Nainštalujte WordPress do webových služieb AWS – Amazon

 1. 1. Ako nainštalovať WordPress v
 2. 2. Ako nainštalovať WordPress v službe Google Cloud
 3. 3. Aktuálne čítanie: Nainštalujte WordPress do webových služieb AWS – Amazon
 4. 4. Úvod do cloud computingu s WordPress
 5. 5. Ako nainštalovať WordPress v DigitalOcean

Vitajte v úplne novom sprievodcovi na internete Inštalácia WordPress v cloude series. Dnes sa naučíme, ako nainštalovať WordPress do Amazon Web Services (AWS). Rovnako ako naši predchádzajúci sprievodcovia inštaláciou cloudu v programoch Microsoft Azure a Google Cloud, aj v tomto prípade používame predinštalovaný obrázok programu WordPress..


Predtým, ako začneme, by som rád prediskutoval niekoľko kľúčových pojmov, aby som získal predbežný prehľad o tom, ako funguje AWS..

Aká veľká je AWS?

AmazonWebservices_Logo

Začiatočníci si to získajú – AWS je obrovský. Myslím šialene obrovské. Je to jeden z najstaršie poskytovatelia cloudhostingu na internete. Má veľa služieb – od kódovania živého videa po analýzu rýchlo streamovaných údajov zo satelitov a iných vysokovýkonných senzorov rozmiestnených po celom svete..

Tu je niečo, čo vám dá predstavu o tom, aký silný je AWS – NASA – áno, NASA, používa AWS infraštruktúra cloud computingu na spracovanie údajov z misie Mars Rover. Inštalujeme však malú inštanciu programu WordPress, však? AWS sa vrátila! Poďme sa venovať základom.

amazon ec2 hero

Amazon EC2: Známy ako Elastický cloud computing, myslieť na to ako na počítač v cloude. Nepotrebujete vedieť, kde existuje, kto čistí a popráši hardvér alebo čo sa stane, keď dôjde k výpadku napájania. Je na Amazone, aby to zvládol.

Čo potrebujete vedieť – jediné, čo potrebujete vedieť – sú technické špecifikácie servera – alebo počítač. To je všetko. To je krása cloudu.

Obrázok stroja Amazon: AMI – ako to vývojári radi nazývajú (povedzme, že to znie naozaj dobre), nie je to nič iné ako inštancia alebo počítač s operačným systémom s predinštalovaným balíkom iného softvéru.

Predstavte si, že na svojom novom počítači nainštalujete Windows 10 a potom nainštalujete niektoré aplikácie, ako sú MediaMonkey, Microsoft Word a Google Chrome. Ak by ste chceli exportovať obraz OS v aktuálnom stave, mali by ste obraz stroja. Keď hovoríme export, máme na mysli súbor, ktorý by sa po pripojení k inému podobnému zariadeniu spustil bez akejkoľvek inštalácie. Ľudia pracujúci s operačným systémom Linux to robia (t. J. Vytvárajú obrázky strojov alebo snímky) stále. To je tiež nejasne myšlienka Dockera.

Prečo hovoríme o Amazon EC2 a AMI?

Dobrá otázka. Teraz, keď sme zistili, že potrebujeme EC2, je ako počítač / server v cloude, budeme používať jeden príklad Amazonu EC2 (tiež nazývané Príklad EC2) na hosťovanie našej stránky WordPress.

Ale počkaj. Máte stroj – yay! Ale čo inštalácia operačného systému? Vyberáme Linux alebo Windows? Linux? Fine. Ale počkajte (znova) – akú chuť Linuxu vyberieme? Ubuntu? Fedora? Debian? Povedzme, že som si vybral Ubuntu. Fine. Ktorú verziu si vyberiem? Aarrghh! Príliš veľa možností na jeden malý cieľ!

Ak to nie je ohromujúce, premýšľajte o ďalšom procese. Musíme nainštalovať množstvo softvéru, ktorý je potrebný na spustenie WordPress – zásobník LAMP. Po inštalácii a konfigurácii budete musieť nainštalovať a nakonfigurovať WordPress. Chýbajúce povolenia, prístup k adresáru a celá položka.

Neviem o vás, ale toto je DLHÝ proces. Dlhé vo všetkých čiapkach a výrazné. Pravdepodobne ste uhádli, kde sa momentálne nachádzam – a máte pravdu. Toto je miesto, kde Amazon Machine Image prichádza do hry.

Predstavte si, že niekto nasadil inštanciu EC2, nainštaloval Ubuntu, aktualizoval ju a nainštaloval na ňu WordPress – spolu so všetkým požadovaným softvérom (napríklad zásobník LAMP). Táto osoba potom vytvorila obraz operačného systému v jeho súčasnom stave – t. J. Nedotknutú, v podstate „pripravenú“ inštaláciu WordPress. To by bol príklad dokonalého AMI s nainštalovaným programom WordPress. Teraz si môžete prestať predstaviť, pretože taký AMI existuje a vytvoril ho Bitnami. (Jéj!)

