Úvod do programu Google AMP pre WordPress

 1. 1. Aktuálne čítanie: Úvod do programu Google AMP pre WordPress
 2. 2. Ako nastaviť AMP v

Google AMP (Accelerated Mobile Pages) je nová rušivá technológia navrhnutá tak, aby bol web viac prispôsobivý pre mobilné zariadenia, podstatne rýchlejší a spoľahlivejší. Táto séria príspevkov je venovaná skúmaniu programu Google AMP a jeho nastaveniu vo WordPress.


Tu je zoznam vecí, ktoré sa chystáme pokryť v tejto sérii príspevkov:

 • Najprv si rýchlo osvojíme súčasné trendy v mobilnom webe – odôvodníme potrebu AMP
 • Urobíme tiež ďalší malý prehľad o tom, aký vplyv má rýchlosť stránky na naše podniky, a zistíme, ako môže AMP pomôcť
 • Ďalej sa naučíme, čo je AMP, uvidíme príklady toho, čo je v reálnom živote možné.
 • To by znamenalo koniec tohto článku. V nasledujúcom článku sa naučíme, ako nastaviť AMP pre WordPress

Poďme začať.

Google AMP

Pred vykopávaním informácií o AMP môžete postupovať spolu s WPCrafter video sprievodca, ktorý sa viaže na náš príspevok.

Podľa Správa o internetových trendoch za rok 2015 publikovaná poradenskou spoločnosťou KPCB, priemerný dospelý človek strávil v roku 2015 na internete 5,6 hodiny denne. Z toho celkom 2,8 hodiny strávilo na mobilnom zariadení. Je to výrazný nárast od roku 2010, kedy bolo na internete prostredníctvom mobilného zariadenia strávených v priemere iba 0,4 hodiny denne.

priemerne denné internetové použitie-by-device

Zdroj: Ezoic

Priemerné využitie mobilného internetu vzrástlo medzi rokmi 2010 a 2015 o 600%

E-maily s otvoreným-by-device

Zdroj: Ezoic

Štúdia uverejnená v Správa o preferenciách spotrebiteľských zariadení v USA zistil to na mobilnom zariadení bolo otvorených viac ako dve tretiny e-mailov, 52% sa otvorilo na smartfóne a 16% sa otvorilo na tablete.

Digitálny-media-využitie času

Zdroj: Ezoic

Prehľad mobilnej aplikácie v USA za rok 2015 publikoval comScore nájdené 90% nárast celkového času stráveného na mobilných zariadeniach medzi dospelými v USA medzi rokmi 2015 a 2013. V tej istej správe sa tiež uvádza, že mobilné aplikácie predstavujú 54% z celkového času stráveného spotrebou digitálnych médií a mobilné prehliadače predstavujú ďalších 8% z celkového času..

Celkovo je 62% času používania digitálnych médií strávených na mobilnom zariadení.

Takže áno, prvá mobilná stratégia je veľmi dôležité. Teraz si povedzme trochu o rýchlosti.

Čas načítania záleží – záleží na ňom veľa. Je to jeden z kritických faktorov, ktorý môže ovplyvniť ďalšie dôležité faktory, ako sú výnosy, miera okamžitých odchodov, čas na webe, hodnotenie vyhľadávania a výkonnosť takmer vo všetkých ostatných kanáloch digitálneho marketingu..

Keďže výnos je konečným cieľom každej firmy alebo webu, je tu zaujímavá skutočnosť z výskumnej štúdie z roku 2014 „Rýchlosť stránok škodí príjmom každého“, vykonáva spoločnosť digitálneho marketingu Protent. Vrcholom štúdie bolo to rýchlejšie stránky zarobia oveľa viac peňazí.

webové stránky-speed

Zdroj: Protent

Zobrazenie dolára na stránku (nazývajme ho DPPV) sa zvýši o 20% pri skrátení času načítania z 8 na 5 sekúnd (zníženie o 37,5%).

