Začnite svoj vlastný blog krásy už dnes pomocou WordPress

Ako začať blog krásy s WordPress

Ak vás fascinuje krása alebo sa vždy pýtate na vlasy, pokožku a tipy na líčenie, možno ste premýšľali o tom, ako paralyzovať tento zážitok a začať s blogom o kráse. Možno vás však ohromí myšlienka zložitého procesu nastavenia na platforme, ktorej nerozumiete.


WordPress je ideálnym riešením pre blogerov krásy. Vytvorenie pekného webového sídla je veľmi jednoduché pomocou jednej z mnohých dostupných tém týkajúcich sa krásy. Podobne ako to správne príslušenstvo môže zmeniť vzhľad človeka, aj výber vhodného motívu môže váš blog vyzerať skvelo.

V tomto článku najskôr ukážeme dva príklady skvelých blogov krásy WordPress a potom vás prevedieme nastavením vlastného blogu na najpoužívanejšej publikačnej platforme na svete. Začnime!

Populárne Krásne Blogy, ktoré bežia na WordPress

Krása blogov je veľmi populárny, a pretože obrovské množstvo dostupných blogov, je ťažké vybrať obľúbeného. Všetky špičkové blogy týkajúce sa krásy sú však bohaté na obsah a sú krásne na pohľad (prirodzene!). Tu je niekoľko populárnych kozmetických webov postavených na WordPress, o ktorých si myslíme, že sa oplatí vyskúšať.

Maskcara

Maskcara Beauty Blog

Behá vizážistka Cara Brook, Maskcara je stránka venovaná sláveniu prírodných krás. Tu nájdete užitočné návody, informácie o produktoch, lekcie života a samozrejme make-up pre všetky typy žien. Táto stránka je náročná na obrázky a využíva ako obrázky, tak fotografie, ktoré ste urobili. Je tiež vybavený výrazným informačným kanálom Instagramu v dolnej časti každej stránky, čím ďalej predstavuje webovým stránkam veľa príručiek.

Fashionlush

Fashionlush Beauty Blog

Nedovoľte, aby vás meno zavádzalo. Fashionlush ponúka viac ako len oblečenie – nájdete tu aj fantastické DIY, tipy na zdravie a krásu a cestovné denníky. Tento elegantne vyzerajúci blog je navrhnutý tak, aby inšpiroval a kultivoval kreativitu svojich čitateľov. Vďaka profesionálne nasnímaným fotografiám sa táto stránka bude cítiť ako časopis priamo zo stojanu – štýl, ktorý môže dobre fungovať aj pri blogoch o kráse.

Skinny Dôverné

Skinny Confidential Beauty Blog

Skinny Dôverné je osobný blog ovplyvňujúci krásy a fitness Lauryn Evarts. Tu nájdete jej osobný tip, ako žiť krajší život – zvnútra aj zvonku. Tipy siahajú od účesov a ranných rutín až po najlepšie jedlo v rôznych mestách po celom svete. Zatiaľ čo väčšina fotografií je profesionálna alebo kandizovaná, ťažké obrázky produktov šikovne pomáhajú preniknúť do speňaženia stránok (a-la je obrázok toho, čo používam, za ktorým nasledujú odkazy v texte).

Kate La Vie

Kate La Vie Beauty Blog

Zahŕňa rôzne aspekty života, Kate La Vie ponúkajú tipy na krásu, dizajn interiéru a všeobecný životný štýl. Svieži a čistý dizajn udržuje obsah vpredu a v strede. Navyše ľahko prehliadateľný internetový obchod uľahčuje sledujúcim nákup najlepších Kate.

