Podrobný sprievodca na migráciu stránok WordPress na nového hostiteľa

Podrobný sprievodca na migráciu stránok WordPress na nového hostiteľa

Presun webových stránok na nového hostiteľa môže byť skľučujúci a stresujúci zážitok, nemusí to však byť. Aj keď existujú dôležité kroky na migráciu stránok WordPress, ak budete postupovať podľa nášho sprievodcu, môžete uspieť.


Mnoho ľudí čelí potrebe presťahovať sa k novému hostiteľovi kvôli problémom s ich súčasným poskytovateľom a práve toho už malo dosť. Až príliš často sa však prechod na spoľahlivejšieho hostiteľa oneskoruje znova a znova zo strachu, že urobí chybu a poškodí vaše stránky..

Aby sa problém vyriešil, ľudia môžu za profesionála zaplatiť veľký poplatok, aby za ne presunul svoje stránky. Alebo vyhľadajte nového hostiteľa, ktorý ponúka migračnú službu ako súčasť nového hostiteľského balíka. A potom sú tu ľudia, ktorí čítajú tento článok, ktorí využívajú tretiu možnosť, ako sa na to sami pozrieť.

Ak trávite trochu času prípravou svojej vlastnej webovej stránky, migráciou sa nemusíte obávať. Ak sa k nemu pristupuje správne, môže to byť veľmi jednoduchý projekt a v prípade akýchkoľvek problémov sa dá ľahko zvrátiť.

Pozrime sa na kroky potrebné na presun webovej stránky WordPress na nového hostiteľa, ale skôr, ako začneme ukazovať, ako môžete migrovať svoje stránky, nezabudnite, že mnoho z najlepších hostingových spoločností WordPress vašu lokalitu skutočne presunie za vás, takže ak ste si práve zakúpili nový hostingový plán a chcete presunúť svoje stránky, najskôr sa obráťte na svojho nového poskytovateľa hostingu, aby ste zistili, či ponúkajú bezplatnú migráciu..

Obsah

Rýchlo prejdite nadol do ktorejkoľvek sekcie alebo si dokonca môžete uložiť niektoré z nižšie uvedených odkazov do záložiek, aby ste sa ľahšie vrátili, ak v priebehu procesu musíte urobiť prestávku:

Krok 1: Zálohovanie súborov webových stránok

FTP Prenos

Prvým krokom pred migráciou je zálohovanie všetkých aspektov vášho webu. Malo by to byť súčasťou vášho všeobecného zabezpečenia WordPress a je to dobrý postup pred akoukoľvek významnou zmenou. Je to však tiež požiadavka migrácie vašej inštalácie WordPress, pretože sa presúva toľko údajov.

Ako teda zálohujete svoje stránky? Existuje veľa doplnkov, ktoré môžete použiť na zálohovanie WordPress pre vás, napríklad VaultPress alebo Duplicator. Pomocou doplnku pre zálohovanie zvyčajne inštalujete a potom pomocou vstavaných nastavení spravujete, ktoré súbory sa budú zálohovať, ako často a kde sú vaše zálohy uložené..

Prípadne môžete použiť manuálnejší prístup. Ak chcete získať rýchle zhrnutie, ručné zálohovanie vyžaduje nástroj na prenos súborov (FTP), aby ste mali prístup k súborom svojich webových stránok. Dva populárne programy FTP sú FileZilla (PC) a Transmit (Mac). Po inštalácii budete musieť na pripojenie k serveru svojej webovej stránky použiť poverenia SFTP (z účtu webového hostiteľa). Po pripojení vyberte a stiahnite všetky súbory v adresári svojich webových stránok. Toto zahŕňa .htaccess súbor, ktorý je nastavený ako skrytý. Ak nevidíte tento súbor, pozrite si súbor pomocníka vášho FTP programu, aby vám zobrazil skryté súbory.

V závislosti od počtu odovzdaných médií na vašom webe to môže chvíľu trvať. Počas tohto sťahovania môžeme začať druhý krok a vytvoriť kópiu vašej databázy.

Krok 2: Exportujte databázu WordPress

Export databázy

Export databázy je jednoduchý proces, ktorý vyžaduje iba niekoľko krokov. Prihláste sa do cPanel účet svojho webového servera a otvorte phpMyAdmin aplikácie. Vyberte databázu, ktorá obsahuje vašu inštaláciu WordPress, zo zoznamu na ľavom bočnom paneli a po vybratí kliknite na ikonu Export v navigačnej ponuke.