Skutočná výhra však nastane, keď je doba načítania stránky kratšia ako jedna sekunda. Výsledkom je doba načítania z dvoch na jednu sekundu 2x zvýšenie v dolár za zobrazenie stránok.

Nielen príjmy, rýchlosť stránok ovplyvňuje aj výkonnosť zdieľania v spoločnosti. Chlapci z Protentu vykonali experiment, ktorý nebol vyčerpávajúci a na dve stránky odoslali 100 platených kliknutí (z reklám Facebook)..

Stránka A sa načíta do 2 sekúnd a stránka B sa načíta do 4 sekúnd. Hádaj čo? Stránka A získala 10 akcií, zatiaľ čo stránka B získala iba dve akcie. Aj keď veľkosť vzorky bola príliš nízka na to, aby sa potvrdila hypotéza, hovorí to o významnom príbehu!

Ako svedok prudkého rastu trhu s mobilným internetom, prvoradý význam získal dopyt po rýchlejšom prístupe na internet, lepších webových technológiách z hľadiska rýchlosti, dostupnosti a spoľahlivosti. Priekopníci ako Google si rýchlo uvedomili, že na zvládnutie tohto rastúceho dopytu sa dá urobiť veľa, a tak sa zrodil Projekt AMP.

Čo je AMP?

amp-príklad

Zdroj: BusinessofApps.com

AMP alebo Accelerated Mobile Pages je otvorený rámec pre vytváranie rýchlejšieho, štandardizovaného a pohotovejšieho mobilného webu. Krása AMP spočíva v tom, že funguje priamo nad existujúcimi webovými technológiami a výrazne zlepšuje dojem mobilných používateľov. Preto spoločnosť Google uprednostňuje webové stránky AMP a hodnotí ich vyššie v SERP.

Ako AMP zvyšuje rýchlosť?

webové stránky-speed-vektor

Otvorený rámec AMP bol navrhnutý tak, aby využíval výhody existujúcich webových technológií a nadviazal na ne. Preto v systémoch na správu obsahu, ako je WordPress, funguje hneď po vybalení.

AMP postupuje podľa štandardizovaného rámca na vytváranie webových stránok a zabezpečuje, aby sa všetky existujúce webové stránky mohli prispôsobiť tomuto rámcu. O niečo viac technické výrazy, umožňuje iba asynchrónne skripty, zakazuje externé mechanizmy blokovania vykreslenia, umožňuje iba vložené CSS a omnoho viac.

Stručne povedané, AMP najskôr vykreslí rozloženie webovej stránky (takmer okamžite) a načíta obsah prioritne. Odstraňuje akékoľvek čakanie na zdroje a výrazne minimalizuje počet žiadostí. Keď všetky tieto faktory spolu navzájom pracujú v dokonalej harmónii, dostanete horiacu rýchlu webovú stránku, ktorá sa načíta takmer v okamihu.

Skontrolujte nasledujúci test rýchlosti zostavil PenguinWP, ktorý zobrazuje „efekt AMP“. Pomocou AMP boli schopní:

 • Zvýšte skóre PageSpeed ​​o 3 body
 • Skráťte čas načítania stránky o 72% z 5 na 1,4 sekundy!
 • Znížte veľkosť stránky o 80% a počet žiadostí o 82%

Tu je tabuľka zdieľajúca čísla:

Skóre PageSpeedČas načítaniaCelková veľkosť stránkyžiadosti
Originálna verzia9251024118
Verzia AMP951.420621
Rozdiel AMP3-3.6s-794 KB-97
Percentuálne zlepšenie3%-72%-80%-82%

Uchovávanie obsahu

AMP bol navrhnutý tak, aby bol web krásny a pohotovejší pre mobilné zariadenia. Urobila tak odstránením niektorých nepodstatných funkcií existujúcich webových technológií.

