Ako zdieľať obsah WordPress pomocou Blog2Social

Ako zdieľať obsah WordPress pomocou Blog2Social

Ak chcete z obsahu svojej stránky WordPress vyťažiť maximum, nemôžete si dovoliť zanedbávať sociálne médiá. Svoju prácu budete chcieť zdieľať na čo najväčšom počte platforiem, aby ste pomohli rozšíriť svoje publikum a zvýšiť návštevnosť vašich stránok. Ak však nemáte pomoc, môže to byť časovo náročné úsilie. Jeden doplnok, ktorý môže tento proces výrazne uľahčiť, je Blog2Social.


Tento nástroj umožňuje ľahko zdieľať obsah WordPress na najpopulárnejších platformách sociálnych médií. Tiež vám umožňuje mať kontrolu nad tým, ako vyzerajú vaše príspevky, keď sú zdieľané – a dokonca môžete proces automatizovať.

V tomto príspevku diskutujeme o tom, prečo je dôležité využívať sociálne médiá, a predstaviť vám doplnok Blog2Social. Potom vás prevedieme krokmi, ako začať zdieľať svoje príspevky. Začnime!

Prečo je zdieľanie obsahu na sociálnych médiách životne dôležité

Ak toto čítate, je veľmi nepravdepodobné, že budete potrebovať úvod do sociálnych médií. V posledných desiatich rokoch sa platformy sociálnych médií, ako sú Facebook a Twitter, stali svietidlami každodenného života. cez 2 miliardy ľudia sú napríklad aktívnymi používateľmi Facebooku, zatiaľ čo Twitter priťahuje 300 miliónov užívateľov. Je pravdepodobné, že v týchto sieťach máte profily sami.

Vďaka samotnému objemu používateľov sú tieto platformy rozhodujúce, pokiaľ ide o rozširovanie publika pre vaše webové stránky WordPress. Vo svete, v ktorom takmer polovica všetkých ľudí na planéte používa sociálne médiá, nikdy neexistoval odbyt, ktorý by mohol šíriť váš obsah globálne rozmanitej skupine ľudí..

Väčšina webových stránok si to už uvedomila a 78% malých podnikov využíva sociálne médiá na prilákanie zákazníkov. To má zmysel, pretože sociálne médiá používateľom umožňujú lepšie sa zapojiť do vášho obsahu. Navyše, ak môžete na svojich príspevkoch získať viac sociálnych zdieľaní, môže to zase pomôcť zvýšiť návštevnosť vašich stránok alebo obchodu.

Na zabezpečenie úspechu obsahu WordPress by ste sa preto mali zamerať na zavedenie účinnej stratégie sociálnych médií. Ide o to, aby ste vedeli, kedy zdieľať svoj obsah, na ktoré platformy sa majú zamerať a aký časový plán je optimálny. Našťastie je to oveľa jednoduchšie, ak máte správny nástroj.

Predstavujeme doplnok Blog2Social

Doplnok Blog2Social

Ak hľadáte spôsob, ako efektívne riadiť svoju stratégiu sociálnych médií, niekoľko nástrojov je rovnako prospešných ako Blog2Social pre WordPress. Toto je doplnok, ktorý vám pomôže jednoducho uverejniť váš obsah na niekoľkých najpopulárnejších platformách sociálnych médií.

Blog2Social zjednodušuje úlohu udržiavania kontaktu s účasťou na sociálnych sieťach. S ním môžete prepojiť svoje stránky so službami Facebook, Twitter, Instagram, Reddit, Pinterest a mnohými ďalšími platformami. Len zdieľanie obsahu je však len minimom toho, čo môže služba Blog2Social urobiť. Pozrime sa na niekoľko jeho užitočnejších funkcií, postupne.

Automaticky zdieľajte obsah na viacerých platformách sociálnych médií

Ako sme spomenuli, služba Blog2Social podporuje veľké množstvo stránok so sociálnymi médiami. Siahajú od najväčších, ako sú Facebook, Twitter a Instagram, až po špecializované siete, ako sú stredné a blogové stránky:

Automaticky zdieľajte obsah na viacerých platformách sociálnych médií

Najlepšie na tom je, že akonáhle budete mať nainštalovaný doplnok, budete musieť urobiť ešte málo. Blog2Social môže automaticky zdieľať vaše príspevky do sietí, ktoré určíte, pomocou požadovaných nastavení. Tým sa skráti čas strávený iba tým, že sa slovo o vašom obsahu zníži na takmer nulu. Všetko, čo musíte urobiť, je sústrediť sa na vytváranie kvalitných príspevkov a keď budú uverejnené, všetci vaši sledovatelia to budú vedieť hneď.

