Kaip nuostabiai ieškoti „WordPress“ tinklaraščio

Ką tik buvo išleista „WordPress 3.5“ versija ir kartu su ja patobulintos naujos nuostabios medijos tvarkymo galimybės ir visiškai nauja numatytoji tema. Manau, kad tai dar vienas žingsnis teisinga linkme.


Tačiau naujos „WordPress“ versijos išleidimas man visada primena trūkumus, kurie nebuvo pašalinti. Nesupraskite manęs neteisingai – aš myliu „WordPress“ ir nesvajoju naudotis kita turinio valdymo sistema, tačiau tai toli gražu nėra tobula.

Viena iš didžiausių „WordPress“ problemų yra jos paieškos funkcijos priekyje ir gale. Kiekvienas, ilgai naudojęsis „WordPress“, greičiausiai pasidalins mano nusivylimu dėl numatytojo paieškos algoritmo neveiksmingumo.

Atsižvelgdamas į tai, šiame įraše noriu jus supažindinti su geriausiu „WordPress“ paieškos funkcijos patobulinimo sprendimu..

Kas yra taip blogai apie „WordPress“ numatytąją paieškos variklį?

Bet prieš tai pateksime į pirmą apžvalgą kodėl Aš labai noriu išvengti numatytosios „WordPress“ paieškos.

Tai viskas susiję su atitikimo algoritmu, kuris atrenka rezultatus paminėdamas raktinį žodį ir pateikia juos atvirkštine chronologine tvarka. Iš principo tai gali atrodyti nelabai blogai, tačiau praktiškai pritaikius, jis grįžta prastos kokybės paieškos rezultatai.

Tarkime, kad jūs parašėte įrašą, kuriame buvo aprašyta viskas, ką reikės žinoti apie mėlynus valdiklius. Tuomet buvai susiejęs su tuo įrašu dar 5 naujausiuose įrašuose, kuriuose pagrindinis dėmesys buvo skiriamas skirtingų spalvų raštams. Jei kas nors jūsų tinklaraštyje ieškojo „mėlynų valdiklių“, pagrindinis mėlynojo valdiklio šaltinis bus šeštasis įrašas, nepaisant to, kad rezultatas yra pats aktualiausias.

Tai taip pat yra problema ieškant galiniame gale. Jei savo internetiniame dienoraštyje skelbiate daug įrašų ir jums reikia rasti prieš kurį laiką paskelbtą įrašą, gali kilti sunkumų surandant jį dėl „WordPress“ paieškos variklio netinkamo atitikimo algoritmo. Anksčiau tai man sukėlė begalinį nusivylimą.

Koks yra sprendimas?

Yra keletas įskiepių, kuriuos neabejoju įdiegdama į naujus tinklaraščius ir „Relevanssi“ yra vienas iš jų. Šis nemokamas papildinys yra pilnas sprendimas patobulintai paieškai tiek „WordPress“ tinklaraščio (-ų) priekinėje, tiek ir galinėje dalyse..

Štai pagrindinės funkcijos, kurios „Relevanssi“ padaro daug geresnį nei numatytasis „WordPress“ paieškos variklis:

 • Paieškos rezultatai rūšiuojami pagal tinkamumą, o ne pagal datą.
 • Apytikslė atitiktis: atitikkite dalinius žodžius, jei nesutampa visi žodžiai.
 • Raskite dokumentus, atitinkančius vieną paieškos terminą (ARBA užklausą), arba reikalaukite, kad būtų rodomi visi žodžiai (IR užklausa).
 • Ieškokite frazių su kabutėmis, pavyzdžiui, „ieškokite frazės“.
 • Sukurkite pasirinktines ištraukas, kurios parodytų, kur buvo atliktas įvykis, paryškinus paieškos terminus.
 • Pažymėkite paieškos terminus dokumentuose, kai vartotojas spustelėja paieškos rezultatus.
 • Ieškokite komentarų, žymų, kategorijų ir pasirinktinių laukų.

