Prečo a ako začať blog po odchode do dôchodku s WordPress

Ako začať blog o odchode do WordPress

Ste na dôchodku – blahoželám! Vieme, že spočiatku môže chvíľu trvať, kým sa prispôsobí vášmu novému uvoľnenému harmonogramu, ale je toho veľa. Tvorba a údržba blogu WordPress môže byť fantastickým koníčkom pre odchod do dôchodku, spôsobom, ktorý dopĺňa existujúci záujem, alebo dokonca spôsobom, ako zarobiť peniaze pomocou programu WordPress. Aj keď je však WordPress pomerne intuitívny, myšlienka uvedenia vášho webu do prevádzky sa môže zdať trochu skľučujúca.


Našťastie existuje veľa bezplatných a ľahko použiteľných nástrojov, ktoré vám pomôžu vytvoriť perfektné stránky. Využitím týchto možností (z ktorých mnohé sú zadarmo) si môžete vytvoriť svoj vlastný web a začať s blogovaním.

Tento príspevok ponúkne návrhy tém a prevedie vás krok za krokom procesom tvorby vašich stránok – vrátane všetkého od výberu predmetu po začatie zarábania peňazí. Poskytneme tiež veľa odkazov na ďalšie čítanie, ktoré vám pomôžu ponoriť sa hlbšie do rôznych tém.

Prečo začať blog o odchode do dôchodku?

Spustenie blogu akéhokoľvek typu WordPress môže byť prospešné, ale blog o odchode do dôchodku môže byť obzvlášť uspokojivý. Existuje veľa osvedčených emocionálnych a fyzických zdravotných výhod písania, vrátane zníženia stresu a zlepšenej nálady. Blog navyše ponúka spôsob, ako zachovať a odovzdať vedomosti súčasným a budúcim generáciám. Môže vám dokonca priniesť pár babiek.

Skôr ako začneme s tým, ako skutočne začať blog, je uvedený zoznam niektoré výhody keď máte nejaké druhé myšlienky:

 • Dajte si niečo na prácu (budete mať veľa voľného času)
 • Zdieľajte spomienky / skúsenosti s rodinou (a svetom)
 • Pomôžte ostatným tým, že im naučíte veci, ktoré ste sa v priebehu rokov naučili (mohli by ste si založiť blog o svojej predchádzajúcej práci)
 • Prijmite nové výzvy (vždy je dobré napadnúť sami seba)
 • Cestujte po svete (možno ste nikdy predtým nemali čas, ale teraz môžete cestovať po svete a blogovať o tom)
 • Zarobte si trochu viac peňazí (možno váš blog pôjde vírusovo)

Začnite svoj blog v siedmich jednoduchých krokoch

Nižšie uvádzame sprievodcu siedmimi krokmi, ktorý vás dovedie na cestu k úspechu v blogovaní. Začnime!

Krok č. 1: Rozhodnite sa o svojej téme

Pred navrhnutím svojich stránok budete chcieť získať predstavu o tom, o čom chcete blogovať. Tu je niekoľko populárnych pokynov pre odchodové blogy:

 • Online denník: Môžete sa rozhodnúť jednoducho zdieľať svoje myšlienky a skúsenosti.
 • Tematický blog: Možno by ste chceli hovoriť o svojej kariére, alebo písať o koníčku alebo záujmoch.
 • Miestny nika blog: Možno vás bude zaujímať blog o vašej komunite, vrátane firiem, udalostí alebo problémov.
Domovská stránka blogu o dôchodku Sydney Lagiera

Blog Sydney Lagiera slúži ako online denník a fórum o odchode do dôchodku

Krok č. 2: Vyberte webhostingu a názov domény

Na vytvorenie stránky použijeme redakčný systém WordPress (CMS) (podrobnejšie rozoberieme nižšie). To znamená, že budete chcieť navštíviť poskytovateľa hostingu vhodného pre WordPress. Aj keď je možné nastaviť veľa vašich stránok zadarmo, hosting je jednou z komponentov, ktorá si vyžaduje poplatok.

tvoj doménové meno je názov, ktorý sa objaví v adrese URL vašich webových stránok (napr. www.domain-name.com). Jeden môžete získať prostredníctvom webhostingového balíka (prvý rok je zadarmo, ak sa rozhodnete skúsiť Bluehost), registrátora alebo názov domény. Názov vašej domény je jedinečný a neskôr sa môže zmeniť aj komplikovane, preto sa oplatí do začiatku premýšľať.

Krok č. 3: Inštalácia programu WordPress

Po roztriedení hostingu a domény je čas na nainštalovať WordPress. WordPress je vysoko prispôsobiteľná a ľahko použiteľná platforma s obrovskou komunitou podpory. Pôsobí na viac ako štvrtinu webu a denne sa vytvára viac ako päťsto nových stránok WordPress.

Ak ste si vybrali jedného z našich odporúčaných hostiteľov, budete mať úžitok z jednoduchého procesu inštalácie WordPress jedným kliknutím. Väčšina hostiteľov ponúka vynikajúcu podporu, ktorá vás prevedie týmto krokom a vyrieši všetky problémy.

Aj keď je WordPress pomerne intuitívny, je tu veľa čo učiť, najmä na začiatku. Určite by ste sa mali pozrieť na niektoré z mnohých tutoriálov, ktoré sú k dispozícii, ako začať s programom WordPress.

