Privalumai ir trūkumai „WordPress Multisite“ – Kaip įdiegti „Multisite“ naudojant vietinį „Xampp“

„WordPress Multisite“: privalumai, trūkumai ir diegimas

Jei tvarkote kelias „WordPress“ svetaines, tikrai turėjote jausti poreikį sugebėti jas valdyti visas iš vienos informacijos suvestinės. „WordPress“ turi sprendimą – kelių svetainių diegimą. Tai reiškia, kad „WordPress“ įdiegiate tik vieną kartą, o sukurdami ir tvarkydami kelias atskiras svetaines šiame „WordPress“ diegime – visi iš vieno administratoriaus. Norėdami pamatyti daugialypės svetainės pavyzdį, turite ieškoti ne toliau kaip WordPress.com.


Svetainės administratoriaus vykdoma atskirų svetainių kontrolė yra nukirpta, o tinklo administratorius arba „Super Admin“ tampa galinga, turėdami viršesnius įgaliojimus atskirų svetainių administratoriams. Svetainės administratoriai negali įdiegti ar pakeisti papildinių ir temų, ir tai gali padaryti tik pagrindinis administratorius.

Kada nenaudoti daugialypės svetainės

Svetainės daugiavietėje svetainėje veikia kaip atskiri vienetai, kurios nedaug sutampa. Taigi, jei viskas, ko norite, yra duomenų, kuriuose dalijamasi duomenimis ir vartotojais, rinkinys, tada daugiavietė svetainė nėra jums. Jei vienintelis reikalavimas yra, kad jūsų tinklalapiai atrodytų kitaip, to galima pasiekti naudojant papildinį, kuris perjungia iš vienos temos į kitą. Jei reikia tik skirtingų prieigos lygių skirtingiems vartotojams, galite apriboti galimybes, susieti URL ar perjungti vartotojus ir meniu tiesiog naudodami papildinius..

Taip pat turėtumėte praleisti svetainę, jei svetainės administratoriai nori laisvai pridėti temų ir papildinių arba jei jie nenori dalytis serverio vieta ar duomenų baze. Tas pats būtų tuo atveju, jei jie nori eiti su skirtingais hostingo paslaugų teikėjais.

Kada naudoti daugiavietę svetainę

Daugialypė svetainė yra naudingiausia bet kuriai organizacijai, turinčiai hierarchinę struktūrą, pavyzdžiui, vyriausybei ir jos įvairiems sparnams, universitetams ir jų departamentams ar tinklaraščių tinklui, kuris yra tam tikru būdu susijęs. „Multisites“ labiau tinka svetainėms, kurios savo veiklos srityje veikia labai nepriklausomai ir naudojasi bendrais ištekliais.

Taigi daugiavietė svetainė yra mišrus maišas, turinti ir privalumų, ir trūkumų, todėl daugialypės vietos poreikis turi būti įvertinamas kiekvienu atveju atskirai..

Argumentai “už”

 • Iš vienos informacijos suvestinės, esančios taip, galite valdyti daugybę atskirų svetainių.

1

 • Atskirų svetainių administratoriai gali laisvai valdyti savo svetaines, laikydamiesi apribojimų.
 • Temos ir papildiniai turi būti įdiegti tik vieną kartą, o tada suaktyvinti visame tinkle. Taip pat ir aukštyn. Tai ne tik reiškia geresnį valdymą, bet ir leidžia efektyviau išnaudoti serverio erdvę.
 • Vartotojai gali kurti savo tinklaraščius tinkle ir juos valdyti. Jei norite, kad jis liktų privatus, galite apriboti prieigą vartotojams.
 • Galite užsidirbti iš tinklo, siūlydami prieglobos paslaugą kitiems. Jei naudojate bendrą hostingą, tai gali būti šiek tiek sunku. Šie tinklaraščiai turės savo lenteles duomenų bazėje. Jie neturi savo katalogų jūsų serveryje, tačiau kalbant apie medijos įkėlimą tinkle, jie turi savo atskirus katalogus. Kadangi failo struktūrą tvarko „WordPress“, jums nereikia su tuo susidurti.

