Podrobný sprievodca na spustenie blogu WordPress v roku 2020

Ako začať blog v 5 krokoch s

Stále si pamätám, že som prvýkrát narazil na WordPress. Rozhodol som sa, že začnem blog – nemal som čítať blog predtým, nieto už vytvoril jeden z mojich. Aj keď som mal nejaké znalosti starej školy o HTML a CSS, ktoré siahajú až do konca 90. rokov (keď som si vytvoril webovú stránku, ktorá obsahovala iba program Poznámkový blok a FTP), bol som z mojej hĺbky.


WordPress je náš preferovaný spôsob, ako začať blog, pretože je také ľahké s ním pracovať. Faktom je, že je rovnako ľahké zabudnúť, ako je zastrašujúce WordPress pri prvom spustení blogu. Niečo, čo ponúka toľko funkcií, nemôže byť pre nováčikov blogov úplne intuitívne. Je len toľko premýšľať o zahrnutí nastavení, motívov, doplnkov a ďalších.

S ohľadom na vyššie uvedené som chcel vytvoriť skutočne jednoduchý návod, ako začať s blogmi WordPress. Toto sú holé kosti podrobného sprievodcu spustením blogu to je pripravené na videnie pre celý svet.

Obsah:

Nižšie je uvedený zoznam rôznych krokov, takže ak ste už vykonali jeden krok (yay), potom môžete preskočiť priamo nadol na krok, v ktorom sa práve nachádzate, a ak pracujete prostredníctvom sprievodcu, vždy si môžete uložiť záložku k aktuálnemu kroku. “ znovu sa k tomu vrátiť.

Krok 1: Získajte hosting WordPress

Predtým, ako začnete blog, musíte mať miesto na hosťovanie svojho blogu. Na webe sú k dispozícii stovky a možno tisíce hostingových spoločností, ale nie všetky hostenia sú rovnaké. Prvé pravidlo je, že nič v živote nie je zadarmo – najmä hosting. Ak vidíte, že spoločnosť inzeruje úplne zadarmo, nenájdete ju priložený žiadny reťazec hostiteľa. Lepšie investujete 3 až 35 dolárov mesačne do slušného plánu hostenia.

Najlepšie WordPress Hosting

Zdieľaný hosting Bluehost pre WordPress

Bluehost je jedným z najlepších známych mien, pokiaľ ide o webhosting. Ponúkajú celý rad plánov, ale pomocou nášho odkazu môžete zachytiť svoj vlastný zdieľaný plán hostenia od samého začiatku $ 2,95 / mo (iba pre nových zákazníkov). Toto je vynikajúca voľba, ak práve začínate a ešte nemáte dostatok rozpočtu na investovanie do svojich webových stránok.

Získajte Bluehost za 2,95 $ / mesiac

Zotrvačník riadený hosting WordPress

Zotrvačník je spravovaná hostingová spoločnosť WordPress, ktorá ponúka plány začínajúce už od $ 23 / mo pre malé blogy (pri výbere ročného plánu). Sú to špecialisti na WordPress a ponúkajú veľa bezplatných zdrojov (e-knihy, knihy pomoci, videá), pomocou ktorých môžete začať pracovať pre WordPress.

Ďalšie informácie o zotrvačníkoch

Hosting WordPress riadený motorom WP

WP Engine ponúka optimalizované riadené plány hostenia WordPress počnúc dňom $ 35 / mo, ale s naším odkazom môžete ušetriť 10% pri prvej platbe (plus 2 mesiace navyše, ak sa zaregistrujete k ročnému plánu). Aj keď stoja o niečo viac ako iné hostingové spoločnosti, sú odborníkmi na WordPress a my veríme, že hostíme všetky naše webové stránky..

