Úspora času SQL dotazov pre WordPress

Prihlasovacie meno správcu SQL Change Admin

Ak ste vlastníkom webových stránok WordPress, je tu veľa vecí, o ktoré sa treba postarať.


Neustála aktualizácia obsahu blogu, pridávanie nových produktov, zmena cien a nespomíname ani pravidelnú aktualizáciu doplnkov, poskytujúc Dev prístup a robia oveľa viac vecí ako súčasť každodennej rutiny WordPress..

Niekedy, ak potrebujete vylepšiť nastavenia, nájdete príručku dlhej webovej stránky s mnohými pokynmi na vykonanie jednej akcie. Čo keby ste vedeli, že väčšinu týchto zmien je možné zmeniť jednoduchým dotazom SQL, príkazom, ktorý spustíte v ponuke správcu databázy.

Keďže ste zaneprázdnení a šetrenie času je prioritou, tu sú základné otázky SQL, ktoré vám pomôžu dosiahnuť výsledky za pár minút..

Prvé kroky

Ak sa vo vašom hostingovom účte nachádza viac ako jedna webová stránka, pred vykonaním dotazov SQL sa musíte uistiť, že upravujete správnu databázu. Názov databázy priradený ku konkrétnej inštalácii WordPress nájdete vo vašom systéme Windows wp-config.php súbor v reťazci:

definovať („DB_NAME“, „meno_jazdu“)

Definujte databázu WordPress

Venujte pozornosť aj predpone tabuľky, pretože ju budete musieť zadať po spustení príkazov SQL. Nachádza sa v rovnakom súbore v spodnej časti nastavení stránky.

Predpona tabuľky WordPress

V tomto príklade vyššie je názov databázy _wp622. Predpona tabuľky je wpc7_. Keď to vieme, choďte do správcu databázy. Väčšina ovládacích panelov používa PHPMyAdmin na správu databázy.

phpMyAdmin

Keď už ste tam, nájdite v zozname svoje databázové meno a kliknite naň:

Vyberte databázu

Pred vykonaním akýchkoľvek zmien sa uistite, že pre túto databázu vytvoríte zálohu, aby ste ju mohli rýchlo obnoviť pre prípad, že by sa niečo pokazilo.

Podrobne sa venujeme tomu, ako zálohovať WordPress v našom všeobecnom sprievodcovi zálohovaním. Ale pre rýchly návod si vyberte Export zvoľte spôsob a formát podľa vašich potrieb a stlačte go (tu sme nastavili všetky predvolené možnosti):

Export databázy

Po dokončení môžete bezpečne pokračovať. Stlačte ponuku SQL a začnime:

Menu SQL

Vymeňte adresu URL

Ak plánujete aktualizovať webovú adresu svojej webovej stránky pridaním certifikátu SSL na svoju webovú stránku alebo vykonaním iných úprav, použite nasledujúci príkaz:

UPDATE wp_options SET option_value = nahradiť (option_value, 'http://www.oldurlofthewebsite.com', 'http://www.newurlofthewebsite.com') WHERE option_name = 'home' OR option_name = 'siteurl';

Povedzme, že chcem, aby moja adresa URL bola https //: a moja doména je example.com. V takom prípade musím zmeniť názov tabuľky wp_options a samotnú adresu URL:

UPDATE wpc7_options SET option_value = nahradiť (option_value, 'http://www.example.com', 'https://www.example.com') KDE option_name = 'domov' ALEBO option_name = 'siteurl';

Nahradiť názov súboru SQL

A počkajte na správu o úspechu.

Správa o úspechu SQL

Prečo je také dôležité to vidieť? Ak stlačíte go ale v dotaze sú nejaké chyby, systém nebude schopný splniť požiadavku a dostanete chyby, čo znamená, že vykonanie zlyhalo. Chyba bude vyzerať nasledovne a bude označovať dôvod, prečo proces zlyhal.

Chybové hlásenie SQL

Upozorňujeme, že tento príkaz je základný a nahradí iba hlavnú webovú adresu vášho webu, takže ak plánujete zmeniť názov domény svojho webu z example.com na test.net, budete ho musieť upraviť vrátane všetkých tabuľky, kde je splnená adresa URL vášho webu, napríklad wp-posts, wp-postmeta, a tiež sa starajú o tabuľky s riadkami obsahujúcimi URL vygenerované doplnkami (napríklad WooCommerce).

Na to budete potrebovať aspoň základné školenie SQL. Ďalšou možnosťou by bolo otvoriť databázu, ktorú ste exportovali, v ľubovoľnom textovom editore a kombináciou klávesov Ctrl + H nahradiť všetky zmienky svojej starej domény za novú. Ak to znie príliš komplikovane, existuje celý rad ďalších nástrojov, ktoré pomáhajú automatizovať tento proces (napr prepojenie a vyhľadávanie databázy skript alebo Doplnok Lepšie vyhľadávanie a nahradenie na základe toho istého skriptu), zatiaľ čo súbor len odovzdáte do svojho webového priečinka pre pracovnú stránku a otvoríte ho v prehliadači.

Vytvorenie nového správcu

Ak potrebujete k inštalácii pridať nového používateľa s rolou správcu, budete musieť použiť nasledujúci príkaz a upraviť ho v závislosti od vašich preferencií:

INSERT INTO `wp_users` (` user_login`, `user_pass`,` user_nicename`, `user_email`,` user_status`)
HODNOTY ('yourlogin', MD5 ('yourpassword'), 'firstnamename', '[email protected]', '0');

INSERT INTO `wp_usermeta` (` umeta_id`, `user_id`,` meta_key`, `meta_value`)
HODNOTY (NULL, (Vyberte max. (ID) Z Wp_users),
'wp_capabilities', 'a: 1: {s: 13: "administrator"; s: 1: "1";}');

INSERT INTO `wp_usermeta` (` umeta_id`, `user_id`,` meta_key`, `meta_value`)
HODNOTY (NULL, (Vyberte max. (Id) OD WP_users), 'wp_user_level', '10');

Upozorňujeme, že tabuľky a prihlasovacie hodnoty budete musieť upraviť podľa svojho želania užívateľské meno a databázy.