“A čo trhovisko pre AMI?”

Aws marketplace with software pre správu obsahu

Trh AWS s AMI pre správu obsahu

Ty si sa spýtal. Amazon počúval. Amazon má trh s názvom Trh AWS – miesto, kde môžeme kúpiť (áno, kúpiť) predkonfigurované obrázky strojov pre rôzne programy, ktoré sa inak ťažko inštalujú. Cieľom je zjednodušiť proces hostenia, aby ste mohli aplikáciu nasadiť do cloudu čo najrýchlejšie. To je veľmi podobné tomu Google Cloud a Microsoft Azure ponúka ako obrázky aplikácií alebo šablóny.

Našťastie najobľúbenejší softvér s otvoreným zdrojom majú bezplatné AMI – čo je neuveriteľne užitočné pre začiatočníkov, ako sme my. Jedným z najpopulárnejších prispievateľov bezplatných AMI je spoločnosť Bitnami – spoločnosť, ktorá poskytuje najaktuálnejšie AMI pre najpopulárnejší softvér s otvoreným zdrojovým kódom – vrátane WordPress.!

Takže tam ideme. EC2 pre hosťovanie našej inštalácie WordPress. AMI programu WordPress od spoločnosti Bitnami, ktorý nám ušetrí proces inštalácie. Teraz ich musíme len prepojiť.

EC2 Instance + WordPress AMI = WP v cloude AWS za 2 minúty!

Nastavenie účtu Amazon zadarmo

aws bezplatná úroveň

Obmedzenia úrovne použitia AWS

Bezplatný účet AWS obsahuje: veľa výhod a je aktívny jeden celý rok. Toto je najvyššie množstvo bezplatného času, ktorý sme dostali od ktoréhokoľvek poskytovateľa cloudu. Máme však určité obmedzenia.

Pre úplný zoznam si môžete pozrieť Úroveň AWS zadarmo domovskú stránku, ale pre naše účely potrebujeme vedieť len toto:

 • Jedna inštancia Microsoftu Amazon EC2 je povolená vo voľnej vrstve každý mesiac na 750 hodín – čo je dosť na udržanie WordPress v prevádzke 24x7x365 hodín.
 • 5 GB úložiska Amazon S3, ktoré by sme mohli použiť ako záložné umiestnenie pre naše ďalšie webové stránky.

Úprimne povedané, najdlhšou časťou tejto príručky je nastavenie vášho bezplatného účtu Amazon Web Services. Je to ľahké ako 1-2-3, ale napriek tomu je zdĺhavý proces. Musíte:

 1. Zaregistrujte sa pomocou novej e-mailovej adresy
 2. Overte svoj účet pomocou platnej kreditnej alebo debetnej karty
 3. Na prepojenie účtu použite svoje mobilné číslo (Amazon vám zavolá a budete musieť zadať overovací kód)

Upozorňujeme, že vo svojom fakturačnom účte AWS by ste nemali používať predplatenú kreditnú kartu ani službu virtuálnej kreditnej karty (napríklad Entropay). Aj keď je to tak technicky ok, vyskúšali sme to a váš účet bude zakázaný iba. Použite prosím platnú kartu. Ak ste všetky kroky správne vykonali, váš účet bude aktivovaný o niekoľko minút a môžete začať s postupom inštalácie WordPress..

Prvý krok – inštalácia obrazu WordPress z AWS Marketplace

wp poháňané bitnami

Zamierte na Trh AWS > Obsahový management > WordPress powered by Bitnami. Toto je obrázok, ktorý chceme nainštalovať. Ak ste zvedaví, prečo sme zatiaľ nevytvorili inštanciu EC2 – najprv sa položte na zadnú stranu, aby ste položili túto vynikajúcu otázku..

Dobre, tak sme to zatiaľ neurobili, pretože AWS nám umožňuje konfigurovať inštanciu EC2 priamo zo stránky AMI. Toto všetko zostáva jednoduché, pretože nehrozí riziko prepísania predtým nakonfigurovanej inštancie EC2 novým AMI..

Obrázok 01. aws marketplace image wordpress image

Stránka WordPress AMI od Bitnami – Kliknite na ďalej začať!

