Kaip sukurti „WordPress“ tinklaraščio įrašą, nuo idėjos iki publikavimo

Kaip sukurti „WordPress“ tinklaraščio įrašą

Taigi jūs norite būti tinklaraštininku. Tai nuostabu! O kas, jei jūs dar esate naujokas šiame tinklaraščių versle ir nežinote pirmojo dalyko, rašydami tinklaraščio įrašą? Gal jau turite rašymo patirties, o gal ne. Viskas, ką žinai, turi tai, ką turi kuo pasidalyti su likusiu pasauliu. Šiame straipsnyje mes padėsime jums pradėti, parašydami pirmąjį įrašą ir paskelbdami jį „WordPress“.


Pradėkite nuo idėjos

Kaip jums pasakys bet kuris patyręs rašytojas, rašyti yra sunku – ypač pradėti. Tačiau nereikia bijoti! Viskas, ko jums reikia, yra idėja. Jei jau turite idėją ar net keletą, tai puiku! Jei to nepadarysite, šis skyrius padės jums pradėti minčių idėjas apie dalykus, apie kuriuos reikia rašyti (ir galbūt įkvėps dar keletą tų, kurie jau turi idėjų)..

Pirmiausia turite atsakyti į kai kuriuos klausimus. Koks jūsų tinklaraščio tikslas? Ar ketinama būti apie bet ką ir viską, ar tai tik užpildymas tam tikra niša blogosferoje? Nustatę savo internetinio dienoraščio tikslus, galėsite sugalvoti idėjų.

Dalis sugalvojusių idėjų yra priežastis, dėl kurios jie paskelbiami. Kodėl rašote įrašą? Ką jūs ketinate daryti šiame įraše? Priežastis gali būti tokia paprasta, kaip „Aš rašau tik todėl, kad galiu“, tačiau čia yra dar keletas klausimų, kurie privers jus susimąstyti (kurie, beje, taip pat galėtų būti susiję ne tik su įrašo, bet ir su internetinio dienoraščio tikslu). :

 • Ar rašote vadovėlius?
 • Dalijimasis receptais?
 • Mišių informavimas apie priežastį ar svarbią temą?
 • Dalijimasis savo mintimis ir nuomonėmis?
 • Teikti ekspertizę?
 • Naujiname draugus ir šeimos narius apie savo gyvenimą?

Kad ir ką nuspręstumėte rašyti, svarbu yra tai, kad rašote apie tai, ko norite ar kas jums rūpi. Rašymas savo tinklaraščiui nėra tas pats, kas rašyti išsinuomojant – galite pasirinkti savo temas, niekam nepriimdami jų patvirtinti ar peržiūrėti. Gal tai yra raginimas dėl prieštaringai vertinamo klausimo. Galbūt tai yra patarimas ar pamoka, kurios norite, kad kas nors jums duotų. Galbūt jums labai patiko mema, receptas, knyga ar filmas. Galbūt jūs tiesiog iš naujo įrašote įrašą, kurį kažkas kitas parašė, kad jums patiko. Jus riboja tik tai, ką galite sugalvoti.

Rašyti savo įrašą

Savo dienoraščio rašymas

Tiesą sakant, nėra teisingas ar neteisingas būdas rašyti tinklaraščio įrašą, tačiau yra pagrindinis procesas, kurio laikosi dauguma rašytojų: „Smegenų audra“. Kontūras. Juodraštis. Peržiūrėkite. Korektūros. Paskelbti.

Išvardiję keletą idėjų ir pasirinkę temą, gali būti naudinga suplanuoti, ką norite parašyti. An kontūras tarnauja kaip vadovas jūsų pranešime. Tačiau ne kiekvienam įrašui reikės kontūro, todėl nesijaudinkite, kad jį turite turėti kiekvieną kartą.

Ką daryti, jei išdėstysite ar ne, jūs tiesiog nežinote, ką pasakyti? Tai gerai. Tiesiog parašyk. Žodžių netekimas puslapyje įgis daugiau žodžių, o prieš tai suprasdami parašysite kelias pastraipas, gal net kelis puslapius. Nesvarbu, ar to, ką parašėte, pakanka, ar per daug, ar gera, ar net skelbiama – tai tik pirmas juodraštis. (Natūralu, kad kartais jūs galite tai gauti iškart po pirmojo važiavimo, bet nesitikėkite!)

