Vylepšite výkonnosť stránok WordPress pomocou kolibríka

Vylepšite výkonnosť stránok WordPress pomocou kolibríka

Bez ohľadu na webové stránky, ktoré prevádzkujete, je dôležité udržiavať ich stránky v prevádzke rýchlo. Štúdie ukazujú, že návštevníci môžu opustiť web, ak to trvá dlhšie ako načítanie tri sekundy. Na udržanie vysokej rýchlosti webu sú však potrebné určité úlohy a zostať na vrchole všetkého môže byť časovo náročné.


Našťastie, Hummingbird (a bezplatný doplnok na optimalizáciu rýchlosti pre WordPress) poskytuje celú sadu nástrojov zameraných na výkon v jednom praktickom balíku. Môžete ho použiť na povolenie funkcií, ako je napríklad ukladanie do vyrovnávacej pamäte a kompresia GZIP, ktoré môžu výrazne zvýšiť výkonnosť stránok WordPress..

V tomto článku stručne vysvetlíme dôležitosť rýchlosti webových stránok. Potom pôjdeme štyrmi spôsobmi, ako Hummingbird zlepší výkonnosť vašich stránok WordPress. Poďme!

Dôležitosť rýchlej webovej stránky

Test výkonu načítania stránky

Časy načítania stránky ovplyvňujú takmer všetky aspekty výkonnosti vašich stránok vrátane spokojnosti návštevníkov a optimalizácie vyhľadávacích nástrojov (SEO). Ak napríklad stránky zaostávajú, návštevníci pravdepodobne opustia vaše stránky. Platí to najmä pre mobilných používateľov, ktorí majú tendenciu očakávať najvyššie rýchlosti.

A čo viac, vyhľadávače Zohľadnite rýchlosť stránok pri rozhodovaní o hodnotení webových stránok. Optimalizácia SEO je rozhodujúca, pretože výskum ukazuje, že prvé tri výsledky vyhľadávania dostanú takmer dve tretiny návštevnosti organického vyhľadávania. Inými slovami, čím vyššia bude vaša stránka vo výsledkoch vyhľadávania, tým väčší počet ľudí ju uvidí a preklikne.

Faktory, ktoré udržujú váš web v prevádzke rýchlo

Niet pochýb o tom, že sledovanie výkonu vašich stránok WordPress je nevyhnutnosťou. Rýchlosť stránky môžete ľahko skontrolovať pomocou online riešenia, ako je napr Pingdom Tools. Ak to však nie je také rýchle, ako by to mohlo byť, možno by vás zaujímalo, prečo.

Rýchlosť vášho webu WordPress môže ovplyvniť veľa faktorov. Niektoré z najdôležitejších prvkov sú:

 • Váš webhosting. Nie každý webhosting je postavený rovnako. Je nevyhnutné starostlivo sa rozhodnúť a používať poskytovateľa, ktorý berie bezpečnosť a optimalizáciu rýchlosti vážne.
 • Pamäť. Pamäť stránky zohráva úlohu pri dosahovaní rýchlostí. Čím viac pamäte a ďalších zdrojov je k dispozícii, tým menšia je pravdepodobnosť, že sa vaše stránky preťažia (najmä v prípade vysokej úrovne návštevnosti).
 • Téma vašej stránky. Rýchlosť vašej stránky môže byť tiež obmedzená jej témou. Čím je téma „ťažšia“, alebo čím je zbytočný kód, tým pomalšie sa bude spúšťať. Pri vytváraní alebo aktualizácii svojich stránok budete chcieť nájsť tému, ktoré je optimalizované pre výkon.
 • Vaše doplnky. Existuje obyčajný mýtus, že jednoducho vďaka množstvu doplnkov na vašom webe sa môže spustiť pomaly. To nemusí byť nevyhnutne pravda. Zle kódované doplnky alebo doplnky, ktoré jednoducho obsahujú veľa funkcií, však môžu mať nepriaznivý vplyv na čas načítania.

Preskúmanie tém, doplnkov a plánu hostenia môže urobiť veľa pre zaistenie toho, aby bol výkon vašich stránok WordPress v najlepšej forme. Aj keď sú všetky tieto faktory započítané, vaše stránky nemusia fungovať tak hladko, ako by ste chceli. Našťastie existuje mnoho ďalších spôsobov, ako môžete zvýšiť rýchlosť na ľubovoľnej webovej stránke WordPress.

4 spôsoby, ako vylepšiť vaše stránky pomocou doplnku Hummingbird

Existuje veľa nástrojov, ktoré môžete použiť na urýchlenie vašich stránok. Väčšina riešení sa zameriava na konkrétnu optimalizačnú stratégiu, ktorá môže byť užitočná, ale tiež vedie k inštalácii mnohých ďalších doplnkov na vaše stránky, ak chcete dosiahnuť najvyššiu možnú rýchlosť.

Namiesto toho si môžete zvoliť riešenie, ktoré poskytuje súpravu nástrojov na optimalizáciu výkonu, ako napríklad Hummingbird – bezplatný doplnok na optimalizáciu rýchlosti.