Predvolené nastavenia a rýchly vývoz a vývoz SQL formát na export postačuje na to, čo potrebujeme. Kliknite na ikonu go a spustí sa exportný proces databázy a súbor sa stiahne na váš lokálny počítač.

Po dokončení exportu databázy a FTP prenosu vašich súborov ste pripravení prejsť do ďalšej fázy.

Krok 3: Vytvorte databázu WordPress na novom hostiteľskom serveri

Predtým, ako začneme s migráciou na nového webového hostiteľa, musíme vytvoriť prostredie pre inštaláciu WordPress. Na tento účel musíte vytvoriť databázu, do ktorej môžete importovať svoje údaje SQL.

Prihláste sa do svojho nového webového hostiteľa pomocou používateľských poverení, ktoré vám dodali, a pripojte sa k softvéru cPanel. Pre nášho sprievodcu budeme používať aplikáciu MySQL Databases. Ak váš webový hostiteľ nemá túto aplikáciu spustenú, mali by ste sa obrátiť na svoj tím technickej podpory a zistiť, aký spôsob vytvárania nových databáz existuje.

Kroky na vytvorenie databázy sú pomerne jednoduché:

 • Otvorené Databáza MySQL a vytvorte novú databázu s príslušným názvom pre vaše webové stránky.
 • Vytvorenie nového používateľa MySQL (so zabezpečeným heslom).
 • Pridajte tento používateľský účet do novej databázy a udelte mu všetky oprávnenia.

Zapíšte si názov databázy, nové užívateľské meno MySQL a jeho heslo. Čoskoro ich budete potrebovať.

Krok 4: Upravte wp-config.php súbor

Prejdite do priečinka na lokálnom počítači, do ktorého ste stiahli súbory webových stránok. V tomto priečinku sa nachádza súbor s názvom wp-config.php ktorý riadi prístup medzi WordPress a vašou databázou.

Vytvorte kópiu tohto súboru a uložte ho do iného priečinka na lokálnom počítači. Je to potrebné na obnovenie zmien, ktoré sa chystáme vykonať, ak by sa niečo neskôr pokazilo.

Otvorte pôvodnú verziu súboru pomocou obľúbeného textového editora a vykonajte nasledujúce tri zmeny:

1. Zmeňte názov databázy

Vyhľadajte nasledujúci riadok:

define ('DB_NAME', 'db_name');

DB_NAME časť tohto riadku bude momentálne nastavená na názov databázy MySQL vášho starého webového hostiteľa. Musíte ho zmeniť na názov novej databázy, ktorú ste práve vytvorili.

2. Zmeňte užívateľské meno databázy

Pod týmto nájdete riadok:

define ('DB_USER', 'db_user');

V tomto riadku musíte zmeniť uživatel_db časť z používateľského mena vášho starého hostiteľa, ktorá sa zhoduje s novým používateľským menom, ktoré ste práve vytvorili.

3. Zmeňte heslo používateľa databázy

Nakoniec upravte tretí riadok:

define ('DB_PASSWORD', 'db_pass');

Rovnako ako u ostatných db_pass časť tohto riadku sa musí zmeniť na nové bezpečné heslo, ktoré ste vytvorili pre svojho používateľa MySQL.

Uložiť wp-config.php a zatvorte súbor.

Krok 5: Importujte svoju databázu WordPress

Import databázy

Teraz, keď máte k dispozícii novú databázu, môžeme začať s procesom importu.

Spustite phpMyAdmin zo softvéru cPanel na vašom novom serveri a vyberte svoju novú databázu zo zoznamu na bočnom paneli vľavo. Po otvorení vyberte ikonu import kartu z navigačnej ponuky.

V Súbor na import sekcia kliknite na Vyberte súbor a vyberte súbor SQL, ktorý ste predtým exportovali.

Zrušte začiarknutie políčka Čiastočný import začiarknite políčko a skontrolujte, či je formát nastavený na SQL a potom kliknite na ikonu go Tlačidlo. Import databázy sa teraz začne.

Čas, ktorý tento import trvá, sa líši v závislosti od veľkosti databázy. Po dokončení importu by ste mali dostať správu informujúcu o úspechu importu.

Krok 6: Nahrajte súbory WordPress do nového hostiteľa

Teraz, keď máte pripravenú novú databázu a prekonfigurovali ste súbor wp-config.php, je čas začať nahrávať súbory na vašom webe.