Kitas žingsnis yra revizija. Kaip ir išdėstymas, tai nėra žingsnis, kurį turite atlikti kiekvieną kartą; galite pasirinkti tiesiog paskelbti pirmąjį savo juodraštį. Bet atsižvelgiant į tai, kas yra jūsų skaitytojai ir kaip profesionaliai pristatote save, gali būti naudinga atlikti bent vieną peržiūrą. Galite peržiūrėti tai, ką parašėte, nuspręsti, kas svarbu, ir pakeisti tai, kas neteisinga arba nėra prasmės.

Korektūros yra svarbu. Automatinis taisymas daro daug jūsų išmintingo rašymo tikslais, tačiau jis negali patikrinti jūsų įvestų žodžių konteksto. Taigi nepamirškite atlikti nedidelio korektūros, kad įsitikintumėte, jog gerai mokėjote anglų kalbą ir neturite klaidų. Jei norite, kad kas nors prieš rašydamas apžiūrėtų jūsų įrašą, patraukite draugą ar kolegą, kuriuo pasitikite.

„WordPress“ paieškos sistemos optimizavimas

Kadangi jūsų tinklaraštis yra internete, svarbu atsiminti SEO, kai rašote savo įrašą. Yra daug žinių apie SEO (yra ištisų tinklaraščių, skirtų tam, pvz., Mielės ir Moz), ir mes negalėsime aprėpti visko apie „WordPress“ SEO SEO šiame įraše. Bet vienas iš svarbiausių SEO punktų, kurį reikia atsiminti rašant savo įrašą raktinius žodžius.

Įrašai yra raktiniai žodžiai ir jūs tikriausiai vėl ir vėl naudosite tuos pačius raktinius žodžius, kai rašysite daugiau savo tinklaraščio įrašų. Paieškos sistemos (pvz., „Google“ ar „Bing“) pastebės, kai reguliariai pridedate turinį ir kai pasirodo tie patys žodžiai ar trumpos frazės. Tai padės jums reitinguoti šių terminų paieškos rezultatuose, todėl naujiems skaitytojams bus lengviau jus rasti. Norėdami padėti savo SEO, taip pat galite apsvarstyti nemokamą papildinį, pvz Mielių SEO arba Viskas viename SEO kuris prideda SEO parinktis tiesiai jūsų skelbimo puslapyje.

Dabar jūs turite pagrindus, kaip rašyti tinklaraščio įrašą. Jei vis dar norite ar jums reikia pagalbos rašant, yra daugybė kitų išteklių. Bet dabar mes pereisime prie jūsų įrašo paskelbimo.

Kurti įrašą „WordPress“

Dabar yra keletas būdų, kaip galite gauti savo juodraštį į „WordPress“, kad jis būtų paskelbtas. Pirmasis ir paprasčiausias yra rašyti jį tiesiai „WordPress“. Tiesiog prisijunkite prie savo svetainės ir pridėkite naują įrašą, kurį galite atlikti vienu iš trijų būdų:

 1. Antraštėje spustelėkite pliuso ženklo piktogramą.
 2. Iš „WP Admin“ prietaisų skydelio šoninės juostos meniu eikite į „Pranešimai“ ir spustelėkite Pridėti naują.
 3. Taip pat naudodamiesi „WP Admin“ prietaisų skydeliu naudokite valdiklį „Greitasis juodraštis“.

Trys būdai, kaip pridėti „WordPress“ įrašą

Nepriklausomai nuo pasirinkto varianto, spustelėkite teksto rengyklės laukelį ir pradėkite rašyti. Jei neskelbiate iš karto – pavyzdžiui, jei turite sustoti rašydami arba norite peržiūrėti vėliau – spustelėkite Išsaugoti juodraštį mygtuką. Tai padės išsaugoti juodraštį, kad galėtumėte prie jo grįžti vėliau, net jei atsijungsite.