Išsami informacija nėra iš tikrųjų kad svarbu, nes įrodymas yra pudingoje. Įdiekite šį papildinį ir atlikite paiešką savo tinklaraštyje, ir jūs galėsite pamatyti teigiamus rezultatus sau.

Pateiksiu pavyzdį iš savo tinklaraščio. Apie „Twitter“ esu parašiusi ne vieną kartą, todėl gera paieškos sistema tuos pranešimus turėtų pateikti kaip tinkamiausius rezultatus. Štai pirmasis rezultatas, kurį grąžino numatytoji „WordPress“ paieškos sistema:

„WordPress“ paieška

Tikriausiai mano lapkričio mėnesio pajamų ataskaitoje buvo minimas „Twitter“ praleidimas, tačiau įrašas iš esmės nebuvo skirtas „Twitter“. Pažvelkime į „Relevanssi“ grąžintus rezultatus:

„Relevanssi“ paieškos rezultatai

Numatytasis „WordPress“ paieškos variklis iš tikrųjų negrąžino bet kokia iš keturių įrašų, kuriuos pirmame puslapyje pažymėjau „Twitter“. „Relevanssi“ grąžino visus keturis pranešimus iš geriausių šešių rezultatų.

Papildomos savybės

Jei to nepakaks vien tik labai aukštam paieškos varikliui, „Relevanssi“ rankovėje yra papildomų funkcijų.

Visų pirma, yra daugybė būdų, kuriais galite pakeisti pačią paieškos funkciją:

 • Koreguokite atitikimo algoritmą (pagal pavadinimus, žymas ir komentarus)
 • Ribokite paieškas tik pagal kategorijas ir žymas
 • Indeksuokite pasirinktinius įrašų tipus ir taksonomijas
 • Indeksuokite trumpųjų kodų turinį
 • Pridėti „Google“ stiliaus „Ar jūs galvojote?“ siūlymai

Be to, galite nustatyti „Relevanssi“, kad būtų registruojamos vartotojo užklausos, kuri leidžia jums ištirti, ko žmonės iš tikrųjų ieško jūsų tinklaraštyje. Tai turėtų būti akivaizdi nauda – naudodami paieškos užklausas galite formuoti savo turinio strategiją (darant prielaidą, kad žmonės nori to, ko ieško).

Nors „Relevanssi“ yra visiškai nemokama naudoti, yra aukščiausios klasės versija su papildomomis funkcijomis, įskaitant:

 • Patobulinta rašybos pataisa „Ar jūs turėjote galvoje?“ siūlymai
 • Kelių svetainių palaikymas
 • Ieškokite ir rodykite vartotojų profilius
 • Priskirkite papildomą svorį naujiems pranešimams
 • Leiskite vartotojui pasirinkti tarp AND ir OR paieškų, naudokite + ir – operatorių (IR IR NE)

„Premium“ versija nebūtinai yra reikalinga – aš naudoju nemokamą versiją daugiau nei metus ir esu nepaprastai patenkinta tuo, kaip ji veikė.

Apdovanokite savo lankytojus už geresnę paiešką

Iš tikrųjų nėra jokios priežasties, kodėl neturėtumėte dabar įdiegti ir suaktyvinti „Relevanssi“ savo „WordPress“ tinklaraštyje. Sąrankos laiko beveik nėra, ir jums nereikės jaudintis, kai tik jis pradės veikti. Tu gali neskubėkite prisijaukinti nustatymų, kaip jums patinka, bet tai nėra būtina – tai veikia tikrai gerai.

Nors yra alternatyvų, aš laikau „Relevanssi“ geriausiu. Ar sutinki? Norėčiau perskaityti jūsų mintis komentarų skiltyje!

Atsisiųskite „Relevanssi“ iš „WordPress.org“ →

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map