Naplánujte si príspevky osobitne na rôznych stránkach

Zdieľanie obsahu jeho uverejňovaním na sociálnych médiách hneď po jeho zverejnení je bežnou stratégiou a zvyčajne funguje dobre. Nie je to však jediná možná metóda. Možno budete chcieť naplánovať zdieľanie príspevkov v konkrétnom čase, a nie okamžite.

Napríklad môžete uverejniť niekoľko rôznych kusov naraz, ale nechcete spamovať svoje profily sociálnych médií pomocou blokovania odkazov súčasne. Prípadne ste sa vynasnažili preskúmať najlepšie časy na zdieľanie obsah v rôznych sieťach a chcete maximalizovať počet zobrazení a mieru interakcie, ktorú získate.

Blog2Social vám dokonca ponúka možnosť naplánovať príspevky sociálnych médií na rôzne časy v závislosti od platformy (čo je veľmi podobné spôsobu, akým naplánujete svoje príspevky na blogu). To znamená, že máte úplnú kontrolu nad vašou stratégiou v oblasti sociálnych médií bez ohľadu na to, do akej hĺbky sa s ňou chcete dostať.

Spravujte svoje príspevky a zdieľané položky

Ak žonglujete s veľkým množstvom obsahu a platforiem, môže byť ťažké mať prehľad o tom, ktoré príspevky zdieľate a kde. Aby sme vám pomohli, Blog2Social obsahuje informačný panel, kde môžete získať prehľad o všetkých svojich zdieľaniach v každej sieti:

Spravujte svoje príspevky a zdieľané položky

Tento kalendár uľahčuje sledovanie vašich zdieľaní a ich filtrovanie na základe konkrétnych príspevkov a sietí. Sledovaním obsahu týmto spôsobom môžete zaistiť, aby sa dodržiavala vaša stratégia, a svoj prístup môžete optimalizovať, kedykoľvek budete chcieť. Môžete dokonca znova zdieľať staršie príspevky, ktoré nemuseli mať prvýkrát dobré výkony.

Prispôsobte vzhľad svojich zdieľaných príspevkov

Sociálne médiá sú viac než len obyčajný text a odkazy, ktoré sa spájajú bez druhého myslenia. Kľúčovým problémom je v skutočnosti zabezpečenie toho, aby vaše príspevky vyzerali dobre pri šírení v rôznych sieťach. Blog2Social vám umožňuje špecifikovať vzhľad každého príspevku, keď bude publikovaný na rôznych platformách:

Prispôsobte vzhľad svojich zdieľaných príspevkov

Môžete pridať metaznačky, aby ste zahrnuli obrázky, a dokonca určiť, čo presne bude záhlavie a popis. Je to tiež najjednoduchší spôsob, ako do svojich zdieľaní pridať karty Open Graph a Twitter, pretože nemusíte robiť správy s akýmkoľvek kódom alebo ďalšími doplnkami. Vždy máte úplnú kontrolu nad tým, ako vaše príspevky vyzerajú.

Generujte značky Hashtag zo značiek WordPress

Nakoniec ďalším dôležitým aspektom sociálnych médií sú značky hashtag. Pre nezainteresovaných je to spôsob označovania príspevkov podľa ich predmetu alebo potenciálneho publika (# blog2social). Zahrnutím hashtagov do svojich príspevkov umožníte potenciálnym čitateľom zistiť, na ktoré témy sa bude vzťahovať samotný obsah, a používateľom, ktorí sa už o daný predmet zaujímajú, uľahčíte vyhľadávanie vašich príspevkov:

Generujte značky Hashtag zo značiek WordPress

V službe Blog2Social môžete generovať značky hash automaticky pomocou značiek WordPress, ktoré ste určili pre každý príspevok. Týmto spôsobom nemusíte manuálne zahrňovať relevantné značky hash, ale môžete sa spoľahnúť na tie, ktoré pre vás doplnok vytvorí. Inými slovami, je to ďalší praktický spôsob automatizácie vašej stratégie sociálnych médií.

Ako zdieľať obsah WordPress na platformách sociálnych médií pomocou nástroja Blog2Social (v dvoch krokoch)

Teraz, keď sme sa venovali hlavným dôvodom, prečo je Blog2Social takým silným nástrojom na zdieľanie sociálnych médií, získajme praktické informácie. V nasledujúcom návode vám ukážeme, ako pomocou tohto doplnku zdieľať príspevok na rôznych platformách sociálnych médií.

