Kas yra RSS? Ir kaip pridėti jį prie „WordPress“

Kas yra RSS? Na, RSS reiškia „tikrai paprastas sindikatas“, nors jo kilmę galima atsekti kaip „turtingos svetainės santrauka“. Paprastai tariant, RSS yra labai efektyvus ir organizuotas svetainės turinio sindikavimo būdas. Išleista 1999 m., RSS turėjo didžiulę įtaką interneto raidai – konkrečiai kaip turinys buvo vartojamas. Žmonėms nebereikėjo lankytis mėgstamose svetainėse, kad peržiūrėtumėte naujausius straipsnius.


Tokios naujienų svetainės kaip „BBC“ ir „New York Times“ savo svetainėse smarkiai reklamavo RSS piktogramą. Galite užsiprenumeruoti visą „NY Times“ ar tiesiog „Finansų“ skyrių – viskas, ką jums reikėjo padaryti, buvo užsiprenumeruoti tam tikrą RSS kanalą. Toks buvo RSS grožis! Trumpai tariant, RSS buvo ir yra, viena populiariausių terpių masinio turinio paskirstymas dėl leidėjai, ir masinis turinio vartojimas dėl skaitytojų (arba lankytojai).

Perks RSS: Produktyvumas ir skaitomumas

podcastingas

RSS gana pažodžiui buvo lazda, skatinanti internetinių dienoraščių ir internetinių transliacijų plėtrą. Galite užsiprenumeruoti savo mėgstamus tinklaraščius ir sutaupyti daug laiko tiesiog perskaitydami turinį savo RSS skaitytuve. Iš esmės jūs padaryk daug daugiau, išleisdamas mažiau ir galų gale išsaugoti a daug laiko.

Vienas iš neįvertinamų (arba gana negirdėtų) RSS teikiamos informacijos pranašumų yra skaitomumas. Mes, žmonės, esame įpročiai. Ar kada pagalvojote, kodėl beveik visi romanai atitinka tam tikrą puslapio dydį ir plotį, teksto derinimą, eilutės aukštį, žodžių skaičių eilutėje, šrifto tipą ir dydį? Tai padaryta siekiant sukurti optimalų skaitymo malonumą – mažiau apkrauname akis, nejuda akių judesiai ir pagerėja skaitymo greitis laikui bėgant.

RSS skaitytojai daro tą patį. Galite nustatyti pageidaujamą šriftą, dydį ir eilutės aukštį. Kai skaitote skirtingą turinį tuo pačiu tipografiniu maketu, jūsų skaitymo greitis pagerėja. Kiekviena svetainė turi savo dizainą, tipografiją ir spalvų paletę. Kai kurie jums gali patikti, o kai kurie gali visiškai nekenti. RSS užpildo šią spragą ir suteikia visapusišką skaitymo patirtį.

RSS tiekimas

rss skaitytojo laikraštis

Daugelis iš mūsų supranta šį terminą „RSS ​​piktogramos“ – tas oranžines dėžutes su balta piktograma galima rasti daugelyje svetainių. Na, šios piktogramos nukreipia į jūsų svetainės RSS tiekimą. Jie daugiausia naudojami teikiant turinį jūsų svetainės lankytojams arba, kitais atvejais, jūsų klientams. Greičiau yra RSS srautas Pažymėtas į XML (Išplečiama žymėjimo kalba). RSS skaitytojai ir interneto naršyklės, kurios turi integruotą RSS srautų analizės palaikymą (pavyzdžiui, „Mozilla Firefox“), gali tinkamai skaityti ar parsiduoti RSS tiekimas. Kitose naršyklėse, tokiose kaip „Google Chrome“, kurios neturi įmontuotų informacijos santraukų palaikymo, bus rodomi numatytieji XML duomenys, kai spustelėjama RSS informacijos santrauka..

