Cloud Hosting Managed Cloud Hosting Review

V dnešnom svete je hostingový trh plný možností, a to natoľko, že je ľahké sa stratiť v technických aspektoch, so stále rastúcim konkurenčným aspektom hostiteľského podnikania. Čítanie dobrých a čestných recenzií o týchto službách je prvoradé.


Toto je prvý článok zo série, v ktorom preskúmam dobre známe hostingové služby. Dnes vám ukážem, čo to je Cloudways, ako to funguje, aké dobré to je, sú to nevýhody a skutočný výkon služby. Budem tiež diskutovať o cieľovom publiku a cene.

Poznámka: Tento článok je úprimný a podrobný prehľad cloudovej služby WordPress Cloud Hosting. Cloudways nám poskytli dočasný účet na dôkladné otestovanie ich služby, všetky názory a výsledky testov zdieľané v tejto recenzii sú však naše.

Čo je to Cloudways

Cloudways je spoločnosť poskytujúca cloud, ktorá poskytuje centralizovanú platformu pre správu externých cloudových služieb, ako sú DigitalOcean, VULTR, Amazon a Google Cloud, okrem iného. Cloudways je v podstate skôr ako centrum služieb namiesto skutočnej hostiteľskej spoločnosti.

Podľa ich znenia si v službe Cloudways môžete vybrať svojho poskytovateľa, vybrať svoju základnú aplikáciu a svoju webovú aplikáciu vytvoriť s úplnou dôverou.

Cloudways vám teda umožňuje vytvárať virtuálne stroje ktoré zase môžu hostiť aplikácie ktoré vytvoríte. Cloudways ponúka jednoduchý spôsob, ako vytvoriť tieto virtuálne stroje a aplikácie na ich vrchole.

Začíname s Cloudways

Najprv musíte vybrať plán služby Cloudways. Ponúkajú viac možností hodinovej alebo mesačnej fakturácie, poskytovateľov cloudových služieb, dátových centier, Ram, úložného priestoru, šírky pásma a ďalších.

Začíname s Cloudways

Po vstupe do služby vás pozdraví nasledujúce rozhranie …

Ako vidíte, Cloudways vám umožní vytvoriť virtuálny stroj jedným kliknutím v najpopulárnejších spoločnostiach poskytujúcich cloud, jednoducho si vyberte poskytovateľa, veľkosť servera, umiestnenie a potom je dobré ísť.

Po vytvorení servera budete mať prístup k internetu konfigurácia aplikácií.

Pre tento článok vytvorím 2 virtuálne stroje, jeden v jednom Digitálny oceán a ďalšie Webové služby Amazon. Akonáhle sú oba stroje pripravené a aktívne, môžeme pokračovať vo vytváraní webový server a aplikácia hore.

Umožňuje vytvoriť Webserverová aplikácia WordPress s ostatnými bežne používanými aplikáciami. Z tohto dôvodu sa z tohto dôvodu sústredím na WordPress.

Je dobré uviesť, že aplikácie Cloudways sú vytvorené s optimalizáciou na mieste čo znamená, že sa aplikácia vytvorí s optimalizovaným profilom pre WordPress. K tomuto článku sa chystám preskočiť Optimalizácia WordPress, aby vám ukázala skutočný výkon za službou.

Ako vidíte, všetky hlavné aspekty webového servera môžu byť vylepšené pekným a intuitívnym používateľským rozhraním. Je dobré vedieť, že nie ste nútení vyladiť všetky tieto prvky, aby vaše stránky fungovali správne, ale najlepšie je, ak viete, čo robíte skôr, ako sa dotknete čokoľvek v tejto ponuke. Tieto možnosti sú najvhodnejšie pre ľudí, ktorí sú vyškolení v správe webového servera, pre obyčajného ľudu je najlepšie nechať všetko toto nedotknuté.

Server umožňuje dostatočne ľahké vertikálne škálovanie s jasne vytlačenými nákladmi na každý krok. To je veľmi užitočné pre začínajúce podniky, ktoré chcú expandovať za chodu.

Cloudways prichádza s príjemnou funkciou zálohovania, ktorá vám umožní vytvárať kópie súborov v ľubovoľnom časovom cykle.

Hlavný zásobník webového servera prichádza s predkonfigurovaným PHP-FPM, Memcached, Apache ako skutočný webový server, nginx ako proxy a Varnish ako hlavný mechanizmus vyrovnávacej pamäte, pomerne zložitý webový server, všetko spravované cez rozhranie bez toho, aby ste sa museli miešať so skutočným strojom. Celkom užitočné !

