Sprievodca pre začiatočníkov – BuddyPress a bbPress – Dva doplnky, ktoré vám umožnia konverzáciu pokračovať

Interaktívny blog je oveľa vzrušujúcejší ako blog, v ktorom hovorí iba autor blogu. Rozhovor medzi dvoma osobami alebo diskusia medzi mnohými čitateľmi môžu zaujímať čitateľov oveľa viac. Na jednom mieste si vypočujú rôzne stanoviská, zoznámia sa s ostatnými, ktorí majú rovnaké záujmy a poučujú sa z diskusií..


WordPress uľahčuje blogy prijímanie spätnej väzby, začatie diskusií a konverzácií. Dva pluginy – BuddyPress a bbPress dokážu prácu s blogmi a webmi WordPress do značnej miery zvládnuť. BuddyPress je doplnok na pridanie sociálnej siete a program bbPress vám pomôže pridať fóra. Obidva doplnky sú vytvorené tímom WordPress, takže sú úzko integrované s WordPress.

BuddyPress

s BuddyPress, môžete si vytvoriť vlastnú komunitu sociálnych sietí. Populárny doplnok, v súčasnosti má viac ako 200 000 aktívnych inštalácií. Je to ideálny nástroj, ktorý vám pomôže vybudovať malé miestne online komunity, ako napríklad športový tím, cirkevná skupina, činoherný klub alebo fan klub pre hudobnú skupinu. Funguje to aj pre väčšie komunity.

Doplnok môžete nainštalovať priamo z informačného panela WordPress. Po jeho inštalácii budete musieť nakonfigurovať komponenty, stránky a nastavenia tak, aby vyhovovali osobitným požiadavkám vašej vlastnej komunity.

súčasti

Sociálna sieť má veľa komponentov. A väčšina z týchto komponentov – 10 v počte – sú prítomné v BuddyPress. Tieto komponenty môžete použiť na povolenie,

 • Každý používateľ, ktorý sa chce zaregistrovať, vytvoriť si účet, upraviť ho alebo odstrániť – to všetko v rámci svojho profilu.
 • Podrobné profily, ktoré sa používatelia môžu opísať.
 • Používatelia sa môžu spojiť s ostatnými v komunite a sledovať ich.
 • Používatelia, aby si v komunite našli nových priateľov.
 • Akýkoľvek počet používateľov, ktorí môžu pokračovať v konverzácii súkromne.
 • Ak chcete vytvoriť skupiny, ku ktorým sa používatelia môžu pripojiť a zúčastniť sa.
 • Ak chcete zobraziť najnovšie výmeny v toku aktivít, s podporou informačných kanálov RSS a e-mailom.
 • Ak chcete posielať oznámenia o akejkoľvek aktivite, umožnite používateľom prispôsobiť nastavenia upozornení.

BuddyPress komponentný settiings

Mnoho komponentov je predvolene povolených. Komponenty pre pripojenie priateľov, súkromné ​​správy, sledovanie stránok a skupiny používateľov však budú musieť byť povolené, ak ich potrebujete.

stránky

Po dokončení výberu komponentov, ktoré potrebujete pre svoju komunitu, prejdite na kartu Stránky a nakonfigurujte stránky, ktoré BuddyPress použije. Už sú pre vás pripravené tri – stránka členov, stránka aktivít a stránka skupín používateľov. Budete musieť vytvoriť ďalšie dve – pre registráciu a aktivitu. Použite nastavenie Stránka na paneli WordPress a vyberte stránky pre každú funkciu. Uložte po dokončení.

BuddyPress-page-settings-1

možnosti

Tretia a posledná karta je pre Možnosti a môžete ich zapnúť / vypnúť podľa vášho želania. BuddyPress potom použije priradené stránky na zobrazenie relevantného obsahu pre vaše stránky.

BuddyPress-Možnosti-Nastavenia

Ak sa nachádzate na viacerých lokalitách, môžete si vybrať, či chcete doplnok aktivovať v celej sieti alebo iba na vybraných stránkach. A povolením funkcie viacerých blogov sa centrálne údaje sme používajú na zobrazenie obsahu BuddyPress na všetkých stránkach.

Funkcia, ktorá bola nedávno pridaná, umožňuje vkladanie aktivít. Akákoľvek aktivita zdieľaná členom komunity sa môže objaviť v príspevku alebo stránke jednoduchým kopírovaním adresy URL aktivity a vložením do príspevku alebo stránky..