RSS rinkmenų generavimas

RSS kanalai turi būti rankiniu būdu sugeneruotas kai sukūrėte svetainę naudodami gryną HTML, t. y. kai nenaudojate CMS. Tokiais atvejais galite įdarbinti internetines paslaugas generuoti RSS srautą jums. Nustatę RSS generatorių, kai tik paskelbsite straipsnį savo svetainėje, RSS sklaidos kanale bus tas naujas įrašas. Žmonės, užsiprenumeravę tą RSS kanalą, gali atsisiųsti straipsnį (-us) naudodami a RSS skaitytuvas. (Šiek tiek suprasime). Tačiau „WordPress“ yra šiek tiek kitoks.

„WordPress“ ir RSS

WordPress ir RSS

„WordPress“ turi integruotą RSS palaikymą. Kai tik paskelbsite pranešimą, „WordPress“ jį pristatys visi jos RSS teikiniai. Visa tai padaryta viduje ir jums nereikia spustelėti vieno mygtuko, kad tai padarytumėte. Galbūt pastebėjote, kad aš pavartojau žodį visi. Na, čia slypi „WordPress“ grožis (kartu su tūkstančiu kitų privilegijų).

„WordPress“ svetainėje yra praktiškai „n“ RSS srautų. Skaičius priklauso nuo paskelbto turinio kiekio, t. Y. Žymų, autorių ir kategorijų skaičiaus. „WordPress“ palaiko keturių tipų RSS teikimo formatus:

 1. RSS
 2. RSS 2.0
 3. Atomas ir
 4. RDF – išteklių aprašymo sistema

RSS tiekimą galima pasiekti naudojant tokią URL struktūrą:

Numatytoji URL struktūraGana nuolatinių nuorodų struktūra
www.example.com/?feed=rsswww.example.com/feed/
www.example.com/?feed=rss2www.example.com/feed/
www.example.com/?feed=atomwww.example.com/feed/atom/
www.example.com/?feed=rdfwww.example.com/feed/rdf/

Labai rekomenduojama naudoti RSS 2.0 formatą, nes jis yra populiariausias ir plačiausiai palaikomas formatas. Taip pat turėtumėte reklamuoti sklaidos kanalų nuorodas naudodami gana nuolatinę nuorodą, nes juos lengva perskaityti ir atsiminti. Jau neminint to, kad dauguma svetainių laikosi gana nuolatinės nuorodos struktūros.

Keli RSS sklaidos kanalai „WordPress“

daugkartiniai RSS kanalai

Dabar įdomiausia dalis – diegti kelis RSS tiekimus naudojant „WordPress“. Iki šiol mes kalbėjome apie tai, kaip RSS gali platinti svetainės turinį. „WordPress“ leidžia suskaidyti RSS prenumeratą į konkrečius lygius. Tai leidžia jūsų lankytojams užsiprenumeruoti tikslus turinio, kurio jie trokšta.

Kaip tai veikia?

Tarkime, kad turite kategoriją, vadinamą „Psichologija“ ir žyma „Vedinė terapija“ savo dienoraštyje. Skaitytojas, norintis visus įrašus, įrašytus pagal psichologiją, gali tiesiog pridėti http://www.example.com/category/phychology/feed jų RSS skaitytojui. Ateityje bus skelbiami tik pranešimai, paskelbti pagal psichologija kategorija būtų prieinama tame sklaidos kanale. Panašiai galima pridėti http://www.example.com/tag/vedic-therapy/feed RSS skaitytojui pasiekti visus pranešimus, pažymėtus Vedų terapija. Pateikiame įvairių galimų kanalų asortimentą:

Prenumeratos tipasGana nuolatinė nuoroda
Kategorijoshttp://www.example.com/category/categoryname/feed
Žymoshttp://www.example.com/tag/tagname/feed
Komentaraihttp://example.com/comments/feed/
Autoriushttp://example.com/author/authorname/feed/
Paieškahttp://example.com/?s=searchterm&feed=rss2
Individualizuotos pašto rūšyshttp://example.com/feed/?post_type=posttypename

Savo sklaidos kanaluose taip pat galite sugrupuoti kelias kategorijas, kelias žymas ir jų derinį. Yra neribotas skaičius RSS teikinių. Tai iš tikrųjų priklauso nuo to, kaip skaitytojas (t. Y. Jūs ir aš) tuo naudojasi (patikrinkite oficiali „WordPress“ dokumentacija sužinoti daugiau).