3 mesiace zadarmo na WP Engine

Každá z nich predstavuje skvelú možnosť pre nový blog. Bluehost ponúka plány uvedomujúce si rozpočet, ktoré sú viac ako schopné zvládnuť nový blog. Aj keď si môžete dovoliť každý mesiac trochu viac, dôrazne odporúčame špecifický hosting WordPress od Flywheel alebo WP Engine (čo používame), pretože pre vás plne spravujú aktualizácie vášho servera a jadra. Navyše ponúkajú aj zálohy a bezpečnostné skenovanie, vďaka čomu je váš web bezpečnejší.

Najdôležitejšie je, že všetky tieto plány dobre fungujú WordPress. Toto je naša preferovaná metóda na spustenie blogu, pretože je ľahko použiteľný, ponúka veľa úžasných funkcií a je mimoriadne flexibilný (vďaka všetkým dostupným témam a doplnkom).

Krok 2: Nainštalujte WordPress a nakonfigurujte nastavenia

Ako už bolo spomenuté, všetky tri hostené plány, ktoré odporúčame, sú plne kompatibilné s programom WordPress a perfektné, ak chcete začať blog. Po výbere plánu budete musieť nainštalovať a nastaviť pre váš web. V závislosti od vášho hostiteľa sa inštalácia WordPressu môže mierne líšiť, ale bez ohľadu na to, ktorý web vyberiete, by mal byť aktívny a pripravený na blogovanie vo veľmi krátkom čase..

 • Bluehost pri registrácii ponúka rýchle nastavenie jedným kliknutím. Jednoducho sa prihláste do svojho účtu a vyberte možnosť „Inštalovať WordPress“ pod položkou webové stránky. Odtiaľ stačí postupovať podľa pokynov na obrazovke, aby ste vybrali názov domény a vytvorili prihlasovacie údaje správcu WordPress. Viac informácií o tom, ako nainštalovať WordPress s Bluehost, nájdete v našom sprievodcovi.
 • zotrvačník prichádza s predinštalovaným programom WordPress a je pripravený na použitie. Keďže plány hostenia Flywheel vám umožňujú nainštalovať iba jeden web na jeden hostingový plán, musíte buď pridať doménu (a vytvoriť svoje prihlasovacie údaje pre správcu WordPress), alebo migrovať webové stránky s pomocou tímu Flywheel (aby ste mohli začať).
 • WP Engine je tiež spravovaný hostingový plán WordPress, takže nemusíte inštalovať WordPress. Stále však budete musieť pridať novú doménu alebo migrovať svoje webové stránky (stačí sa prihlásiť a prejsť na Inštalácia> Migrácia stránok Ak chcete presunúť svoje webové stránky, prejdite na stránku, či už webové stránky premiestňujete alebo začínate Inštalácia> Domény smerovať na svoju doménu). Ak ste si pomocou programu WP Engine vybrali program Pro alebo vyšší, môžete do svojho plánu hostingu nainštalovať niekoľko webových stránok. Ak chcete pridať nový kurzor myši, kliknite naň inštaluje a kliknite na ikonu pridať a potom zopakujte proces pridania domény.
 • Ostatní hostitelia: Ak používate iného hostiteľa, žiadny problém! WordPress môžete nainštalovať na ľubovoľného hostiteľa (stačí si ho stiahnuť a nainštalovať manuálne)..

Po nainštalovaní a pripravení WordPress sa môžete presunúť na svoju adresu URL prihlásiť sa do WordPress. Mal by existovať odkaz na vaše prihlásenie do WordPress z vášho hosťovacieho účtu (zvyčajne ide na your-url.com/wp-login alebo wp-admin alebo niečo podobné). Pri nastavovaní informácií pre váš hostingový účet použite meno správcu alebo e-mail a heslo, ktoré ste vytvorili.

WordPress je vysoko prispôsobiteľný (v skutočnosti je 100% prispôsobiteľný, pretože ide o softvér s otvoreným zdrojovým kódom), ale na účely tejto príručky hovorím o nastaveniach prístupných prostredníctvom ovládacieho panela WordPress. Ak sa vznášate nad Menu nastavení na bočnom paneli uvidíte niekoľko možností.

