WordPress.com vs WordPress.org Rozdiel a výhody a nevýhody

WordPress.com vs WordPress.org: rozdiely, výhody a nevýhody

Ako blog WordPress a autor témy WordPress sme videli spravodlivý podiel zmätku ohľadom rozdielov medzi WordPress.com a WordPress.org. Je to úplne zrozumiteľné, pretože obe sú prevádzkované na WordPress, používajú témy aj doplnky a obe sú ľahko dostupné online zadarmo. Existujú však veľké rozdiely medzi týmito dvoma a týmito rozdielmi je to, čo robí WordPress.org našou obľúbenou chuťou WordPress..


Nižšie budeme zdieľať hlavné funkcie stránok WordPress.com a WordPress.org, ako aj praktický infographic dandy, ktorý pomáha vizualizovať naše body. Vysvetlíme tiež, prečo osobne preferujeme a používame WordPress.org, a ak chcete vyskúšať WordPress, ľahký trojstupňový sprievodca. Tak poďme na to!

WordPress.com, spravované webové stránky zadarmo

WordPress.com, spravované webové stránky zadarmo

WordPress.com je bezplatná platforma na vytváranie blogu a webových stránok pomocou WordPress. Plne to riadi Automattic (tvorcovia programu WordPress) a najlepšie zo všetkých je to jedna z najjednoduchších blogovacích platforiem na webe. Všetko, čo musíte urobiť, je zaregistrovať sa na bezplatný účet, vybrať subdoménu (napríklad: yourwebsite.wordpress.com), vybrať si bezplatnú tému a začať pridávať svoj obsah.

Avšak nič v živote nie je nikdy úplne dokonalé, takže samozrejme existuje niekoľko výhod a nevýhod stránky WordPress.com.

Výhody pre WordPress.com

Jednou z najpútavejších funkcií stránok WordPress.com je to, že pre väčšinu používateľov je to 100% zadarmo. Účty zadarmo prichádzajú s bezplatným hostingom, bezplatným názvom subdomény, bezplatnými motívmi, jednoduchými možnosťami prispôsobenia (napríklad vlastné logo a farba pozadia alebo možnosti obrázka) a 3 GB voľného úložného priestoru pre váš obsah a médiá.

Okrem cenovej dostupnosti je WordPress.com tiež veľmi vysoký jednoduché použitie. Je pripravený na spustenie od prihlásenia, takže po vytvorení účtu sa dostanete priamo do blogov.

Ak chcete viac funkcií modernizácia do a prémiový program WordPress je rovnako jednoduché ako prihlásenie sa na bezplatnú. Platené plány sa pohybujú od 2,99 dolárov mesačne za vlastnú doménu a bez reklám WordPress.com, až do 24,92 dolárov mesačne pre podniky, ktoré chcú ešte viac funkcií, ako sú prémiové témy, speňaženie, SEO, Google Analytics a ďalšie..

Nevýhody WordPress.com

Rovnako veľký ako WordPress.com je niekoľko obmedzení. Po prvé, či už ide o bezplatný účet alebo o platený účet, nikdy nemáte nad svojimi webmi úplnú kontrolu. WordPress.com vlastní váš obsah pretože všetko, čo vytvoríte, je hostené a udržiavané na ich viacerých miestach (pokiaľ nepoužívate 5 000 $ / mesiac WordPress VIP čo je WordPress hostený na cloudu).

S WordPress.com sa tiež obmedzujete na bezplatné a prémiové témy, ktoré vám poskytujú prostredníctvom hlavného panela. To znamená, že kontrolujú vzhľad vašich webových stránok pretože používanie ich platformy znamená, že ste obmedzení na témy a doplnky, ktoré vám umožňujú používať.

Ty tiež nemôže využívať analytiku Google pokiaľ neaktualizujete svoj prémiový prémiový plán (takže ak chcete sledovať svoju návštevnosť, analyzovať správanie čitateľov alebo zistiť, aké sú vaše najobľúbenejšie príspevky, bude vás to stáť 299 $ ročne).

Druhou hlavnou nevýhodou stránok WordPress.com je skutočnosť, že aj tá najzákladnejšia možnosť speňaženie nákladov na blog navyše. Ak teda chcete odstrániť predvolené reklamy na stránkach WordPress.com (ktoré generujú príjem, ktorý potrebujú na pokrytie nákladov na bezplatné účty) alebo integrovať vlastné WordPress „WordAds”Musíte aktualizovať svoj plán.

