WordPress pre umelcov: Jednoduché spôsoby vytvorenia online portfólia

Budovanie online portfólia nebolo nikdy jednoduchšie. S dostupnými nástrojmi sa teraz stalo niečo, čo môže urobiť niekto.


V minulosti ste museli najať vývojára, aby ste vytvorili niečo, čo vyzeralo skvele a umožnilo vám štýlové zobrazenie umeleckých diel. Zamestnanie niekoho na vytvorenie vlastnej webovej stránky môže byť veľmi drahé a nemusí byť dostupné pre všetkých.

Našťastie pre tých umelcov, ktorí majú rozpočet, sa WordPress za posledných desať rokov rozrástol. Už to nie je niečo, čo sa používa na vytváranie blogov pre autorov, aby predviedli svoju prácu. S niekoľkými doplnkami alebo špecificky navrhnutou témou sa môže WordPress ľahko premeniť na úžasné online portfólio pre akéhokoľvek vizuálneho umelca..

Správa médií sa stala veľkou súčasťou novších verzií programu WordPress. Vývojári a dizajnéri využívajú tieto vylepšenia na vytvorenie veľkolepých tém a doplnkov, ktoré môžu umelci využiť.

Pozrime sa na niektoré z týchto výtvorov, ktoré môžete použiť na vytvorenie vlastného krásneho webového portfólia.

témy

Už sme pre vás prehľadali celý výber tém WordPress z portfólia. Podarilo sa nám ich nájsť veľa, takže sa pozrime na pár mojich obľúbených tém z tých, ktoré sme už našli.

Photocrati

Photocrati

Fotokrati boli vytvorené špeciálne pre fotografov, aby predviedli svoju prácu.

Namiesto jednoduchej témy je Photocrati rámcom, ktorý umožňuje využívať 60 vstavaných štýlov, aby ste vytvorili web, ktorý presne vyzerá, ako chcete. Rámec nezahŕňa iba výkonnú správu galérie, má tiež zabudovaný systém eCommerce, takže môžete svoju prácu predávať priamo z vášho webu..

Vďaka prístupu do komunity viac ako 17 000 fotografov je táto prémiová téma výhodnou dohodou o cene 89 dolárov.

Celkový motív WordPress

Celkový počet ukážok témy Drag & Drop WordPress

S množstvom ukážok na výber a vstavanými možnosťami nemôžete pokaziť tému Téma Total WordPress. Je to viacúčelová téma so zabudovanou podporou pre vytváranie drag & drop stránok, integrácia WooCommerce pre vytvorenie obchodu, podpora populárneho doplnku Kalendár udalostí na zobrazenie udalostí a množstvo užitočných nastavení prispôsobenia, aby téma vyzerala čo najlepšie pre vaše potreby.

ilustrovať

ilustrovať

Illustrate je skvelá téma prémiového portfólia vytvorená tímom tu vo WPExplorer s pomocou dizajnu od spoločnosti Blaz Blazrobar.com.

Téma je čistá, jednoduchá a vytvorená s cieľom umožniť vám ľahko zdieľať svoju prácu online. Téma umožňuje vytvárať neobmedzené kategórie a značky na usporiadanie portfólia. Je dodávaný s jedinečným portfóliom farebného prekrytia a funkciou palety farieb obrázkov, ktorá pridáva do vašich portfóliových kúskov trochu viac štýlu a informácií.

plugins

Ak už máte webovú stránku WordPress s témou, ktorá sa vám páči, jej zmena nemusí byť najlepšou voľbou. Namiesto prepracovania celého webu okolo novej témy by ste mali využiť jeden z mnohých doplnkov portfólia.

Pomocou týchto doplnkov môžete zmeniť časť svojho webu na fantastické portfólio, ktoré sa ľahko integruje do vášho súčasného dizajnu stránok. Pozrime sa na výber doplnkov, ktoré máte k dispozícii.

Úžasné filtrovateľné portfólio

Úžasné filtrovateľné portfólio

Tento doplnok má nielen skvelé meno, ale poskytuje presne to, čo hovorí. Tento doplnok vám umožňuje vytvoriť čisté a výkonné portfólio na vašom webe.

