Nastavenie jednoduchého sťahovania pomocou doplnku CM Downloads Manager Pro WordPress

Mám privilégium skontrolovať niekoľko ďalších doplnkov vytvorených spoločnosťou CreativeMinds, ako sú Slovník pojmov CM ToolTip a odpovede CM. Takže keď pri stole prišiel ďalší z ich doplnkov, musel som to skontrolovať. Tentokrát som mal ruky na manažéri CM Downloads Manager Pro a hneď ma na dve veci zapôsobili: Je to intuitívne a je kompatibilné s ostatnými testovanými doplnkami CM, ktoré som testoval.


CM Downloads Manager je bezplatný a prémiový doplnok pre WordPress, ktorý vám umožňuje nastaviť, čo používatelia môžu na svoje stránky sťahovať a sťahovať. Podporuje rôzne súbory od dokumentov po hudobné súbory a umožňuje ochranu heslom, integráciu pokladne v maloobchode, ukážky súborov a ďalšie.

Pozrime sa na niečo, čo tento doplnok môže ponúknuť.

Potenciálne použitia

Doplnok pre správcu sťahovania CM má množstvo potenciálnych použití, z ktorých mnohé sú načrtnuté na stránke CMinds. Napriek tomu som si myslel, že je dôležité ich tu spomenúť, pretože poskytuje kontext pre proces nastavenia.

Povedzme, že chcete predávať svoje vlastné doplnky. Tento doplnok by ste mohli použiť na ochranu súborov na prevzatie súborov doplnkových heslom pomocou hesla a ich integráciu do riešenia elektronického obchodu. Alebo ak chcete ponúkať sťahovanie hudobných súborov, ktoré ste vytvorili, môžete to ľahko urobiť, keď sa ľudia zaregistrujú ako používatelia. Týmto spôsobom by ste dokonca mohli ponúknuť bezplatné knihy na stiahnutie. Týmto spôsobom by sa dalo ľahko a bezpečne ponúknuť všetko, čo by si používatelia chceli stiahnuť.

Funkcie bezplatnej verzie

CM Downloads Manager zadarmo

Bezplatná verzia, ktorá je k dispozícii na stiahnutie v adresári zásuvných modulov na WordPress.org, obsahuje niekoľko funkcií, ktoré môžete hneď použiť, vrátane:

  • Stiahnite si kategórie
  • Zobraziť počet pri každom sťahovaní
  • Podporné fórum pre každé stiahnutie
  • Schopnosť hlasovať pri každom sťahovaní
  • Prispôsobiteľná šablóna
  • Ukážka obrázka
  • Interný vyhľadávací nástroj na stiahnutie
  • Používatelia môžu sledovať sťahovanie
  • Používatelia sa môžu prihlásiť alebo odhlásiť prostredníctvom e-mailových upozornení na otázky predložené prostredníctvom fóra podpory:

Upozornenia správcu sťahovania CM

Ako vidíte, toto sú len základy. Ak plánujete ponúknuť možnosť sťahovania bohatú na funkcie, budete potrebovať profesionálnu verziu.

Funkcie verzie Pro

Funkcie Správcu sťahovania CM

CM Downloads Manager Pro ponúka veľa funkcií, takže prosím so mnou pri pokuse o ich prekonanie. Pre začiatočníkov môžete pridať kategórie druhej úrovne, čo je obzvlášť užitočné, ak ponúkate veľa stiahnutí. K dispozícii je podpora viacerých miest a výsledky vyhľadávania môžete filtrovať podľa viacerých premenných, ako sú dátum, typ sťahovania a používateľské meno. Môžete tiež použiť vlastný CSS, zbaviť sa správy CMinds Gratitude v päte stránok na stiahnutie a podľa potreby upravovať permalinky. Dokonca si môžete nastaviť zrieknutie sa zodpovednosti pre používateľov, ktorí sa sťahujú prvýkrát.

Okrem týchto všeobecných funkcií získate aj vyššiu verziu riadenia prístupu a možností moderovania vo verzii Pro. Nastavte povolenia skupiny používateľov a zaznamenajte všetky stiahnutia od registrovaných aj neregistrovaných používateľov. Máte možnosť zobraziť tento denník podľa dátumu, názvu sťahovania alebo používateľa a exportovať ho vo formáte súboru CSV. Môžete tiež nastaviť obmedzenia zobrazenia pre každé sťahovanie. Niektoré môžu byť dostupné každému, zatiaľ čo iné môžu byť viditeľné iba pre tých, ktorí sú prihlásení. Ďalšou podstatnou funkciou verzie Pro je ochrana heslom:

Heslá správcu sťahovania CM

Pred povolením sťahovania tiež nastavte obmedzenia nahrávania, vyžiadajte si mená a e-mailové adresy používateľov a pri každom sťahovaní použite informácie o geografickej polohe. Existuje aj veľká podpora pre krátke kódy, ako sú stiahnuté súbory, miniaplikácia so zoznamom stiahnutých položiek, aktualizácie, hlavní prispievatelia a súvisiace súbory na stiahnutie..

