Automaticky publikujte príspevky WordPress do svojich sociálnych sietí pomocou protokolu SNAP

Všeobecne sa uznáva, že sociálne médiá sú pri propagácii obsahu online nevyhnutné. Môže však byť únavné manuálne aktualizovať všetky svoje účty sociálnych médií pri každom vytvorení nového príspevku. To platí najmä v prípade, že váš web WordPress ponúka denne množstvo článkov. Našťastie existuje doplnok na automatizáciu tohto procesu.


Automatické plagáty sociálnych sietí (SNAP) je nástroj, ktorý vás oslobodzuje od náročnej a časovo náročnej úlohy zverejňovania najnovších odkazov na rôzne kanály sociálnych médií, ktoré používate. Je to doslova jeden z najlepších priateľov pre každého bloggera, ktorý tvrdí, že je dôvtipný na sociálnych sieťach. V tomto článku sa zameriame na najdôležitejšie funkcie protokolu SNAP a na to, ako nakonfigurovať doplnok na dosiahnutie najlepších výsledkov.

Spätné odkazy sú krásne

Ak ste oboznámení so základnými technikami optimalizácie vyhľadávacích nástrojov (SEO), vždy hľadáte spätné odkazy. Toto sú odkazy na vaše stránky z iných webových stránok. Sú cenné, pretože, jednoducho povedané, čím viac máte online vystavenie, tým pravdepodobnejšie budete mať kliknutia.

Aj keď existujú určité obavy, že spätné odkazy zo stránok sociálnych médií nie sú relevantné pre hodnotenie vyhľadávania, niet pochýb, že sú stále viditeľné pre ľudí. V žiadnom prípade to nemôže ublížiť a takmer určite vám pomôže mať na vašom webe rôzne spätné odkazy z mnohých kanálov sociálnych médií..

Aj keď stránky sociálnych médií nemusia byť pre vaše hodnotenie veľmi dôležité, takzvané weby Web 2.0 sú od tohto písania nástrojom často využívaným profesionálmi v oblasti SEO na zlepšenie poradia vo vyhľadávaní. Medzi ne patria webové stránky ako Tumblr, WordPress, LiveJournal a Blogger.

Tu je dobrá správa: SNAP podporuje webové stránky 2.0 a sociálne médiá. Preto je protokol SNAP tak silný pre ľudí, ktorí sa zaujímajú o budovanie prosperujúcej online prítomnosti. Automatizuje tvorbu spätných odkazov vrátane pridania týchto odkazov na veľmi populárne kanály sociálnych médií a weby Web 2.0. Stručne povedané, môžete použiť SNAP, aby sa vaša stránka stala viditeľnejšou pre robotov vyhľadávacieho nástroja aj pre ľudí.

Funkcie SNAP

prasknutie

SNAP funguje tak, že akonáhle budete hotoví, keď uverejníte svoj príspevok, bude fungovať v zákulisí, aby ste sa dostali k svojim preferovaným účtom sociálnych médií a Web 2.0 a vykonali aktualizácie za vás. Zverejní odkaz, ktorý ste práve vytvorili, s vhodným textom, zvyčajne nadpisom alebo výňatkom, ktorý je v podstate hlavnou časťou článku, alebo toľkými slovami, ako to stránka umožňuje. Samozrejme, pre stránky, na ktorých je obrázok zaručený (napr. Facebook), môžete očakávať, že sa vám objaví aj váš odporúčaný obrázok spolu s aktualizáciou..

V súčasnosti existuje 27 rôznych podporovaných sietí. Úplný zoznam je k dispozícii na stránke na stiahnutie doplnku. Nie ste obmedzení na maximálny počet účtov s protokolom SNAP. Inými slovami, ak máte osobný aj profesionálny účet Twitter, môžete nakonfigurovať SNAP na publikovanie na obidva účty.

Konfigurácia protokolu SNAP

Konfigurácia SNAP sa objaví pod vaším nastavenie v ľavom navigačnom menu na vašej administračnej konzole. Keď ste na konfiguračnej stránke, rozhodnite sa, ktoré účty chcete pridať. Nižšie nájdete zoznam účtov vybraných pre konkrétnu inštaláciu protokolu SNAP.

snap2

Pre každý účet pridáte konkrétne informácie, ako napríklad URL účtu, meno používateľa a poverenia. Malo by sa poznamenať, že konfigurácia niektorých týchto účtov bude vyžadovať použitie kľúča API. Získanie tohto kľúča API bude vyžadovať určité úsilie z vašej strany, ale pokyny pre doplnok za to sú krištáľovo čisté.

Pre každý účet musíte tiež určiť, ako sa má príspevok zobraziť v aktualizácii. Urobíte to pomocou samovysvetľovacích značiek, ktoré poskytuje protokol SNAP. Napríklad s Diigo nižšie, vidíte, že názov príspevku sa bude zhodovať s názvom príspevku WordPress („% TITLE%“). Text príspevku sa bude zhodovať s výpisom z príspevku WordPress („% VÝNIMKA%“). Tento výňatok bude v súlade s logikou, ktorú používa téma WordPress na zobrazovanie výňatkov. Tu sú niektoré ďalšie značky, ktoré protokol SNAP podporuje:

 • % URL% – URL príspevku.
 • % Surly% – skrátená adresa URL príspevku.
 • % IMG% – odporúčaná adresa URL obrázka.
 • % RAWEXCERPT% – výpis príspevku (tak, ako bol napísaný).
 • % Announce% – text do značka alebo prvé N slová príspevku.
 • % Fulltext% – spracované telo (text) príspevku.
 • % RawText% – text (text) príspevku, ako je napísané.
 • % Orida% – pôvodné ID. ID príspevku pre WordPress.
 • % Tagy% – poštové značky.
 • % CATS% – kategórie príspevkov.
 • % HTAGS% – značky príspevkov ako značky hashtag.
 • % HCATS% – kategórie príspevkov ako značky hashtag.
 • % AUTHORNAME% – meno autora.
 • % AUTHORTWNAME% – používateľské meno Twitter z nastavení používateľa (autora).
 • %NÁZOV SIETE% – názov blogu / webu.
 • % CF-CustomFieldName% – obsah vlastného poľa so zadaným názvom.
 • % CT-CustomTaxonomyName% – zoznam vlastných taxonómií priradených k danému príspevku.
 • % HCT-CustomTaxonomyName% – zoznam vlastných taxonómií priradených k príspevku ako značky hashtag.

Diigo

Nezabudnite vybrať správnu značku pre správny web. Napríklad by ste pravdepodobne nechceli použiť% FULLTEXT% pre tweet, pretože tweety sú obmedzené na 140 znakov.

SNAP vám tiež poskytuje flexibilitu v tom, ako sa vaše príspevky pridávajú na rôzne weby sociálnych médií. Spravidla definujete globálne nastavenia, ktoré sa považujú za predvolené. Počas úpravy príspevku máte potom možnosť tieto nastavenia prepísať. Uvidíte, že administračná konzola SNAP je pridaná hneď pod editorom vizuálnych textov a môžete v nej vykonať príslušné zmeny na prepísanie predvolených hodnôt, ako je uvedené nižšie.

snap1

Sociálne médiá nemajú radi viac ako skrátené adresy URL, najmä na weboch zameraných na mikroblogovanie, ako je Twitter. Našťastie SNAP skráti vašu (pravdepodobne) dlhú adresu URL, ktorá bola vytvorená z vášho príspevku. Máte na výber skrátenie adresy URL bit.ly, goog.gl, YOURLS, alebo dokonca málo známeho zabudovaného skracovávača adries URL WordPress.

Funkcie Premium SNAP

Rovnako ako mnoho iných doplnkov WordPress sa SNAP ponúka ako bezplatná aj prémiová verzia, ktorá sa nazýva SNAP Pro. Prémiová verzia ponúka bohatšiu sadu funkcií za cenu 49,95 dolárov za jedno miesto a 99,95 dolárov za viac stránok.

Pre začiatočníkov ponúka SNAP Pro podporu oboch Google+ a pinterest. Ide o kanály sociálnych médií, ktoré sú hlavnými nehnuteľnosťami v digitálnom marketingu, a preto by blogeri, ktorí myslia vážne na to, aby urobili vyhlásenie online, mali zvážiť investíciu do prémiovej verzie iba z tohto dôvodu..

Aplikácia SNAP Pro vám tiež umožňuje konfigurovať, kedy budú vaše príspevky zverejňované na vašich rôznych stránkach, pomocou funkcie WP-Cron vašej inštalácie WordPress. To znamená, že ak máte súčasne publikovaných veľké množstvo príspevkov, môžete naplánovať príslušné aktualizácie na svojich účtoch v sociálnych médiách, aby ste svojich priateľov / sledovateľov nepretopili naraz nadmerným množstvom aktualizácií. Protokol SNAP vám tiež umožňuje nastaviť maximálny denný limit počtu príspevkov, ktoré ste vybrali na vybraté stránky.

snap3

Ak ste si skutočne vedomí svojho rozpisu príspevkov, SNAP Pro vám tiež umožňuje obmedziť automatické uverejňovanie príspevkov na konkrétne dni v týždni a na konkrétne časy. Je to užitočné, ak sledujete určité analýzy, ktoré vám odporúčajú najlepší čas uverejňovania príspevkov na konkrétnych kanáloch sociálnych médií.

Prémiová verzia protokolu SNAP obsahuje aj podporu pre reddit. Buďte opatrní pri zneužívaní Reddit. Táto stránka je známa tým, že zasahuje spammerov „zákazom tieňov“ – zákazom, ktorý nevyzerá ako zákaz. Inými slovami, môžete uverejňovať príspevky a komentovať ako obvykle. Je to tak, že nikto iný nemôže vidieť, čo uverejňujete. SNAP Pro tiež ponúka lepšie LinkedIn podpora. S bezplatnou verziou môžete uverejňovať príspevky na svojej stránke profilu. S prémiovou verziou však môžete uverejňovať príspevky na svojej firemnej stránke.

Zabalenie

SNAP je výkonný doplnok, ktorý má nielen potenciál na vylepšenie rebríčka vyhľadávacích nástrojov, ale aj na zviditeľnenie vášho obsahu ľuďom, ktorí prehliadajú rôzne sociálne médiá a weby Web 2.0. Je to vynikajúci nástroj pre každého profesionálneho blogera, ktorý trávi príliš veľa času manuálnym kopírovaním a vkladaním odkazov a výpisov na iné stránky na propagačné účely..

Ako sa vám páči vytvorenie spätných odkazov pre vaše posledné príspevky? Používate automatizované riešenie alebo to robíte manuálne? Neváhajte a dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map