Chcem vytvoriť používateľa mydeveloper s heslom mypassword, meno môjho vývojára je John Doe a e-mail je [email protected]. Takže môj dotaz bude vyzerať takto:

INSERT INTO `wpc7_users` (` user_login`, `user_pass`,` user_nicename`, `user_email`,` user_status`)
HODNOTY („Mydev“, MD5 („mypassword“), „John Doe“, „[email protected]“, „0“);

INSERT INTO `wpc7_usermeta` (` umeta_id`, `user_id`,` meta_key`, `meta_value`)
HODNOTY (NULL, (Vyberte max. (ID) Z Wp_users),
'wp_capabilities', 'a: 1: {s: 13: "administrator"; s: 1: "1";}');

INSERT INTO `wpc7_usermeta` (` umeta_id`, `user_id`,` meta_key`, `meta_value`)
HODNOTY (NULL, (Vyberte max. (Id) OD WPC7_users), 'wp_user_level', '10'

SQL Vytvorenie nového správcu

Upozorňujeme, že názvy riadkov nemusím meniť (t. J. wp_user_level alebo hrať s číslami 0, 10, 13 pretože znamenajú úlohu používateľa a príslušné práva. Po dokončení stlačte go.

Výstup by mal ukázať úspešné výsledky, ako sú tieto:

SQL Vytvorenie nových správcovských používateľských výsledkov

Zmeniť prihlasovacie meno správcu

Ak chcete zmeniť prihlasovacie meno používateľského mena, vráťte sa na kartu MySQL a spustite nasledujúci príkaz:

UPDATE wp_users SET user_login = 'newlogin' WHERE user_login = 'admin';

Povedzme, že máte predvolené používateľské meno mydeveloper, ten, ktorý ste vytvorili predtým a ktorý chcete nastaviť secureduser namiesto toho. V našom konkrétnom prípade spustíme nasledujúci príkaz, pretože máme tiež predvolenú predponu wp7c_:

UPDATE wpc7_users_users SET user_login = 'secureuser' WHERE user_login = 'mydeveloper';

Úspešný výstup vyzerá takto:

Prihlasovacie meno používateľa SQL Change Admin Success

Zmeňte heslo správcu

Podľa bezpečnostných pravidiel pravidelných zmien hesla môžete tiež zmeniť heslo svojho hesla secureduser. Tu je dopyt:

UPDATE wp_users SET user_pass = MD5 ('new_password') WHERE user_login = 'youruser';

Pre tento konkrétny príkaz na zmenu hesla je náš príkaz nasledovný:

UPDATE wpc7_users SET user_pass = MD5 ('$ tR0ngP @ s $ w03D') WHERE user_login = 'secureuser';

SQL Zmena hesla správcu

lis go a čakať na správu o úspechu:

SQL Zmena hesla správcu Úspech

Odstrániť spam

Pre používateľov, ktorí uverejňujú veľa príspevkov a nechávajú komentáre otvorené pre interakciu, môže byť problém s komentármi proti spamu skutočne bolestivý. Hoci môžete filtrovať komentáre manuálnym schvaľovaním, pravdepodobne budete chcieť nájsť spôsob, ako rýchlo odstrániť všetko, čo ste neschválili. Tu je postup:

ODSTRÁNIŤ Z wp_comments WHERE wp_comments.comment_approved = 'spam';

Po prispôsobení konkrétnemu prípadu tu diskutujeme:

ODSTRÁNIŤ OD wpc7_comments WHERE wpc7_comments.comment_approved = 'spam';

Vymazanie spamu SQL

Poznámka: predponu je potrebné upraviť na oboch miestach, odkiaľ sa stretla wp_comments.comment_approved je samostatné pole v tabuľke.

Tu je úspešný výstup:

SQL Delete Spam Success

Odstráňte všetky neschválené komentáre príspevkov

V určitom okamihu si môžete uvedomiť, že ste unavení z filtrovania a čítania komentárov k článkom pred konečným rozhodnutím o ich uverejnení, takže ich chcete odstrániť. Existuje príkaz:

ODSTRÁNIŤ Z wp_comments WHERE comment_approved = 0

Všimnite si, že comment_approved časť nevyžaduje úpravu, pretože táto karta predstavuje predvolenú funkciu v tabuľke, ktorá je nemenná.

Upravený príkaz vyzerá takto:

ODSTRÁNIŤ Z wpc7_comments WHERE comment_approved = 0

SQL Odstrániť neschválené komentáre

Po dokončení sa zobrazí obvyklý výsledok úspešne vykonaných príkazov:

SQL Delete Neschválené komentáre boli úspešné


Aj keď sa môže zdať, že dodržiavanie pokynov môže trvať dlhšie, ako len robiť veci ručne, nie je to tak. Čím väčší je váš web, tým viac času naň musíte stráviť. Jedna jediná akcia sa vykonala osobitne pre 10 príspevkov a skončili ste 10x viac času stráveného vykonaním.

Spustením týchto príkazov teda v skutočnosti ušetríte veľa svojho drahocenného času a tento čas môžete použiť pri dôležitejších veciach, ako je napríklad plánovanie obsahu alebo hľadanie nápadov na inšpiráciu..

Šťastné blogovanie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map