Patarimai, kaip geriau organizuoti savo „WordPress“ svetainę

Patarimai, kaip geriau organizuoti savo „WordPress“ svetainę

Visada geras jausmas yra švarus startas. Be abejo, jūs turėjote jaustis gerai, kai pradėjote švarų „WordPress“ diegimą. Tačiau laikui bėgant, kol jūs užsiėmėte puikaus turinio kūrimu ar tobulinimu SEO, galbūt nepastebėjote, kad netvarka didėja. O dabar jums sunku rasti informacijos „WordPress“ diegimo vietoje? Per daug kategorijų? Ir žymos? Dienoraščio įrašai pasenę? Lėtai pakrauti? Atsarginės kopijos užtrunka amžinai? Jei tai „taip“ visiems (ar net kai kuriems), tai jums. Atėjo laikas imtis rimtų valymo darbų, kad pritrauktumėte „WordPress“.


Štai ką galite padaryti, norėdami geriau organizuoti „WordPress“:

1. Svetainės struktūra

Meniu yra tinkama vieta bet kur, kad galėtumėte pradėti tvarkyti savo „WordPress“. Logiškas ir paprastas meniu nurodo jūsų svetainės lankytojams rasti tai, ko jie ieško. Jei jie neranda to, ko nori, greičiausiai pasitrauks. Ir mes visi žinome, ką aukštas atmetimo rodiklis reiškia paieškos sistemų reitingą.

Ir ne tik tai, kad „Google“, norėdama surasti turinį, pasikliauja jūsų svetainės struktūra, taip pat nustato, kuris turinys yra svarbesnis nei likęs. Taigi darykime sau savo malonę ir atkreipkime dėmesį į meniu, naršymą ir svetainės struktūrą.

Ne visuose savo tinklaraščio puslapiuose ir įraše reikia rasti vietą meniu. Svarbu tinkamai klasifikuoti ir žymėti savo įrašus, o meniu – vietą pagrindinėms kategorijoms. Jei tinkamai paskirstote kategorijas ir žymas, sukurti meniu tampa daug lengviau. Mielės turi sąžiningai išsamus vadovas struktūrizuojančiose svetainėse.

Sunkios turinio svetainei gali reikėti kelių lygių meniu. Tačiau nepersistenkite, nes lankytojai gali būti nepaprastai linkę per daug paspaudimų, kad pasiektų reikiamą turinį.

Duonos riekių naudojimas viršutinėje juostoje, norint pateikti sparčiųjų nuorodų populiarius puslapius, taip pat yra gera idėja turiningai svetainei.

2. Peržiūrėkite kategorijas ir žymas

Pagal numatytuosius nustatymus visi „WordPress“ įrašai žymimi kaip „nepriskiriami kategorijai“. Ir jei jums nepavyksta suklasifikuoti savo įrašo kategorijoje, tai yra ta kategorija, kuri bus rodoma jūsų tinklalapiuose. Įrašų klasifikavimas yra būtinas ne tik naudojant „WordPress“, jis taip pat svarbus SEO. Tai padeda paieškos varikliams ir lankytojams sumenkinti paiešką svetainėje. Tai naudinga organizuojant turinį taip, kad lengvai būtų ieškoma. Kategorijos palengvina vartotoją iš „frontontend“ ir svetainės administratorius iš užpakalinės programos.

Pagrindinis skirtumas tarp kategorijų ir žymų yra tas, kad kategorijos yra bendros, jos susieja pranešimus, kurie patenka į platų aprašą. Žymos yra konkretesnės. Įrašas gali turėti daugiau nei vieną žymą ir gali būti priskiriamas kelioms kategorijoms. Kategorijos yra pagrindinės temos, kurias apims jūsų tinklaraštis, ir greičiausiai jos dažnai nesikeis.

Idealiu atveju kategorijos turėtų būti skirtingos ir neturi persidengti. Įrėmindami kategorijas ir žymas, pažvelkite į tai iš vartotojų perspektyvos, kad vartotojams būtų lengviau naršyti. Visada geriau nuspręsti, kokias kategorijas naudosite savo svetainėje, iškart svetainės pradžioje. Naudodami žymas galite jas pridėti ir eidami kartu.

Tačiau laikui bėgant pastebėsite, kad kategorijos ir žymos sutampa arba jų yra per daug, kad būtų lengviau naršyti. Tuomet laikas peržiūrėti kategorijas ir žymas jūsų svetainėje.