Témy a rozšírenia pre BuddyPress

BuddyPress pracuje s väčšinou tém WordPress. Ak je však pre váš blog dôležitá sieťová komunikácia medzi používateľmi, môžete uprednostniť témy, ktoré sa dodávajú so šablónami pre každú zabudovanú súčasť BuddyPress..

Viacúčelový BuddyPress WordPress Téma

Jednou z tém, ktorú odporúčame, je Buddy – viacúčelová téma BuddyPress pre WordPress. Táto téma obsahuje čistý a prispôsobiteľný dizajn s úplnou integráciou BuddyPress, takže môžete ľahko vytvoriť svoju vlastnú sociálnu sieť. Medzi ďalšie úžasné funkcie tém patria ľahko použiteľné krátke kódy, podpora sietnice, individuálne alebo globálne možnosti uverejnenia, neobmedzené bočné panely, zahrnutá detská téma a prekladové súbory..

Okrem toho existujú stovky rozšírení a doplnkov tretích strán, ktoré rozširujú funkcie BuddyPress. Sieťové komponenty môžu byť vylepšené týmito doplnkami. Niektoré doplnky, ktoré môžu pomôcť,

 • iFlyChat – Je to chatový doplnok v reálnom čase, ktorý podporuje automatickú integráciu s BuddyPress. Členovia môžu medzi sebou hovoriť súkromne alebo mnohí môžu vstúpiť do diskusie v diskusnej miestnosti súčasne. Používateľské konverzácie sa zaznamenávajú.
 • WangGuard – Na ochranu pred spamovými používateľmi a registráciami sploggerov. Je kompatibilný s viacerými servermi a systémom bbPress a funguje tak, že uplatňuje antivírusový prístup.
 • rtMedia pre WordPress, BuddyPress a bbPress – Umožňuje pridávanie albumov, fotografií, zvuku, videa a nahrávania frontendov. Pri prvom prístupe na mobil funguje dobre aj na tabletoch a mobilných telefónoch.

Pri inštalácii BuddyPress je dôležité zvoliť poskytovateľa hostiteľských služieb starostlivo. Komunitný softvér je často veľký na databázové prostriedky a BuddyPress nie je výnimkou.

Ďalšie informácie a podporu o službe BuddyPress nájdete na stránke Web BuddyPress.

bbPress

bbPress pridá do svojho blogu diskusné fórum. Tento doplnok je tiež produktom spoločnosti Automatic. Inštalácia a používanie je jednoduché.

Program bbPress môžete nainštalovať z hlavného panela WordPress. Po nainštalovaní a aktivácii programu bbPress prejdite na panel „Fóra“ a vytvorte nové fórum.

vytvoriť nový-forum

V predvolenom nastavení budú všetky fóra aktívne na celom webe. To znamená, že do fóra bude mať prístup každý člen ktorejkoľvek skupiny. (Ďalšie informácie o možnostiach obmedzenia prístupu nájdete ďalej).

Po vytvorení nových fór prejdite na stránku Nastavenia> Fóra. Vyberte možnosti na konfiguráciu fór a povoľte alebo zakážte oprávnenie používateľom. Povoľte alebo zakážte anonymné uverejňovanie príspevkov a priraďte návštevníkom rôzne role fóra, ako je účastník, moderátor, kľúčový manažér alebo zablokovanie ktoréhokoľvek používateľa. Môžete tiež povoliť používateľom označiť témy ako obľúbené, prihlásiť sa na odber fór a tém, vkladať médiá do tém a odpovedí, revidovať odpovede a označovať témy alebo vykonávať vyhľadávanie na celom fóre..

bbPress-Forum-settings

K dispozícii je aj niekoľko krátkych kódov, ktoré vám pomôžu usporiadať fórum spôsobom, ktorý sa vám páči.

