Vylepšite svoj WordPress Theme Design žltou ceruzkou

Ako prispôsobiť svoj dizajn WordPress

Ak hľadáte prispôsobiť svoj návrh WordPress tému jednoduchým spôsobom, potom Doplnok WordPress Žltá ceruzka môže byť iba doplnkom, ktorý potrebujete pre svoje stránky. Tento editor vizuálneho štýlu vám umožní zmeniť vzhľad vášho webu bez toho, aby ste sa museli dotknúť riadku kódu.


Používanie Žltá ceruzka vás naučí radosť z webdizajnu a zároveň vytvorí krásne stránky, ktoré vás ohromia. Upravte akýkoľvek prvok svojej webovej stránky, všetko v klientskom rozhraní a v reálnom čase. Jediným obmedzením dizajnu vašich stránok bude vaša fantázia.

Tento podrobný návod na používanie prémiovej verzie Žltá ceruzka sa bude venovať jej hlavným funkciám vrátane funkcie point and click live CSS Edit a jej kompatibility s akoukoľvek témou WordPress. Potom sa pozrieme na ponúkanú skúsenosť používateľov, vďaka čomu môžete začať pracovať a navrhovať sa v žiadnom momente.

Kto je žltá ceruzka?

Žltá ceruzka

Či už hľadáte rýchlejší spôsob prispôsobenia svojich stránok alebo nie ste oboznámení s CSS, Yellow Pencil vám môže pomôcť. Tento doplnok obsahuje pokročilé nástroje a možnosti prispôsobenia, ideálne pre profesionálov, ktorí hľadajú nové weby pre klientov.

Nedostatok potrebného kódovania, jednoduché použitie, intuitívne rozhranie a podrobná podporná dokumentácia však znamenajú, že k tomuto doplnku môžu mať prístup aj tí, ktorí majú obmedzené skúsenosti s dizajnom. Stručne povedané, ak si chcete prispôsobiť vzhľad svojich webových stránok WordPress, Yellow Pencil je editor vizuálnych štýlov pre vás.

Stručne povedané, ak si chcete prispôsobiť vzhľad svojich webových stránok WordPress, Yellow Pencil je editor vizuálnych štýlov pre vás.

Kľúčové vlastnosti žltej ceruzky

Funkcie žltej ceruzky

Žltá ceruzka je skutočne pôsobivý dizajnový nástroj. Dostupné funkcie a nástroje umožňujú plnú kontrolu nad vzhľadu vašej stránky. Môže sa použiť na ľubovoľnú tému alebo doplnok WordPress a umožní vám vytvárať štýlové a responzívne webové stránky.

Inšpektor prvkov vám umožňuje vybrať a prispôsobiť každý vizuálny prvok na vašej webovej stránke WordPress. Upravte farby, pozadie, orámovanie a oveľa viac. To všetko sa deje v reálnom čase na prednej časti vášho webu, aby ste si ich mohli prezerať hneď po ich vykonaní. Žltá ceruzka vygeneruje kód na pozadí, takže ak si to neželáte, nemusíte sa na žiadny kód pozerať sami. Medzi ďalšie vlastnosti patrí:

 • Presunutím myšou premiestnite prvky
 • Zmena veľkosti prvkov dotykom myši
 • Vyberte si z 600+ písem, 300+ vzorov pozadia, 50+ animácií a mnoho ďalšieho
 • K dispozícii máte neobmedzené množstvo farieb alebo si vyberte z moderných farebných paliet Žltá ceruzka
 • Použite aktívny editor CSS

K dispozícii je tiež rozsiahla dokumentácia a podpora, ktorá vám pomôže čo najlepšie využiť tento editor vizuálneho štýlu WordPress.

Takže teraz vieme, čo Žltá ceruzka môže ponúknuť. Ako však môžeme začať a aký je dojem používateľa tak pôsobivý ako funkcie, ktoré poskytuje?

Ako nainštalovať žltú ceruzku

Inštalácia žltej ceruzky je veľmi rýchla a ľahká. Po zakúpení doplnku od CodeCanyon (alebo zakúpení prémiového motívu, ako je New York, ktorý obsahuje doplnok zadarmo), si zo stránky sťahovania Envato stiahnite „Inštalovateľný iba súbor WordPress“ (alebo môžete použiť bezplatnú verziu dostupnú na stránke WordPress.org).

Potom otvorte informačný panel WordPress. Vyberte možnosť „Doplnky“> „Pridať nové“.

Žltá ceruzka Pridať nové

Na stránke Pridať doplnky kliknite na možnosť „Odovzdať doplnok“> „Vybrať súbor“.

Odovzdanie žltej ceruzky

Z miesta, kam ste ho prevzali, vyberte možnosť „waspthemes-yellow-pencil.zip“. Kliknite na tlačidlo Inštalovať..