Môže to vyzerať trochu drvivým zoznamom, ale nemusí to byť – na týchto stránkach je len niekoľko hlavných nastavení, ktoré musíte v tejto fáze zaujímať. Poďme postupne prejsť každú z nich.

Všeobecné nastavenia WordPress

Nastavenia WordPress: Všeobecné

Na tejto stránke sú najdôležitejšie nastavenia polia, do ktorých môžete zadať svoje Názov a označenie stránky. Kedykoľvek sa môžete vrátiť a zmeniť ich, je však dobré mať predstavu o tom, čo od nich chcete od začiatku používať na konzistentné budovanie značky. Titul bude pravdepodobne iba názov vášho webu, značka alebo vaše meno (ak ide o osobný blog), takže je to ľahké. Pre váš Tagline premýšľajte predovšetkým o tom, čo ste chceli založiť blog. Mal by popisovať, o čom je váš blog. Ak chcete, môžete z tejto stránky tiež zmeniť formát dátumu a času.

Písanie nastavení WordPress

V tejto časti môžete nastaviť a Predvolená kategória a typ príspevku pre vaše články. Keďže ste ešte nezačali blogovať, je to sekcia, do ktorej sa môžete vrátiť neskôr. Nie je to zásadný krok, aj keď to môže pomôcť urýchliť proces blogovania o niekoľko sekúnd, ak upravíte predvolené hodnoty podľa svojich predstáv.

Čítanie nastavení WordPress

Nastavenia WordPress: Čítanie

Na karte čítania budete chcieť nastaviť čo Zobrazí sa vaša domovská stránka. Na základe témy, ktorú používate, môžete použiť najnovšie blogové príspevky alebo vlastnú statickú stránku. Viac informácií o tom, ako nastaviť a upraviť svoju domovskú stránku WordPress, nájdete v našej príručke.

Diskusia Nastavenia WordPress

Nastavenia WordPress: Diskusia

Táto stránka obsahuje všetky nastavenia týkajúce sa komentárov na vašom webe. V tomto okamihu by mali byť vaše hlavné úvahy či povolíte ľuďom uverejňovať komentáre a ak cTieto nedostatky musia byť schválené ručne. Existujú aj ďalšie možnosti, ktorými môžete prechádzať, aj keď väčšina predvolených nastavení by mala fungovať dobre

Nastavenia Media WordPress

Na tomto mieste nájdete možnosti orezania pre médiá (obrázky), ktoré pridáte na svoj web. WordPress obsahuje možnosti pre miniatúry, stredné a veľké veľkosti orezania obrázkov. Ak chcete vo svojich príspevkoch použiť predvolené veľkosti, môžete ich nechať alebo ich prispôsobiť.

Permalink Nastavenia WordPress

Nastavenia WordPress: Permalink

Permalinky sú tie, ktoré sa zobrazujú v paneli s adresou prehliadača, keď sa návštevník nachádza na ktorejkoľvek danej stránke na vašom webe – je to vaša webová adresa plus jedinečný identifikátor stránky alebo príspevku. Napríklad permalink pre túto stránku je „get-started-wordpress-blogging“.

Na tejto stránke nastavení sa zobrazí zoznam rôznych formátov permalinku. V predvolenom nastavení je WordPress nastavený na používanie post ID, ktoré nie je veľmi pekné. Namiesto toho spravidla preferujeme a odporúčame Názov príspevku možnosť, pretože sa ľahko používa, je vizuálne príťažlivá a je to ďalšia podpora pre vaše SEO (použitie kľúčového slova v slug je zvyčajne dobrá vec).

Poznámka: Keď vyberiete štruktúru permalinku a začnete publikovať príspevky, nemali by ste ju meniť bez prípravy. Prepínanie permalinkovej štruktúry bez riadneho plánovania a vykonávania môže mať za následok nefunkčné odkazy a chyby 404 na vašom webe, preto buďte opatrní a tieto tipy, ako bezpečne zmeniť permalinky..

