bočný panel, päta alebo dokonca horný panel)..

Celková sociálna miniaplikácia

Hore je príklad sociálnej miniaplikácie Téma celkom (ktorá obsahuje aj možnosti pre štýl, veľkosť, poradie a viac tlačidiel). Ak však téma neobsahuje túto vstavanú funkciu, môžete zistiť, že pomocou doplnku je vaša najlepšia stávka.

Pridajte jedno tlačidlo RSS

Najprv môžete skúsiť vložiť tlačidlo RSS samostatne. Môže sa to stať, ak ho chcete oddeliť od tlačidiel sociálnych sietí alebo ho umiestniť na spodok svojej webovej stránky.

Ak je to tak, existuje niekoľko doplnkov, ako napríklad Ikona informačného kanála RSS alebo RSS Icon Widget. Obidve fungujú dobre, ale nezískavate žiadne ďalšie funkcie, ako sú tlačidlá na zvýšenie spoločenského sledovania.

Je bežnejšie vidieť tlačidlo RSS vedľa odkazov Facebook, Twitter a Pinterest za predpokladu, že ich máte.

Pridajte RSS s odkazmi na sociálne médiá

Ak chcete kombinovať všetky tieto tlačidlá v rade, zvyčajne nájdete doplnky pre tlačidlá sociálnych médií, ktoré tiež umožňujú buď vlastnú ikonu a odkaz, alebo ikonu RSS..

Konečné ikony sociálnych médií robí trik pre sociálne tlačidlá a RSS, pretože obsahuje aj ikonu RSS a pole na vloženie adresy URL RSS.

Aká je moja adresa URL RSS?

WordPress pre vás automaticky vygeneruje informačný kanál RSS. Tento informačný kanál predstavuje kompiláciu vašich článkov a je možné ho zdieľať s webovou adresou RSS. Ako vidíte na obrázku vyššie, pre používateľov je potrebná adresa URL RSS a kliknutie na tlačidlo. Väčšinu času vložíte túto adresu URL do poľa doplnku, niekedy však môžete obrázok jednoducho prepojiť.

Vaša adresa URL RSS vyzerá takto: http://www.wpexplorer.com/feed/

Jediné, čo musíte urobiť, je nahradiť text „wpexplorer.com“ skutočnou webovou stránkou. Akonáhle budete mať túto webovú adresu, je dosť ľahké začať s distribúciou informačného kanála RSS na vašom webe.

Zobrazenie viacerých informačných kanálov RSS na vašom webe WordPress

Druhým dôvodom, pre ktorý by ste mohli využiť RSS, je to, že by ste chceli zobrazovať informačné kanály tretích strán na svojej vlastnej stránke WordPress. Napríklad by ste mohli prevádzkovať finančný blog a chceli by ste poskytnúť trendy v akciách z aktuálnejšieho a dôveryhodnejšieho zdroja. Koniec koncov, nebudete sami aktualizovať zmeny cien akcií. Radšej by ste chytili RSS kanál od CNNMoney alebo Reuters a vložili ho na svoj postranný panel.

To isté platí pre väčšinu spravodajských blogov, pretože je často nemožné držať krok s každým rohom spravodajského cyklu. Filmový blog by nechcel nechať ujsť zdieľanie skóre Rotten Tomato. A to je miesto, kde sa hrá RSS kanál Rotten Tomatoes.

Táto taktika RSS je teda skôr o tom, ako poskytnúť vašim používateľom cenné informácie, na rozdiel od distribúcie obsahu na internete.

Frontend s informačným kanálom RSS

Najlepší doplnok na vytvorenie informačného kanála RSS na vašom webe sa nazýva WP RSS Aggregator.

Stiahnite si doplnok WP RSS Aggregator a nainštalujte ho na svoj web. Prejdite na kartu Agregátor RSS na hlavnom paneli a vyplňte všetko od adresy URL RSS po názov zdroja informačného kanála. Požiada vás o ďalšie nastavenia, napríklad o tom, či chcete odkazovať na zdroj a či chcete odstrániť duplicitné tituly..

Pridáva sa nový informačný kanál

Potom môžete spravovať všetky svoje kanály a zobrazovať ich v jednom konštantnom toku na svojich webových stránkach. Vložte zdroj do svojho bočného panela alebo na svoju vlastnú stránku.

Prečo potrebujete RSS na svojom webe WordPress

Niektorí blogeri môžu odmietnuť RSS ako starú technológiu. Táto predstava nie je zďaleka pravdivá, najmä u technicky zdatných čitateľov. Niektorí blogeri si myslia, že je to skôr pre veľké časopisy. To tiež nie je pravda.

Niektorí blogeri si myslia, že je to skôr pre veľké časopisy. To tiež nie je pravda.

Aj keď získate päť alebo desať čítačiek RSS, je to celkom pekné pre malý alebo stredne veľký blog. Je to jednoducho iný spôsob, ako môžu používatelia získať prístup k obsahu, takže je to ako alternatíva k vášmu zoznamu e-mailov alebo pri uverejňovaní príspevkov na sociálnych sieťach.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa používania RSS s WordPress, dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map