Ako začať svoj vlastný blog krásy s WordPress

Teraz, keď ste sa inšpirovali, prejdeme k tomu, ako môžete pomocou WordPress založiť svoj vlastný blog krásy. Na začiatok sú štyri základné kroky:

 1. Vyberte si skvelého hostiteľa WordPress
 2. Vyberte názov domény

1. Vyberte si skvelého hostiteľa WordPress

Najprv budete musieť niekde umiestniť svoje stránky WordPress. Dôrazne odporúčame riadený hosting WordPress od WPEngine (začínajúci na 35 dolárov mesačne), pretože za vás spravuje inštalácie, zálohy a aktualizácie. Zotrvačník je ďalšou možnosťou, ktorá ponúka spravovaný hosting WordPress, je lacnejšia ako služba WPEngine (ponúka porovnateľnú platňu za 28 dolárov alebo malý plán iba za 14 dolárov za mesiac) – takže by to mohlo byť lepšie, ak máte rozpočet. Ak máte naozaj nízku hotovosť a chcete začať malú, môžete si vyskúšať službu Bluehost, ktorá začína na 2,95 USD mesačne, čo je hostiteľ odporúčaný WordPress..

Existuje veľa špičkových možností hosťovania WordPress, z ktorých si môžete vybrať. Nech si vyberiete čokoľvek, nezabudnite vybrať hostiteľa, ktorý vám poskytne spravovanú verziu WordPress alebo inštaláciu WordPress jedným kliknutím.

Vyberte doménové meno (URL pre svoj blog)

Budete tiež potrebovať názov domény. Niektoré hostingové balíčky zahŕňajú názov domény zadarmo pre prvý rok (napríklad Bluehost). Ak však váš hosting túto funkciu neobsahuje, je ľahké ju kúpiť samostatne. Máme radi GoDaddy, ale väčšina registrátorov pracuje rovnako. Vyhľadajte požadovanú webovú adresu, zakúpte ju (odporúčame tiež pridať údaje o ochrane osobných údajov a certifikát SSL) a potom nasmerujte svoju novú doménu na svojho hostiteľa. Potom ste pripravení začať blogovať

Poznámka: Nemôžeme vám presne povedať, ako to urobiť, pretože sa líši v závislosti od registra a hostiteľa, ktorý používate. Našťastie každá registračná a hostingová spoločnosť má na svojich stránkach pokyny, ako to urobiť … a ak máte pochybnosti, požiadajte o pomoc zákaznícku podporu.

Vzhľadom na potrebný záväzok nemusíte byť pripravení urobiť krok na online hosting, a to je v poriadku. Máte tiež možnosť nainštalovať WordPress na svoj vlastný počítač. Je to skvelý spôsob, ako trénovať alebo navrhovať svoje webové stránky v režime offline. Aj keď sa zdá zložité, nie je to až také ťažké. V závislosti od vášho operačného systému vás prevedie jeden z našich predchádzajúcich článkov:

 1. Inštalácia WordPress na Mac lokálne s MAMP, WAMP alebo Ubuntu
 2. Lokálne od zotrvačníka, aby sa vaše stránky mohli lokálne ľahko vytvárať
 3. Použite DesktopServer na vytvorenie viacerých miestnych serverov

Keď však budete chcieť presunúť svoj web online, určite budete musieť prehodnotiť vyššie uvedenú radu pre vhodného hostiteľa – svet nebude mať žiadny spôsob, ako vidieť váš blog, pokiaľ nebude online! S nainštalovaným programom WordPress (lokálne alebo vo vašom novom hostingovom pláne) je čas pozrieť sa na témy.

2. Vyberte tému

Jednoducho povedané, vzhľad vašej webovej stránky WordPress riadi témy. K dispozícii je množstvo tém (s mnohými) bezplatné možnosti tiež). Ale pre svoj krásny blog si budete chcieť zvoliť motív, ktorý vyťaží maximum z vášho obsahu. Správna téma by mala mať skvelé rozloženie, ktoré kladie dôraz na váš obsah, a dobrú integráciu so sociálnymi médiami. Pozrime sa na tri dobré príklady.