Nepamirškite SEO optimizuoti savo įrašo pavadinimo. Pabandykite pasirinkti kažką patrauklaus, kurį žmonės norės spustelėti. Taip pat turėtumėte pridėti keletą raktinių žodžių, kad tikimės, kad pasirodysite paieškos rezultatuose.

išsaugoti juodraštį

Antrasis būdas pridėti juodraštį prie „WordPress“ yra parašyti savo įrašą teksto apdorojimo programoje ir nukopijuoti bei įklijuoti jį į teksto rengyklę „WordPress“. Tai gali būti sudėtinga, nes kartais kopijavimas ir įklijavimas gali pakeisti formatą arba sukelti problemų, todėl, jei norite eiti šiuo keliu, rekomenduojame naudoti pagrindinį redaktorių, pvz., „Notepad“ ar „TextEdit“.

Išvalyti įrašo formatavimą

Jei tikrai norite naudoti „Word“ ar „Puslapius“, kurdami „WordPress“ įrašą, būtinai įklijuokite savo turinį į „teksto“ skirtuką. Pamiršę ir įklijavę turinį skirtuke „Vaizdinis“, galite naudoti mygtuką „Išvalyti formatavimą“, kad pašalintumėte teksto formatus (paryškintus, kursyvus, perbrauktus) – tačiau vis tiek turėsite spustelėti teksto skirtuką, kad ieškotumėte bet kokius tarpus ar žymes.

Formatuokite savo įrašą

Sukūrę savo turinį, galite jį patobulinti pridėdami formatavimo. „WordPress“ yra daugybė puikių parinkčių, integruotų pranešimų redagavimo priemonėje, kad jūsų turinys būtų lengviau skaitomas tiek faktiniams žmonių skaitytojams, tiek paieškos sistemų robotams. Norėdami pamatyti juos visus, spustelėkite „įrankių juostos perjungimą“, kad atidarytumėte virtuvės kriauklę.

Virtuvės kriauklės tinklaraščio įrašo formatavimas

Pagrindai

Kai kurios svarbios galimybės, kurias greičiausiai naudosite, turėtų būti matomos mygtukų piktogramose. Visi paryškinti paryškinti pusjuodžiai, kursyvai, pabraukti, pažymėti ženkleliais ir išdėstyti sąrašai. Tai yra svarbios priemonės, padedančios padidinti skaitomumas savo tinklaraščio įrašų ir pabrėžti raktinius žodžius paieškos sistemoms.

Dienoraščio įrašo formatavimas

Įrašų nuorodų pridėjimas

Kurdami įrašą galbūt norėsite įtraukti nuorodas į susijusį turinį. Tai puiku! Susiejimas jūsų turinys tampa vertingesnis skaitytojams, taip pat paieškos varikliai patinka, kai susiejate su patikimais šaltiniais. Tiesiog pažymėkite tekstą, į kurį norite įtraukti nuorodą (vadinamą inkaro tekstu), ir spustelėkite mygtuką Įterpti / redaguoti saitą. Įsitikinkite, kad įterpdami nuorodas pažymėkite langelį, kad atidarytumėte nuorodą naujame lange arba skirtuke, tokiu būdu skaitytojai vis tiek liks jūsų svetainėje.

Dienoraščio įrašo nuorodų formatavimas

Kitas nuorodos patarimas yra pavadinimo atributo pridėjimas redaktoriaus „teksto“ pusėje (o jei nenorite to daryti ar nežinote kaip, mes sukūrėme paprastą papildinį, kuris automatiškai pridės pavadinimo atributus tau). Nuorodų pavadinimai yra svarbūs, nes jie leidžia skaitytojams žinoti, kur juos siunčiate, taip pat SEO, nes jūs galite pridėti savo nuorodos geresnį aprašymą (su raktiniais žodžiais), o ne pasikliauti pagrindiniu tekstu..

Pridedamos antraštės ir paantraštės

Prie kiekvieno rašomo įrašo turėtumėte pridėti antraštes. Tai gali būti net tos pačios antraštės, kurias naudojote, kai iš pradžių apibūdinote savo įrašą. Antraštės padeda skaitytojams naršyti jūsų turinį ir sekti jūsų minčių srautą. SEO, jūsų antraštės struktūra nurodo paieškos varikliams, kuris turinys yra svarbiausias (todėl nepamirškite tų raktinių žodžių).