Suvart

 • Ne visi papildiniai veiks daugialypėje svetainėje. Prieš diegdami, turite patikrinti, ar papildiniai suderinami keliose svetainėse.
 • Atskiros svetainės negali pridėti ar ištrinti temų ir papildinių. Jei jų yra tinkle, juos galima įjungti ir išjungti.
 • Jei jūsų svetainė ar serveris patiria prastovą, tai paveiks visas tinklo svetaines.
 • Bet koks srauto padidėjimas į bet kurią tinklo vietą gali paveikti visų kitų tinklo vietų greitį. Tai gali šiek tiek padėti pradedančiajam.
 • Ne visi prieglobos planai palaiko daugialypę svetainę. Padidės daugialypės svetainės prieglobos poreikiai. Jei planuojate keletą svetainių, kurios labiau atitinka bandomąsias svetaines, iš tikrųjų gali pakakti pasidalijamojo prieglobos. Bet jei norite pridėti daugybę svetainių, ypač didelio srauto svetainių, pastebėsite, kad turite atnaujinti savo prieglobos poreikius. Mes labai rekomenduojame „WP Engine“ ir „smagratį“ – jie abu prasideda nuo maždaug 30 USD per mėnesį už daugialypės terpės palaikymą.

„WordPress Multisite“ yra paprasta ir galinga funkcija, tačiau prieš ją įdiegdami įsitikinkite, kad ji yra jums tinkamiausias sprendimas. Svetainės atskyrimas nuo daugialypės vietos vėliau arba perėjimas į svetainę gali būti per daug sudėtingas, kad galėtumėte tvarkyti be profesionalios pagalbos.

Jei svarstote apie kelias svetaines vien tam, kad būtų lengviau valdyti kelias „WordPress“ svetaines iš vieno ekrano, galbūt taip pat turėtumėte apsvarstyti valdomas paslaugas su tokiu paslaugų teikėju kaip „ManageWP“. Tai yra mokama paslauga, teikianti ir kitų privalumų, tokių kaip saugumas, atsarginių kopijų kūrimas ir klonavimas.

„Multisite“ įrengimas

Kad galėtumėte, turite būti administratorius ir turėti prieigą prie serverio failų sistemos sukurti daugiavietę. Norėdami redaguoti failus ir kurti katalogą, turite turėti privilegijas. Yra visokių galimybių, kad net jei jums nepatinka kodas, sukursite daugiavietę svetainę, nesusidurdami su jokiais priekabomis. Tačiau žinios apie PHP, CSS, HTML ir serverio valdymą pravers, jei turėsite pašalinti triktis.

Prieš pradėdami, nuspręskite, ar norite pridėti svetaines kaip padomenius ar poaplankius. Vėliau to pakeisti nebegalėsite, todėl rinkitės atsargiai. Kalbant apie URL, tai reiškia,

 • Kiekvienai svetainei priskiriami skirtingi subdomenai: site1.multisite.com, site2.multisite.com
 • Kiekvienai svetainei priskiriami skirtingi keliai: multisite.com/site1, multisite.com/site2

Taip pat galite priskirti domenus, tokius kaip multisite1.com, multisite2.com, tačiau tam reikia naudoti papildinį ir turėti tam tikrų techninių žinių.

Taigi, kaip įdiegti daugiavietę svetainę? Aš pereisiu čia pateiktus veiksmus demonstruodamas diegimą su vietiniu XAMPP.

1. Įjungiama „Multisite“ funkcija.

 • Pirmasis kelių svetainių diegimo žingsnis yra „WordPress“ įdiegimas įprastu būdu. „WordPress“ raskite wp-config failą ir atidarykite jį.
 • Raskite frazę „/ * Štai viskas, liaukitės redaguoti! Laimingas internetinis dienoraštis. * / “Šalia failo pabaigos. Tiesiog virš šios frazės pridėkite šį kodą:
  apibrėžti ('WP_ALLOW_MULTISITE', tiesa);
 • Įrašykite failą ir vėl įkelkite jį į serverį.
 • Dabar informacijos skydelyje „Įrankiai“ pridėsite naują elementą „Tinklo sąranka“.