Téma elegantného životného štýlu a krásy WordPress

Téma elegantného životného štýlu a krásy WordPress

Info & DownloadView The Demo

Chic je prémiová téma WordPress vytvorená pre webové stránky o mejkapu, vlasoch, móde a životnom štýle. Táto téma má veľmi profesionálny vzhľad a dojem, že vďaka dizajnovým vstupom od odborníkov z oblasti priemyslu sa váš blog krásy zvýši o ďalšiu úroveň.

Navyše téma zahŕňa úplnú podporu pre WooCommerce. Takže ak chcete posunúť svoj blog krásy na ďalšiu úroveň a začať predávať svoje vlastné produkty (napríklad Maskcara so svojím make-upom IIID), môžete! Ak ste niekto, kto má rád veľké veci a hľadá prémiovú možnosť, mohla by byť Chic ideálna.

Savona Fame Free WordPress Téma

Savona Fame Free WordPress Téma

Téma Savona Fame obsahuje jednoduché rozloženie blogu s dvoma ponukami hlavičiek (horná lišta so sociálnymi prepojeniami a hlavná ponuka zameraná na stred pod logom) a štylizované miniaplikácie. Minimálna ružová, biela a čierna farebná paleta je perfektným začiatkom každého blogu krásy.

Téma WordPress pre blog Olivie Beauty

Téma blogu Olivie Beauty Blog WordPress

Info & DownloadView The Demo

Olivie je veľmi ženská téma WordPress určená pre blogy o móde, kráse a životnom štýle. Má niekoľko rozložení domovskej stránky, sekcie pripravené na umiestnenie reklamy a vstavaný formulár na odber bulletinu na zhromažďovanie e-mailových adries čitateľov..

Táto téma bude skvelá pre nastavenia pre jednu osobu, ktoré majú ambície zarobiť si v budúcnosti zo svojho blogu peniaze. Pri výbere správnej témy je čas pozrieť sa na niektoré vhodné doplnky.

Oživte bezplatnú tému WordPress

Oživte tému bezplatného blogovania

Revive je bezplatná téma s krásnym rozložením v časopise. Existuje viacero možností dizajnu (vrátane zobrazovania odkazov na sociálne médiá v záhlaví) spolu s výrazným využitím odporúčaných obrázkov a štýlových animácií prevrátením. To je skvelá téma pre začiatočníkov blogerov, ktorí potrebujú jednoduchý, ale štýlový dizajn.

3. Nainštalujte niekoľko užitočných doplnkov

Jedným z dôvodov popularity WordPress je široká škála dostupných doplnkov. Práce sú doplnky, ktoré vylepšujú základné funkcie platformy. Aj keď výber doplnkov je osobné rozhodnutie založené na požadovanej dodatočnej funkcii, niektoré z nich sú úplne nevyhnutné – a v skutočnosti sme ich v predchádzajúcom článku predstavili, ako začať blogovať..

Bez ohľadu na vaše miesto na blogovanie, tu je niekoľko kľúčových doplnkov, ktoré odporúčame. Upozorňujeme, že na každý účel potrebujete iba jeden doplnok. Napríklad potrebujete iba jeden doplnok pre sociálne siete (nie je potrebné inštalovať všetky tieto doplnky).