1. Pripojte svoje profily sociálnych médií

Po stiahnutí a nainštalovaní doplnku Blog2Social (tu je náš návod, ako nainštalovať doplnky, ak máte nejaké otázky), musíte najprv spojiť profily sociálnych médií, ktoré chcete použiť. Budú to platformy, na ktorých sa zdieľajú vaše príspevky, preto je dôležité, aby ste vopred pridali všetky stránky, na ktorých vám záleží (aj keď ich môžete kedykoľvek zahrnúť viac).

Ak chcete zobraziť zoznam dostupných platforiem, prejdite na hlavný panel správcu na stránku Blog2Social> Siete:

Blog2Social: Pripojte svoje profily sociálnych médií

Všimnite si, že niektoré platformy vám umožňujú vybrať viac možností, napríklad Stránka alebo Skupina. Ako ste očakávali, tieto možnosti vám umožňujú zdieľať obsah priamo na spravovaných stránkach a skupinách, ako aj so základným profilom.

Keď kliknete na tlačidlo vedľa konkrétnej platformy, objaví sa nové kontextové okno. V tejto službe sa zobrazí výzva na autorizáciu účtu:

Blog2Social: Autorizácia sociálneho prístupu

V závislosti od platformy možno budete musieť zadať podrobnosti o svojom účte a potvrdiť, že chcete poskytnúť prístup. Keď to urobíte, okno sa zatvorí a uvidíte svoj profil pod sieťou v zozname:

Blog2Social: Facebook Connect

Jednoducho zopakujte tento postup so všetkými účtami, stránkami alebo skupinami, ktoré chcete spojiť. Po nastavení potrebných platforiem budete pripravení začať ihneď zdieľať.

2. Zdieľajte svoj obsah na sociálnych sieťach

Štandardný postup uverejňovania obsahu pomocou služby Blog2Social je veľmi jednoduchý. Na ilustráciu procesu zdieľame základný blogový príspevok na Facebook. Aby to fungovalo, musí byť príspevok už uverejnený alebo naplánovaný na zverejnenie.

Otvorte príspevok, ktorý spĺňa jedno z týchto kritérií, a v hornej časti úpravového rozhrania (s názvom Auto-Post na sociálnych médiách) si všimnete nové pole:

Blog2Social: Automatické uverejňovanie na sociálnych sieťach

Tu môžete kliknutím na položku Prispôsobiť a naplánovať príspevky v sociálnych médiách nakonfigurovať príspevok pred jeho zdieľaním. Otvorí sa tak nová stránka, kde si môžete prispôsobiť vzhľad príspevku v určenej sieti:

Blog2Social: Automatické plánovanie príspevkov

V takom prípade je sieť Facebook. K príspevku bude teda priložený obrázok z článku, ako aj jeho hlavička a meta popis. Tieto možnosti sa budú líšiť v závislosti od siete, ktorú si vyberiete, a tiež od toho, či používate bezplatnú alebo prémiovú verziu doplnku (viac o tejto chvíli).

Teraz môžete kliknúť na Zdieľať a príspevok uverejníte vo svojom profile na Facebooku. Potom si môžete pozrieť svoj profil a pozrieť si príspevok:

Blog2Social: Publikovaný obsah

Vďaka tomu ste úspešne použili Blog2Social na zdieľanie príspevku WordPress!

Toto je samozrejme iba poškriabanie povrchu toho, čo môžete s doplnkom urobiť. Ako sme už spomenuli, môžete tiež naplánovať príspevky pomocou služby Blog2Social alebo automaticky zdieľať obsah vo svojich profiloch. Prístup k týmto rozšíreným funkciám získate aktualizáciou na niektorú z doplnkov poistné plány, ktoré začínajú na 69 dolárov ročne.

záver

Mnoho používateľov sa pri vyhľadávaní obsahu spolieha na sociálne médiá, takže musíte byť schopní zdieľať svoje príspevky WordPress ľahko as minimálnymi problémami. Jedným zo spôsobov, ako tento proces zjednodušiť, je použitie Blog2Social zapojiť. Tento nástroj umožňuje prispôsobiť spôsob zdieľania príspevkov a dokonca proces automatizovať.

V tomto článku sme vám ukázali, ako začať s programom Blog2Social a ako ho používať. Aby som to zhrnul, na zdieľanie príspevku stačí urobiť tieto dva kroky:

  1. Prepojte svoje profily sociálnych médií.
  2. Zdieľajte svoj obsah na sociálnych sieťach.

Máte nejaké otázky týkajúce sa zdieľania obsahu na sociálnych sieťach alebo ako vám môže pomôcť služba Blog2Social? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map