WordPress vs Joomla vs Drupal

CMS salīdzinājumsJa domājat par tīmekļa vietnes vai emuāra izveidi, ieteicams izmantot vienu no labākajiem tirgū pieejamajiem CMS.


CMS (satura pārvaldības sistēma) palīdz jums izveidot, pārvaldīt un modificēt savas vietnes saturu, neprasot nekādas HTML vai CSS kodēšanas prasmes.

Mūsdienu CMS platformu ērti lietojamā būtība nozīmē, ka ikviens pats var izveidot lieliska izskata vietni. Jums arī nav jābūt tīmekļa izstrādātājam, dizainerim vai iepriekšējai vietņu veidošanas pieredzei.

Šajā rakstā mēs aplūkojam trīs populārākās un labākās CMS platformas, kas stājas spēkā 2020. gadā, salīdzinām to plusus un mīnusus un palīdzēsim jums izvēlēties vienu.

Trīs labākie CMS, ko mēs izskatām, ir šādi:

 • WordPress
 • Joomla
 • Drupal

Šeit ir viss, kas jums jāzina par viņiem:

1. Izmaksu un izdevumu salīdzinājums labākajai CMS

Runājot par izmaksām, kas saistītas ar kāda no šiem CMS izmantošanu, kļūst ļoti sarežģīti, ātri. Šis ir darījums:

 • katra no šīm trim labākajām CMS pati par sevi ir 100% bezmaksas – tikai pāris klikšķu jūs varat lejupielādēt vai nu vienu no oficiālajām vietnēm, bet:
 • ir arī citas blakus izmaksas, kas jums jāuzņemas pašiem

Šīs blakus izmaksas galvenokārt saistītas ar divām lietām: domēna vārds un tīmekļa mitināšana.

 • Domēna vārds ir jūsu vietnes adrese tīmeklī. Šīs vietnes domēna nosaukums ir vietnesetup.org. Domēna pirkšana un uzturēšana tiešsaistē maksā apmēram 15 USD gadā.
 • Tīmekļa mitināšanas iestatīšana ir vieta, kur atrodas jūsu vietne un no kurienes apmeklētāji tai var piekļūt. Labs hostings sākas no ~ 3 USD mēnesī. Šeit ir mūsu mitināšanas ieteikumi.

Vietnes izveidošana kādā no trim labākajiem CMS maksās vienādi domēna vārda un mitināšanas ziņā.

Vēl viena lieta…

Kamēr CMS platformas var lejupielādēt bez maksas, dažos gadījumos lietotāji vēlēsies paplašināt CMS vietējo funkciju komplektus ar papildu moduļiem un / vai dizainparaugiem..

Jūs atradīsit:

 • WordPress spraudņi, kas pieejami par 0–200 USD
 • Joomla spraudņi: 0–70 USD
 • Drupal spraudņi: 0–100 USD

Tas pats attiecas uz tēmām – instalējamām dizaina paketēm. Jūs atradīsit:

 • WordPress motīvi pieejami par USD 0–250
 • Joomla motīvi: 0–200 USD
 • Drupal motīvi: 0–80 USD

Visiem trim labākajiem CMS ir pievienojumprogrammas aptuveni vienā cenu diapazonā. Galu galā jums nav jāpērk nekādi papildinājumi, ja jums nav budžeta.

Visbeidzot, ja jūs plānojat iegūt tikai minimālo summu, rēķins būs šāds:

 • 15 USD (domēna nosaukums) + 3 USD * 12 (hostings) = ~ 51 USD gadā

2. Nepieciešamo zināšanu līmenis

Dienas beigās jūs varēsit izmantot jebkuru no mūsu labākajiem CMS no šī sastāva bez iepriekšējas pieredzes.

Tomēr jūsu rezultāti var atšķirties atkarībā no tā, kādas ir jūsu cerības un cik uzlabotas ir vietnes, kuru vēlaties izveidot.

WordPress ir neapšaubāmi vienkāršākais lietojamais. Vietnes funkcionalitātes paplašināšana un dizainu atrašana un pielāgošana ir daudz pieejamāka.

Turklāt tagad daudzi hostinga uzņēmumi piedāvā tā saukto “pārvaldīto WordPress mitināšanu”, kas nozīmē, ka jums nav jāuztraucas par servera tehnisko iestatīšanu vai pat jāuztraucas par WordPress instalēšanu pats. Ar visu to tiks galā hostinga uzņēmums.