Úžasné filtrovateľné portfólio vám umožňuje vytvoriť viac kategórií pre vaše položky portfólia a potom filtrovať stránku portfólia pomocou týchto kategórií. Proces filtrovania prebieha s veľmi hladkou a profesionálnou animáciou a má vynikajúci efekt vznášania sa obrázkov, vďaka ktorému je každá položka vynikajúca.

Jedná sa o fantastický doplnok, ktorý bude presne to, čo veľká väčšina umelcov hľadá. Je bezplatná a dostupná z úložiska doplnkov WordPress.

Mediálna mriežka

Mediálna mriežka

Media Grid je prémiový doplnok, ktorý vám umožňuje vytvárať neobmedzené mriežky portfólia. Tieto mriežky automaticky menia veľkosť zobrazenia každej položky, aby sa zmestili do ľubovoľnej veľkosti mriežky, ktorú nastavíte. To znamená, že keď do každej mriežky pridáte viac položiek, zobrazenie sa zmení tak, aby sa do nich zmestili.

Doplnok je dodávaný s tvorcom vizuálnej mriežky, ktorý vám umožňuje manuálne prispôsobovať vzhľad každej mriežky. Každú mriežku potom môžete pridať na stránky pomocou sprievodcu krátkym kódom zabudovaného do doplnku. Pre každú mriežku existuje niekoľko možností prispôsobenia, vrátane pridania položiek do kategórií na filtrovanie a pridania viacerých farieb prekrytia pre položky mriežky, čo vám umožní, aby sa mriežka zobrazovala presne tak, ako chcete..

ZoomFolio

ZoomFolio

ZoomFolio je veľmi elegantný doplnok do portfólia. Rovnako ako u ostatných umožňuje kategorizáciu každej položky a potom filtrovanie týchto položiek na stránke. To, čo oddeľuje ZoomFolio, je spôsob, ktorým vám umožňuje prispôsobiť vzhľad stránky.

S vytvorenou stránkou portfólia je k dispozícii ponuka Quick Config, ktorá vám umožňuje zmeniť pozadie, farbu textových odkazov a farbu vznášania sa za behu. Táto konfiguračná ponuka vám tiež umožňuje zmeniť štýl mriežky a predvolenú šírku položky na stránke.

Po kliknutí sa každá položka v portfóliu zobrazí v lightboxe a potom ju možno ďalej rozšíriť na celoobrazovkový obrázok. Je to vynikajúci spôsob, ako ukázať verzie, ktoré pracujete, s vyšším rozlíšením. Doplnok má tiež sociálne zdieľanie zabudované do každej položky portfólia.

Portfólio OnePage

Portfólio OnePage

Doplnok OnePage Portfolio je veľmi jednoduchý doplnok na vytváranie portfóliových stránok. Doplnok vám umožňuje pridať všetky svoje portfóliové kúsky do jednej kategórie a potom filtrovať položky na stránke pomocou značiek.

Doplnok zobrazuje vaše portfóliové položky v štýle podobného Pinterestu, ktorý je veľmi čistý. Každá položka portfólia môže po kliknutí zobraziť popis. Položky sa pridajú do skupiny vytvorením nového príspevku a jeho priradením do kategórie portfólia, ktorú ste vybrali.

Je to veľmi jednoduchý, minimalistický doplnok, ktorý osloví tých, ktorí nechcú, aby ich stránky vyzerali príliš komplikovane. Sťahovanie je zadarmo z úložiska WordPress.

Máte online portfólio?

Ako vidíte, existuje veľké množstvo možností, ktoré vám pomôžu vybudovať ohromujúce portfólio. Poškrabal som iba povrch toho, čo je pre teba k dispozícii na vytvorenie vlastnej webovej stránky portfólia.

Vývojári a dizajnéri každý deň pridávajú na trh vynikajúce nové témy a doplnky s ohľadom na fotografov a ostatných vizuálnych umelcov. Ak tie, o ktorých som tu hovoril, nevyhovujú vašim potrebám, môžem zaručiť, že tam bude téma alebo doplnok..

Máte nejaké návrhy na témy alebo doplnky na vytvorenie ohromujúcich portfólií? Ak áno, radi by sme sa o nich dozvedeli v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map