Krok č. 4: Vyberte tému

Po nainštalovaní aplikácie WordPress si môžete vybrať tému, ktorá poskytne celkový vzhľad vašej stránky a môže ponúknuť ďalšie funkcie. Aj keď veľa tém prichádza s množstvom zvončekov a píšťaliek, pravdepodobne sa budete chcieť držať niečoho jednoduchého, pokiaľ ide o blogovanie, pokiaľ sa nebudete cítiť dobrodružne..

Našťastie existuje veľa bezplatných a prémiových tém, z ktorých si môžete vybrať. Ak je výber ohromujúci, existuje niekoľko užitočných zoznamov jednoduchých bezplatných a prémiových tém, ktoré by ste si mali vyskúšať. Po výbere témy si ju môžete prispôsobiť ručne alebo pomocou nástrojov, ktoré môžu obsahovať.

Tu je niekoľko vlastných jednoduchých a intuitívnych tém:

1. Nula (zadarmo)

Domovská stránka Zero

Info & DownloadView The Demo

Táto moderná téma sa ľahko nastavuje a poskytuje úžasne jednoduché pozadie pre akýkoľvek blog. Ponúka minimum neporiadkov pre diváka aj za scénami, takže sa môžete jednoducho sústrediť na zdieľanie svojich myšlienok.

2. New York

Info & DownloadView The Demo

Táto odvážna téma je ideálna pre profesionálne vyzerajúci blog bez toho, aby ste si museli robiť starosti. Demo stránka sa ľahko inštaluje a môžete tiež pridať obchod s vašimi vlastnými produktmi (alebo odkazy na pridružené produkty na Amazone atď.), Aby ste doplnili svoj blog..

Krok č. 5: Pridanie funkcií a funkcií pomocou doplnkov

Aj keď môže mať WordPress všetko potrebné na vytvorenie blogu, takmer určite budete chcieť pridať doplnky a funkcie pomocou doplnkov.

Doplnky sú softvérové ​​doplnky určené na rozšírenie základných funkcií WordPress. Môžu pridať bezpečnosť, zlepšiť váš pracovný postup, vylepšiť používateľské prostredie a ďalšie. Aj keď to tak nie je potrebný na použitie doplnkov sa niektoré považujú za nevyhnutné.

Doplnky zadarmo nájdete v WordPress.org repository, a prémiové alternatívy nájdete na trhoch, ako je napríklad CodeCanyon. Pluginy je možné nainštalovať a aktivovať iba niekoľkými kliknutiami. V závislosti od doplnku budete často musieť ísť do jeho doplnku nastavenie a upravte poskytované možnosti. Jedným z najpopulárnejších doplnkov WordPress so širokou škálou nastavení je Váš SEO.

Obrázok titulkov Yoast SEO z WordPress.org

Má dlhý zoznam funkcií, ktoré vám pomôžu vylepšiť poradie vo vyhľadávačoch, zdokonaliť svoje písacie schopnosti a vylepšiť používateľský obsah..

Krok č. 6: Pridajte svoj obsah

Obsah, ktorý pridáte, bude veľmi závisieť od vášho predmetu, ale niektoré položky, ktoré by ste mohli zvážiť, sú:

 • O stránke: Táto stránka môže obsahovať krátky životopis a povedať čitateľom, o čom je váš blog.
 • Kontaktná stránka: Toto je užitočný doplnok, ak chcete privítať otázky alebo iné druhy korešpondencie.
 • portfólio: Ak máte blog o záujmoch alebo záujmoch, máte šancu predviesť projekty, ktoré je možné zobraziť pomocou portfólia.
 • Galéria: Podobne môžete mať obrázky, ktoré chcete predstaviť vo forme galérie.
 • Odkazy na sociálne siete: Ak chcete zdieľať svoj obsah, musíte sa tiež dostať na sociálne médiá. Najprv sa rozhodnite, ktoré sociálne siete sú pre váš blog najvhodnejšie, a potom pomocou niekoľkých tipov automatizujte zdieľanie v spoločnosti.

V neposlednom rade musíte vedieť, ako vytvoriť svoj prvý blogový príspevok.

Krok č. 7: Speňažte svoje stránky

Aj keď je tento krok úplne voliteľný, môžete skúsiť speňaženie svojich webových stránok. Ak máte veľký počet návštevníkov, môžete si ho nastaviť tak, aby ste zarobili nepretržitý tok dodatočného príjmu, ktorý vám pomôže ešte viac si užiť dôchodok. Existuje mnoho spôsobov, ako to dosiahnuť, a to aj prostredníctvom pridružených odkazov, reklám, predaja vlastných produktov a písania sponzorovaných príspevkov..

záver

Blog o odchode do dôchodku je skvelý spôsob, ako dokumentovať svoj život ako dôchodca, zdieľať svoje znalosti o záľubách alebo záujmoch, alebo sa viac zapojiť do miestnej komunity. Aj keď to znie ako skvelý nápad, jeho zavedenie do praxe by mohlo byť drvivou myšlienkou.

V tomto príspevku sme uviedli sedem krokov, ako začať s blogom o odchode do dôchodku. Máte nejaké otázky týkajúce sa postupu, ktorý je uvedený v tomto článku? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map