To neznamená, že všetky skvelé vlastnosti moderného webu sú odstránené. Jednoducho migruje všetky tieto funkcie s bohatým obsahom sú súčasťou štandardizovaného rámca s minimálnou skladovou miestnosťou.

AMP plne podporuje karusely obrázkov, mapy, sociálne doplnky, vizualizácie údajov a videá, vďaka ktorým sú príbehy vydavateľov interaktívnejšie a vynikajúco.

Prípadová štúdia: The Washington Post

WAPO

Zdroj: Projekt AMP

Pozrime sa na prípadovú štúdiu spoločnosti Washington Post s AMP. Po zavedení AMP spoločnosť The Post zaznamenala nárast návratu používateľov z mobilného vyhľadávania o 23%. To si vyžaduje trochu vysvetlenia.

Takmer 55% prenosov pošty pochádza z mobilných zariadení – čo je opäť v synchronizácii so štatistikami zdieľanými na začiatku tohto článku. Ak sa údaje nenačítajú do 3 sekúnd, ľudia začnú odchádzať.

51% používateľov mobilného vyhľadávania sa tradične do 7 dní vráti do The Washington Post. Pre používateľov, ktorí čítajú príbehy publikované v AMP, toto číslo presiahne 63%. S AMP sa teda retencia mobilného vyhľadávania zvýšila o 23%.

Nielen to je priemerný čas načítania stránky 400 ms, čo je po AMP 88% zlepšenie. Dnes prostredníctvom AMP presúvajú cez 1000 článkov.

Skvelé. Ako získam prístup k AMP?

K verzii AMP ktorejkoľvek webovej stránky môžete pristupovať tak, že k adrese URL ktorejkoľvek webovej stránky pripojíte reťazec „/ amp“. Ak web nepodporuje AMP alebo sa vyskytne chyba vykresľovania, je navrhnutý tak, aby elegantne degradovať na pôvodnú responzívnu verziu webu.

Distribúcia obsahu

content-vektorovej grafiky

„Tiež známy ako bezplatné CDN pre články AMP“

Táto bezplatná služba od spoločnosti Google, známej ako Google AMP Cache, umožňuje vlastníkom hosťovať ich obsah a zároveň umožňuje efektívnu distribúciu prostredníctvom vysoko výkonnej globálnej siete vyrovnávacej pamäte spoločnosti Google. Inými slovami, je to ako bezplatné CDN pre stránky AMP.

Skvelé. Ako to funguje?

Spoločnosť Google venuje osobitnú pozornosť webovým stránkam, ktoré sú kompatibilné s AMP. Keď začnete indexovať verziu stránok AMP na svojich webových stránkach, spoločnosť Google ich uloží do tzv Vyrovnávacia pamäť AMP. Obsah stále vlastníte, spoločnosť Google mu jednoducho dá ruku, keď ho doručí do vzdialených kútov zemegule. Pokiaľ ide o aktualizáciu obsahu v vyrovnávacej pamäti, Google musí povedať:

„Zakaždým, keď používateľ pristupuje k obsahu AMP z vyrovnávacej pamäte, automaticky sa aktualizuje obsah a po uložení obsahu do vyrovnávacej pamäte sa aktualizovanej verzii doručí ďalšiemu používateľovi.“

Ako k tomu pristupujeme?

Pozrime sa. Ak máte adresu URL webovej stránky, musíte najprv skontrolovať, či je povolený protokol AMP. Urobíte to jednoduchým pridaním „/ amp“ do URL. Tu je stručná formulácia o tom, ako získať adresu URL vyrovnávacej pamäte Google AMP na ľubovoľnej webovej stránke s AMP.