 • SEO: Váš blog nemôže byť populárny, ak vás ľudia nemôžu nájsť vo vyhľadávačoch. Tu prichádza váš SEO. Tento doplnok vám pomôže vyriešiť vaše SEO na mieste a pomôže vám zvýšiť návštevnosť.
 • bezpečnosť: Aj keď si môžete vybrať plnohodnotnú možnosť, ako je iThemes Security Pro, radi (a používame) VaultPress. Tento doplnok vyžaduje komplexné zálohovanie webových stránok. Niektoré hostingové spoločnosti poskytnú vaše zálohy každý deň, ale VaultPress zálohuje doslova všetko (príspevky, obrázky atď.) A obsahuje výkonné Akismet blokovanie spamu na zavedenie. Len za 39 dolárov ročne si už nebudete chcieť nechať ujsť.
 • Newsletter: Páči sa nám MailChimp – je zadarmo pre až 2 000 odberateľov. Po registrácii bezplatného účtu MailChimp jednoducho nainštalujte jednoduchý doplnok typu MailChimp pre WP ľahko vložíte formuláre s novinkami. Je to skvelé na propagáciu nového obsahu (Poznámka: Niektoré témy, ako napríklad Chic, už obsahujú zabudovanú podporu pre informačné bulletiny, v takom prípade môžete tento doplnok preskočiť).
 • Sociálna: Mnoho tém obsahuje vstavané sociálne widgety, čo môže stačiť. Ale pre tých, ktorí chcú väčšiu kontrolu nad umiestnením a doplnkami štýlov, ako sú AddThis a Monarch sú skvelé možnosti.
 • E-Commerce: Pre každého podnikateľa, ktorý chce pridať obchod na svoje stránky WordPress, do značnej miery ide buď o WooCommerce (jednoduchá a priama možnosť vytvorenia internetového obchodu), alebo o jednoduché digitálne prevzatie (o niečo viac učebnej krivky, ale oveľa prispôsobiteľnejšie). Obidve možnosti sú skvelé na speňaženie vašich stránok.

Samozrejme existujú aj ďalšie doplnky na prispôsobenie témy a pridanie vlastných typov príspevkov,

4. Urobte skvelé fotografie

Žiadny blog krásy nemôže prežiť bez ohromujúcich obrázkov. Ak s fotoaparátom nie ste spokojní, nebojte sa. Je ľahké sa naučiť základy. Existuje veľa bezplatných tipov a príručiek online (a na Instagrame). Svojpomocne zhotovené obrázky môžete tiež doplniť pomocou fotografie zadarmo – aj keď v prípade blogu krásy by sme tvrdili, že je najlepšie vziať si svoj vlastný.

Bohužiaľ, niektoré obrázky môžu zaberať veľa miesta a spomaliť vaše webové stránky. Našťastie existuje jednoduchý spôsob, ako ich optimalizovať, aby ste zaistili udržanie kvality a zároveň komprimovali obrazové súbory, aby zaberali čo najmenej miesta..

Bonusové tipy pre blogerov v oblasti módy a krásy

Po nastavení svojho webu môžete urobiť viac, aby ste svoj blog rozšírili. Najprv sa tam musíte dostať sieť! Pomocou spätného odkazu môžete zanechať komentáre k ďalším blogom o kráse (uistite sa, že je váš komentár účelný a relevantný – nevyžiadajte spam iným blogerom!). Nezabudnite tiež pridať svoj web do služby Bloglovin a zvážiť jeho pridanie nasledovať widget widgetu na bočný panel alebo pätu vášho blogu.

V závislosti od vášho blogu sa môžete tiež prihlásiť pobočka sieť ako Odmena štýl alebo Shop Style Collective. Tieto siete vám umožňujú na konci vašich článkov vytvoriť galériu alebo kolotoč „nakupovať tento príspevok“, aby ste mohli zarobiť trochu peňazí, keď vaši čitatelia kliknú na vaše pridružené odkazy (nezabudnite náležite odhaliť, že na nich existujú prepojené odkazy) stránka na FTC Požiadavky). Môžete sa samozrejme zaregistrovať do pridružených programov individuálne a pridať odkazy sami, ale siete ich len trochu uľahčia a zefektívnia, čo je dôvod, prečo by ste si ich mohli pozrieť..

záver

Napriek možnosti, že budete ohromujúci – najmä ak s procesom nie ste úplne spokojní – vytvorenie blogu pre krásu pomocou WordPress je jednoduché. Ak si navyše vyberiete skvelú tému a niektoré vhodné doplnky, celý proces môže byť príjemným zážitkom.

Máte nejaké otázky týkajúce sa vytvorenia blogu krásy? Alebo možno ďalšie tipy na zdieľanie s ašpirujúcimi blogermi? Dajte nám vedieť v sekcii s komentármi nižšie – radi by sme počuli, čo musíte povedať.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map