Bonus: Váš profil

Okrem všeobecných nastavení WordPress by ste sa mali pozrieť aj na svoj užívateľský profil, ktorý nájdete pod Používatelia> Váš profil alebo kliknutím na svoje meno v pravom hornom rohu obrazovky.

Nastavenia WordPress: Profil používateľa

Podrobnosti na tejto obrazovke sa často zobrazujú podľa tém (zvyčajne ako autor príspevku), preto je dôležité, aby ste si našli chvíľku na zadanie správnych informácií. Uistite sa, že Zobrazovaný názov verejne rozbaľovacia možnosť je nastavená na meno, ktoré chcete zobraziť svetu. Toto je definované výberom používateľského mena, mena a priezviska alebo prezývky. A ak vaša téma obsahuje podporu pre bio Nezabudnite to tiež pridať.

Nakoniec budete musieť nastaviť Gravatar (pomocou rovnakého e-mailového účtu ako prihlasovacie meno pre WordPress) s obrázkom, ktorý chcete použiť pre svoj profil. Spravidla má pekný headshot zmysel, aj keď môžete nahrať akýkoľvek obrázok, ktorý považujete za vhodný.

Krok 3: Na spustenie blogu vyberte tému WordPress

Tu sa zakopne väčšina nových blogerov – trávia hodiny a hodiny hľadaním dokonalej témy. Dovoľte mi teda, aby som vás zbavil záťaže: vaša téma nie je tak dôležitá, keď práve začínate. Jediným zameraním by malo byť vytváranie obsahu a jeho sprístupňovanie ľuďom. Nerobte si starosti s dizajnom svojich stránok, až kým nebudete mať veľké publikum, ktoré vám povie, či sa im to páči alebo nie..

V predvolenom nastavení sa na vašom webe zobrazí ročná téma WordPress. Automattic (ľudia za WordPress) každý rok vydáva nový a každý je zameraný na blogerov (najnovšia téma) Dvadsať sedemnásť, ale dvadsať osemnásť je na ceste). Každý rok je táto nová téma zvyčajne viac ako vhodná pre tých, ktorí začínajú s programom WordPress a začínajú s blogom.

Predvolené motívy WordPress

V určitom okamihu však pravdepodobne budete chcieť prejsť na tému s viacerými funkciami pre rastúcu webovú stránku. Uľahčenie prepínania – všetko, čo musíte urobiť, je nainštalovať novú tému. Stačí prejsť na Vzhľad> Témy> Pridať nový prostredníctvom bočného panela. Kliknutím na tlačidlo nahrajte tému. Potom vyberte súbor zip súboru témy, ktorý chcete nahrať, nainštalujte tému a potom ho aktivujte. Ta-Dah! Práve ste nainštalovali krásny prémiový motív s ďalšími funkciami a možnosťami, ktoré dostanete v bezplatnom motíve.

Aj keď existuje veľa bezplatných a prémiových tém, z ktorých si môžete vybrať, naozaj nemôžete poraziť kvalitu tém vytvorených tu vo WPExplorer. Tu je niekoľko našich obľúbených položiek.

Chic Lifestyle & eCommerce Premium WordPress Téma

chic wordpress blog a ukladať tému

Info & DownloadView The Demo

Chis je krásna a elegantná téma blogov s plnou podporou WooCommerce. To znamená, že je ľahké písať o svojich obľúbených témach a rovnako ľahko predávať svoj vlastný tovar. Elegantný, hm?

Téma bez blogov WordPress

Téma blogovania s nulovým wordpressom

Info & DownloadView The Demo

Nula je čistá a minimálna možnosť blogovania s jednoduchou navigáciou na ľavom bočnom paneli. Skvelé pre osobné alebo fotografické blogy. Navyše je to zadarmo, takže to, čo sa nemiluje?