Jedna vec, ktorá sa mi na tomto doplnku naozaj páčila, je schopnosť úplne prispôsobiť stránky na stiahnutie. Namiesto odovzdania súboru môžete na stiahnutie nastaviť externú adresu URL alebo skrátený kód – čo je užitočné pri integrácii s doplnkom pre nákupný košík. Môžete sa tiež rozhodnúť zobraziť viac kariet na každej stránke a poskytnúť tak podrobnejší popis sťahovania. Pridať počet zobrazení, prezentáciu a widget na zdieľanie v sociálnych sieťach.

Na fronte podporného fóra verzia Pro pridáva možnosť úplne odstrániť podporné fórum alebo zobraziť ďalšie karty. Môžete nastaviť spôsob zobrazovania komentárov, povoliť moderovanie komentárov a automaticky schvaľovať komentáre od overených používateľov:

Moderovanie manažéra sťahovania CM

Pridajte odkazy do Dokumentov Google alebo vložte hudobné súbory do prehrávača MP3:

Hudba na stiahnutie CM

Alebo vložte prehrávač MP4 pre video súbory:

Video správcu sťahovania CM

Na záver je k dispozícii množstvo ďalších funkcií na správu používateľov, napríklad možnosť integrovať registráciu do profilov sociálnych médií vrátane služieb Facebook, Google+, Twitter, LinkedIn a Microsoft Live. Zahrnuté sú aj verejné užívateľské profily a integrácia Gravatar a BuddyPress. Na webe CMinds si môžete pozrieť ukážku všetkého tohto v akcii.

Nastavenie

Pristupujte k nastavovaciemu postupu pre tento doplnok rovnako ako ktorýkoľvek iný. Jednoducho pridajte doplnok nahraním cez súbor .zip na hlavnom paneli správcu. Po zadaní aktivačného kľúča by sa toto menu malo zobraziť na ľavej strane palubnej dosky:

Potom prejdite na odkaz „Nastavenia“ a na karte Všeobecné nastavte permalinky. Potom vyberte, ktoré prípony súborov chcete nahrať a definujte nastavenia prístupu pre používateľov. V zásade rozhodnite, ktorí používatelia povolíte nahrávanie súborov. Toto povolenie často dostanú iba editori alebo iba správcovia. Najlepšie sa o to postarať vopred, aby ste sa s ňou nezostali neskôr. Uložte svoje zmeny a kliknutím na „Pridať nové“ pridajte svoje prvé prevzatie. Dostanete sa k formuláru Pridať nové stiahnutie:

Odovzdanie manažéra sťahovania CM

Formulár tiež obsahuje polia na pridanie podrobného popisu pokynov na stiahnutie a inštaláciu. Môžete tiež pridať denník zmien, snímky obrazovky, ochranu heslom a aktiváciu upozornení na otázky podpory:

Nahrať viac správcu sťahovania CM

Keď zadáte všetky tieto informácie a uložíte ich, môžete ich neskôr zmeniť prostredníctvom svojho používateľského panela:

Používateľské rozhranie správcu sťahovania CM

Ako vidíte, máte možnosť upravovať, mazať alebo publikovať svoje stiahnuté súbory. Na tomto mieste si tiež môžete pozrieť, koľko stiahnutí každá položka získala. Po vyslovení a vykonaní všetkého bude stránka, ktorá obsahuje všetky dostupné súbory na stiahnutie, vyzerať asi takto:

Ukážka manažéra sťahovania CM

Tento doplnok ponúka veľa funkcií a dôrazne vám odporúčam, aby ste sa preverili a odhalili všetko. Naozaj je tu príliš veľa na pokrytie, ale dúfam, že vám to prinieslo aspoň široký pohľad na to, ako doplnok funguje, prečo je užitočný a prečo ho odporúčam..


CM Downloads Manager Pro nemusí byť pre každého. Koniec koncov, nie každý musí ponúkať sťahovanie na svojich webových stránkach. Ale pre tých, ktorí to robia, je to relatívne lacné riešenie, ktoré sa ľahko nastavuje a ľahko sa používa. Nastavenie povolení je jednoduché a je možné ho kedykoľvek zmeniť. Rovnako môžete určiť, ako sa budú sťahovať súbory, a môžete zahrnúť sociálne zdieľanie, gravitáre, ukážky a ďalšie. Celkovo vzaté, užitočný doplnok pre tých, ktorí sa chcú pustiť do trhu sťahovania, ak sa ma pýtate.

Použili ste tento doplnok – zadarmo alebo za príplatok? Ak áno, čo si o tom myslíte? Považujete to za užitočné? Prosím, dajte mi vedieť svoje myšlienky nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me