Celkom viacúčelová téma WordPress pre bbPress

Rovnako ako BuddyPress existuje množstvo úžasných tém, ktoré s programom bbPress fungujú dobre, ale naša obľúbená je téma Total WordPress. Vytvorili sme celú demo webovú stránku Total bbPress, aby ste mohli vzorkovať formuláre

bbPress tiež prichádza so stovkami doplnkov, ktoré môžu rozširovať funkcie. Niekoľko náhodných ľudí je uvedených tu,

 • bbPress Moderovanie – Pridáva schopnosť schvaľovať nové témy a odpovede v bbPress. Pomáha znižovať spam prostredníctvom zmeny stavu témy na čakajúcu a pozastaví ju, kým ju moderátor neschváli.
 • Prílohy GD bbPress – Pomáha čitateľom nahrávať prílohy k témam a odpovediam prostredníctvom knižnice médií. Veľkosť súboru môže byť obmedzená a obrázky môžu byť zobrazené v miniatúrach. Podporuje tiež BuddyPress. K dispozícii je aj profesionálna verzia, ktorá umožňuje vylepšené prílohy a ďalšie widgety.
 • bbPress Hlasy – Umožňuje používateľom hlasovať nahor alebo hlasovať o akejkoľvek téme alebo odpovediach na serveri bbPress. Integruje sa dobre s BuddyPress.

BuddyPress a bbPress Integrácia

Komunity, ktoré pridáte do svojho blogu s BuddyPress, môžu členom umožniť diskusiu o fóre vytvorenom v rámci komunity. V jednej komunitnej sieti môžete mať veľa fór. Ak chcete, aby fóra fungovali v komunitných sieťach, musíte spolu používať BuddyPress a bbPress.

Ako už bolo uvedené, do fór má prístup ktorýkoľvek člen z ktorejkoľvek skupiny. Ak chcete obmedziť prístup a organizovať fóra a komunity vo svojom blogu, musíte,

 • Priradiť fóra k nadradenej skupine.
 • Povoľte skupine bbPress mať skupiny.

Po nainštalovaní, aktivácii a nakonfigurovaní oboch doplnkov navštívte nastavenia bbPress a vytvorte skupinu alebo nadradené fórum pre všetky fóra, ktoré používa BuddyPress. Nastavte atribút do poľa Kategória a zverejnite ho.

Zostaňte v rámci nastavení bbPress, prejdite na integráciu BuddyPress a napíšte názov fóra BuddyPress, ktoré ste práve vytvorili. Uložte nastavenia. Pri vytváraní nových skupín umožnite každej skupine vytvoriť si vlastné fórum.

integrácia

Ak nemáte žiadne existujúce skupiny, vyhľadajte Skupiny> Pridať novú možnosť, a postupujte podľa pokynov na vytvorenie novej skupiny. Zaškrtnite políčko, ktoré skupine umožní mať fórum. V prípade existujúcich skupín vyhľadajte nastavenia v časti Skupinové fóra a začiarknite možnosť, aby každej skupine umožnili mať fóra. Uložte všetky zmeny.

V ponuke Skupiny sa teraz zobrazí možnosť fóra, ktorú môžu správcovia alebo oprávnení členovia fóra použiť na vytvorenie nových fór pre rôzne témy.

zobrazujem-forum

Každá skupina na vašom webe si môže zvoliť vytvorenie vlastného fóra. Vo svojich profiloch sa zobrazia témy, odpovede, obľúbené položky a odbery každého používateľa. Integruje sa so skupinami BuddyPress, profilmi a upozorneniami.

BuddyPress a bbPress dobre spolupracujú a dajú sa používať aj navzájom nezávisle. Môžu byť inštalované v ľubovoľnom poradí. A ak je niektorý z doplnkov deaktivovaný, nebude mať vplyv na druhý.

Záverečné myšlienky

Existujú podobnosti medzi BuddyPress a bbPress, ale sú to aj rozdiely. Vyvinuté spoločnosťou Automattic a pre používateľov bezplatné. Slúžia ako efektívne komunikačné nástroje pre skupiny používateľov. Cieľom týchto dvoch doplnkov je zvýšiť interakciu a výmenu názorov medzi členmi. Pre oba doplnky je k dispozícii množstvo doplnkov, ktoré rozširujú funkcie, BuddyPress viac ako bbPress.

Ale BuddyPress je viac o formovaní komunít a vytváraní sietí a bbPress je viac o diskusných fórach a fórach. bbPress pomerne jednoduchý, BuddyPress je bohatší na funkcie. Môžete ich používať nezávisle od seba – vyberte si, či budete mať iba fórum na diskusiu s bbPress, alebo komunitu, ktorá sa spája s BuddyPress. Alebo si nainštalujte fóra – aj komunity – a urobte svoj blog skutočne participatívnym.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map