Optimalizácia rýchlosti kolibríka

Tento doplnok vám umožňuje zvýšiť rýchlosť vašich stránok niekoľkými jednoduchými spôsobmi, bez potreby ďalších nástrojov alebo technických znalostí. Pozrime sa na štyri optimalizácie, ktoré vám môžu pomôcť dosiahnuť.

1. Vyrovnávacia pamäť

Vždy, keď niekto navštívi vašu stránku, musí jej prehliadač odoslať žiadosť na server vašej stránky. Server potom odošle späť všetky informácie potrebné na zobrazenie vašich stránok. Ak je zapojených veľa údajov, server dostane príliš veľa požiadaviek alebo sa dotknutý návštevník nachádza príliš ďaleko, tento proces môže trvať dlhšie, ako by mal.

Ukladanie do vyrovnávacej pamäte programu WordPress je spôsob, ako tento problém vyriešiť uložením niektorých údajov z vašich stránok na vhodnejšie miesto. Týmto spôsobom je možné získať a získať rýchlejšie. Celkovo je povolenie ukladania do vyrovnávacej pamäte na vašom webe šikovný spôsob, ako zlepšiť výkon.

Doplnok Hummingbird vám umožňuje využiť výhody rôznych typov ukladania do vyrovnávacej pamäte:

Hummingbird Plugin Caching

Môžete povoliť ukladanie stránok do pamäte cache, ukladanie súborov do vyrovnávacej pamäte prehliadača a ďalšie položky pomocou dobre pomenovaného názvu caching na vašom konci WordPress. Ak chcete získať viac podrobností o tom, aké sú tieto možnosti a ako fungujú, pozrite sa tento užitočný sprievodca v doplnku si môžete prečítať, ako nakonfigurovať nastavenia ukladania do vyrovnávacej pamäte.

2. GZIP kompresia

Pravdepodobne ste oboznámení s .PSČ rozšírenie, čo je spôsob komprimovania veľkých súborov, aby sa ľahšie ukladali a prenášali. GZIP je podobná, ale výkonnejšia metóda kompresie. Môže spôsobiť, že sa súbory na vašom webe načítajú menšie a rýchlejšie, bez toho, aby došlo k strate potrebných údajov.

Podrobnosti o fungovaní kompresie GZIP sú trochu komplikované. Našťastie, rovnako ako mnoho techník optimalizácie rýchlosti, nie je potrebné pochopiť všetky technické podrobnosti, aby ste ich mohli používať na svojich stránkach.

Pomocou doplnku Hummingbird môžete ísť na Kolibrík> Kompresia GZIP povoliť tri rôzne typy:

Hummingbird Plugin GZIP

Jednoducho si vyberte typ servera, na ktorom sú umiestnené vaše stránky, a stlačte Uplatnite pravidlá Tlačidlo. Doplnok sa postará o zvyšok. Ak chcete, môžete si urobiť aj niekoľko manuálnych vyladení.

3. Minifikácia

Svojím spôsobom je minifikácia podobná kompresii GZIP. Je to ďalší spôsob, ako pomôcť vášmu webu rýchlejšie pracovať odstránením nepotrebných údajov z kódu. Čím menej informácií sa musí prenášať medzi serverom a prehliadačom, tým menej času trvá načítanie vašich stránok.

V Hummingbird máte prístup k internetu minifikačný motor cez Optimalizácia majetku karta v rámci WordPress:

Optimalizácia majetku kolibríka

Doplnok prehľadá súbory na vašom webe a umožní vám optimalizovať, čo sa vám páči. Ak ste oboznámení s CSS, môžete sem presunúť určité kódové súbory typu „zákulisia“ do päty svojich stránok. Môže to pomôcť ešte viac zrýchliť stránky WordPress.

4. Výkonnostné skenovanie

Bez ohľadu na to, aké techniky optimalizácie výkonu implementujete, budete chcieť na svoj web dohliadať a časom ho vylepšovať. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je spustiť pravidelné kontroly výkonu, ktoré môžete urobiť na ovládacom paneli Hummingbird:

Snímanie výkonu kolibríka

Výsledky týchto kontrol vám pomôžu identifikovať súbory, ktoré môžu spomaliť vaše stránky. A čo viac, môžete kliknúť na zdokonaliť vedľa každej položky s hodnotením žltej alebo červenej a získajte niekoľko tipov, ako zvýšiť skóre.

Záverečné myšlienky o výkonnosti stránok WordPress

Aj keď je udržiavanie rýchlosti vášho webu dôležité, môže byť ťažké zvládnuť každú z mnohých techník potrebných na dosiahnutie tohto cieľa. Používanie zariadenia „všetko v jednom“ bezplatný doplnok na optimalizáciu rýchlosti vám pomôže rýchlo a ľahko implementovať najdôležitejšie kroky.

Hummingbird vám napríklad umožňuje optimalizovať výkonnosť vašej stránky prostredníctvom:

 1. caching.
 2. GZIP kompresia.
 3. Minification.
 4. Skenovanie výkonu.

Máte nejaké otázky o tom, ako udržať najvyššiu rýchlosť na svojom webe WordPress? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map