2. Subdomenų ir antrinių katalogų nustatymas.

 • Pereikite prie Įrankiai> Tinklo sąranka ir pasirinkite tarp padomenių ir pakatalogių.
 • Jei kuriate subdomenų tinklą, turėtumėte pasitarti su savo prieglobos paslaugų teikėju, nes ne vienas iš jų šią galimybę leidžia. Jie turės nustatyti jūsų svetainės laukinių kortelių DNS. Pakatalogiams tokių leidimų nereikia. Kai pasirinksite, spustelėkite įdiegti.

2

 • Kadangi WordPress diegiau naudodamas savarankišką priglobtą serverį, mano pasirinkimas apsiribojo pakatalogiais (priglobto serverio atveju taip pat bus siūloma subdomeno parinktis)
 • Jei norite konvertuoti esamą „WordPress“ diegimą į daugiavietę svetainę, pakatalogio parinktis jums nėra atvira. Tinklą galite sukurti tik su antriniais domenais.
 • Bus sugeneruotos kelios kodo eilutės, kurias galėsite įterpti į savo wp-config.php failą ir į .htacess failą.

3

 • Įdėkite kodą, kaip nurodyta, ir išsaugokite failus, ir „WordPress Multisite“ bus sėkmingai įdiegta. Norėdami pasiekti tinklo administratoriaus informacijos suvestinę, turėsite prisijungti dar kartą.

3. Svetainių kūrimas arba pridėjimas

Kai pasieksite šį etapą, jūsų „WordPress Multisite“ yra panašus į bet kurią įprastą svetainę. Norėdami paversti jį tikrai funkciniu daugialypiu puslapiu, turėsite sukurti ir pridėti naujų svetainių. Štai kaip tai padaryti,
Tinklo informacijos suvestinėje spustelėkite Mano svetainės> Tinklo administratorius> Svetainės> Pridėti naują

4
Įrašykite tokią informaciją kaip svetainės adresas, pavadinimas, el. Paštas ir spustelėkite Pridėti naują.
Bus sukurta nauja svetainė.
Spustelėję Visos svetainės, galite pridėti tiek svetainių, kiek norite, ir peržiūrėti svetainių sąrašą

5

4. Aktyvinančios temos

Galite įdiegti ir suaktyvinti temas daugialypiame tinklalapyje dviem būdais – įdiekite jį į tinklo administratorių ir suaktyvinkite visame tinkle arba įdiekite į tinklo administratorių ir įgalinkite jį redaguodami toje svetainėje. Norėdami suaktyvinti temą pirmuoju metodu, tinklo informacijos suvestinėje raskite Temos ir spustelėkite Pridėti naują. Įdiegę temą spustelėkite Tinklo įgalinimas. Dabar tema iškart bus prieinama visam tinklui.

Norėdami suaktyvinti temas antruoju metodu, „Network Admin“ pirmiausia spustelėkite Svetainės, o tada svetainėje, kurioje norite įjungti temą. Tada spustelėkite Redaguoti> Temos ir raskite temą, kurią norite įjungti. Pagal tą temą spustelėkite Įgalinti. Dabar atidarę skirtuką „Temos“ tos svetainės administratoriuje pamatysite jūsų įtrauktą temą. Tada svetainė gali pasirinkti aktyvuoti temą.

5. Papildinių aktyvinimas

Paskutinis žingsnis – reikės įdiegti ir suaktyvinti daugialypės terpės papildinius. Tam atsisiųskite ir įdiekite papildinį taip, kaip įprastu būdu. Jei po to norite suaktyvinti papildinį visam tinklalapiui, spustelėkite „Tinklo aktyvuoti“ ir įskiepis bus suaktyvintas visose svetainėse..

Jei norite, kad papildinys būtų aktyvus tik vienoje svetainėje, atsisiųskite ir įdiekite papildinį tinklo administratoriuje. Tada apsilankykite svetainėje kaip svetainės administratorius ir suaktyvinkite papildinį atskiroje svetainėje.

Baigdamas

Taigi įvertinkite savo poreikius ir, jei reikia, nedvejodami įdiekite daugiavietę svetainę. Nors įdiegti daugiavietę svetainę yra gana lengva, valdymas yra sudėtingas. Taip pat gali būti baugu perkelti daugiavietę svetainę arba atskirti vieną svetainę nuo daugiavietės svetainės. Nykščio taisyklė čia elkitės atsargiai.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map