Podobne, ak ste dúfali, že vytvoríte internetový obchod, WordPress.com nie je pre vás vhodný. v súčasnosti Elektronický obchod nie je podporovaný. Aj keď je to v dielach, časová os nie je k dispozícii, preto by sme vám neodporúčali čakať na zaškriabaný dych.

Nakoniec WordPress.com nepodporuje multisite pre používateľov. WordPress.com je skutočne obrovský multisite samotný (čo je dôvod, prečo bezplatné účty získavajú bezplatné subdomény), takže ak ste dúfali, že si vytvoríte vlastnú sieť webových stránok, WordPress.com pravdepodobne nebude vhodná..

WordPress.org, WordPress s vlastným hosťovaním

WordPress.org, WordPress s vlastným hosťovaním

WordPress.org môže mať rovnaký menovník a používať rovnaký systém správy obsahu ako WordPress.com, je to však sám o sebe úplne samostatný subjekt. Namiesto toho, aby ste všetko spravovali automaticky, máte úplnú kontrolu nad svojimi webmi.

WordPress.org je vlastná verzia programu WordPress, ktorú môžete použiť na vytvorenie vlastnej webovej stránky online. A hoci má stále svoje výhody a nevýhody, je to naša osobná obľúbená forma WordPress.

WordPress.org Pros

Ak chcete začať, WordPress.org má všetky funkcie WordPress.com, ale na steroidy. Hlavne, bez ohľadu na to, čo chcete vytvoriť, máte 100% kontrola a práva na váš obsah.

Pretože WordPress.org vám iba poskytuje systém na správu obsahu a nič viac nemáte na výber vlastná doména meno, vaše výber hostingu plány a váš výber ľubovoľnú bezplatnú alebo prémiovú tému alebo doplnok WordPress nájdete na webe.

Ak ste vlastníkom malej firmy, ktorý chce uviesť svoje produkty alebo služby online, potom je pre vás WordPress.org jedinou možnosťou. Ponúka plná podpora elektronického obchodu prostredníctvom bezplatných doplnkov ako WooCommerce a Easy Digital Downloads, ako aj služby tretích častí, ako sú Shopify a Ecwid.

Nakoniec s programom WordPress.org je obloha limitom toho, čo môžete so svojím webom urobiť. Môžeš postaviť čokoľvek. Chcete vytvoriť členskú stránku? Ponúkate online kurzy? Poskytnúť royalty free obrázky? Predávate svoje vlastné témy WordPress? Zbierajte dary pre svoju charitu? Podeľte sa o svoje epické videá? To, čo chcete vytvoriť, hosťuje WordPress, to môže podporiť. Je to často také ľahké ako inštalácia doplnku WordPress.

Nevýhody WordPress.org

Je ťažké nájsť nevýhody pre niečo, čo milujem a používam každý deň, ale je ich niekoľko. Prvý je ten, ktorý používa WordPress.org stojí peniaze hoci samotný WordPress je zadarmo. Váš registračný a hostingový plán vašej domény bude najmenej 50 dolárov ročne. Za predpokladu, že si vyberiete zdieľaný hostingový plán a používate iba bezplatné témy a doplnky.

Ak chcete úžasnú tému, ako je napríklad viacúčelová téma Total a výkonný riadený hosting WordPress od renomovanej spoločnosti, ako je napríklad WP Engine, hľadáte počiatočnú cenu 400 dolárov ročne. Aj keď by som stále tvrdil, že ide o malú cenu, ktorú treba zaplatiť za 100% prispôsobiteľný web, ktorý môžete použiť na akýkoľvek účel, a je to omnoho lepšie riešenie ako obchodný plán WordPress.com, pretože máte úplnú slobodu robiť s vašim webom čokoľvek..

ďalej musíte nainštalovať WordPress na vašom serveri. Nastavenie je vo vašich rukách, väčšina hostingových spoločností však ponúka inštaláciu jedným kliknutím (napríklad Cloudways a Bluehost), takže to naozaj nie je veľká vec, pokiaľ nepoužívate vlastný cloud alebo dedikovaný server, ktorý musíte sami spravovať..

Poslednou nevýhodou je, že ste zodpovední za svoje webové stránky bezpečnosť a údržba. Ak používate WordPress.com, majú na starosti všetko okrem vytvárania obsahu, čo znamená, že sa nimi zaoberajú základné aktualizácie WordPress a bezpečnostné záplaty. S WordPress.org ste zodpovední za udržiavanie aktuálnej verzie WordPress a za využívanie základných bezpečnostných opatrení WordPress, ako sú silné heslá a pravidelné zálohy webových stránok..