Mesa Zadarmo Blog WordPress Téma

Zdarma Mesa WordPress Téma

Info & DownloadView The Demo

Mesa je štýlová a bezplatná murovaná téma pre blogovanie WordPress, ktorá je skvelá pre osobné alebo profesionálne blogy. Táto téma podporuje veľa formátov príspevkov a obsahuje užitočné možnosti prispôsobenia, ktoré vám pomôžu ísť ďalej.

Total Drag & Drop Ultimate Viacúčelové a blogovanie WordPress Téma

Celkový počet prihlásení na tému WordPress

Info & DownloadView The Demo

A napokon, ako by sme nemohli spomenúť celkom? Téma Total je len to – celkové riešenie pre akýkoľvek typ webových stránok, najmä s vami, ktorí chcú založiť blog. Vďaka pokročilému tvorcovi stránok drag and drop, je možné ľahko prispôsobiť neobmedzené farebné možnosti, vlastné písma Google, vstavané portfóliá a galérie, prémiové jazdce, formáty videa a zvuku, tvorca hlavičiek, vlastné widgety a ďalšie. Začnite osobný blog, spravujte firemnú webovú stránku, uverejňujte svoje vlogy, zdieľajte recepty a ďalšie. Total nič nemôže urobiť!

Ale to sú len niektoré z našich obľúbených položiek, ktoré vám uľahčia začatie blogu. Teraz, keď ste si vybrali tému, je čas pozrieť sa na výber niektorých doplnkov!

Krok 4: Nainštalujte odporúčané doplnky

Ak sú témy prvými kameňmi úrazu pre nových blogerov, potom musia mať pluginy druhé miesto. Je príliš ľahké stráviť hodiny inštaláciou ľubovoľného počtu doplnkov predtým, ako skutočne niečo urobíte v súvislosti s tvorbou obsahu. Je to obrovský čas sať.

V realite ty nie potreba všetky doplnky, ktoré môžete začať používať ako blogger. WordPress je dobre vybavený. Existuje však niekoľko doplnkov, ktoré by som vám odporúčal nainštalovať a aktivovať, aby ste z blogu vyťažili maximum.

Poznámka – každý z týchto doplnkov je bezplatný a dá sa nainštalovať pomocou navigácie na Doplnky> Pridať nové prostredníctvom bočného panela. Potom pomocou vyhľadávacieho poľa vyhľadajte bezplatný doplnok v úložisku (alebo kliknutím nahrajte doplnok, ktorý ste si stiahli inde).

Keď nájdete požadovaný doplnok, kliknite na odkaz „Inštalovať teraz“. Po nainštalovaní doplnku budete mať možnosť aktivovať nový doplnok. To je všetko! Doplnok je teraz nainštalovaný a aktivovaný. Nastavenie každého z týchto odporúčaných doplnkov by malo byť celkom jednoduché, ale ak máte akékoľvek jednoduché otázky, môžete sa spýtať v sekcii s komentármi nižšie, alebo navštívte stránku doplnku na WordPress.org a otvorte tému podpory..

Pre ochranu proti spamu vyskúšajte Akismet

Akismet WordPress Spam Protection Plugin

Nesprávny komentár môže byť veľkým problémom neskôr, ak nenastavíte blokovanie cesty alebo dva na zastavenie spammerov. Doplnok číslo jedna pre tento je vlastný WordPress Akismet, a aj keď sú k dispozícii ďalšie doplnky proti spamu, myslíme si, že je to najlepší doplnok na ochranu pred spamom pre WordPress. Akismet sa používa pomerne jednoducho – stačí nainštalovať, aktivovať a zvoliť úroveň prísnosti. Potom Akismet prehľadá vaše komentáre a automaticky presunie podozrivé komentáre do priečinka so spamom, nezabudnite ich vyprázdniť..