 1. Pripojením „/ amp“ k adrese URL získajte verziu webovej stránky AMP. Ak je platný, pokračujte ďalším krokom. Iná zastávka.
 2. Ak sa zobrazí stránka 404, tento web nevykonal AMP.
 3. Ak vidíte načítanie obsahu, je nainštalovaný AMP.
 4. Ak chcete načítať obsah z vyrovnávacej pamäte Google AMP, jednoducho pripojte https://cdn.ampproject.org/c/ na začiatok adresy AMP, s výnimkou časti „www“.
 5. Začnite s hlavným názvom domény (okrem „www“) a skopírujte webovú stránku AMP AMP.
 6. pripojiť https://cdn.ampproject.org/c/s/ na adresu URL, ktorá by vám mala poskytnúť adresu URL vyrovnávacej pamäte Google AMP.

Vezmime príklad článku Forbes a otestujte vyššie uvedený vzorec.

 • Toto je adresa URL pôvodného článku Forbes:
http://www.forbes.com/sites/allbusiness/2015/10/24/10-great-paid-wordpress-themes-of-2015/
 • Ak chcete získať verziu AMP, jednoducho pridáme / amp na pôvodnú adresu URL.
http://www.forbes.com/sites/allbusiness/2015/10/24/10-great-paid-wordpress-themes-of-2015/amp/
 • Teraz, aby sme dostali adresu URL vyrovnávacej pamäte Google AMP, najskôr skopírujeme webovú adresu AMP počnúc hlavným menom domény, t. J. Vylúčime časť www, a to až do konca. To nám dáva:
forbes.com/sites/allbusiness/2015/10/24/10-great-paid-wordpress-themes-of-2015/amp/
 • Ďalej pridáme https://cdn.ampproject.org/c/s/ na túto adresu URL a získajte adresu URL vyrovnávacej pamäte Google AMP na tej istej stránke.
https://cdn.ampproject.org/c/s/forbes.com/sites/allbusiness/2015/10/24/10-great-paid-wordpress-themes-of-2015/amp

Vyskúšajte to, bude to fungovať!

Inteligentné reklamy

on-reklamy

Vytváranie kvalitného obsahu vyžaduje značné zdroje. Reklamy pomáhajú financovať bezplatné služby a obsah na webe. AMP bol navrhnutý tak, aby obsahoval túto myšlienku, a nadviazal partnerstvo viac ako 75 popredných reklamných sietí.

AMP podporuje komplexnú škálu formátov reklamy, reklamných sietí a technológií. Všetky stránky používajúce AMP si zachovajú svoj výber reklamných sietí, ako aj všetkých formátov, ktoré neznižujú dojem používateľa.

analytika

seo

Vlastníci musia tiež porozumieť správaniu používateľov pri interakcii s ich obsahom. Preto AMP tiež dobre funguje viac ako 25 popredných poskytovateľov analytických riešení ako sú comScore, Google Analytics, Krux a ďalšie.

analytika-platformy podporované-by-amp

Poskytovatelia služieb Analytics podporovaní AMP k 1st November 2016; Zdroj: Projekt AMP

záver

Popredné platformy na generovanie, agregáciu a analýzu obsahu začali implementovať AMP na svoje webové stránky. Twitter, Pinterest, WordPress.com, Chartbeat, Parse.ly, Adobe Analytics a LinkedIn patria medzi prvú skupinu technologických partnerov, ktorí plánujú integrovať stránky HTML AMP. Google tiež plánuje urobiť z Google News prvú platformu AMP.

Je zaujímavé vidieť, ako by sa tento ambiciózny projekt zmenil v budúcnosti internetu.

Osobne sa mi páči koncept stránok AMP. Je potešením čítať, konzumovať oveľa menej údajov ako náprotivky webových stránok pripravených pre mobilné zariadenia a zobrazuje reklamy úplne nenápadným spôsobom..

Čítanie, konzumácia a zdieľanie obsahu je s AMP omnoho jednoduchšie a zábavnejšie. V ďalšom článku sa naučíme, ako integrovať AMP s WordPress.

Aké sú vaše názory na AMP? Chystá sa to vyzdvihnúť?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map