Inštalácia žltej ceruzky

Po nainštalovaní doplnku kliknite na „Aktivovať“. Zadajte aktivačný kód, ktorý ste dostali pri zakúpení doplnku. Takto získate prístup k aktualizáciám doplnkov hneď po ich vydaní.

Po aktivácii sa na hlavnom paneli zobrazí uvítacia stránka Žltá stránka. V časti „Zdroje“ nájdete dokumentáciu, príručky a ďalšiu pomoc a podporu doplnku, ktoré môžete potrebovať, aby ste mohli začať.

Žltá ceruzka Vitajte

Keď budete pripravení, kliknite na tlačidlo „Začnime“. Tým sa dostanete priamo do režimu úprav.

Pochopenie rozhrania Žltá ceruzka

Rozhranie Žltá ceruzka sa používa veľmi jasne a intuitívne. Lišta, ktorá steká po ľavej strane stránky, zobrazuje dostupné nástroje.

Ľavá ceruzka vľavo

Panel, ktorý sa nachádza na pravej strane stránky, je panel Editor. Ak na stránke nie je vybratý žiadny prvok, zobrazia sa tri typy prispôsobenia, v ktorých je možné upravovať.

Panel editora Žltá ceruzka

Keď kliknete na element na stránke, panel Editorov sa zmení tak, aby obsahoval vlastnosti štýlu.

Zvolený prvok žltej ceruzky

Okolo vybratého prvku sa zobrazí modrý rámček s ďalšími možnosťami prispôsobenia.

Zvolený prvok žltej ceruzky

Dôležité nástroje, ktoré budete potrebovať

Panel nástrojov na ľavej strane zobrazuje početné nástroje, ale niektoré z nich sú okamžite dôležité, aby vám pomohli začať …

Nástroje na prácu s nástrojmi žltej ceruzky

 • Element Inspector – Umožňuje vám vybrať akýkoľvek prvok na stránke, ktorý chcete prispôsobiť.
 • Vrátiť späť a opakovať – ​​Vyskúšajte na svojej stránke rôzne vzory s vedomím, že môžete úpravy vrátiť alebo znovu vykonať.
 • Celá obrazovka – Pracujte na celej obrazovke, čím získate jasný prehľad o vašich prispôsobeniach počas ich vykonávania.

Panel Editor obsahuje tri kľúčové tlačidlá …

Tlačidlá panela editora žltej ceruzky

 • Živý náhľad – ukážte svoje zmeny bez zobrazenia rozhrania Žltá ceruzka.
 • Obnoviť zmeny – nepáči sa vám vaše úpravy? Stačí resetovať vykonané zmeny.
 • Uložiť – Keď si ukážete svoju prácu a ste s výsledkami spokojní, stačí kliknúť na tlačidlo Uložiť.

Výber typu prispôsobenia

Typ prispôsobenia žltej ceruzky

Predtým, ako na svojej stránke vyberiete prvok a začnete ho upravovať, musíte najskôr zvoliť typ prispôsobenia. Tieto sa zobrazia na paneli editorov, ak nie je vybratý žiadny prvok. Na výber sú tri typy; Globálne prispôsobenie, prispôsobenie jednej stránky a prispôsobenie šablón.

Každý z týchto typov je pomerne zrejmý. Ak vyberiete možnosť „Prispôsobiť globálne“, znamená to, že vykonané zmeny sa budú vzťahovať na každú stránku vášho webu. Ak vyberiete možnosť Prispôsobiť jednu stránku, všetky úpravy ovplyvnia iba stránku, na ktorej pracujete. „Prispôsobiť šablóny“ sa vzťahuje na aktuálny typ príspevku, čo je dobrá voľba, ak chcete nakonfigurovať všetky stránky produktov alebo blogov.

Zvolený typ prispôsobenia sa zobrazí v hornej časti panela editorov. Pred uložením práce skontrolujte, či upravujete správny typ.

Čo môžete urobiť so žltou ceruzkou?

Po oboznámení sa s rozhraním je čas začať. Nižšie uvádzame ukážku mnohých nespočetných nástrojov na prispôsobenie a funkcií, ktoré tento doplnok ponúka. Pomôžu vám pri vytváraní krásnych a profesionálnych webových stránok.

Zmeňte typografiu

Typografia žltej ceruzky

Dôležitou úlohou je výber písma, ktoré je vhodné pre vaše webové stránky. Žltá ceruzka ponúka rôzne možnosti, ktoré vám pomôžu pri úpravách textu spôsobom, ktorý je v súlade s dizajnom vašich webových stránok a upúta pozornosť čitateľa..