Dienoraščio įrašų antraščių formatavimas

Norėdami pasirinkti antraštes, tiesiog spustelėkite išskleidžiamąjį laukelį. Paprastai jūsų tinklaraščio įrašo pavadinimas bus 1 antraštė (kurioje naudojama H1 formato žyma), tai reiškia, kad tai yra svarbiausia frazė puslapyje. Po to turėtumėte naudoti H2 antraštes savo pagrindinėms turinio dalims, o po to – H3 subpozicijas. Galite tęsti eigą (H4, H5, H6), tačiau, jei nesate susidūrę su labai išsamiu turiniu, jis paprastai yra per didelis, o po H3 antraštėmis galite paprasčiausiai naudoti paryškintą tekstą.

Skelbiate savo įrašą

„WordPress“ apima keletą parinkčių, kai ruošiatės skelbti savo įrašą. Galite pasirinkti, ar norite, kad jūsų įrašas būtų viešas, ar apsaugotas slaptažodžiu5, ir ar norite jį nedelsdami paskelbti, ar suplanuoti, kad jis būtų automatiškai paskelbtas ateityje, datą ir laiką. Taip pat yra mygtukas, skirtas peržiūrėti jūsų įrašą, kad galėtumėte pamatyti, kaip jis atrodys tiesiogiai.

paskelbti

„WordPress“ kategorijos ir žymės

Taip pat turite galimybę prie savo įrašo pridėti kategorijas ir žymas, kurias mes rekomenduojame padaryti prieš paskelbdami. Kategorijos yra platesnės ir turėtų būti bendros temos, kurias apima jūsų tinklaraštis. Pavyzdžiui, čia, „WPExplorer“, mūsų tinklaraščių kategorijose yra „WordPress“ temos, patarimai, apžvalgos, dovanų programos ir keletas kitų. Žymos yra konkretesnės ir turėtų būti labai koncentruotos. Jei prie šio įrašo būtų pridėtos žymos, tai gali būti tinklaraščių rašymas, rašymas, pradedantysis, tinklaraščių SEO ar kažkas panašaus.

Kaip matote, kategorijos ir žymos yra labai svarbios jūsų svetainės SEO, o kai turite keletą žinučių, turėtumėte pridėti po vieną ar daugiau kategorijų ir žymų. padės tvarkyti juos ateityje, ir padės skaitytojams naršant jūsų įrašus.

kategorijų žymos

„WordPress“ vaizdai

Paskutinė parinktis, kurią galbūt norėsite pridėti, yra rodomas vaizdas. Į „WordPress“ įrašą galite įterpti visų rūšių laikmenas, tačiau rodomas vaizdas pasirenkamas naudojant parinktį, esančią jūsų turinio dešinėje..

Teminis vaizdas „WordPress“

Teminiai vaizdai yra puikus įrankis, nes jie bus rodomi vaizdų paieškos rezultatuose. Kai įkeliate naują vaizdą, nepamirškite duoti savo įvaizdžio, gero SEO pavadinimo ir kito teksto. Paveikslėlio pavadinimas yra labiau pritaikytas prieinamumui, jį naudos ekrano skaitytojai, o pagrindinis tekstas bus tai, ką matys paieškos varikliai.

„WordPress“ siūlomų vaizdų pridėjimas

Pasirinkę visas šias parinktis, jūs pagaliau esate pasirengę paskelbti savo įrašą! Tiesiog spustelėkite Paskelbti mygtuką ir viskas. Spustelėkite mygtuką, kad paskelbtumėte savo įrašą tiesiogiai, kur jį galėtų rasti žmonės ir paieškos varikliai!

Reikia pakeisti?

Jei kada nors jaučiate poreikį grįžti atgal ir ką nors pakeisti, arba jei suprantate, kad padarėte klaidą, bet kuriuo metu galite sugrįžti redaguoti paskelbtus įrašus. Tai galite padaryti naudodamiesi prietaisų skydelio valdikliu „Jūsų daiktai“ arba ekrane „Visi įrašai“.

Išvada

Parašyti savo pirmąjį tinklaraščio įrašą gali būti baisu, bet tai nebūtinai turi būti! Vykdykite šiame straipsnyje pateiktus patarimus, kaip rašyti ir paskelbti tinklaraščio įrašą „WordPress“, ir jūs netrukus dienoraščius rašysite kaip profesionalas. Kaip buvo rašyti savo pirmąjį įrašą? Kaip jautėtės spustelėję Skelbti? Pasidalykite savo istorijomis komentaruose žemiau!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map