Ak chcete pridať zdieľanie v sociálnej sieti, zvážte možnosť AddThis

AddThis Social Share Plugin

Chcete, aby ľudia zdieľali váš obsah v poriadku? Takže ak vaša téma už nepodporuje zdieľanie v sociálnych sieťach, musíte na tento účel nainštalovať doplnok. Dobrá voľba je AddThis. Ich doplnok pre bezplatné zdieľanie v sociálnych sieťach poskytuje zadarmo možnosti pre viac ako 200 sociálnych sietí, veľa štýlov tlačidiel a veľa miest (nalepovací bočný panel, hlavička, miniaplikácia, obsah atď.). Ak chcete vidieť svoje analýzy alebo máte pokročilejšie možnosti zdieľania, budete potrebovať prémiu AddThis account, ale pre väčšinu blogerov ponúka tento doplnok veľa.

Optimalizujte svoj SEO pomocou Yoast

Váš SEO

Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja alebo skrátene SEO je základným aspektom akejkoľvek webovej stránky. Ale stať sa odborníkom na SEO trvá roky a aj potom sa musíte neustále učiť. To je dôvod, prečo sú doplnky ako Yoast SEO dôležitým doplnkom pre používateľov WordPress. Páči sa nám váš SEO, pretože obsahuje základné možnosti SEO pre strúhanku, tituly, výňatky, optimalizáciu kľúčových slov a ďalšie.

Pridajte nástroj Google Analytics s funkciou MonsterInsights

MonsterInsights Analytics pre WordPress

Skvelý spôsob, ako zistiť, akú výkonnosť má vaša stránka, je sledovať návštevy vašej stránky prostredníctvom služby Google Analytics. Pozrite si nášho sprievodcu nastavením Google Analytics pre svoj web, ale akonáhle si vytvoríte účet a na svoj web pridáte kód sledovania, môžete začať sledovať svoj web. Svoj účet Google Analytics si môžete samozrejme skontrolovať každý deň manuálne, ale WordPress je flexibilným redakčným systémom, ktorý ponúka veľa ľahko použiteľných doplnkov, ktoré integrujú vašu analýzu do hlavného panela WordPress. Odporúčame MonsterInsights pretože to funguje dobre s vašim SEO – týmto spôsobom môžete skombinovať svoju stratégiu SEO s monitorovaním SEO a dosiahnuť tak lepšie výsledky.

Udržujte zálohy WordPress pomocou aplikácie VaultPress

VaultPress pre WordPress

Vždy je dobré plánovať to najhoršie a pri spustení blogu s programom WordPress je jedným z najlepších spôsobov zabezpečenia pred zlyhaním pravidelné zálohovanie.. VaultPress je bezplatný doplnok, ale vyžaduje si prémiové členstvo, aby ste mohli vytvárať a udržiavať úplné zálohy stránok. Je to súčasť prémiových plánov Jetpack, ktoré začínajú už od 3,50 dolárov mesačne (iba 39 dolárov za rok), čo je veľmi nízka cena, ktorá vám umožní dokonalý pokoj, že váš web má plán B. Ak nechcete používať plugin pre zálohy, žiadny problém. Existuje niekoľko rôznych bezplatných metód, ktoré môžete použiť na zálohovanie WordPress prostredníctvom svojho hostiteľa alebo manuálne.

Krok 5: Spustite blogovanie

V tomto okamihu je váš blog takmer pripravený na tvorbu obsahu a je tu ešte pár vecí, o ktoré sa treba postarať. Prvým je odstránenie vzorového príspevku, stránky a komentára, ktorý WordPress štandardne obsahuje.

Odstráňte vzorovú stránku a príspevok

Najprv kliknite na ikonu stránky položka na bočnom paneli. Vo svojom úplne novom blogu uvidíte iba jednu ukážkovú stránku, ktorú môžete odstrániť umiestnením kurzora myši nad každý z nich a výberom možnosti Smeti voľba.

odstránenie príspevku v službe WordPress

Zatiaľ nemusíte vytvárať žiadne nové stránky. Možno sa však budete chcieť neskôr vrátiť a vytvoriť stránku O mne alebo Kontakt. V súčasnosti sa zameriavame na to, aby sme spustili váš blog a nevyžadujú nič okrem príspevkov. Takže kliknite na príspevky na bočnom paneli a rovnako ako na vašich stránkach, odstráňte vzorový príspevok s názvom „Ahoj svet!“

Teraz je váš blog čerstvý, čistý a pripravený na vaše slová múdrosti.