Pripojte sa k svojmu novému webovému hostiteľovi pomocou programu FTP a prejdite do priečinka, v ktorom sa bude konať vaša webová stránka. Ak je to primárny alebo iba webový server nainštalovaný na tomto webovom serveri, obvyklým adresárom je odovzdávanie súborov do priečinka public_html..

Ak je vybratý vzdialený adresár, môžete nahrať súbory webových stránok, ktoré by teraz mali obsahovať aktualizovanú verziu súboru wp-config.php. Podobne ako pri predchádzajúcom sťahovaní môže tento proces chvíľu trvať.

Po dokončení nahrávania tieto súbory z miestneho počítača neodstraňujte. Stále sú potrebné, kým sa neskončia posledné kroky.

Krok 7: Definovanie novej domény a vyhľadávanie / výmena starej domény

Ak sa sťahujete do novej / inej domény, mali by ste si prečítať tento krok, ak nie, môžete to preskočiť, pretože nemusíte aktualizovať svoje stránky, aby ukazovali na inú doménu..

Zdá sa, že pri premiestňovaní svojich stránok majú ľudia vždy problémy, pretože pridali odkazy na iné príspevky na svojich stránkach alebo vložili obrázky priamo nasmerovaním na adresu URL na serveri, ktorá spôsobila ich zlomenie pri prechode na novú doménu. Ak chcete rýchlo a ľahko vyhľadať akékoľvek výskyty starého názvu domény a nahradiť novým menom, odporúčame vám pozrieť si Hľadanie Nahradiť DB skript na github. To vám umožní robiť to s ľahkosťou. Len sa uistite, že ste to odstránili, keď ste hotoví (z bezpečnostných dôvodov), a neumiestňujte ho do svojej koreňovej domény. Vytvorte dočasný priečinok s náhodným menom, ktorý bude hosťovať skript..

Zmena adresy URL: Vyhľadaním a nahradením starej domény a nahradením novej domény zmeníte v databáze aj hodnoty site_url a home url (Zmena adresy URL stránky), ktoré zaistia, že keď sa pokúsite prihlásiť na svoje stránky v novej doméne, nesnaží sa vás presmerovať na starú doménu.

Krok 8: Záverečné dotyky

Tento krok v skutočnosti zahŕňa dva samostatné mini kroky s (prípadne) niekoľkými dňami medzi nimi.

Najprv – skôr, ako budete môcť používať lokalitu na svojom novom hostiteľovi, budete musieť prekonfigurujte nastavenia DNS svojej domény. Budú nastavené tak, aby ukazovali na vášho starého hostiteľa a budete musieť nasmerovať správne záznamy na IP adresu nového servera.

Tento proces bude závisieť od toho, kde máte zaregistrovanú svoju doménu. Podrobnosti o dokončení tohto procesu sú príliš rozdielne na to, aby sa v tomto príspevku diskutovalo, ale váš registrátor domény by mal mať všetky podrobnosti, ktoré potrebujete na vykonanie tejto zmeny..

Úplné rozšírenie DNS môže trvať až 48 hodín. Najlepšie je to urobiť v období, keď očakávate nižšiu úroveň premávky. Počas tohto 48 hodinového okna by ste sa mali vyhnúť tomu, aby ste na svojom webe robili akékoľvek zmeny, pretože by ste mohli meniť starú verziu tohto webu.

Po druhé – po uplynutí 48-hodinového obdobia by ste teraz mali mať prístup k novému webovému hostiteľovi, keď idete na svoju webovú stránku. Je to teraz možné pripojte sa k svojmu starému webovému hostiteľovi a vymažte súbory a databázu. Stále by ste mali mať lokálnu záložnú kópiu týchto súborov a export databázy, spolu s pôvodným súborom wp-config.php pre prípad, že by ste chceli migráciu vrátiť. Dobrým nápadom je držať tieto súbory po dlhšiu dobu, aby ste boli na bezpečnej strane.


Ako vidíte, proces, ktorý je rozdelený na vyššie uvedené jednoduché kroky, nie je taký zložitý. To, čo skutočne potrebujete, je, aby ste boli opatrní pri každom kroku a dali si možnosť vrátiť sa k pôvodnej verzii až do poslednej možnej chvíle (v prípade akýchkoľvek problémov)..

Migrovali ste nedávno svoju webovú stránku WordPress? Dajte nám vedieť svoje skúsenosti s týmto procesom v časti s komentármi nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map