Je však potrebné poznamenať, že o túto úlohu sa ľahko postará pomocou spravovaného hostenia WordPress alebo zdieľaného hostiteľa, ktorý ponúka automatické aktualizácie. Hostingové spoločnosti ako WP Engine a Flywheel sa starajú o základné aktualizácie, skenovanie malwaru a dokonca aj zálohy webových stránok. Ponechanie voľného zamerania na váš obsah.

Rýchly porovnávací tabuľa porovnávania WordPress

Pokryli sme veľa výhod a nevýhod, takže sme si mysleli, že by ste si mohli užiť rýchly prehľad, aby ste na prvý pohľad videli funkcie WordPress.com a WordPress.org..

WordPress.com vs WordPress.org

Prečo sme si vybrali WordPress.org

Keď príde na to, máme pocit, že WordPress.com je najvhodnejší pre fanúšikov, online životopisy a malé podniky, ktoré jednoducho potrebujú webovú stránku na vytvorenie základnej online prítomnosti. Čokoľvek iné a vyššie, sa skutočne hodí pre WordPress.org s hostiteľom.

Teraz je veľká otázka – prečo sme si vybrali WordPress.org? Naše zdôvodnenie bolo ľahké.

Máme radi kontrolu za náš obsah, náš hosting a náš príjem. Náš blog je doslova našou činnosťou a úplná autorita nad našim webom nám umožnila vytvoriť niečo úspešného.

Máme tiež slobodu rast podľa potreby. A máme. Na jednom mieste sme boli na spoločnom pláne hostingu od spoločnosti HostMonster, potom sme sa presunuli na virtuálny server Media Temple a nakoniec sme pristáli, kde sme dnes, s našim vlastným superrýchlým serverom od spoločnosti WP Engine (a my sme nemohli byť šťastnejší – sú úžasné!).

WordPress.com vám nedáva výber servera, všetky ich plány sú hostené na zdieľaných serveroch (pokiaľ si samozrejme nemôžete dovoliť možnosť cloudového VIP). Ako sme už uviedli, ak máte blog ako koníček, zdieľaný server je v poriadku a WordPress.com by pre vás pravdepodobne fungoval skvele. Ale pre každého, kto chce rozvíjať značku alebo firmu, musíte skutočne zvážiť vplyv, ktorý má lepší hosting na čas načítania stránky, a to je niečo, čo WordPress.com v súčasnosti neponúka..

Program WPExplorer sa tiež začal písať ako blog, ale rozrástol sa aj na mnohé bezplatné témy WordPress a prémiové témy (prostredníctvom Themeforest a Creative Market). Všetky naše ukážky tém a archívy online dokumentácie sú hostené na našom vlastnom serveri pomocou viacmiestne siete. S WordPress.com to nie je možné.

A nakoniec milujeme komunitu vývojárov a používateľov, ktorí si všetci vybrali WordPress.org rovnako ako my. Udalosti ako WordCamps, WordPress MeetupsPressNomics, LoopConf, Prestížna konferencia a WooConf všetci sa sústreďujú na WordPress s vlastným hosťovaním a na úžasných ľudí, ktorí ho používajú každý deň. Samozrejme môžete tieto udalosti navštevovať, ak používate WordPress.com, ale témy a prezentácie sa väčšinou (alebo úplne) sústreďujú okolo WordPressu, ktorý hostuje hosť..

Autorizujeme WordPress.com za užitočný odrazový mostík na ceste k vytvoreniu skvelého blogu, ale podľa nášho názoru je WordPress.org jasným víťazom, ak chcete vybudovať úspešný obchod alebo značku online..

3 kroky, ako začať so WordPressom s vlastným hosťovaním

Ak vám WordPress.org tiež znie skvele, tak prečo nemáte žiadny blog? Prečo to neurobiť práve teraz? Za menej ako 15 minút môžete mať pripravené webové stránky! Tu sú naše 3 jednoduché kroky, ako vytvoriť webovú stránku WordPress.