S nainštalovaním certifikátu na WordPress nie je vôbec problém, stačí jednoducho pridať e-mailovú adresu a doménu a nainštalovať certifikát, čo je riešené prostredníctvom Poďme zašifrovať zadarmo, ale systém vám umožňuje nainštalovať vlastné certifikáty pre prípad, že ich budete potrebovať.

Akonáhle je stroj v prevádzke, môžete ľahko prenášať, zdieľať, klonovať server alebo dokonca do neho pridať novú aplikáciu. To všetko sa rieši pomocou ľahko dostupného oranžového tlačidla v pravom dolnom rohu rozhrania. To už nemôže byť jednoduchšie !

A čo migrácie?

Ak už máte svoje stránky v prevádzke, rovnako ako ja, Cloudways ponúka jednoduchý spôsob importovania všetkých vašich údajov bez toho, aby ste sa museli dotknúť jediného riadku kódu alebo vykonať jednu zálohu. To sa rieši prostredníctvom internetu Záložný doplnok Cloudways pre WordPress. Jednoducho nainštalujete doplnok na svoju stránku WordPress a potom ju pripojíte k službe Cloudways. Systém BlogVault prevedie vaše WordPress na Cloudways. Varovné slovo je to však pomalý proces, ak má váš web veľa súborov, očakáva sa, že to bude trvať hodiny, kým sa dokončí, trpezlivosť.

Uvedenie vášho webu do prevádzky v službe Cloudways môže byť super zábava, a to nielen preto, že systém vám umožňuje vyladiť každý aspekt virtuálneho počítača a aplikácie, ktorú budete používať, ale aj preto, že jednoduchý spôsob, akým je možné všetko nastaviť, by mohol byť potenciálne vám ušetrí hodiny bolesti hlavy. Toto je skutočne dobrá správa pre začínajúcich a vývojárov, ktorí jednoducho nechcú tráviť čas prácou so súbormi a webovými servermi a chcú centralizované rozhranie na nasadenie viacerých serverov, ktoré len funguje.

Hosting Benchmarkov

Za účelom porovnania Cloudways a všetkých ďalších služieb, ktoré prídu, som sa rozhodol urobiť základný web šablóny, nie príliš tvrdý na zdroje, ale dosť na to, aby som mohol merať výkon. Pôvodná stránka je hostená na mojej vlastnej hostiteľskej platforme na vyhradenom serveri tu, nazýva sa referenčná stránka Blog Techie a predstavuje typickú webovú stránku s obrázkami, ktoré by ste mohli vytvoriť pre jedného zo svojich zákazníkov. Táto stránka kombinuje malé obrázky so strednými a veľkými obrázkami, od 2 kB až po 700 na dielo. Je to užitočné na testovanie schopnosti webového servera poskytovať zmiešaný obsah. Stránka tiež načíta niekoľko doplnkov a rámec, čo tiež pomáha určiť rýchlosť webového servera pri poskytovaní viacerých javascriptov.

Miesto testovania nemá v sebe zabudované žiadne doplnky na ukladanie do vyrovnávacej pamäte, minifikáciu ani kompresiu obrázkov. To pomáha určiť skutočné schopnosti webového servera.

Používané s technológiou Digital Ocean

Prvý výsledok pochádza z Digitálny oceán virtuálny stroj hostený v službe Cloudways.

Ako vidíte z informácií o nástrojoch pre pingdom, stránka sa zobrazuje s aplikáciou nginx.

Výsledok spoločnosti Dallas pre náš prvý virtuálny stroj je úžasný, web získal hodnotenie A bez mechanizmu ukladania do vyrovnávacej pamäte (okrem optimalizácie webového servera Cloudways) as celkovou dobou načítania 1,44 sekundy pre web s takmer 3 MB.

Akonáhle prejdeme na miesto San Jose, ktoré je bližšie k pôvodu, výsledky hovoria samy za seba, virtuálny stroj odpovie ako šampión s vynikajúcou 493 ms celkovou dobou načítania a 92 rýchlostnými stupňami bez toho, aby boli vo vnútri WordPress vložené medzipamäte..

Teraz ideme do Amazonského VM.

Používané s webovými službami Amazon

Virtuálny stroj poskytovaný spoločnosťou Cloudways z webových služieb Amazon sa pri testovaní z lokality Dallas ukázal ako celkom úspešný uchádzač s celkovou dobou načítania iba 1,19 s a hodnotením A91..