1.1 – Vytvorte AMI programu WordPress

02-AWS-WordPress-ami-config

 • verzia: Vyberte najnovšiu verziu Ubuntu.
 • región: Vyberte ľubovoľný región USA.
 • Typ inštancie EC2: To musí byť a t1.micro instance. Čokoľvek väčšie a bude vám vyúčtované.
 • Nastavenia VPC: Nechajte to tak, ako je, automaticky sa nakonfiguruje podľa vášho regiónu.
 • Skupina zabezpečenia: Aj keď sa zobrazuje upozornenie, vyberte položku Vyberte nové na základe používateľských nastavení. Tu je používateľ vývojárom AMI (t. J. Bitnami).
 • Pár kľúčov: Vytvorenie párov kľúčov je trojkrokový proces. Aj keď je voliteľný, odporúčame vám ho vytvoriť, pretože vám umožňuje prihlásiť sa do vašej EC2 inštancie cez SSH.

1.2 – Ako vytvoriť pár kľúčov v EC2

Uistite sa, že regióny, ktoré ste vybrali pre inštanciu EC2 a regióny zobrazené v konzole AWS, sú rovnaké. Inak by to nefungovalo.

03-00 vytvoriť-key-pair-inštrukcie

1. Na tejto snímke kliknite na prvý hypertextový odkaz.

03 vytvoriť kľúč-pair

2. Budete presmerovaný na svoju konzolu EC2. Kliknite na Vytvoriť pár kľúčov.

04-key-pair-name

3. Zadajte názov rozlíšiteľného páru kľúčov a kliknite na vytvoriť.

05-kľúč-pair-odtlačkov prstov generovaných

4. Vytvorí sa nový pár kľúčov.

1.3 – Spustenie AMI programu WordPress

06-AWS-WordPress-ami-config-complete

Vráťte sa na predchádzajúcu kartu a obnovte stránku. Teraz by ste mali vidieť možnosť zvoliť si nový pár kľúčov, ktorý ste práve vytvorili. Uistite sa, že ste vybrali t1.micro instance ešte raz, pred výberom Prijmite zmluvné podmienky a spustite ich jedným kliknutím.

07-AWS-WordPress-ami-config-complete

O niekoľko sekúnd vás táto správa privíta. Teraz ste úspešne nasadili program WordPress AMI. Je čas to skontrolovať.

Krok dva – Konfigurácia AMI programu WordPress

08-AWS-EC2-console

Informačný panel AWS EC2

Zamierte na svoje Konzola AWS a vyberte EC2. Tým sa otvorí váš informačný panel EC2. Mali by ste vidieť text 1 Bežná inštancia v hornej hornej časti stránky. Kliknite na tento text.

09-AWS-EC2 konzoly zábeh inštancie

Informačný panel EC2 zobrazujúci aktívne prípady

Zobrazí sa zoznam inštancií EC2 vo vašom účte AWS. Budeme mať iba jednu, čo je naša inštalácia WordPress. Ďalej skopírujte subdoménu uvedenú v časti Verejné DNS. Toto je webová adresa vašej inštalácie WordPress. Ak chcete zobraziť svoju (čerstvo nainštalovanú) stránku WordPress, vložte ju do prehliadača!

2.1 – Získanie systémovo generovaného hesla správcu WordPress

Pamätáte si na slávnu 5 minútovú inštaláciu WordPress? Bitnami sa o to tiež stará. Ale hej! A čo vaše užívateľské meno a heslo pre WordPress ?! Predvolené meno používateľa je užívateľ a heslo je vygenerované systémom – t. j. je náhodne vygenerované pri inštalácii AMI WordPress. Musíme to zistiť hneď. Postupujte podľa nasledujúcich pripravených snímok obrazovky:

0x-get wp heslo aws panel

Na informačnom paneli inštancií AWS EC2 (druhá snímka v kroku 2) kliknite na ikonu Akcie> Nastavenia inštancie> Získať systémový denník. Zobrazí sa celý systémový denník hneď od inštalácie WordPress AMI.

10-system-console

Typický systémový denník generovaný inštanciou EC2

Posuňte zobrazenie doprava nadol a nájdete náhodne vygenerované heslo pre WordPress. Skopírujte a prilepte to do svojho prihlasovacieho mena WordPress a je dobré ísť!

Dokončený obraz 0x-bitnami

WordPress na AWS pomocou t1.micro EC2 a Bitnami WordPress AMI

záver

Pretože Amazon poskytuje jeden celý rok bezplatného používania, bol by to skvelý spôsob, ako vyskúšať svoje skutočné webové stránky alebo blog WordPress. Ušetrili by ste celý rok náklady na hosting a zažili silu a jednoduchosť cloudu. Stačí nasmerovať záznam vašej domény na doménu Verejné DNS svojej EC2 inštancie a budete mať plnohodnotnú webovú stránku WordPress!

Dúfame, že ste sa z tohto tutoriálu naučili niečo nové a radi ste si ho prečítali, pretože sa nám to veľmi páčilo. Ak máte akékoľvek pripomienky, návrhy alebo otázky, som vám vždy k dispozícii na adrese @souravify. Teraz choďte a užívajte si silu cloudu – celý rok zadarmo, so súhlasom spoločnosti AWS!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map