1. Vyberte svoje doménové meno a plán hostenia

Webhosting Bluehost 3,49 dolárov

Najprv sa musíte rozhodnúť pre názov domény pre svoj web. Uistite sa, že všetko, čo si vyberiete, je relevantné pre vaše webové stránky, a ak je to možné, choďte na webovú adresu .com (zatiaľ čo veci ako .xyz alebo .vegas sú roztomilé, väčšina používateľov dôveruje a pamätá si klasické názvy .com viac). Môžete získať doménové meno za 99 centov (za prvý rok) od GoDaddy, ale znova skontrolujte, či váš hosting obsahuje najskôr bezplatné doménové meno (Bluehost obsahuje bezplatnú doménu so všetkými ich plánmi).

Musíte si tiež zvoliť dobrý hostingový plán. Zdieľaný hosting ponúka veľa energie pre úplne nové webové stránky a cloud hosting ponúka veľa flexibility. Spravovaný hosting WordPress však bude navždy našim výberom hostiteľa, pretože hostiteľ pre vás kompletne spravuje vašu inštaláciu a údržbu, čo vám dáva slobodu sústrediť sa na prispôsobenie vášho návrhu, vytváranie obsahu a budovanie vašej značky..

 • Bluehost Zdieľaný WordPress Hosting od 3,95 dolárov mesačne
 • Cloudhosting Managed Cloud Hosting od 5 USD mesačne
 • WP Engine riadil hosťovanie WordPress od 29 dolárov mesačne

2. Vyberte kvalitný motív a doplnky WordPress

Témy Premium WordPress Témy

S vašou doménou a hosťovaním pripraveným na ďalší krok je výber témy WordPress, ktorá pridáva štýl a funkcie relevantné pre vaše podnikanie. V závislosti od vášho výklenku alebo zamerania sa budete chcieť pozrieť na rôzne témy WordPress, aby ste našli ten pravý, ale tu je niekoľko z našich obľúbených, ak potrebujete pomoc pri rozhodovaní..

 • 4 z najlepších prémiových motívov WordPress pre informátorov
 • Najlepšie WordPress Témy pre firmy
 • 10+ najlepších WordPress Photoblogging Témy
 • Najlepšie prémiové dostupné video témy WordPress
 • 10 najlepších motívov reštaurácií a kaviarní pre WordPress
 • A ešte viac v kategórii blogu Témy WordPress!

Rovnako ako svoj motív by ste si mali vybrať niekoľko kvalitných doplnkov, ktoré pomôžu vášmu webu vylepšiť sa.

 • Váš sprievodca WordPress SEO Inštalácia a nastavenie
 • Vytvorte si viacjazyčný web WordPress: 9 úžasných prekladových doplnkov
 • Zostavte úspešný internetový obchod s WooCommerce
 • 50 základných doplnkov WordPress, ktoré by mal každý blogger vedieť
 • 6 najlepších bezplatných doplnkov na pridanie fóra do blogu WordPress
 • Plus mnoho ďalších odporúčaní v našej najlepšej sekcii blogov venovaných doplnkom WordPress

3. Pridajte svoj obsah

Vytváranie obsahu

Absolútnym posledným krokom je vytvorenie úžasného SEO priateľského obsahu, ktorý pritiahne nových čitateľov a zachová súčasné, aby vaše podnikanie mohlo rásť. Buď sám sebou a napíš, čo si nadšený!

Potrebujete pomoc, aby ste mohli začať? Tu je niekoľko užitočných článkov od našich autorov, ktorí vám pomôžu s optimalizáciou obrázkov, názvami a sloganmi a ďalšie informácie, ktoré vám pomôžu dosiahnuť úspech vášho blogu.!

 • Tipy na blogovanie WordPress, aby bol váš blog úspešný
 • Ako písať lepšie tituly a štítky pre
 • Najlepšie doplnky pre optimalizáciu webových stránok pre WordPress
 • Ako optimalizovať obrázky pre WordPress, Kompletný sprievodca
 • Tipy na marketing obsahu pre malé podniky používajúce WordPress

Zabalenie

Dúfame, že ste našli nášho sprievodcu užitočným na pochopenie rozdielov medzi WordPress.com a WordPress.org. Najväčší rozdiel spočíva v tom, že s WordPress.org máte úplnú kontrolu nad svojím webom – hosting, témy, doplnky, štýl, obsah – všetko. A ten veľký rozdiel je presne to, prečo používame WordPress s vlastným hosťom tu na WPExplorer.

Dajte nám vedieť – ktoré dávate prednosť? WordPress.com alebo WordPress.org? Radi by sme sa dozvedeli, prečo ste si vybrali jednu verziu programu WordPress oproti druhej, ako aj akékoľvek ďalšie tipy, ktoré by ste mohli mať pre nových používateľov programu WordPress..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map