DerinysPaprasta (numatytoji) Pastovi nuoroda
Kelios kategorijoshttp://www.example.com/?cat=42,43&feed=rss2
Kelios žymoshttp://www.example.com/?tag=tag1,tag2&feed=rss2

Kai būsite pasirengę naudoti sklaidos kanalus, naudodami „WordPress“ papildinį galėsite parodyti savo (arba kitų svetainių) tinkintus teikinius. Tomas parašė nuostabų straipsnį apie tai, kaip naudoti „WP RSS Aggregator WordPress“ įskiepį norint importuoti, sujungti ir demonstruoti RSS teikinius jūsų svetainėje (puikus įrankis, jei jūs darote daug svečių dienoraščių kitose svetainėse ir norite įtraukti nuorodas į tuos pranešimus savarankiškai) Interneto svetainė)

RSS skaitytojai

RSS skaitymo miestietis

RSS skaitytuvas yra programinė įranga, padedanti sekti ir valdyti kelis RSS tiekimus. Kai sakau valdyti, Aš griežtai kalbu apie vartotojo požiūrį. Norėdami pradėti, galite pridėti „n“ skaičių RSS teikinių ir suskirstyti juos į aplankus, žymas ir kategorijas. Konkrečios funkcijos skiriasi priklausomai nuo naudojamo RSS skaitytuvo, tačiau bendrosios savybės yra tokios pačios.

RSS skaitytojai gali būti paruošti įvairioms platformoms ir mobiliesiems. Beveik visoms operacinėms sistemoms yra prieinami keli skaitytojai – „Windows“, „Mac“, UNIX ir daugybė „Linux“ skonių. Su „Google Reader“ uždarymas, pastebėjome stabilų nepriklausomų RSS skaitytojų skaičiaus augimą. Šiuo metu populiariausios yra visos žiniatinklyje esančios ir turi programas visoms mobiliosioms operacinėms sistemoms – „Windows“, „iOS“ ir „Android“. Pavyzdžiai yra „Feedly“, „Bloglines“, „Feedzilla“, „NewsBlur“ ir „NetVibes“.

Pasirašymas

paštas pristatytas

Nuo naujųjų tūkstantmečių aušros RSS buvo viena galingiausių priemonių teikiant šviežią turinį. Tačiau šiais laikais jos prioritetas yra žemyn. El. Pašto rinkodara yra naujas bloko vaikas. Kodėl? Tai paprasta. Naudodamiesi RSS negaunate savo abonentų el. Pašto adresų. Uždarius „Feedburner“ paslaugą, taip pat gana sudėtinga įvertinti RSS prenumeratorių skaičių.

Su prenumeratoriais el. Paštu gausite prieigą prie pagal pareikalavimą klientų ratas. Naudojant RSS, pasiekiamumas yra ribotas. Dėl šios priežasties dauguma sraunių svetainių paslėpė RSS piktogramą tiesiai po apačia, o kai kurios visiškai sustabdė RSS. El. Pašto prenumeratos laukeliai rodomi visais įmanomais būdais – iššokančiaisiais langais, antraštėmis, šonine juosta ir poraštėmis.

Aš manau, kad RSS yra būtina komunikacijos priemonė – kadangi užsiprenumeruoju daug svetainių ir nesinori perpildyti gautų laiškų. Kaip jūsų požiūris į RSS? Taip arba Ne? Ar naudojatės RSS skaitytojais ar pridedate savo straipsnius prie „Skaityti vėliau“ paslaugų, tokių kaip „Instapaper“ ar „Pocket“? Mes norėtume išgirsti jūsų mintis!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map