Kas attiecas uz pielāgošanu, WordPress nāk ar draudzīgu saskarni, lai pielāgotu jūsu vietnes izskatu, mainītu krāsas, fonu un citus vizuālos elementus..

Labākais CMS demonstrācija: WordPress pielāgotājs

Joomla un Drupal ir vairāk orientēti uz izstrādātājiem, un mēs sagaidām, ka jums būs diezgan ērti strādāt ar HTML un PHP – tas ir, ja vēlaties izveidot vietni, kas vairāk izskatās pēc pasūtījuma un kas darbojas pēc pasūtījuma.

Nevienam CMS nav pieejams tik daudz universālu papildinājumu, un tie, kas tur atrodas, nav tik izsmalcināti kā viņu WordPress kolēģi..

Vairumā gadījumu jūs varat sagaidīt, ka vai nu būs jāpieņem darbā kāds, vai jāapgūst gan Joomla, gan Drupal iekšējā darbība, ja vēlaties izveidot vietni pēc pasūtījuma..

Labākais CMS demonstrācija: joomla izveido jaunu ziņu

Tas viss ir atkarīgs no kopienas lieluma – ir daudz vairāk cilvēku, kas strādā ar WordPress saistītajiem produktiem un papildinājumiem, nekā viņi strādā Joomla vai Drupal. Tas nozīmē, ka, ja vēlaties savā vietnē iegūt funkciju, kas nav pieejama ar spraudni, šī funkcija jums būs jāizveido pašam.

3. Labāko CMS popularitāte

Popularitātes konkurss faktiski nav konkurss. WordPress ņem šo kārtu uz leju. Paskaties uz šī diagramma – tas atspoguļo satura pārvaldības sistēmu izmantošanu tīmeklī:

Labākā CMS: WordPress popularitāte

Vai redzat šīs divas mazās specifikācijas stūrī? Tieši tik populāri ir Joomla un Drupal.

Šeit ir neapstrādāti skaitļi:

 • WordPress tiek izmantots vairāk nekā 35% no visa tīmekļa. Lasīt: vairāk nekā viena no katrām trim vietnēm darbojas vietnē WordPress
 • Joomla 2,7%
 • Drupal 1,7%

Vietņu piemēri, kas darbojas WordPress:

Baltais nams

Baltais nams

Vašingtonas Universitāte

mazgāšanās

PlayStation emuārs

ps4

Vietņu piemēri, kas darbojas Joomla:

RogerFederer.com

rogerfederer

Apvienoto Nāciju reģionālais informācijas centrs

unric

itwire

itwire

Vietņu piemēri, kas darbojas Drupal:

NASA

Nasa

Harvardas Universitāte

Harvarda

Tesla

tesla

4. Dizaina izvēle

Dizaina kvalitāte ir milzīgs faktors, izvēloties CMS. Mēs visi vēlamies, lai mūsu tīmekļa vietnes izskatās jauki un nav redzesloka.

Vispirms parunāsim par projekta izstrādi – tas nozīmē, cik labi CMS izskatās pēc noklusējuma iestatīšanas tūlīt pēc instalēšanas.

Šeit ir WordPress:

Labākā CMS: WordPress dizains

Joomla:

Labākais CMS: joomla dizains

Drupal:

Labākā CMS: drupal dizains

Gan Joomla, gan Drupal izskatās mazliet arhaiski, ja jūs man jautājat. WordPress piedāvā modernu un optimizētu dizainu.

Atceļot noklusējuma dizainu, vairums lietotāju vēlēsies mainīt uz unikālu. Šeit tiek spēlētas tēmas / veidnes.

Ir pieejami tūkstošiem tēmu WordPress. Gan bezmaksas, gan maksas. Sākumā varat doties uz oficiālo motīvu direktoriju vietnē WordPress.org. Tur ir pieejami aptuveni 10 000 bezmaksas tēmu. Tad tīmeklī atradīsit arī tūkstošiem citu bezmaksas motīvu.

Tad nāc maksas tēmas. Ir vairākas kvalitatīvas atrakciju mājas, kas jums pārdos optimizētas un skaistas tēmas par USD 10–250.

Kopumā ar WordPress jums noteikti netrūks dizaina izvēles.

tēmu mežs

Izvēle abiem Drupal un Joomla ir daudz mazāks. Vissvarīgākais ir tas, ka gandrīz nav nevienas bezmaksas tēmas, kas izskatās labi. Mēs runājam diapazonā no simtiem salīdzinot ar tūkstošiem programmai WordPress.