Vytvorte svoj prvý príspevok

Pozrime sa na vytvorenie prvého príspevku. Stačí prejsť na Príspevky> Pridať nové prostredníctvom bočného panela a zobrazí sa vám obrazovka podobná tej, ktorá je zobrazená nižšie:

Napíšte svoj prvý blogový príspevok

Potrebujete tri kľúčové body, aby ste svoj prvý príspevok zverejnili na verejnosti (hoci máme podrobného sprievodcu publikovaním prvého príspevku WordPress):

 1. Vytvorte názov príspevku: Toto sa nachádza v poli priamo pod položkou „Pridať nový príspevok“. Jasne, stručne a chytro. Je tiež dobré zahrnúť kľúčové slovo.
 2. Napíšte svoj obsah: Toto sa nachádza v hlavnom textovom editore, ktorý zaberá väčšinu obrazovky. Toto je editor typu „čo vidíte-je-čo-dostanete“ (skrátene WYSIWYG), čo znamená, že pri použití zahrnutých možností (tučné písmo, kurzíva, veľkosť písma, odkazy atď.) Môžete vidieť zmeny, ktoré vykonáte v editore. ) alebo vkladanie médií (obrázky, odkazy na video atď.).
 3. Odporúčaný obrázok, kategória a značky: Ak chcete teraz pridať odporúčaný obrázok, je ten pravý čas. Odporúčame tiež použiť kategórie (široké zoskupenie príspevkov) a značky (konkrétne, popisky výklenkov), pretože čitateľom uľahčia prezeranie vašich webových stránok neskôr, keď máte na svojom blogu stovky príspevkov..

Po pokrytí týchto troch bodov kliknite na ikonu publikovať Tlačidlo. To je všetko – vytváranie obsahu vo WordPress je také jednoduché! Aj keď existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste optimalizovali a lepšie prezentovali svoje príspevky, kľúčom k začatiu je práve to: začiatok. Starajte sa o drobnú tlač neskôr, ale zatiaľ tam nejaký obsah nájdete!

Pridajte ďalšie funkcie

Vždy môžete pridať na svoju webovú stránku so systémom WordPress. Pridajte ďalšie stránky, pridajte ďalšie doplnky, vyberte nový motív a pridajte nové štýly. Obloha je limit! Tu je niekoľko ďalších bežných funkcií, ktoré môžete pridať na svoje stránky (zmena spojlera – mnohé vyžadujú iba doplnok).

 • Ako pridať fórum do WordPress
 • Ako pridať obchod do WordPress
 • Ako pridať písma Google do WordPress
 • Ako prispôsobiť vzhľad svojich webových stránok
 • Ako pridať nástroj na tvorbu stránok

Na čo čakáš? Choďte na začatie blogu!

Začíname s blogovaním je skutočne tak jednoduché ako vyššie uvedený postup v piatich krokoch a krivka učenia sa na spustenie blogu je plytká, ak začnete radšej pádlovaním, než skokom na hlbokom konci. Existuje veľa času na posadnutosť menších vylepšení tém, nových doplnkov a optimalizáciu vášho SEO, ale úspešné blogovanie sa takmer vždy vracia k obsah ktoré vyrábate.

Návštevníci sa väčšinou nezaujímajú takmer rovnako o dizajn alebo funkčnosť doplnkov, ako o váš obsah. Prijmite teda srdce blogov, začnite vytvárať a začnite blog!

Máte nejaké otázky o tom, ako začať blog? Alebo konkrétne blogovanie WordPress? Radi vám pomôžeme – jednoducho zanechajte komentár nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map