Kliknite na časť textu, ktorú chcete upraviť, a potom na paneli editora vyberte položku Text. Týmto sa zobrazia možnosti prispôsobenia typografie. Vyberte si z viac ako 600 typov písma, zmeňte veľkosť písma, zmeňte výšku riadku, ovládajte medzery medzi písmenami a slovami a oveľa viac. Môžete tiež zmeniť farbu textu výberom z jednej z moderných farebných paliet alebo si zvoliť vlastnú farbu.

Pridajte orámovanie

Okraj žltej ceruzky

Pridanie orámovania k určitým položkám na stránke môže pomôcť zvýrazniť dôležité informácie a vytvoriť efektívne vizuálne prvky. Po výbere obrázka alebo textu, do ktorého chcete pridať orámovanie, vyberte na paneli editora možnosť Ohraničenie. Existujú štyri štýly

Po výbere obrázka alebo textu, do ktorého chcete pridať orámovanie, vyberte na paneli editora možnosť Ohraničenie. Na výber sú štyri štýly okrajov; plné, bodkované, prerušované alebo skryté. Šírku okraja môžete zmeniť aj tak, aby bola definovaná viac, a zmeniť farbu.

Pôsobivou vlastnosťou je, že môžete prispôsobiť každú stranu okraja osobitne. To znamená, že každá zo štyroch strán môže mať inú farbu, štýl a hrúbku, čo vedie k jedinečnému a pútavému vzhľadu.

Zmena pozadia

Žltá ceruzka na pozadí

Pozoruhodné pozadie môže pomôcť vytvoriť prvok pop. Žltá ceruzka vám umožňuje zmeniť pozadie každého prvku na vašej stránke.

Ak to chcete urobiť, kliknite na vybratú položku a na paneli editora vyberte položku Pozadie.

Tu môžete zmeniť farbu pozadia, vybrať si jeden zo vzorov Žltá ceruzka 300+ alebo zvoliť prechod CSS. Máte tiež možnosť nahrať vlastné obrázky. Keď sa rozhodnete pre pozadie, môžete upraviť veľkosť pozadia, polohu a ak ste pridali obrázok, vyberte, či je statický, alebo sa posúva po zvyšku stránky..

Použite animácie

Animácia Žltá ceruzka

Používanie animácií je ďalším skvelým spôsobom, ako pomôcť vášmu obsahu pôsobiť. V časti „Animácia“ na paneli editora môžete do zvoleného prvku pridať efekt animácie.

Vyberte jednu z 50+ animácií v správcovi živých animácií, od priblíženia alebo vyblednutia, po poskakovanie, otáčanie a mnoho ďalšieho. Ak chcete, môžete kontrolovať trvanie a oneskorenie, ako aj spúšťanie viacerých animácií súčasne. Takto získate originalitu svojich stránok a upozorníte na dôležité aspekty svojej stránky. Výberom Generátora animácií na paneli nástrojov môžete tiež vytvoriť vlastné animácie.

Zmena veľkosti a premiestnenie ktoréhokoľvek prvku

Zmena veľkosti a premiestnenie ktoréhokoľvek prvku je pomocou žltej ceruzky veľmi jednoduchá.

Ak chcete zmeniť veľkosť, kliknite priamo na položku, aby sa okolo nej objavilo modré zvýraznené pole. Potom jednoducho potiahnite vodorovné a zvislé čiary modrého poľa a zmeňte veľkosť.

Veľkosť žltej ceruzky

Ak chcete premiestniť prvok, kliknite naň a potom podržte stlačené tlačidlo myši. Presuňte ju na príslušné miesto na stránke.

Dragon Drop žltá ceruzka

Nevýhodou tejto funkcie drag and drop je, že môže spôsobiť problémy so zobrazením na mobilných telefónoch. Ak chcete zistiť, ako bude vaša webová stránka vyzerať na všetkých veľkostiach obrazovky, použite nástroj Responsive Tool, ktorý sa nachádza na paneli nástrojov. Možno bude potrebné zodpovedajúcim spôsobom zmeniť svoj dizajn.

stanovenie ceny

Ceny žltej ceruzky

Doplnok WordPress Yellow Pencil je k dispozícii od CodeCanyon za 26 dolárov. Zahŕňa to podporu 6 mesiacov, ale máte možnosť zaplatiť ďalších 7,88 dolárov, aby ste podporu predĺžili až na 12 mesiacov.

Záverečné myšlienky

Žltá ceruzka je vynikajúci nástroj, ktorý chcete použiť, ak chcete prispôsobiť vzhľad svojich stránok WordPress. Funkcie a jednoduché použitie vám poskytujú všetko, čo potrebujete na vytvorenie vlastnej webovej stránky WordPress. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak máte jasnú predstavu o tom, ako chcete, aby vaše stránky vyzerali.

Má žltá ceruzka funkcie, ktoré potrebujete na prispôsobenie svojej webovej stránky WordPress? Prosím, podeľte sa o svoje myšlienky nižšie …

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me