Apmaksātās tēmas patiešām izskatās labi un piedāvā daudz dažādu dizainu un funkcionalitāti. Ir tikai nedaudz mazāk no tiem salīdzinājumā ar WordPress.

5. Pielāgošanas iespējas

Katrs no labākajiem CMS šeit piedāvā savu sparu jaunu funkciju instalēšanai jūsu vietnē:

 • WordPress izsauc visus jaunos papildinājumus spraudņi
 • Joomla viņus sauc paplašinājumi
 • Drupal viņus sauc moduļi

Viņu ideja būtībā ir tāda pati – ļaut jums paplašināt noklusējuma funkciju klāstu, kas nāk ar jūsu CMS.

Vispirms sarunāsim numurus:

 • Jūs atradīsit vairāk nekā 50 000 spraudņu WordPress pieejams oficiālais katalogs vienatnē. Trešo pušu izstrādātāji ir pieejami vēl tūkstošiem.
 • Ir pieejami aptuveni 8000 paplašinājumi Joomla iekš oficiālais katalogs, un vēl pāris simti visā tīmeklī.
 • Ir pieejami aptuveni 44 000 moduļi Drupal iekš oficiālais katalogs, bet tikai nedaudzas citur tīmeklī.

WordPress piedāvā lielāko spraudņu skaitu, un šie spraudņi ir visvairāk saistīti ar lietotājiem. Nozīmē, ka tie ir domāti izmantošanai vietnes gala lietotājam, tie nodrošina izsmalcinātu saskarni un viegli saprotamus vadības paneļus. Varat arī droši gaidīt, ka, ja jūsu WordPress vietnei ir nepieciešama jauna funkcija, iespējams, ka tai jau ir spraudnis..

Joomla piedāvā arī labu paplašinājumu katalogu, kaut arī daudz mazāku nekā WordPress. Jūs joprojām atradīsit paplašinājumus, lai apstrādātu visus vissvarīgākos vietnes aspektus, piemēram, galerijas, SEO, analītiku, kontaktformas un citu..

Drupal moduļi ir orientēti uz izstrādātājiem. Jūs atradīsit dažādus risinājumus, kā paplašināt API, iestatīt papildu marķierus deviem, veikt sarežģītāku lietotāju pārvaldību utt..

Kopumā tie palīdzēs jums vēl vairāk pielāgot Drupal iekšējos mehānismus, ja strādājat pie nopietnāka projekta. Tomēr nav tik daudz lietotāju vērstu moduļu. Pat meklējot moduļa direktorijā kaut ko tik vienkāršu kā “kontakta forma”, nedod optimistiskus rezultātus.

6. Drošība un atjauninājumi

Jūs varat sagaidīt jaunu WordPress versijas atjauninājumu aptuveni ik pēc 50–60 dienām. Daudzi no šiem atjauninājumiem ir nelieli, un šeit un tur tikai tiek novērstas mazas kļūdas un problēmas. Lielākas WordPress versijas iznāk pāris reizes gadā.

Mazie Joomla atjauninājumi iznāk nedaudz biežāk, aptuveni ik pēc 10–40 dienām, bet lielākie tiek parādīti tikai reizi gadā vai pat retāk. Piemēram, Joomla 3. versija ir bijusi kopā ar mums jau septiņus gadus.

Drupal strādā pēc noteikta izlaišanas grafika, mēnesī piegādājot vienu kļūdu labojumu un vienu drošības atjauninājumu. Lielāki atjauninājumi – galvenās versijas – tiek parādīti divas reizes gadā. Neskaidrības ar Drupal palielina tas, ka šobrīd ir divas versijas, kuras, šķiet, darbojas vienlaikus – Drupal 7 un 8.

Tagad parunāsimies drošība. Pirmkārt, skaitļi. Šis ir ikgadējais Sucuri tīmekļa vietnes hack tendenču ziņojums – tīmekļa apsardzes uzņēmums:

vietņu hacks

Kā redzat, tas WordPress neizskatās labi. Apmēram 90% no visām inficētajām CMS vietnēm darbojas vietnē WordPress.

Zemais WordPress vērtējums ir saistīts ar pāris faktoriem. Pirmkārt, tā ir vienkārši vispopulārākā CMS tīmeklī. Tas dabiski saņems daudz lielāku hakeru pīrāga gabalu.

Turklāt, tā kā daudzas no šīm vietnēm darbojas WordPress, uzlauzšana WordPress nodrošina lielāku ROI uzbrucējiem – ieguldot WordPress izmantošanas veidošanā, var tikt sadalīti tūkstošiem vietņu, salīdzinot ar daudz mazāku skaitu Joomla vai Drupal..