Ištrinkite nenaudojamas žymas

 • Pirmiausia galite ištrinti visas nenaudojamas žymas. Eik į Žinutės> Žymos. Jei bet kurios žymos skaičius yra „0“, ją ištrinkite. Pašalinę nereikalingas kategorijas ir žymas, atlaisvinsite vietos kai kuriuose „WordPress“ administratoriaus failuose.
 • Tada pereikite prie visų likusių žymų, kad pamatytumėte, ar galite jas susieti. Išsaugokite tinkamas žymas ir sujungkite su jomis retai naudojamas žymes. Peradresavimo papildinys turėtų padėti jums. Įdiegę papildinius turėsite įvesti nukreipiamus URL. Naudodamiesi greito redagavimo parinktimi, esančia Žinutės> Žymos, prie senų įrašų pridėkite naujas žymas, o ne senas.
 • Baigę supaprastinti kategorijas ir žymas, atidžiai patikrinkite, ar nėra pažeistų nuorodų, ir įsitikinkite, kad URL nukreipti į tinkamą puslapį.

Galite sužinoti mūsų straipsnį apie geresnes žymas ir kategorijas, norėdami sužinoti apie papildinius, kurie padeda kurti kategorijas ir žymas.

3. Sukurkite savo tinklaraščio įrašų vidines nuorodas

Vidinės nuorodos yra puiki pagalba tobulinant SEO. Jie padeda ilgiau išlaikyti lankytojus jūsų svetainėje, nukreipdami juos į kitą įdomų turinį. „WordPress“ leidžia rašytojams lengvai ieškoti susijusių įrašų, į kuriuos reikia susieti. Įterpdami nuorodą į savo įrašą galite greitai peržvelgti esamus savo svetainės straipsnius ir rasti susijusius pranešimus, į kuriuos norite susieti.

Vidinės nuorodos

Pageidautina, kad jūs taip pat turėtumėte skirti laiko peržiūrėti savo senesnius pranešimus ir susieti juos su naujais susijusiais pranešimais.

Kitas būdas tai išspręsti yra padėti iš daugelio susijusių pranešimų papildinių ir parodyti įrašus, susijusius su lankytojų skaitymu..

4. Patikrinkite, ar nėra brokuotų nuorodų

Kartas nuo karto patikrinkite, ar svetainėje nėra nuorodų. Nei vienas lankytojas nenori nusileisti į aklavietės puslapį ir gali nesivarginti sekti nurodymus, kad rastų reikiamą turinį. Kai keičiate URL, kategorijas ar žymas, būtinai pridėkite peradresavimą į esamą turinį.

Sugedusių nuorodų tikrintuvas yra puikus papildinys norint nuskaityti jūsų svetainę, ar nėra pažeistų nuorodų. Nors yra daugybė kitų puikių šaltinių, kaip pašalinti nutrūkusias nuorodas.

5. Išvalykite duomenų bazę

Išvalydami savo duomenų bazę, galite žymiai pagerinti svetainės veikimą. Naujame „WordPress“ diegime yra tik kelios duomenų bazių lentelės. Bet net ir nuolat papildydami turinį, duomenų bazė išsipučia ir laikui bėgant tampa nelengva. Mano trijų mėnesių „WordPress“ diegimo programoje jau yra 30 ir daugiau lentelių, kurių nepakanka, kad būtų sunku paskambinti, bet tikrai ten pateksiu.

Duomenų bazių lentelės

Geriausia išvalyti duomenų bazę, kol neatsiranda tokių problemų kaip lėtas failų įkėlimas, atsarginių kopijų kūrimas ar importavimas / eksportas. Išvalę duomenų bazę galite pagerinti našumą, pagreitinti atsarginę kopiją, išspręsti darbo eigos problemas ir padėti prižiūrėti svetainę. Sukūrę atsarginę duomenų bazės kopiją, atlikite šiuos veiksmus,

 • Pradėkite nuo šiukšliadėžės ištuštinimo žinutėse ir puslapiuose. Taip pat galite ištrinti laukiančius arba juodraščius, kurių jums nebereikia.
 • Ištrinkite nenaudojamas temas ir papildinius, ne tik jų neaktyvuokite.
 • Iš komentarų ištrinkite nepatvirtintus komentarus, šlamštą ir šiukšles.
 • Nepanaudotus daugialypės terpės failus galima ištrinti iš aplanko „wp-uploads“.
 • Optimizuokite duomenų bazę naudodami parinktį „PHPMyAdmin Optimize Table“. Ištraukite iš stalo visas pridėtines išlaidas, jei tokių yra.

Ištrinkite pridėtines išlaidas

 • Sugadintas duomenų bazes taip pat galima ištaisyti pažymint šią parinktį.

Optimizuokite duomenų bazę

 • Taip pat galite optimizuoti savo duomenų bazę, redaguodami failą wp-config.php. Arba jei norite naudoti papildinį, pabandykite WP-Optimizuoti

Apibendrinant

Jei norite žengti dar vieną žingsnį toliau, galite kartą atlikti turinio auditą ir ištrinti nebeaktualų turinį. Tačiau kruopštus aukščiau išvardytų žingsnių įgyvendinimas turėtų padėti atsikratyti „WordPress“ daug svorio ir pateikti organizuotesnę išvaizdą. Išlaikant sveiko proto požiūrį pridedant kategorijas ir žymas bei priėmus loginę meniu struktūrą, teks nuvalyti ir prižiūrėti „WordPress“..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map