Čo je dobré na cloudway

Cloudways je úžasná služba vo všetkých aspektoch. Nielen, že ponúka jeden z najlepšie rozhrania pre centrálne riadenie, aké som kedy videl.

Funguje to tiež. To vám umožní ľahko vytvárať virtuálne stroje a aplikácie bez toho, aby ste sa museli zhovárať so súbormi a webovými servermi a dotknúť sa jedného príkazu v Linuxe. Zároveň je to však tak ľahko spravovateľné, že vám umožňuje chodiť s úplnými správcami a spravovať server pomocou konzoly alebo dokonca prenosnej konzoly príkazového riadku prístupnej z prehliadača. obrovské množstvo možností zabudované do služby sú úžasné.

Najlepšie zo všetkého je, že vám umožňuje vybrať si poskytovateľa hostingu pre každý z vašich virtuálnych strojov a okamžite škálovať svoj projekt. Čo viac by ste sa mohli opýtať?

A čo nie je tak cool

Pre začiatočníkov je práca s Cloudways zábavná, ak viete, čo robíte. Ak pochádzate z účtu zdieľaného hostenia a viete len o klientskom rozhraní cPanel, bude existovať krivka učenia s oblačnými dráhami. Prinajmenšom musíte porozumieť pojmu webový server a mať ho základné znalosti o tom, ako funguje, aby ho mohla naplno využiť. Je tiež pravda, že väčšina možností je prednastavená s optimalizovanými hodnotami a pre svoju stránku nemusíte nič vylepšovať, aby správne fungovali, ale v prípade, že sa s tým budete musieť vysporiadať, či už ide o databázy alebo limity php, je to najlepšie, ak vstúpite do služby Cloudways s niektorými základnými znalosťami. Aj keď Cloudways bude fungovať úplne dobre pre začiatočníkov, máme pocit, že pre tento druh publika môžu existovať lepšie alternatívy.

Ďalšou nie tak cool vecou na Cloudways je to cena. Príjemné rozhranie, úžasné možnosti a ľahká integrácia so všetkými hlavnými poskytovateľmi cloudu sú za pridanú cenu. Napríklad hosťovanie toho istého virtuálneho zariadenia, ktoré vás stálo 10 dolárov v službe DigitalOcean, vás bude stáť 17 dolárov v službe Cloudways. Toto dobitie je určené pre používateľské rozhranie. A hoci Cloudways určite môžu byť dostupné, nie je to v žiadnom prípade najlacnejšia možnosť.

A od okamihu, keď rozšírite svoj server na viac ako 2 GB pamäte RAM, budete nakoniec platiť viac ako skutočný dedikovaný server s väčším množstvom pamäte RAM a procesora. Úložný priestor nie je lacný. Pre menšie weby je to v poriadku, ale pre weby, ako sú veľké časopisy, ktoré zaberajú 30 až 55 GB priestoru, budú cloudway drahé.

záver

Cloudways je skvelá služba zameraná na začínajúce podniky, agentúry, malých vývojárov a vlastníkov blogov, ktorí chcú, aby centralizovaný systém spracovával všetky svoje webové stránky. Rozhranie je jedným z najlepšie, čo som videl a spôsob, akým systém funguje, a množstvo možností, ktoré má, je jednoducho úžasné. Od takmer vylepšenia veci až po vylepšenie takmer všetkého je veľká väčšina prístupná cez rozhranie, čím vám ušetrí veľa hodín práce. Jedinou skutočnou nevýhodou Cloudways je jeho cena. Škálovanie zariadení nad štandardné hodnoty je drahé a pravdou je, že akýkoľvek lacný vyhradený webový server bude stáť lacnejšie a ponúkať viac hardvéru..

Vďaka službe Cloudways platíte rozhranie, centralizovaný systém, ľahký prístup ku všetkým vašim veciam a centralizovanú platformu pre prácu s viacerými poskytovateľmi, a ak to práve hľadáte, služba Cloudways môže byť najlepšou voľbou, nezabudnite, že škálovanie bude vás bude stáť a byť pripravený sa s tým vysporiadať v prípade, že to budete potrebovať. Pravda je, dokonca nákladná, služba stojí za každú cent a je to vynikajúca voľba pre stredných až pokročilých používateľov.

Začíname s Cloudways

Radi by sme vedeli, či niektorý z našich čitateľov vyskúšal službu Cloudways a vypočul si vaše myšlienky. Čo si myslíte o Cloudways? Už ste vyskúšali možnosti cloudového servera?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map