No otras puses, ir vērts norādīt, ka gan Drupal, gan Joomla ir uzlauzti proporcionāli mazāk nekā WordPress – pat tad, ja mēs ņemam vērā visu trīs CMS popularitātes līmeni. Tā nav nejaušība. Patiesībā drošība ir viens no galvenajiem Drupal pārdošanas punktiem. Daudzas valdības aģentūras un citas iestādes ir uzticējušās Drupal galvenokārt tāpēc, ka tā ir koncentrējusies uz vietņu drošību.

7. Atbalsts un kopiena

Visi trīs labākie CMS piedāvā veidus, kā jūs varat saņemt palīdzību, ja jūs cīnāties ar uzdevumu:

Runājot par visu šo dokumentu kvalitāti, šķiet, ka Joomla un Drupal piedāvājumi ir visaugstākie. Lai gan WordPress ir pienācīga dokumentācijas sadaļa un lietotāja rokasgrāmatas, iespējams, ka citur tīmeklī (piemēram, mūsu vietnē) atradīsit padziļinātas apmācības un informāciju..

Oficiālie atbalsta forumi ir diezgan līdzīgi abās CMS.

Visbeidzot, ja jums ir jāalgo profesionāls personāls, kurš palīdzēs izdomāt sarežģītākas lietas vai pat strādāt visā jūsu vietnē, tad WordPress izstrādātājus būs daudz vieglāk atrast nekā Joomla vai Drupal izstrādātājus..

Piemēram, ja dodaties uz Freelancer.com (viena no populārākajām vietnēm, kur nolīgt ārštata darbiniekus) un meklējot katru CMS, jūs iegūsit šādus rezultātus:

 • “WordPress” – vairāk nekā 68 000 ārštata darbinieku, kas piedāvā ar WordPress saistītu darbu
 • “Joomla” – ap 10 000
 • “Drupal” – ap 5200

freelancer.com

Lai apkopotu:

Kad lietot WordPress?

WordPress ir lieliska vispusīga CMS, ja vēlaties vietni padarīt DIY, kā arī pārliecinieties, vai tā izskatīsies pareizi un tajā būs visas nepieciešamās funkcijas..

Tā ir visvieglāk izmantojamā platforma, ja esat iesācējs, kā arī tā, kas piedāvā labākos dizainus un lielāko izvēli no tiem..

Turklāt, ja jūs kādreiz vēlaties paplašināt savu vietni, jūs varat izvēlēties no tūkstošiem spraudņu, kas gandrīz pilnībā apstrādā visas jaunās funkcijas, kuras varat iedomāties.

 • Izlasiet šo, lai uzzinātu, kā sākt darbu ar WordPress

Kad lietot Drupal?

Drupal var būt jūsu risinājums, ja vietnei, kuru vēlaties izveidot, būs daudz pielāgoto funkciju un vienlaikus būs nepieciešama pirmās klases drošība.

Drupal ir vairāk vērsts uz izstrādātājiem, nevis DIY lietotājiem, kuri strādā savās vietnēs pēcpusdienās.

Jums, iespējams, būs nepieciešams arī daudz pasūtījuma darbu un kodēšanas, lai sasniegtu savu vēlamo Drupal efektu.

 • Izlasiet šo, lai uzzinātu, kā sākt darbu ar Drupal

Kad lietot Joomla?

Joomla veida satiek jūs pa vidu starp WordPress un Drupal. No vienas puses, tas nodrošina daudz ar lietotājiem vērstu funkciju, bet arī sagaida, ka jūs nestandarta elementus pielāgosit kodēšanai..

Joomla ir sarežģītāka lietotāju pārvaldības shēma, kas var būt parocīga, ja jūsu vietni paredzēts pārvaldīt vairākiem cilvēkiem. Tas pats attiecas uz daudzvalodu atbalstu. Izmantojot Joomla, jūs varat iestatīt daudzvalodu vietnes tieši ārpus izvēles, savukārt, izmantojot WordPress, ir nepieciešams atsevišķs spraudnis..

Neraugoties uz to, jūs joprojām uzskatīsit, ka Joomla mācīšanās līkne ir diezgan stāva. Tas var būt satraucoši, ja vienīgais, ko šobrīd vēlaties, ir vienkārši “strādājoša vietne”.

 • Izlasiet šo, lai uzzinātu, kā sākt darbu ar Joomla
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map